עזרה|מינימום צבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח בפורום

עזרה|מינימום צבא

הודעהעל ידי אורח בפורום » 24 ספטמבר 2009 23:45

אני אמור לקבל צו ראשון בקרוב ושוקל את הצעדים הבאים.
במידה ואני הולך לצבא ובהנחה שאקבל פרופיל מקסימלי, מה המינימום או הדבר הכי בלתי-קרבי שאני יכול לעשות?

ועוד שאלה:
יש ארגונים שאפשר להתחיל להתנדב בהם לפני הצבא, ואז להמשיך בתור 'שירות לאומי'?

תודה מראש.
אורח

Re: עזרה|מינימום צבא

הודעהעל ידי אורח » 25 ספטמבר 2009 09:15

1. אם יש לך פרופיל קרבי ואין לך הקלות כלשהן
ולא התמיינת למודיעין או עתודה
אתה תהיה קרבי

2. לא
Erayo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Erayo » 25 ספטמבר 2009 17:12

1. אם לא עברת מיונים אתה תקבל מנילה קרבית. מצד שני, צה"ל לא יכריח אותך להשאר בקרבי ואתה יכול לסרב לחתום על נשק או לבקש לצאת מקרבי (עדיף להסביר את זה כבר בצו הראשון, אולי יבינו אותך...). אני למשל קבלתי פרופיל 97 והתגייסתי לפלח"ץ (חילוץ והצלה של פיקוד העורף - כן, זה נחשב קרבי) לאחר המטווחים הראשונים התחילו להיות לי חרדות נשק ובקשתי לצאת. אחרי שיחה עם קב"ן פסלו אותי מקרבי ומתומך לחימה (קה"ס 41)...
אי אפשר באמת להכריח חייל להסתובב עם נשק ולצאת לקרב כשהוא מצהיר שהוא לא מסוגל להרוג או לירות...

2. בדיוק יצא לי לשמוע על מישהו שהתגייס לגרעין ובמקום לעשות את השרות בצה"ל הוא נשאר בגרעין להדריך או משהו בסגנון... אין לי מושג מה היה הפרופיל שלו ויכול להיות שכבר מאוחר בשבילך להצטרף לגרעין... אז לא, אין באמת דרך להחליף את השרות הצבאי בהתנדבות...
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 26 ספטמבר 2009 18:40

קודם כל אף אחד לא צריך קרבי שלא רוצה להיות קרבי..
נכון אם נכנסת לקרבי זה די קשה לצאת אבל זה אפשרי..

בצו ראשון תודיע להם שאתה לא רוצה קרבי(מפחד,לחץ של ההורים,כושר גופני נמוך,קשיי הסתגלות,,בלה בלה..)

ויש המון תפקידים שאתה יכול לעשות תלוי במה אתה מתעניין :אלקרונאי מערכות בחיל האויר(דורש רקע באלקטרוניקה),כבאי,נהג(קד"צ כמובן),טבח(עבודה קשה משתלם רק אם אתה מתעניין),תפקידי מכונאות(מטוסים,טנקים,נגמ"שים,רכבים,מקצוע קשה פיזי) מד"סניק(רק אם אתה בתחום)
תפקידים במודיעין,חובש(אחלה תפקיד לכל המתעניין)נשק -טיפול וניקיון הנשק ואחסנתו,
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 ספטמבר 2009 12:13

פרופיל 97 בלי ת"ש לא קרבי יכול להיות:
משטרה צבאית או תומך חימוש/לוגיסטיקה או מנהל אזרחי (שירות מול פלסטינים).
זבל דרג א - יציאות חרא לגובניק , יחס חרא , עבודה חרא ואנשים שאכן יצאו מאותו חור לא רצוי בגוף.

עדיף כבר פרופיל 21 מאשר אלו.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים