שאלות בפגישה עם קב"ן

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

שביזון
יצירת קשר:

שאלות בפגישה עם קב"ן

הודעהעל ידי שביזון » 31 אוגוסט 2009 08:17

יצא לי לחשוב על כמה שאלות שקב"ן יכול לשאול בפגישה שתשובות כמו "לא יודע.." לא כל כך יתאימו שם..
כל מי שישתחרר ויש לו תשובות (ג'ק בלאק, וויף והחבר'ה הכבדים..) אשמח אם תחלקו את הידע!

1) צריך איזושהי דרך להגיע ללשכת גיוס, אדם מדוכא אחרי לילות בלי שינה לא יעלה על האוטו ויינהג לבד ללשכה.
מצד שני גם לא יהיה מודע לסביבה שלו ויהיה מספיק מפוכח לתפוס אוטובוס לשם ועוד לברר איזה קו ומי נגד מי.
קב"ן יכול לשאול בפגישה "עם מי הגעת לכאן? איך הגעת לכאן" או שאלות בסגנון.
מה עונים על זה? כמובן ובמידה ובאמת מגיעים לבד ולא באים עם אחד ההורים.

2) שאלת השאלות - "למה אתה לא רוצה להתגייס?" או "אתה רוצה להתגייס"? בטרגט רשום שצריך להיות ישיר בתשובה ולהצהיר על הכוונות.. אז מה בעצם עדיף? להיות "מבולבל" ולהגיד לא יודע או להיות ישיר ולהגיד שלא רוצים להתגייס?
כמובן שכל התשובות נעשות בטון ומצב רוח המתאים לאווירה (ירוד, דכאוני וכו..)

3) אני רואה פה הרבה אנשים שכותבים שהם משתפים את הקבן בהרבה בעיות - אני רוצה שיש פה אנשים שסיפרו לקבנים שיש להם OCD ואנשים ששופכים את ליבם אצל הקבן.
אני חושב ששיתוף יותר מדי מידע עלול לפגוע בפגישה, אבל מצד שני אני חושב שחוסר באינפורמציה מצדי ותשובות קצרות כמו לא יודע/כן/לא יכולים לפגוע בתהליך ולהביא את הקב"ן להורדת פרופיל במקרה הכי גרוע ולא מתן פטור.
האם יש איזשהן הצהרות שיכולים לזרז את התליך ל-21 ולא להורדת פרופיל בנוסף להתנהגות התלושה והתשובות הקצרות?

מקווה לקבל תשובות למי שאוכל לשתף אותנו, שיהיה אחלה יום לכולם!
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: שאלות בפגישה עם קב"ן

הודעהעל ידי במילא רגוע » 31 אוגוסט 2009 10:33

מה אתה עושה דוקטורט על זה?
תגיד לו שאתה אובססיבי, הוא יאמין לך.
האם יש איזשהן הצהרות שיכולים לזרז את התליך ל-21 ולא להורדת פרופיל בנוסף להתנהגות התלושה והתשובות הקצרות?

אתה מחפש תשובות קסם ואין כאלה. או שיש לך בעיות מאובחנות שאתה יכול לספר עליהן, או שאתה יכול לספר לו על דברים שאתה חושב או עושה שהם סימפטומים לבעיות נפשיות, אבל בעיקר חשוב איך הוא מתרשם ממך, לא מה אתה אומר.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
שביזון
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שביזון » 31 אוגוסט 2009 11:24

אה הבנתי, כל אלה שסיפרו לו על בעיות אלו בעיות שכבר אובחנו בעבר על ידי גורמים מוסמכים..
אז העיקר ההתרשמות היא שיכולה להביא את הפטור בפגישה?
PaRadox
יצירת קשר:

הודעהעל ידי PaRadox » 31 אוגוסט 2009 21:28

אתה צריך להגיע לפגישה ולדעת שיש לך סיבה כל כך מוצדקת, שפשוט לא משנה מה אסור לך להשאר בצבא. אם אתה יודע מהו הדבר/סיבה שבגללה אין מצב שבעולם שאתה תיהיה בצבא אתה תשתחרר, מה זה הדבר הזה? כל אחד זה אינדיבדואלי, תחשוב על זה, אני חשבתי משהו בהתאם למקרה שלי, עלה לי משהו בראש וידעתי שאם אני אעשה את זה את ואת זה ואגיד אתזה ואתזה 100 אחוז מקבל פטור, לא 99 אלא 100 אחוז בטחון.
בהצלחה.
שביזון
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שביזון » 01 ספטמבר 2009 08:03

נשמע שהשתחררת כחייל.. אני עוד לא חייל וגם מקווה ממש לא להיות.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 02 ספטמבר 2009 22:17

שביזון כתב:יצא לי לחשוב על כמה שאלות שקב"ן יכול לשאול בפגישה שתשובות כמו "לא יודע.." לא כל כך יתאימו שם..
כל מי שישתחרר ויש לו תשובות (ג'ק בלאק, וויף והחבר'ה הכבדים..) אשמח אם תחלקו את הידע!
זה ג'ק פלאש (המקפץ :lol:), לא ג'ק בלאק! :D

1) צריך איזושהי דרך להגיע ללשכת גיוס, אדם מדוכא אחרי לילות בלי שינה לא יעלה על האוטו ויינהג לבד ללשכה.
מצד שני גם לא יהיה מודע לסביבה שלו ויהיה מספיק מפוכח לתפוס אוטובוס לשם ועוד לברר איזה קו ומי נגד מי.

מממ, לא מסכים. זה הדבר האחרון שהייתי חושש ממנו. הקריטריונים של הצבא לשחרור מלש"בים/חיילים על פרופיל נפשי הם הרבה פחות חמורים. לא צריך להיות בן אדם שניראה כמו זומבי מהלך, ישן 20 שעות ביממה מרוב דיכאון, לא הולך יותר ממטר ביום ולא מוציא מילה מהפה בשביל להשתחרר. קח לדוגמא בן אדם שהתאבד - דודו טופז. הוא מתאים לתיאור שלך? לא.

תשמע, הקב"נים מבינים שיש הבדל עצום בין לנסוע באוטובוס לבין להיות מתאים לשירות במערכת צבאית כל כך תובענית. הקב"נית שלי בעצמה הסבירה לי איך להגיע לפסיכיאטר. הפסיכיאטר בכבודו ובעצמו הסביר לי איך להגיע לוועדה רפואית. הם לא כאלה תמימים, צא מזה.

מספיק שאני אגיד לך שבשביל להגיע לפסיכיאטר שהייתי אצלו צריך קודם כל למצוא את הבסיס ולשכנע את הש.ג. להכניס אותך; מצאת? עכשיו זה איזה 20 דקות הליכה למקום הכי מגעיל שראית בחיים (המשרד שלו) והכול בעליה. זה שינה לו משהו שהגעתי בזמן כמו שעון שוויצרי? עובדה שלא. הוא לא שאל אותי כלום על זה. תבין, הקב"נים מתרשמים ממך על סמך איך אתה בפגישה איתם, לא אם אתה מכיר קווי אוטובוסים או לא. יכול להיות גם בן אדם גאון ומחונן שלקה בדיכאון. אתה יודע מה, למה ללכת כל כך רחוק. יכול להיות גם בן אדם גאון ומחונן שלא מתאים ולא מסתגל לצבא. כל כך נדיר? לא חושב.

2) שאלת השאלות - "למה אתה לא רוצה להתגייס?" או "אתה רוצה להתגייס"? בטרגט רשום שצריך להיות ישיר בתשובה ולהצהיר על הכוונות.. אז מה בעצם עדיף? להיות "מבולבל" ולהגיד לא יודע או להיות ישיר ולהגיד שלא רוצים להתגייס?

אה... מה זה משנה... הרבה פחות חשוב מה המילים המדוייקות שאתה אומר. הרבה יותר חשוב איך הן יוצאות, ועוד יותר חשוב איך ההתנהגות הכללית שלך בפגישה ומה שפת הגוף שלך משדרת.

3) אני רואה פה הרבה אנשים שכותבים שהם משתפים את הקבן בהרבה בעיות - אני רוצה שיש פה אנשים שסיפרו לקבנים שיש להם OCD ואנשים ששופכים את ליבם אצל הקבן.
אני חושב ששיתוף יותר מדי מידע עלול לפגוע בפגישה, אבל מצד שני אני חושב שחוסר באינפורמציה מצדי ותשובות קצרות כמו לא יודע/כן/לא יכולים לפגוע בתהליך ולהביא את הקב"ן להורדת פרופיל במקרה הכי גרוע ולא מתן פטור.

?WHO KNOWS
2+3? 1+4? 10-5? 7-2? יש לך אינסוף דרכים להגיע לאותה תוצאה. מבין?

I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
D_man
יצירת קשר:

הודעהעל ידי D_man » 03 ספטמבר 2009 13:38

אני יכול להגיד לך שאין "נוסחת קסם" אחת. יש קווים מנחים כגון טרגט 21. כל אחד עונה בצורה אינדבידואלית, אבל מומלץ שהקב"ן יבין לשם מה הגעת, או שתגרום לו להגיע לזה לבד מההתרשמות ממך.
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 04 ספטמבר 2009 14:57

שביזון כתב:יצא לי לחשוב על כמה שאלות שקב"ן יכול לשאול בפגישה שתשובות כמו "לא יודע.." לא כל כך יתאימו שם..

וואו התגעגעתי לפורום. טוב ככה זה גם אני צריך חופש.

1. אמרתי שאמא הסיעה אותי. לא חשבתי על משהו אחר באותו רגע כי היא באמת הסיעה אותי.

2. "למה אתה לא רוצה להתגייס?" - "... אני לא יכול... פשוט לא מסוגל" וככה. "אתה רוצה להתגייס?" - "...לא, אני לא יכול". הקבן צריך לראות כאילו התשובות שלך מגיעות אחרי מה שנקרא thorough inner deliberation, ובכוונה זה לא רק מנטלי. אתה צריך להראות כאילו כל הגוף מראה סימני חרדה רק מהמילה "להתגייס", אם זה כהעברת ציפורניים על היד בתנועה ארוכה, או התחלחלות כזאתי. זה ממש לא צריך להיות מוגזם. להיפך, זה צריך להיעשות בעדינות וברמיזה קטנה בלבד, זה עושה יופי!

3. אני מסכים. מול הפסיכיאטר התחלתי לשפוך מידע. סיפרתי לו שאני הומו, איך יצאתי, איך קיבלו בלה בלה בלה ובדיעבד זאת הייתה טעות. לכן עם הקבן לא חזרתי על הטעות הזאת ולא סיפרתי שום כלום על עצמי (חוץ ממה שניתן להסיק מ"כן" ו"לא"). זה היה חכם ומנע טעויות והתסבכויות. לא הייתי יורד לשורש של "מה צריך להגיד?" או "תגיד לי כבר מילה במילה מה אמרת לקבן!!" כי זה לא עובד. אתה צריך להתעמק ב"איך להגיד?". מניסיון, לא צריך לומר שום דבר כמו "אני מרטיב במיטה/אני הומו/אני חולם על מוות" כדי לקבל פטור. אבל עדיף לדעתי שתשקיע את המאמצים שלך בלימוד על ההתנהגות, יותר מאשר איך לספר סיפור נכון שישמע נורא מלודרמטי. הקבן לא קונה סיפורים, הוא קונה התנהגות.
O'er the land of the free and the home of the brave
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 ספטמבר 2009 16:21

Weef כתב:
שביזון כתב:סיפרתי לו שאני הומו, איך יצאתי, איך קיבלו בלה בלה בלה ובדיעבד זאת הייתה טעות.

סיפרת לו כי אתה באמת הומו או סתם כי זה עוזר לצאת?? ולמה טעות?
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 04 ספטמבר 2009 17:49

אורח כתב:
Weef כתב:
שביזון כתב:סיפרתי לו שאני הומו, איך יצאתי, איך קיבלו בלה בלה בלה ובדיעבד זאת הייתה טעות.

סיפרת לו כי אתה באמת הומו או סתם כי זה עוזר לצאת?? ולמה טעות?

כן כמובן. בכל מקרה לא כדאי לשקר. אם במשהו אמיתי אתה יכול להסתבך אז בוודאי שבשקר כן.

זאת הייתה טעות כי הפסיכי התחיל לחפור בקטע הזה. בהתחלה הוא שאל ופשוט עניתי, ואז הוא ממש חפר על זה והרגשתי שאני מנסה לנתב את השיחה לכיוון הצבא והוא לכיוון ההומו, בדיוק ההפך ממה שרציתי. בסוף הפגישה קיבלתי רושם שהוא חושב שהמצב שלי נובע מהיותי מתוסכל מהזהות המינית יותר מאשר מהיותי מתוסכל מהצבא ומזה שאני פשוט לא יכול להתגייס.

מה שאני מנסה לומר זה שאפשר לומר משהו אמיתי על עצמך שאתה חושב שיעזור, רק אל תיתן לו לחשוב כאילו זאת הבעייה העיקרית שלך ולא הצבא. המטרה שלך זה לגרום לו להבין שהצבא והגיוס מסכן אותך וזו הסיבה שאתה מדוכא, לא בגלל ש"אני הומו ואין לי חברים" וואטאבר אתה מבין?
אורח5

הודעהעל ידי אורח5 » 04 ספטמבר 2009 18:30

לכל אלה שהגיבו פה.

אני מלש"ב שאמור ללכת לפסכיאטר אזרחי בשביל לקבל חוות דעת.

האם כל מה שאתם כותבים פה רלונטי לגבי פסיכיאטר אזרחי?

שאני הולך אליו אז ישר ללכת ולדבר על הצבא? כאילו הוא שואל "למה אתה פה?" או "אוקי, מה קרה?" ואז אני אומר אני לא יכול להתגייס, לא מסוגל. ואז שהוא שואל למה אז לא לענות על זה? להגיד לא יודע? לא צריך לתת על שאלה כזאת תשובה ? מה הסיבה שאתה לא רוצה? סתם ככה? איך זה הולך הנושא הזה?

תודה.
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 04 ספטמבר 2009 19:50

אורח5 כתב:לכל אלה שהגיבו פה.

אני מלש"ב שאמור ללכת לפסכיאטר אזרחי בשביל לקבל חוות דעת.

האם כל מה שאתם כותבים פה רלונטי לגבי פסיכיאטר אזרחי?

שאני הולך אליו אז ישר ללכת ולדבר על הצבא? כאילו הוא שואל "למה אתה פה?" או "אוקי, מה קרה?" ואז אני אומר אני לא יכול להתגייס, לא מסוגל. ואז שהוא שואל למה אז לא לענות על זה? להגיד לא יודע? לא צריך לתת על שאלה כזאת תשובה ? מה הסיבה שאתה לא רוצה? סתם ככה? איך זה הולך הנושא הזה?

תודה.

היי

אתה יכול לומר לו "אני רוצה חו"ד לצבא". מההתחלה תזכיר את הצבא ואל תסטה מהנושא. אתה לא חייב לענות על כלום, עדיף שתענה בכן, לא ולא יודע. אם הוא שואל למה אתה יכול לומר "פשוט לא יכול... קשה לי" או משהו אחר תהיה יצירתי.
דחוווףף

הודעהעל ידי דחוווףף » 16 נובמבר 2011 21:38

[b]ח'ברה זה ממש, ממש חשוב ודחוף לי, אשמח לקבל את עזרתכם במידי.
אני השתבצתי לצפון ואני מהמרכז, ויש לי סיבות מספיק חשובות לדעתי אם זה על הטרדה מיני שחוויתי ועם זה מצב כלכלי בבית שאני חייבת לעזור להורים כי הם גרושים, אני נודדת מאמא לאבא וכך להפך, ובעיות רפואיות למיניהן.
צריכה להיות לי פגישה עם קב"ן, זה הקב"ן של הבסיס שם או משהו אוגדה אם אני לא טועה. וכל בנאדם שני אמר לי שממש קשה לצאת מפיקוד צפון, אני פשוט מרגישה הבנאדם הכי אבוד ומתוסכל עלי אדמות, אני באמת לא מבינה לאיזה מצב הם רוצים שאני אגיע עם מצב הת"ש שלי, הם טוענים שאין לי ת"ש והם דוחקים אותי לפינה וגורמיםלי להאמין במשהו לא נכון! יש לי ת"ש הם פשוט טוענים אחרת. הם רוצים לבוא לקראתי ביציאה של חמשושים או משהו דומה אבל שוב, זה משהו שאני לא מסוגלת להתמודד איתו נפשית הריחוק העצום הזה מהבית שלי. מה אני עושה? עד כמה הקב"ן באמת יבין אותי אני באמת כבר שלושה ימים ברצף עם בכי מטורף, חסרת אונים, נמאס לי מהכל, את כל המוטיבציה שהייתה לי הם הורידו, אני מרגישה שאני לא מספיק חשובה, שככל שאני אגיד שאני לא בנאדם של חארטות ואני אומרת את כל האמת ומנסה לקבל את מה שבאמת יגרום לי לשירות טוב יותר, פשוט לאף אחד לא אכפת, כואב לי מבפנים לקבל את זה כי ממש חשוב לי להיות יותר זמינה וקרו[left][/left]בה לבית שחלילה לא יקרה דבר.
מה אני עושה??[/b]
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 נובמבר 2011 00:59

דחוווףף כתב:ח'ברה זה ממש, ממש חשוב ודחוף לי, אשמח לקבל את עזרתכם במידי.
אני השתבצתי לצפון ואני מהמרכז, ויש לי סיבות מספיק חשובות לדעתי אם זה על הטרדה מיני שחוויתי ועם זה מצב כלכלי בבית שאני חייבת לעזור להורים כי הם גרושים, אני נודדת מאמא לאבא וכך להפך, ובעיות רפואיות למיניהן.
צריכה להיות לי פגישה עם קב"ן, זה הקב"ן של הבסיס שם או משהו אוגדה אם אני לא טועה. וכל בנאדם שני אמר לי שממש קשה לצאת מפיקוד צפון, אני פשוט מרגישה הבנאדם הכי אבוד ומתוסכל עלי אדמות, אני באמת לא מבינה לאיזה מצב הם רוצים שאני אגיע עם מצב הת"ש שלי, הם טוענים שאין לי ת"ש והם דוחקים אותי לפינה וגורמיםלי להאמין במשהו לא נכון! יש לי ת"ש הם פשוט טוענים אחרת. הם רוצים לבוא לקראתי ביציאה של חמשושים או משהו דומה אבל שוב, זה משהו שאני לא מסוגלת להתמודד איתו נפשית הריחוק העצום הזה מהבית שלי. מה אני עושה? עד כמה הקב"ן באמת יבין אותי אני באמת כבר שלושה ימים ברצף עם בכי מטורף, חסרת אונים, נמאס לי מהכל, את כל המוטיבציה שהייתה לי הם הורידו, אני מרגישה שאני לא מספיק חשובה, שככל שאני אגיד שאני לא בנאדם של חארטות ואני אומרת את כל האמת ומנסה לקבל את מה שבאמת יגרום לי לשירות טוב יותר, פשוט לאף אחד לא אכפת, כואב לי מבפנים לקבל את זה כי ממש חשוב לי להיות יותר זמינה וקרו
בה לבית שחלילה לא יקרה דבר.
מה אני עושה??

יש דרגות חומרה שונות של ת"ש 1-2-3-4-5- אם יש לך תש נמוך אז זה לא נותן לך הרבה...... חוץ מזה שלא ישלחו אותך לקרבי\בסיס סגור.

לאף אחד לא איכפת אז תדאגי לעצמך ותכתבי עם רווחים כי ההודעה שלך נראית כמו גוש אחד גדול ולא נוח לקרוא.

רואה?

יש דרגות חומרה שונות של ת"ש אם יש לך תש נמוך אז זה לא נותן לך הרבה חוץ מזה שלא ישלחו אותך לקרבי\בסיס סגורלאף אחד לא איכפת אז תדאגי לעצמך ותכתבי עם רווחים כי ההודעה שלך נראית כמו גוש אחד גדול ולא נוח לקרוא.
יש דרגות חומרה שונות של ת"ש אם יש לך תש נמוך אז זה לא נותן לך הרבה חוץ מזה שלא ישלחו אותך לקרבי\בסיס סגורלאף אחד לא איכפת אז תדאגי לעצמך ותכתבי עם רווחים כי ההודעה שלך נראית כמו גוש אחד גדול ולא נוח לקרוא.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 26 אורחים