שאלה לגביי ניסיון צבאי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

תומר הטכנאי

שאלה לגביי ניסיון צבאי

הודעהעל ידי תומר הטכנאי » 20 ספטמבר 2009 17:09

איש א' ואיש ב' למדוע לתאור הנסאי אלקטורניקה, שתיהם השקיעו ולמדו טוב ואח''כ, גם הגיעו לקורס שמלא אנשים רצו להגיע לשם.
גם שם הם למדו והשקיעו והתקבלו לאותו בסיס קטן ששתיהם רצו.
בסיס הם גילו שהעבודה שלהם, היא עבודה שלא דורשת תואר הנדסאי, לא צריך לדעת אלקטרוניקה, אפשר להסתדר גם בלי הקורס, ובכלל אפשר לאלף קוף שיחליף אותם.

איש א' - החליט שזה לא מתאים לו, שהוא שורף תזמן שלו, ומתבזבז בצבא, ובסוף השתחרר אחרי חודש מהצבא.
אחרי כמה זמן הוא מצא עבודה בחברה אזרחית, ועבד במקצוע והרוויח משכורת מאוד נחמדה. ואחרי 3 שנים עם ניסיון אזרחי במקצוע החליט למצוא עבודה משתלמת יותר.

איש ב' - הסתגל לבסיס, היה לו שם חברים והוא היה מבסוט. עשה תאחזקות המשעממות עם MP3 שלא יהיה משעמם, עם הזמן יצא להסמכות (שגם לא ממש דורשת IQ).
עלה בדרגות, קיבל יותר אחריות, עשה קורס מתקדם יותר. כעבור 3 שנים השתחרר איש ב' בדרגת סמ''ר עם ניסיון צבאי והמלצות. והחליט למצוא עבודה באזרחות.

איש א' ואיש ב' מתמודדים על אותה עבודה נחשקת בחברה, את מי רוב הסיכויים תעדיף החברה??

מה אתם אומרים? יש פה הנדסאים, טכנאים, מהנדסים, או אנשי מקצוע שיכולים לענות לי? את מי תעדיף החברה, ולמה.

שאלה מאוד קריטית, על תענו סתם. ותודה רבה אנשים ;)
אורח

Re: שאלה לגביי ניסיון צבאי

הודעהעל ידי אורח » 20 ספטמבר 2009 20:44

איש ב' - לא הכל זה ידע וניסיון מקצועי ובהחלט לחברה עדיף שלא לקחת סיכונים ולקבל חייל משוחרר.
Erayo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Erayo » 20 ספטמבר 2009 21:45

לגמרי תלוי בחברה עצמה ובכשרון של שני האנשים, ממש קשה להכליל מצב כזה.
אני יוצא מנקודת ההנחה ששני האנשים מעוניינים לעבוד בחברה בארץ. אחרי הכל מה שתכלס איכפת לחברה הוא המקצועיות של האדם, האמינות שלו, כוח הרצון להשקיע וכו', לא מה הוא עשה בעשרים השנים האחרונות או מה השם של הכלב שלו. אם האחד שהשתחרר מהצבא מסוגל להתנסח ולהציג את הכשרון שלו בפני החברה לאחד ששירת בצבא לא יהיה כל יתרון עליו.
נניח אתה בא לחברה ואומר: שמעו, בצבא נתנו לי עבודה של קוף, במקום זאת באזרחות למדתי הרבה, עברתי הכשרות, עשיתי פרויקטים רציניים לדוגמת XXX, צברתי ניסיון אמיתי וכו' וכו', קשה לי להאמין שמישהו לא יקבל אדם כזה לעבודה....
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 אוקטובר 2009 10:15

רגע איש א' - עשה את העבודה האמיתית כבר שלוש שנים לפני זה.
סבירות גבוהה שהוא הולך להיות המנהל של איש ב' (בסה"כ אם התקבלת לעבודה הכל תלוי בך איך תתקדם).

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 18 אורחים