צריך עזרה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

מה לעשות?

צריך עזרה

הודעהעל ידי מה לעשות? » 19 ספטמבר 2009 20:56

אני גויסתי לטירונות 03 לפני חודש וחצי ואני לא מצליח להתמודד עם המקום הזה, המרחק מהבית, ההשפלות, שאר החיילים, המערכת הזו. מעולם לא הסתדרתי עם מערכות סגורות וכבר הייתי בטיפול פסיכולוגי בעבר בגלל נטיות אובדניות שהיו לי כתוצאה ממערכת דומה. אני כבר לא יודע מה לעשות, סירבתי פקודה ודנו אותי למחבוש על תנאי, אני לא עושה שום דבר שקשור להכשרה שלי (מסרב ואומר להם בפירוש שישלחו אותי לכלא אם הם רוצים) ובכל זאת מכשירים אותי מבלי שאני אעשה כלום.

הייתי שלוש פעמים אצל הקב"נ ובפעם הראשונה הוא אמר לי שאני נשאר, בפעם השנייה כבר נשברתי לגמרי בכיתי וסיפרתי לו הכל ולשנייה נפלט לו שאם אני לא אצא לחובשים יוותרו עליי ויוציאו אותי על 21, בפגישה השלישית שהייתה לאחר יומיים הוא אמר לי שאו שאני יוצא לחובשים או שאני נשאר קרבי ומצד שני הוא תמיד חוזר על זה שמי שלא רוצה לא יהיה קרבי.

אני צריך לחזור לצבא ביום שני, יש שבועיים "קלים" עד היציאה הבאה אבל אני לא מסוגל יותר ואני שוקל להיות נפקד, לדעתכם זה הפיתרון הנכון כרגע אם אני חייב לצאת מהצבא? כיצד לפעול כדי לעשות את זה בצורה נכונה?
אורח

Re: צריך עזרה

הודעהעל ידי אורח » 20 ספטמבר 2009 00:08

אני הייתי במצב שלך כמה שבועות עד שהבנתי את השיטה. אל תהיה נפקד - זאת סתם בריחה שלא תעזור לך בכלום, כרגע בודקים אותך ורוצים לראות אם אתה במצב נפשי כזה שאתה לא מסוגל לקום בבוקר ולהיות בסביבת אנשים. פעם הבאה שאתה הולך לקב"ן תבכה כמו תינוק ותראה לו שאם הוא לא יעשה משהו אתה תפגע בעצמך. מהרגע שהם מזהים נטיות אובדניות הכל משתנה ומפסיקים לזלזל בך. מניסיון... חשוב לא להגזים ולא לאיים בהתאבדות, הם לא אוהבים את זה, מה שהם אוהבים זה לראות אותך מתייפח וממרר בבכי על החיים ועל כמה שרע לך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ספטמבר 2009 10:11

אין לי פעם הבאה אצל הקב"נ מלבד אם אבקש מהמפקדים שיחה איתו. הקב"נ הזה מתעלל ומזלזל בי, אני לא מסוגל לעוד פגישה איתו כי כל פגישה כזו מוציאה ממני עוד ועוד כוחות.
כבר בכיתי על כמה שרע לי, הוא אמר שאני צריך לצאת לחובשים והמצב שלי ישתפר.

אולי אני צריך לשבת בחדר ולא לצאת ממנו במקום פשוט לא לעשות רק את מה שקשור להכשרה? אני עדיין עושה שמירות ומסדרים כדי לא לפגוע בשאר החיילים ולדעתי זה מדווח לקב"נ. העניין הוא שאם יבוא אליי לחדר קצין בדרגה גבוהה יותר מסג"מ וייתן לי פקודה לצאת ולהצטרף לשאר ואני אסרב אז ישפטו אותי על סירוב פקודה ובכל מקרה אני אמצא את עצמי בכלא. יעזור לי להגיד שאני לא בא למשפט? כי לא נראה לי שהמג"ד יבוא לשפוט אותי בחדר כשאני על מדי ב' או מד"ס, מצד שני הוא בטח יכול לשפוט אותי מבלי שאהיה נוכח.
Briton
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Briton » 20 ספטמבר 2009 11:18

אתה יכול לפנות לברה"ן תל השומר אם אתה רוצה לנסות קב"ן אחר.
ההורים יכולים לעזור לך בסיפור הזה? להתקשר לקב"ן וכו'?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ספטמבר 2009 13:13

אורח כתב:אין לי פעם הבאה אצל הקב"נ מלבד אם אבקש מהמפקדים שיחה איתו. הקב"נ הזה מתעלל ומזלזל בי, אני לא מסוגל לעוד פגישה איתו כי כל פגישה כזו מוציאה ממני עוד ועוד כוחות.
כבר בכיתי על כמה שרע לי, הוא אמר שאני צריך לצאת לחובשים והמצב שלי ישתפר.

אולי אני צריך לשבת בחדר ולא לצאת ממנו במקום פשוט לא לעשות רק את מה שקשור להכשרה? אני עדיין עושה שמירות ומסדרים כדי לא לפגוע בשאר החיילים ולדעתי זה מדווח לקב"נ. העניין הוא שאם יבוא אליי לחדר קצין בדרגה גבוהה יותר מסג"מ וייתן לי פקודה לצאת ולהצטרף לשאר ואני אסרב אז ישפטו אותי על סירוב פקודה ובכל מקרה אני אמצא את עצמי בכלא. יעזור לי להגיד שאני לא בא למשפט? כי לא נראה לי שהמג"ד יבוא לשפוט אותי בחדר כשאני על מדי ב' או מד"ס, מצד שני הוא בטח יכול לשפוט אותי מבלי שאהיה נוכח.

אדם בדיכאון לא חושב בצורה רציונלית כזאת ובטח ובטח לא עושה שמירות, מדיווחי מהמפקדים הקב"ן מבין שאתה חווה קשיי הסתגלות אבל לא כאלה שמחייבים אותו להתערב במצב עכשיו. אני לא בא להעביר עליך ביקורת, גם אני בשבועות שסבלתי עליתי לשמירות ועשיתי את כל מה שאמרו לי. כל זמן שאתה מתפקד טוב אף אחד לא יעזור לך... תפסיק לחשוב על משפטים וכלא, הכל תלוי באיך אתה עושה את זה, וגם אם יעלו אותך למשפט זה לא סוף העולם.
מה לעשות?

הודעהעל ידי מה לעשות? » 20 ספטמבר 2009 14:23

בקיצור, אני צריך להפסיק לתפקד לגמרי ופשוט לשבת בחדר ולבקש מההורים ללחוץ על הקב"ן.
אני פשוט לא מסוגל לחזור לשם, זה הורג אותי ובגלל זה אני רוצה להיות נפקד. אני באמת לא יודע אם אני מסוגל לחזור מחר.
Briton
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Briton » 20 ספטמבר 2009 15:18

אם ההורים תומכים בך בעניין הזה זה גדול ומצויין.
שאמא ואבא יתקשרו (אפילו בנפרד, כמה פעמים) ויצעקו קצת.. אנחנו לא יודעים מה קורה לילד שלנו וכו'.

וכמו שאמרו לך, ברוב המוחץ של הפעמים (לא תמיד) לא יתייחסו אלייך ברצינות או בקפדנות אם תמשיך לעשות את העבודה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ספטמבר 2009 16:31

מה לעשות? כתב:בקיצור, אני צריך להפסיק לתפקד לגמרי ופשוט לשבת בחדר ולבקש מההורים ללחוץ על הקב"ן.
אני פשוט לא מסוגל לחזור לשם, זה הורג אותי ובגלל זה אני רוצה להיות נפקד. אני באמת לא יודע אם אני מסוגל לחזור מחר.

אל תברח מהתמודדות. אין לך ממה לפחד, מהרגע שמזהים שאתה מסוכן לעצמך כל היחס משתנה.
ד"א תחשוב טוב אם זה מה שאתה רוצה כי אין דרך חזרה.
Erayo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Erayo » 22 ספטמבר 2009 20:18

במסלול שלך כולם מועדים לקורס חובשים? אם לא, קשה לי לאמין שבמצב שלך בכלל יבקשו לשלוח אותך לקורס.
קורס חובשים הוא מסגרת קשה הרבה יותר מהטירונות והיא גם לא חובה כך שבניגוד למה שאמרו לך, המצב בכלל לא ישתפר כשתגיע לשם, רק הקב"ן יתחלף.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 18 אורחים