צריך עזרה, לחוץ, נמצא בסטטוס "משתמט"

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

vra23
יצירת קשר:

צריך עזרה, לחוץ, נמצא בסטטוס "משתמט"

הודעהעל ידי vra23 » 23 אוגוסט 2009 23:09

שלום,
לאחר הרבה שבירות ראש וכשכבר רציתי שחבר יביא אותי לפסיכיאטר ויגיד שהוא עצר אותי מהתאבדות, הוא המליץ לי עליכם, מקווה לקבל לפחות כיוון כלשהו.

הסיפור שלי בקצרה:
בגיל 18 אני רציתי להיות קרבי ובקיצור לקבל את התפקיד הכי טוב שאפשר, הייתי בן יחיד וההורים התעקשו ואמרו שהם לא הולכים לאשר את זה.
המשכתי ללמוד במגמה שלי בי"ג, י"ד כשהצבא מכסה 80% מהלימודים, במסגרת פרויקט של חיל האוויר, לא כשוחר אלה כאזרח.
בחרתי בזה גם בתור אלטרנטיבה כדי להאריך את הזמן של הגיוס כי לא הייתי מרוצה, וגם מפני שכולם עשו עלי רושם שזה הדבר הנכון לעשות(תעודה, נסיון, קבע, משכורת וכו'). בין י"ג לי"ד אני אפילו התקבלתי כביכול לאחד המקומות הכי טובים שאפשר להגיע במסלול הזה, כל החופש כשכולם בילו אני נסעתי כל יום לבסיס כמו חייל ועבדתי על הפרויקט שלי לתעודה.
עוד מי"ב התחילו לי בעיות שלא ברור מאיפה הן וממה הן נובעות, כמעט בכל בוקר ובעיקר כשאני צריך ללכת לאנשהו תוקפים אותי סימפטומים שקשורים למערכת העיכול, כאבי בטן וכו' ובגלל זה לאט לאט התחלתי להחסיר לימודים, והחסרתי גם מההגעה שלי לבסיס ההוא, כשזה קרה המפקד התקשר אלי משם והתחיל לדבר אלי באופן כזה כאילו אני עושה את כל זה בכוונה ובעצם מבריז.
ביחד עם כל הלחצים אני פשוט סיננתי אותם, עשיתי 1+1 אחרי שראיתי איך המערכת הצבאית פועלת מבפנים, החלטתי שאני לא רוצה את כל זה וזה לא יעזור לי.
אחרי י"ד (כשלא סיימתי את הלימודים בגלל הבעיות הרפואיות שלי), אני שלחתי את כל הנסיונות לברר מה קורה איתי לצבא.
הצבא לא התייחס לשום סימפטומים שמתוארים שם, והתייחס רק לממצא אחד - פוליפים בכיס מרה(משהו שיש לאחוז דיי גבוהה של אנשים), וההמלצה הייתה לעשות לי ניתוח לכריתת כיס מרה "בשביל שלא יווצרו בעיות בהמשך", בקיצור כי הם פשוט לא ידעו מה לעשות איתי.
בתקופת הבירורים הזאת הצבא דחה לי את הגיוס עוד כשנה, ואז כשסירבתי לבצע את הניתוח פשוט שלחו לי תאריך גיוס, למרות שאני כרגע במצב שאני תקוע בבית ולא עובד גם בגלל הסימפטומים וגם בגלל שאני תלוי באוויר ואני לא ידעתי מה הולכים לעשות איתי בסופו של דבר.
היום אני בן 21 ולפני כעשרה ימים כבר עבר לי התאריך גיוס, אני שלחתי לצבא את כל המסמכים הרפואיים שנית, בנסיון לדחות את הגיוס שוב ואולי להשתחרר לגמרי, כי זה פשוט כבר לא מתאים ואני פיזית\נפשית לא רוצה בזה.
אני חי כל התקופה הזאת עם פחד שיום אחד יבואו שוטרים צבאיים ידפקו לי על הדלת, אני שלחתי לצבא פקסים במקום להגיע ליום הגיוס, בפקסים מסמכים רפואיים שקובעים את הבעיה הכירורגית כביכול אבל גם טענות נוספות שלי.
מרוב לחץ אני כבר באמת חשבתי על התאבדות התקשרתי לער"ן, הם הפנו אותי לאנשהו, בסופו של דבר אני ניגשתי למיון בבית חולים ודיברתי עם פסיכיאטרית... -שסתם רשמה לי כדורים כי אני לא ממש דיברתי איתה על הצבא אלה על כל שאר הדברים שבאמת מטרידים אותי וגורמים לי לחשוב על התאבדות פה ושם.
קבעתי תורים גם בקשר לעיכול וגם פסיכיאטר אבל כל זה יקח בערך חודש ובזמן הזה עלולים לקחת אותי לכלא או משהו.
אשמח אם תביאו לי עצה בונה מה לעשות בקשר לכל הנושא.
משוחרר כם נסיון

Re: צריך עזרה, לחוץ, נמצא בסטטוס "משתמט"

הודעהעל ידי משוחרר כם נסיון » 23 אוגוסט 2009 23:50

קודם כל זה הבריאות ! אם רופא אזרחי ממליץ לניתוח אתה חייב לעשות אותו כדי שלא תסבול...היו לי גם סימפטומים כמו אצלך עם כאבי הבטן,זה יכול להיגרם עקב לחץ דם גבוהה לאורך זמן ממושך,שאין זה בריא בכלל...
קודם כל בוא נרגיע אותך:
דבר ראשון זה טוב שעוד לא נכנסת למערכת הצבאית ;) מה זאת אומרת? - לא עברת שום קורס , לא שיבצו אותך בבסיס וזה טוב !
דבר שני שפחות טוב:
אתה נחשב לעתודאי.חתמת על חוזה עם הצבא על שירות בקבע, הצבא שילם 80% מלימודים שלך , אז על תחשוב שתקבל תפקיד טוב שאתה חופץ בו....
יש לך 2 אפשרויות:
1) רוצה לצאת מצבא - להשתחרר על 21 - כל מידע יש באתר TARGET21
2)
א)[u]רוצה לשרת[/u] - אם בחרת באופציה הנ"ל כדי מאוד שיהיה לך פרופיל 45 רפואי/נפשי שאין זה בעיה להוציאו....למה 45 דווקה 45?????? כי פרופיל 45 נותן לך פתור מקורסים מקצועים וגם פתור משירות קבע ואם יש לך קב"א (נתוני איכות) גבוהה רוב הסיכוים שתהיה איזה פקיד או משק.
ב) להתגייס לקרבי - יש כמה יחידות חי"ר בהם כל מיני סיירות שאתה יכול להתנדב אליהם....שם זה צבא אמיתי ואם כבר בחרת לשרת אז עדיף שם במקום להיות גובניק או תומך לחימה....כאן תלוי בפרופיל שלך המינימום זה 82 ...
משוחרר עם נסיון

הודעהעל ידי משוחרר עם נסיון » 24 אוגוסט 2009 00:07

דעה אישית שלי מה כדי לך לעשות..
תראה בעקרון אני נגד השתמטות משירות בצה"ל אבל אם אתה רוצה לצאת תצא......אבל אם בחרת לשרת בצה"ל תלך על קרבי אחי ולא בגלל ש "קרבי זה הכי" אלא בשביל שתרגיש שאתה באמת חייל בצבא הגנה לישראל ולא איזה כלב תאילנדי...
גם הייתי עתודאי כמוך י"ג י"ד ואני מצטער כל רגע על מקצוע ועל שירות צבאי...סיימתי צבא כולי מוכה ופצוע וזה אוכל אותי מבפנים ,בגלל זה אני כאן , בשביל לעזור לאנשים כמוך שלא יעשו טעות..
vra23
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vra23 » 24 אוגוסט 2009 01:44

אם הייתי חוזר עכשיו לגיל 18... הייתי הולך לקרבי ליחידה הכי גבוהה שאני יכול להתקבל אליה.
אבל אחרי שכבר ראיתי חודשיים מה זה צבא, אחרי שדיברתי עם המון חברים כאלה שהיו בצבא וכאלה שהיו ויצאו, וכאלה שיצאו לפני שנכנסו... אני גיבשתי דעה דיי חזקה נגד.

אני בן 21, כבר לא כלכך בריא, פרופיל 45 יש מצב שכבר נתנו לי... אני לא בטוח בקשר לזה, יודע רק שיש לי פרופיל של תומך לחימה ומטה.
כל מה שמעניין אותי עכשיו זה שהם ירדו לי מהצוואר ואז לטפל בכל שאר הדברים בחיים, כל העסק הזה סתם תלה אותי בין לבין, כשהבנתי שהתפקיד הזה זה לא מה שאני רוצה באמת.
אני מבין את הדעה שלך שכדאי לעשות צבא, ואני הייתי באותה דעה, אבל עם הזמן זה גם השתנה וגם לא מתאים לי כבר.

אין לי בעיה מצידי גם לשבת בכלא, אין לי בעיה ללכת עכשיו למיון בבית חולים שחבר או חברה יגידו שניסיתי להתאבד או אשכרה לחתוך קצת את היד שיהיה אמיתי יותר, העיקר להפטר מהעול הזה ו10 אלף שקל כבר אפשר לכסות תוך חודשיים וחצי(לעומת 3ש' + שנה וחצי קבע).
מה רק שכל זה גורם לכזה לחץ אדיר שאני אשכרה חושב עכשיו על התאבדות בתור אופציה קיימת.
משוחרר עם נסיון

הודעהעל ידי משוחרר עם נסיון » 24 אוגוסט 2009 01:58

אני מבין את הרגשה הקשה שיש לך עכשיו בגלל כל העניין. תקשיב אחי אני יודע שאתה עכשיו בלחץ, ואתה חושב שלא תהיה חופשי ותצא מכל העניין... אבל זה בהחלט אפשרי ! אין אחד מי שרצה לצאת מצבא ולא יצא! אין! ותפסיק לחשוב על כלא ( אותו לא תקבל תאמין לי, יש לך כל הסיבות ואישורים מרופאים , לא סתם לא הגעת לגיוס) ותתחיל לחשוב על קב"ן...לפני הגיוס הרבה יותר קל להישתחרר מאשר אחרי הגיוס.
יש לי שאלה לך : האם עשית כבר טירונות?
vra23
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vra23 » 24 אוגוסט 2009 13:21

לא לא עשיתי טירונות.
הייתי פשוט "פרויקטנט" זה תלמידי י"ג י"ד עם ציונים גבוהים שלוקחים אותם וכבר מצרפים אותם ליחידות פיתוח של חיל אוויר, אז אפשר להגיד אני יודע מה זה צבא כי הייתי שם כל יום, אבל בתור אזרח למזלי.
משוחרר עם נסיון

הודעהעל ידי משוחרר עם נסיון » 24 אוגוסט 2009 14:15

אם לא עברת טירונות זה כבר טוב בישבילך...
בקיצור יהיה בסדר...אם אתה לא רוצה להתגייס תצא. יש מלא עתודאים שיצאו ,ביניהם יש גם חברים שלי שיצאו ללא
בעיות מיוחדות..
vra23
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vra23 » 24 אוגוסט 2009 21:55

אבל אני עדיין לא מבין מה כדאי לי לעשות עם כל העניין... זה שאני אצא זה ברור, השאלה היא מה הדרך העדיפה במקרה הזה.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 24 אוגוסט 2009 22:00

לא הבנתי; הפסיכיאטר המליץ לך על פורום פרופיל חדש?
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
vra23
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vra23 » 24 אוגוסט 2009 22:04

כשכבר רציתי שחבר יביא אותי לפסיכיאטר ויגיד שהוא עצר אותי מהתאבדות, הוא המליץ לי עליכם

עוד שאלה אם אני הולך לפסיכיאטר אזרחי ולא לקב"ן יש לזה השלכות?
משוחרר עם נסיון

הודעהעל ידי משוחרר עם נסיון » 25 אוגוסט 2009 00:46

vra23 כתב:אבל אני עדיין לא מבין מה כדאי לי לעשות עם כל העניין... זה שאני אצא זה ברור, השאלה היא מה הדרך העדיפה במקרה הזה.

שלבים שלך :
1) נכנס לאתר טרגת 21 ולומד מה שצריך.
2) פסיכולוג אזרחי(לא חייב) :2 פגישות לפחות + מבקש סיכום ממנו.
3) קב"ן בלשכת גיוס: מציג בפניו מסמכים מפסיכולוג + מספר לו את הסיפור.
4) פרופיל 21

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים