לבוא עם מלווה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Mari

לבוא עם מלווה

הודעהעל ידי Mari » 15 ספטמבר 2009 12:54

מחר יש לי פגישה עם קב''ן, כבר בפעם השניה - ומחר זה גם יום הגיוס שלי. תגידו, בבקשה, אם אמא שלי רוצה לבוא איתי לקב''ן ולדבר איתו, יתנו לה להיכנס יחד איתי ללשכת גיוס בלי בעיה?
MSMS
יצירת קשר:

Re: לבוא עם מלווה

הודעהעל ידי MSMS » 15 ספטמבר 2009 15:59

לא יתנו לה.
משיח NOW !
Mari

הודעהעל ידי Mari » 15 ספטמבר 2009 17:06

וואי... אז מה עושים? אני מפחדת לבוא לבד, הקבנ''ית בפעם שעברה היתה מזה מניאקית =[
ואמא יכולה לספר דברים שיתרמו...
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 15 ספטמבר 2009 19:04

Mari כתב:וואי... אז מה עושים? אני מפחדת לבוא לבד, הקבנ''ית בפעם שעברה היתה מזה מניאקית =[

מזה "אמא"? מה את בת 6???? :lol:

מותק את עכשיו מתמודדת מול הגוף הכי עשיר וחזק במדינה, גוף של מאות אלפי אנשים, ואת חושבת שאם תביאי את "אמא" הם כל המאות אלפים האלה יתחילו לשקשק?

אם את צריכה את אמא שתעזור לך כנראה את לא במצב טוב, ואת לא תשכנעי את הקבנית בכל מקרה.

או שתתאפסי על עצמך, תלמדי את התפקיד שלך כמו ילדה טובה ותקבלי פטור, או שתתגייסי כמו ילדה טובה ותקבלי אוהל ושק שינה בצריפין עם מרק אפונה לארוחת בוקר.

Bon Appetit! :twisted:
O'er the land of the free and the home of the brave
Mari

הודעהעל ידי Mari » 15 ספטמבר 2009 21:27

Weef כתב:
Mari כתב:וואי... אז מה עושים? אני מפחדת לבוא לבד, הקבנ''ית בפעם שעברה היתה מזה מניאקית =[

מותק את עכשיו מתמודדת מול הגוף הכי עשיר וחזק במדינה, גוף של מאות אלפי אנשים, ואת חושבת שאם תביאי את "אמא" הם כל המאות אלפים האלה יתחילו לשקשק?

אם את צריכה את אמא שתעזור לך כנראה את לא במצב טוב, ואת לא תשכנעי את הקבנית בכל מקרה.

או שתתאפסי על עצמך, תלמדי את התפקיד שלך כמו ילדה טובה ותקבלי פטור, או שתתגייסי כמו ילדה טובה ותקבלי אוהל ושק שינה בצריפין עם מרק אפונה לארוחת בוקר.

אתה יודע, הרבה אנשים באים לקב''ן עם ההורים. רק שבדרך כלל הצבא עצמו יוזם את זה. בטח שאני יסתדר גם בלי אמא, אם היתי כזאת עלובה, כמו שאתה מתאר לעצמך, לא הייתי בכלל מתעסקת עם הפטור, לא הייתי מוכנה להיכנס לכלא, והייתי "מתגייסת, כמו ילדה טובה".
ואמא שלי במקרה רופאה והיא יכולה לספר לקב''ן על כל הכדורים שאני אמורה לקחת, ועל המצב שלי בכלל באופן מפורט ומקצועי - זה כמעט כמו חוות דעת נוספת (לא אובייקטיבית, כמובן, אבל גם משהו).
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 15 ספטמבר 2009 22:22

Mari כתב:
Weef כתב:

אתה יודע, הרבה אנשים באים לקב''ן עם ההורים. רק שבדרך כלל הצבא עצמו יוזם את זה. בטח שאני יסתדר גם בלי אמא, אם היתי כזאת עלובה, כמו שאתה מתאר לעצמך, לא הייתי בכלל מתעסקת עם הפטור, לא הייתי מוכנה להיכנס לכלא, והייתי "מתגייסת, כמו ילדה טובה".
ואמא שלי במקרה רופאה והיא יכולה לספר לקב''ן על כל הכדורים שאני אמורה לקחת, ועל המצב שלי בכלל באופן מפורט ומקצועי - זה כמעט כמו חוות דעת נוספת (לא אובייקטיבית, כמובן, אבל גם משהו).

וואללה? חבל שאני לא הבאתי חו"ד מאמא שלי, אמנם היא לא רופאה אלא דיילת אבל אני בטוח שזה "גם משהו".

מעניין אותי, רופאה למה אמא שלך? לא ידעתי שלרופא לא מוסמך בפסיכיאטריה מותר לתת חו"ד בנושא... יפה! ממש סופר-דוקטור!

לא אמרתי שאת עלובה, אבל אם כבר הזכרת את זה, זה כי במקום להתעסק במה שאת צריכה להתעסק את משחקת בקקי. אם הקבנוס ירצה לראות את אמא שלך הוא יבקש, זאת גם הסיבה למה הם לא מכניסים הורים בלי בקשה מהקבנוס.

בהצלחה!
PaRadox
יצירת קשר:

הודעהעל ידי PaRadox » 15 ספטמבר 2009 23:18

תבואי עם אימא שלך! לבא עם הורים זה תמיד טוב יותר. בעקרון אמורים להגיד לך תבואי מראש עם ההורים וזה, אבל אני מציע לך לנסות ולהגיד בכניסה שאמרו לך לבא עם אימא. ואז תכנסי, ואז תבואו לקב"ן, הקב"ן לא ירגש את אימא שלך! בכל אופן השיחה ביחד לא תיהיה אלא אימא שלך קודם תכנס ואז את או להפך, ככה לפחות זה היה אצלי.
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 16 ספטמבר 2009 11:04

PaRadox כתב:תבואי עם אימא שלך! לבא עם הורים זה תמיד טוב יותר. בעקרון אמורים להגיד לך תבואי מראש עם ההורים וזה, אבל אני מציע לך לנסות ולהגיד בכניסה שאמרו לך לבא עם אימא. ואז תכנסי, ואז תבואו לקב"ן, הקב"ן לא ירגש את אימא שלך! בכל אופן השיחה ביחד לא תיהיה אלא אימא שלך קודם תכנס ואז את או להפך, ככה לפחות זה היה אצלי.

למה אתה חושב שלהביא את אמא זה "תמיד יותר טוב"?

אי אפשר להשיג פטור בלי להביא הורה?
Mari

הודעהעל ידי Mari » 16 ספטמבר 2009 11:42

חזרתי מהפגישה, ואני שמחה להודיע, שנקבעה לי ועדה רפואית.
ואגב - אמא שלי כן דיברה בסופו של דבר עם הקב''נית.
Briton
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Briton » 16 ספטמבר 2009 12:02

Weef, למה אתה עונה בצורה כזאת?

Mari, אני שמח לשמוע שזה הלך יפה. מן הסתם אמא/אבא יכולים מאוד לעזור וגם בטלפון - פשוט לצעוק שפוגעים להם בילד.
Weef, אף אחד לא מתמודד מול מאות אלפי אנשים. זאת סתם מערכת כבדה ומטומטמת, בערך כמו המדינה, שמגובה במן רעיונות פאשיסטים כלשהם.
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 16 ספטמבר 2009 15:05

Briton כתב:Weef, למה אתה עונה בצורה כזאת?

Mari, אני שמח לשמוע שזה הלך יפה. מן הסתם אמא/אבא יכולים מאוד לעזור וגם בטלפון - פשוט לצעוק שפוגעים להם בילד.
Weef, אף אחד לא מתמודד מול מאות אלפי אנשים. זאת סתם מערכת כבדה ומטומטמת, בערך כמו המדינה, שמגובה במן רעיונות פאשיסטים כלשהם.

תרצה או לא, זו מערכת של מאות אלפי אנשים. היא גם לא מערכת מטומטמת בכלל. צהל פועל כמו שעון, אולי בתוכו יש תאים רקובים, אבל ככה הוא עובד, ואין שום סיבה לשנות אותו. אם צהל היה פועל כמו שאתה רוצה, הוא לא היה פועל כמו שהרמטכל רוצה, והסיבה שאתה צריך לעבור בירוקרטיה מסובכת כל פעם זה לא סתם, אלא כי ככה אנשים ישבו סביב שולחן והחליטו על זה.

אתה באמת חושב שגוף עם תקציב של כמה עשרות מיליארדים הוא גוף מטומטם? אולי אתה לא אוהב אותו, אבל זה לא אומר שהוא מטומטם.
דור

הודעהעל ידי דור » 16 ספטמבר 2009 15:17

Mari, תוכלי לשתף קצת איך התנהלה השיחה עם הקב"ן? סוג של שאלות וכדומה..
ואיך נתנו כמובן לאמא להכנס? אני פחות או יותר במצב כמו שלך..
אשמח לתשובות!
Briton
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Briton » 16 ספטמבר 2009 16:17

Weef כתב:
Briton כתב:Weef, למה אתה עונה בצורה כזאת?

תרצה או לא, זו מערכת של מאות אלפי אנשים. היא גם לא מערכת מטומטמת בכלל. צהל פועל כמו שעון, אולי בתוכו יש תאים רקובים, אבל ככה הוא עובד, ואין שום סיבה לשנות אותו. אם צהל היה פועל כמו שאתה רוצה, הוא לא היה פועל כמו שהרמטכל רוצה, והסיבה שאתה צריך לעבור בירוקרטיה מסובכת כל פעם זה לא סתם, אלא כי ככה אנשים ישבו סביב שולחן והחליטו על זה.

אתה באמת חושב שגוף עם תקציב של כמה עשרות מיליארדים הוא גוף מטומטם? אולי אתה לא אוהב אותו, אבל זה לא אומר שהוא מטומטם.

כמו שאמרת - הוא מורכב ממאות אלפי אנשים. הוא מורכב מאנשים. זה לא איזו תמנון ענק עם חיים משלו (למרות שארגונים גדולים לובשים לעצמם חיים משלהם הרבה פעמים).
אני אסביר מה "מטומטם" אומר מבחינתי ואתה צודק שככה סתם אי אפשר להגיד את זה.
היא לאו דוקא מערכת מטומטמת מהבחינה של היכולות הארגוניות שמומשו בה, אלא משום כמה סיבות אחרות כמו הקשר בינה לבין המדינה והאזרחים כשהצבא נחשב "קדוש" בעיני רבים, גם אם הם לא מגדירים את זה ככה - שזה קשור בקידוש שיטות מלחמתיות ואלימות לפתרון בעיות, צורת מחשבה שגם חדרה מהר מאוד לאזרחים במדינה שנהנים לחשוב שזאת הצורה הלגיטימית לחשוב. דבר נוסף הוא שבארגון הגדול הזה עובדים אנשים שהרבה פעמים לוקים ביכולות שלהם/ברצון שלהם/או ביחס שלהם לאנשים אחרים.

ואני לא אומר את זה כי איזה פקיד עצבן אותי, אלא משום שצורת ההתנהלות של הארגון כוללת נתינה של כוח לאנשים שהרבה מהם הם לא ממש אנשים שמחוייבים לדברים כמו אמת עובדתית, שלא לדבר על יחס טוב והוגן לאנשים (לא להמציא/לראות באחר כשקול אליך/פאגאניזם צבאי וכו').

לכן זאת מערכת מטומטמת. גם אם בזמן מלחמה היא מסוגלת להוציא 10000 טנקים ב12 שעות לקו הגבול.
גם מבחינה צבאית יש סיבה לשנות אותו וזה די ברור. זה ברור משום שיש פשלות שחוקרים אותן. אם אתה חושב שבתור מערכת צבאית היא אפילו קרובה למושלמת, אתה טועה. אני לא יודע מה הקשר לכסף - אתה באמת חושב שזה קשור בכלל לכמות של הכסף או שאתה רוצה דוגמאות לגופים עשירים באותה מידה שעשו טעויות/נפלו?

מה בדיוק הנקודה שלך? שכל מה שאנחנו נחלקים עליו זה שאני לא מסכים עם הרמטכ"ל?
מן הסתם, אתה לא יכול להגיד שזאת הבעיה היחידה ואם כן - אתה שולל את הבסיס לטענות שלך משום שאתה אומר שאין סיבה להבדלים כאלה.
ואם אתה אומר שיש סיבה לדברים כאלה, מן הראוי לשים לב מה ההבדלים.

למשל, אותי חינכו ולימדו על דרכים של ליברליזם וחופש האדם ושהם ממומשים במדינת ישראל. משהו שבפועל הוא לא ככה. רחוק מזה. הצבא הוא רק ייצוג של מה שהולך כאן במדינה. אני לא מסכים עם הרמטכ"ל משום שהוא הראש שתומך באופן נלהב בפגיעה בחופש של אנשים שלא פגעו או פוגעים בו (ובהרבה מקרים, גם יותר אינטלגנטיים ממנו, כנראה). ולמה? משום שבניגוד למה שאתה אומר על דברי, הוא באמת בונה את העולם שלו על אקסיומות שרירותיות ("הארץ שלי", "מותר לי לפגוע באחרים בשביל להיות מרוצה" וכו', כשאלו העקרונות המדריכים אותו).
כשאני מנסה לשלול ולבחון ולפרק את האדם מתחושה שהוא צריך לנהוג כמו הקולקטיב אלא לבחור את הדרך שלו.
זה הבדל עקרוני, וזה למה אני והצבא לא מסתדרים. לא משום שלי לא נוח.
חוץ מזה, שיש מספיק לוחמים בשטח שמתנגדים היום לשיטה (קצינים לוחמים שנתנו שנים מהחיים שלהם במקומות הכי מסוכנים). בקיצור, אל תפטור כל דבר כאילו זה סתם הבדל בחשק הרגעי כי זאת בדיחה.
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 16 ספטמבר 2009 16:43

אני אגיד לך מה אותי לימדו וחינכו: "לא טוב לך פה? לך למקום אחר". אתה גר במדינת צבא שבה אין שיוויון, אין חירות ואין לך ערך. אתה חיי במדינה שבה אין חוק, חוץ מזה של העבריינים, והמשטרה עסוקה בלתת דוחות חנייה במקום להילחם בנהגים שיכורים ועברייניי תנועה. אדון גלעד רמון (או איך שקוראים לחריעט הזה) מת במטוס וכל המדינה עומדת דום "נסיך ישראל", בזמן שמי זוכר בכלל את עשרות החיילים שמתו במבצע עופרת יצוקה? מה השם שלהם?

אל תאשים את המערכת, אדוני, תאשים את עצמך. אתה זה שבחר לגור פה.

זה כמו לשכור דירה בתחנה מרכזית ואח"כ לבוא בטענות לבעל הדירה על זה שהשכנים הם זונות ומסוממים.

לא נחמד לך כל זה? סבבה, אל תגור פה. זאת הדרך שבה המדינה הזאת עובדת. אם אתה רוצה לבזבז את החיים שלך בלהילחם אינסופית עם המערכת פה זה בעייה שלך. אני לא רוטן ומקטר על המדינה הזאת כי היא לא מעניינת אותי בכלל, מבחינתי אני פה על אדמה ומחכה ליום שבו יהיה לי מספיק כסף לעזוב לארץ זבת חלב ודבש (ראה למטה).
Briton
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Briton » 16 ספטמבר 2009 16:55

סוףסוף אנחנו מסכימים על משהו אחד - זה שאני בוחר.

ההבדל הוא שאני לא בוחר ללכת למקום אחר, אלא לשנות. בדיוק כמו שבחרו לפני. בדיוק כמו שמי שבא לפה ובחר לשנות את כל האזור.
אז אני בוחר לשנות את המדינה הזאת.

לא בא לי לשבת על התחת ולחכות לאף אחד.
Mari

הודעהעל ידי Mari » 17 ספטמבר 2009 00:00

דור כתב:Mari, תוכלי לשתף קצת איך התנהלה השיחה עם הקב"ן? סוג של שאלות וכדומה..
ואיך נתנו כמובן לאמא להכנס? אני פחות או יותר במצב כמו שלך..
אשמח לתשובות!

השאלות היו דיי רגילות - כמו מה קורה איתך, למה את לא יכולה להתגייס, ממה את מפחדת, האם יש מחשבות על מוות ובאיזו צורה, מה אני מתכננת לעשות, אם אקבל פטור, וכדומה.
הבנתי, שהשיחה הולכת לכיוון טוב, כשהיא שאלה "אז מה, אין שום סיכוי שאת מתגייסת?"

לא יודעת בדיוק, איך הכנבתי את אמא :). בכניסה אמרנו, שהזמינו אותנו ביחד בטלפון (למראת שלא). החיילות הלכו לבדוק משהו, ובסוף הכניסו רק אותי.
כ-40 דקות חיכיתי לקב''נית, וברגע כשנכנסתי אלייה, היא שאלה, איפה אמא שלי (כנראה, שכבר אמרו לה שאמא שלי הגיעה איתי). אמרתי, שהיא יושבת בחוץ והיא ביקשה ללכת לקרוא לה. וזהו, אמי דיברה עם הקב''נית לפניי, בערך 3 דקות, ואחר-כך אני נכנסתי.

שיהיה לך בהצלחה!
דור

הודעהעל ידי דור » 17 ספטמבר 2009 07:13

Mari, תודה!

ענית לה על השאלות בצורה מעורפלת ושקטה בקצרה כמו "לא יודעת..קשה לי.. כן/לא" או שהיית "מפוקסת" וענית ישירות תשובות לעניין ואמרת את כל האמת שלך?

את בטח מבינה מאיפה השאלות שלי באות.. את היית במצב הזה, רק שעכשיו את כבר אחרי.. כיף לך!
Mari

הודעהעל ידי Mari » 17 ספטמבר 2009 12:17

דור כתב:Mari, תודה!

ענית לה על השאלות בצורה מעורפלת ושקטה בקצרה כמו "לא יודעת..קשה לי.. כן/לא" או שהיית "מפוקסת" וענית ישירות תשובות לעניין ואמרת את כל האמת שלך?

את בטח מבינה מאיפה השאלות שלי באות.. את היית במצב הזה, רק שעכשיו את כבר אחרי.. כיף לך!

כשעניתי, ניסיתי איכשהו לשמור על הגבול בין תשובה מפורטת, שנותנת להבין מה אני מרגישה, לבין תשובות קצרות ומעורפלות. אמרתי את האמת על עצמי, אולי עם קצת הגזמות, אבל בעיקר לא במה שאמרתי, אלא באיך אמרתי את זה.
דור

הודעהעל ידי דור » 17 ספטמבר 2009 17:23

אני לגמרי חושש מהפגישה הזאת.. אולי אני חושב על זה יותר מדי.
היא הובילה את השיחה איתך? אני מרגיש שאני צריך לשאול כמה שיותר כדי לדעת למרות שברור לי שכל אחד יכול ליפול על סוג פסיכיאטר אחר וכל מקרה לגופו אבל כל מידע יעזור לי..
ההתנהגות שלך בפגישה אפיינה אדם דכאוני?
Mari

הודעהעל ידי Mari » 17 ספטמבר 2009 22:42

דור כתב:אני לגמרי חושש מהפגישה הזאת.. אולי אני חושב על זה יותר מדי.
היא הובילה את השיחה איתך? אני מרגיש שאני צריך לשאול כמה שיותר כדי לדעת למרות שברור לי שכל אחד יכול ליפול על סוג פסיכיאטר אחר וכל מקרה לגופו אבל כל מידע יעזור לי..
ההתנהגות שלך בפגישה אפיינה אדם דכאוני?

כן, הובחן אצלי דיכאון והתנהגתי בהתאם. והיא הובילה את השיחה... למראת שאתה צודק - כל מקרא הוא מיוחד וכל פסיכיאטר מתנהג באופן שונה.
אל תדאג, יהיה טוב. אתה רק צריך להתחבר ממש-ממש חזק להרגשה, שאתה לא רוצה להתגייס. כשדיברתי עם הקב''נית, דמיינתי לעצמי, שאני כבר נכנסת לכלא בגלל סירוב להתגייס, וזה הכניס אותי לאווירה.
דור

הודעהעל ידי דור » 17 ספטמבר 2009 23:28

שמתי לב בהודעה נוספת שהזכרת את המשקל הנורא נמוך שלך ביחס לגובה.. זה משהו ששיחקת איתו במפגש עם הקב"ן?
הזכרת הפרעות אכילה או נגזרות אחרות של זה?
Mari

הודעהעל ידי Mari » 18 ספטמבר 2009 18:46

דור כתב:שמתי לב בהודעה נוספת שהזכרת את המשקל הנורא נמוך שלך ביחס לגובה.. זה משהו ששיחקת איתו במפגש עם הקב"ן?
הזכרת הפרעות אכילה או נגזרות אחרות של זה?

כן, כל הזמן הזכרתי, וגם במכתבים מפסיכיאטרית אזרחית, שאני בתת-משקל, ובגלל שאני אוכלת ממש מעט בגלל הדיכאון, המשקל שלי ממשיך לרדת. אבל לא הפרעות אכילה, כי אין לי כאלה.
דור

הודעהעל ידי דור » 19 ספטמבר 2009 10:09

אמרת לה שאת לא אוכלת כי את בדיכאון או שהיא שאלה אותך אם את אוכלת או למה את לא אוכלת ויורדת במשקל?
כשאני מנסה לחשוב על שאלות שיכולות לעלות בפגישה אני נלחץ יותר כי אני באמת לא סגור על איך לענות, אם לשתף כמה שיותר או לענות בצורה של לא יודע/כן/לא ותשובות קצרות בלי יותר מדי לפרט..
אני מפחד שמרוב התלבטויות הפגישה תתפקשש.
Mari

הודעהעל ידי Mari » 19 ספטמבר 2009 22:43

דור כתב:אמרת לה שאת לא אוכלת כי את בדיכאון או שהיא שאלה אותך אם את אוכלת או למה את לא אוכלת ויורדת במשקל?
כשאני מנסה לחשוב על שאלות שיכולות לעלות בפגישה אני נלחץ יותר כי אני באמת לא סגור על איך לענות, אם לשתף כמה שיותר או לענות בצורה של לא יודע/כן/לא ותשובות קצרות בלי יותר מדי לפרט..
אני מפחד שמרוב התלבטויות הפגישה תתפקשש.

אתה אף פעם לא יכול להיות מוכן ב100 אחוז לפגישה עם קב''ן, ולהתכונן לכל השאלות שיכולות להיות... בפגישה פשוט תשים דגש על זה שרע לך, שאתה לא מסוגל לעשות את זה. תנסה להראות שבור - אני, למשל, לא ישנתי בלילה לפני המפגש, אפשר גם לבכות - כדי שהעיניים יהיו אדומות. יהיה טוב, אם תבכה אצל הקב''ן, אבל אני אישית לא עשיתי את זה.
והכי חשוב - תאמין, שבסופו של דבר תשתחרר =]
דור

הודעהעל ידי דור » 21 ספטמבר 2009 07:26

הבנתי תודה Mari!
התשובות שלך מקלות עליי ועוזרות לי להבין פחות או יותר איך נראית פגישה כזאת..
רק שאלה אחרונה בהחלט! מצטער על החפירה..
כשהקבן שואל אם היו מחשבות על מוות ובאיזה צורה? פשוט לענות לו "כן" ולשתוק? או ללכת בדרך עקיפה ולענות דברים שלא קשורים לעניין?
איך את ענית, יש לך איזו עצה?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 15 אורחים