שאלה למבינים, עתודאי ששיחררו..

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

שאלה למבינים, עתודאי ששיחררו..

הודעהעל ידי אורח » 21 אוקטובר 2009 20:25

כשעתודאי פורש מלימודיו הוא מחוייב לשלם החזר מענקים (שנתנו לו בזמן לימודים) (לרבות מקרים קשים של בעיות כלכליות) ואכן לרוב הם פשוט מורידים בקטנה מהמשכורת החודשים של אותו העתודאי שמגוייס... עתודאי שמשוחרר מהצבא גם הוא מחוייב להחזיר כסף, השאלה היא אם אני מסרב לשלם, מה הצבא יכול לעשות? (יש ועדת כספים ואני מביא לשם תפסים שלי (תדפיס חשבון בנק) ושל ההורים (תדפיס ותלושי משכורת של 3 חודשים אחרונים) עכשיו הבעיה שאני לא ממון על ידי ההורים, ואכן יש להם כסף אך אני לא מקושר איתם כספית, וזה גם לא רשום בשום תופס צבאי או משו כזה, אני בקשר עם ההורים אבל אני לא חי על כספם הבעיה היא שחשבון בנק גבוה ומשכורת גם ממוצעת כך שאני אאלץ לשלם את החוב, אם אני לא אשלם מה יעשו לי?
אורח

Re: שאלה למבינים, עתודאי ששיחררו..

הודעהעל ידי אורח » 22 אוקטובר 2009 09:59

אורח כתב:כשעתודאי פורש מלימודיו הוא מחוייב לשלם החזר מענקים (שנתנו לו בזמן לימודים) (לרבות מקרים קשים של בעיות כלכליות) ואכן לרוב הם פשוט מורידים בקטנה מהמשכורת החודשים של אותו העתודאי שמגוייס... עתודאי שמשוחרר מהצבא גם הוא מחוייב להחזיר כסף, השאלה היא אם אני מסרב לשלם, מה הצבא יכול לעשות? (יש ועדת כספים ואני מביא לשם תפסים שלי (תדפיס חשבון בנק) ושל ההורים (תדפיס ותלושי משכורת של 3 חודשים אחרונים) עכשיו הבעיה שאני לא ממון על ידי ההורים, ואכן יש להם כסף אך אני לא מקושר איתם כספית, וזה גם לא רשום בשום תופס צבאי או משו כזה, אני בקשר עם ההורים אבל אני לא חי על כספם הבעיה היא שחשבון בנק גבוה ומשכורת גם ממוצעת כך שאני אאלץ לשלם את החוב, אם אני לא אשלם מה יעשו לי?

מצטרף לשאלה , רק בלי הורים טחונים - יותר בכיוון של הורים חסרי תועלת . יש מצב שאם אני מסרב הצבא עוצר אותי וזורק אותי לצינוק חשוך בשכנות לברגותי?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 אוקטובר 2009 16:22

אורח כתב:מצטרף לשאלה , רק בלי הורים טחונים - יותר בכיוון של הורים חסרי תועלת . יש מצב שאם אני מסרב הצבא עוצר אותי וזורק אותי לצינוק חשוך בשכנות לברגותי?

אין לי הורים טחונים (אני האורח ששאל את השאלה), אם חד הורית עם משכורת של 11K ברוטו, זה נחשב טחון?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 אוקטובר 2009 17:18

תראה, הצבא באופן כללי מסייע לאנשים ש"צריכים" את זה. מה זה אומר. זה אומר שיש קריטריונים שאתה צריך לעמוד בהם כדי שהם יסייעו לך.
יכול להיות גם שהם יוותרו לך על התשלום הזה או שתצטרך לשלם בצורה חלקית.

אני לא יודע מה הקריטריונים, וכדאי שתבדוק אותם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 אוקטובר 2009 17:34

תודה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 אוקטובר 2009 19:26

הייתי עתודאי, יצאתי מהצבא ולא דרשו ממני להחזיר את המענק. מה שיקרה שברגע שתפרוש מהעתודה יקבעו לך יום גיוס. ביום הזה אתה מגיע למדור ושם תראיין אותך בין השאר קצינה בקשר למצב הכלכלי שלך. אם היא תתרשם שמצבך הכלכלי מספיק גרוע, היא תמליץ לועדת המענקים לא לדרוש ממך את המענק.

בהצלחה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוקטובר 2009 17:30

אורח כתב:הייתי עתודאי, יצאתי מהצבא ולא דרשו ממני להחזיר את המענק. מה שיקרה שברגע שתפרוש מהעתודה יקבעו לך יום גיוס. ביום הזה אתה מגיע למדור ושם תראיין אותך בין השאר קצינה בקשר למצב הכלכלי שלך. אם היא תתרשם שמצבך הכלכלי מספיק גרוע, היא תמליץ לועדת המענקים לא לדרוש ממך את המענק.

בהצלחה

אני זה שרשם ת'הודעה: כן גם אני הייתי עתודאי, והשאלה שלי היא בגלל שזה התהליך הרגיל לאחר היציאה מהעתודה, אבל אני השתחררתי על 21 ועכשיו הם דורשים החזר מענקים... מבין?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אוקטובר 2009 20:25

אורח כתב:
אורח כתב:הייתי עתודאי, יצאתי מהצבא ולא דרשו ממני להחזיר את המענק. מה שיקרה שברגע שתפרוש מהעתודה יקבעו לך יום גיוס. ביום הזה אתה מגיע למדור ושם תראיין אותך בין השאר קצינה בקשר למצב הכלכלי שלך. אם היא תתרשם שמצבך הכלכלי מספיק גרוע, היא תמליץ לועדת המענקים לא לדרוש ממך את המענק.

בהצלחה

אני זה שרשם ת'הודעה: כן גם אני הייתי עתודאי, והשאלה שלי היא בגלל שזה התהליך הרגיל לאחר היציאה מהעתודה, אבל אני השתחררתי על 21 ועכשיו הם דורשים החזר מענקים... מבין?

מתי קיבלת את ה-21? לפני שחזרת לשירות או אחרי?
betaferon
יצירת קשר:

הודעהעל ידי betaferon » 24 אוקטובר 2009 21:12

אורח כתב:
אורח כתב:

בהצלחה

לאחר שנה של לימודים, בזמן טירונות אישפזו אותי ומאז הדרך הייתה די קצרה...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 אוקטובר 2009 01:48

אורח כתב:
אורח כתב:

בהצלחה

אממ... לפני . זה משנה ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 אוקטובר 2009 20:20

היום קיבלתי רשמית פטור מודפס וכו'... עכשיו מה בקשר לכסף? מה קורה אם אני לא משלם, מישו?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים