חייבת עזרה!!!קב"ן

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

שרה

חייבת עזרה!!!קב"ן

הודעהעל ידי שרה » 17 אוקטובר 2009 12:36

אני כבר חצי שנה בצבא וסובלת. אני עושה תפקיד פקידותי קרוב לבית והשעות טובות אבל אין יום שאני לא חושבת לעצמי מה אני עושה פה?! מבחינה אידיאולוגית הצבא רומס כל דבר שאני מאמינה בו. גם אחרי חצי שנה לא הצלחתי להסתגל למערכת ואני מרגישה שאני לא יכולה יותר. אני כבר חודשים ארוכים באמת נמצאת במצב של דיכאון.. בוכה כמעט על יום והרגשה כללית רעה. אני יודעת שאני רוצה לצאת וסוף סוף קבעתי תור לקב"ן לשבוע הבא. אני ממש בלחץ.. אני קראתי את כל מה שאפשר באינטרנט ואני מפחדת שהמצב שלי פשוט לא מספיק חמור.. אני חייבת לדבר עם מישהו שעשה את התהליך הזה מההתחלה ועד הסוף!!! בבקשה אני חייבת עזרה ויש לי שלושה ימים! :|
MSMS
יצירת קשר:

Re: חייבת עזרה!!!קב"ן

הודעהעל ידי MSMS » 17 אוקטובר 2009 13:27

המצב מספיק חמור אם את תעשי אותו כזה. אין יותר מדי מה לדעת, אם קראת והפנמת את הדברים תפעלי בהתאם מול הקב"ן.
אחרי הצעד הראשון תתחילי לראות איפה את עומדת ותוכלי גם לחזור לשאול שאלות ספציפיות יותר.
משיח NOW !
אורח

Re: חייבת עזרה!!!קב"ן

הודעהעל ידי אורח » 17 אוקטובר 2009 13:58

אל תרימי ידיים, לא משנה מה הקב"ן אומר לך תישאר דבקה בסיפור שלך, ולפי דעתי כדי לך להראות סימנים של דיכאון ולא סימנים של אידאולוגיה כי אני לא חושב שזה ישכנע אותו מספיק בשביל להוציא אותך.

סימנים חשובים של דיכאון שכדאי לך לציין שאת מרגישה הם:

* חוסר שינה, לא ישנה בלילה מתעוררת כל שעה - שעתיים ועייפה כללל הזמן
*חוסר תיאבון, את בקושי אוכלת אין לך תיאבון, את לא אוכלת בחדר אוכל של הבסיס כי את נגעלת ורזית מאז שהתגייסת ואת כל הזמן ממשיכה להרזות
*חוזר מוטיבציה - בגלל כל המצב הקשה הזה אין לך מוטיבציה לקום בבוקר, אין לך מוטיבציה להשקיע, אין לך מוטיבציה לתרום
*מרגישה רע עם עצמך - את כל הזמן מרגישה רע ומרגישה שאין טעם להשקיע בשום דבר ואין טעם לכלום כל מה שאת רואה זה רק מצב רע ודיכאוני ואת לא רואה טעם להיתקדם בשום דבר בחיים שלך ולהשקיע בשום תחום

תציגי סיפור שמתאר מצב שבו מהרגע שהתגייסת החיים שלך הישתנו ואת מתחילה אפילו להדאיג את עצמך כי המצב כל הזמן רק מחמיר ומחמיר, תצייני שמתחילות להיות לך מחשבות שמתחילות אפילו להדאיג את עצמך ובעבר לא היה לך את זה, ואת חוששת שהמצב הזה ימשיך כי את סובלת מאוד ורוצה לשים לזה סוף!

שאלות נפוצות שיכולים לשאול אותך:

-מה תעשי שתשתחררי מהצבא:
"אני לא יודעת אני לא חושבת על זה, הדבר היחידי שאני יודעת זה שאני רוצה לצאת מהצבא לא מעניין אותי מה יהיה אחריזה אני רק רוצה לשים למצב הזה סוף ולקבל את החיים שלי בחזרה" (מראה שאת במצב דיכאוני חמור ולא חושבת על העתיד, וכל מה שמעניין אותך זה רק לצאת מהצבא כמה שיותר מהר בשביל לשים למצב הזה סוף אחת ולתמיד)

-אני לא רואה סיבה מוצדקת מספיק בשביל להוציא אותך:
אם אומרים לך דבר כזה, אל תתפרצי, ואל תתעצבני כי זה רק מראה שאת מגיבה לגירויים וזה מסמן שאת עושה הצגה, פשוט תשבי כמו מסכנה ותתחילי לבכות אפילו בלי לנסות להצדיק את המצב שלך, פשוט תראי שאת סובלת כ"כ שכל העולם נפל עלייך ואת לא מסוגלת אפילו לדבר.

-איך זה שהגעת אליי רק אחרי חצי שנה שאת בצבא למה דווקא עכשיו איך עד עכשיו היה לך בסדר ושירתת רגיל?
במקרה ששואלים אותך שאלה כזאת, את עונה:
"מהרגע שהתגייסתי אני סבלתי, עוד מהטירונות כל הזמן הייתי חולה והיו לי כלכולי קיבה והקאות, הגעתי למיון פעמיים בחודשיים הראשונים שהתגייסתי והיה לי מאוד קשה, ועם הזמן זה רק החמיר, כבר שישה חודשים שאני לא ישנה ולא אוכלת וסובלת כמו שבחיים שלי לא סבלתי.
אני לא מבינה איך המערכת עובדת ואני לא יודעת איך דברים מתקדמים אז לא ידעתי איך אני יכולה להגיע אלייך ועכשיו שכבר ראיתי שאני לא מסוגלת יותר ושאני אפילו מדאיגה את עצמי עם כל מיני מחשבות מלחיצות (רמז על זה שהיו לך מחשבות אובדניות - ואם הוא שואל אותך אם חשבת להיתאבד אל תגידי כן אבל תגידי שאת כבר לא יודעת ושאת מדאיגה את עצמך, אם הוא מנסה להיכנס לפרטים אל תתני תשובה ישירה תלכי סחור סחור) ואני יודעת שאני לא מסוגלת להמשיך ככה אני פשוט לא יכולה המצב רק מחמיר ומחמיר אני לא אוכל להחזיק מעמד עוד שנה וחצי בחיים.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים