המשפחה שלי צרחה עליי והסבירה לי לגבי 21

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

S1M
יצירת קשר:

המשפחה שלי צרחה עליי והסבירה לי לגבי 21

הודעהעל ידי S1M » 28 יולי 2009 16:54

היום חזרתי הביתה וסיפרתי לאבא שלי ושני אחים שלי את המצב שמחר אני רואה קב"ן . שאני רוצה לצאת על 21 נפשי.(דיכאון אמיתי ! ).

אמרתי להם את זה וזאת הייתה התגובה של אחי שהוא בן 31 עם ניסיון.
"תקשיב לי טוב ..אם אתה עכשיו יוצא מהצבא. אתה פשוט יכול במקום זה ללכת ולקפוץ מבניין 30 קומות" "אתה תהרוס לך את החיים . זה כמו בלוק לכל מקום עבודה ולימודים שתלך אליו"

והאח השני שלי שדרך אגב יצא על 21 וחזר לצבא כי הוא הבין שעשה טעות. אמר לי בצעקות "אתה יכול במקום זה ללכת להתאבד ! אתה תהרוס לעצמך את החיים ומניסיון ! "

אבא שלי מצד שני אמר שאם אני יוצא אז שאני אלך לאעבוד ואפילו לא שווה שירות לאומי לעשות פשוט לעבוד ..
ושתדעו . אני בצבא מתחיל את התפקיד משעה 9 עד שעה 1 - 3 וחוזר הביתה . אבל רוצים שאני אשאר לילה פה לילה שם . יעשה תורנויות ואני בכללי לא אוהב את המסגרת הצבאית אפילו אם אני אהיה שם שעה ביום ! פשוט לא מאמין בזה. לא שאני מפונק בקטע הזה. אני קורע את התחת בעזרה בבית ובדברים אחרים. פשוט אני ממש לא אוהב צבא ממש נגד זה

מה שאני אומר הוא ... שהייתי סגור על לצאת מהצבא אבל אחרי שהם דיברו איתי . אני לא יודע מה לעשות המצב מסובך ... אני עדיין רוצה מאד לצאת מהצבא אבל לא רוצה שזה ידפוק אותי . לא ידוע מה לעשות.. אני ממש בעד לצאת מהצבא שוב אני אומר ..
אורח

Re: המשפחה שלי צרחה עליי והסבירה לי לגבי 21

הודעהעל ידי אורח » 28 יולי 2009 17:02

מצטער להגיד לך את זה, אבל אם משפחה כזאת - מי בכלל צריך אוייבים? "לך תתאבד"? זה אח זה. מצטער שמה שאני פה יוצא נגד המשפחה שלך, אבל אני לא מבין את העניין בכלל. הבן\אח שלך סובל, סבל אמיתי, החיים שלו נהרסים - וזה מה שיש לך להגיד? תעשה מה שטוב לך, מה גם שזה ממש לא יהרוס לך את החיים. להפך! אל תשים עליהם פס. ואם זה היה תלוי בי, היינו משפחה שלי, גם הייתי מתרחק מהם מאוד.

ככה אני רואה את הדברים וזאת דעתי האישית בלבד שמתבססת על האופי שלי והדרך חיים שלי. תהיה לי בריא, תצא, ותאמין לי שהחיים שלך יהיו יותר טובים משלהם. אם אתה סובל- תעשה את זה! וכמו שאמרתי שום דבר בחיים שלך לא יהרס! כנראה אבא שלך ואחיך בורים שלא יודעים את החוק ומה שמשתמע ממנו!
S1M
יצירת קשר:

הודעהעל ידי S1M » 28 יולי 2009 17:07

אבל חשוב לי מאד שאנשים פה ידברו מתוך ניסיון אישי או באמת אבל באמת של אחרים (מצבים אמיתיים ).
S

הודעהעל ידי S » 28 יולי 2009 17:20

שמע אחי...אתה חי במדינת ישראל שחובה לשרת בצבא 3 שנים
עכשיו אתה רוצה לצאת מהצבא על בעיה נפשית..תחשוב בהיגיון...מקומות עבודה יעדיפו מישהו ששירת 3 שנים ? או אחד שיצא על 21 נפשי? זה פשוט היגין..אתה לא צריך הסבר מאף אחד.
והמשפחה שלך אומרת לך את זה רק מדאגה..כי להם יש אינטרנט שתצליח בחיים..ואלה שפה בפורום אומרים לך שתצא מהצבא ואל תתייחס למשפחה שלך זה אנשים שבכלל לא מכירים אותך ולא ממש מעניין אותם העתיד שלך..הם פשוט שונאי צבא..אז הם יגידו לך הכל כדי שתשתמט.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 יולי 2009 18:03

לא נכון "S". אני בדיוק עובר אותו דבר. המשפחה שלי עושה לי טרור, כל הדודים והדודות למיניהם, כולל סבתא שלי ממש כועסים עליי שאני רוצה לצאת מהצבא. ההורים שלי בהתחלה לא כעסו, אבל בגלל השפעה של המשפחה הגדולה גם הם התחילו לבלבל לי את המח, למרות שאני אומר להם שאני סובל שם וכו'... כל המשפים האלה שלהם : "כולם עושים, למה אתה לא?" , "למה אתה חייב להיות שונה מכולם...?" , "כולם תורמים ורק אתה לא מוכן" , "זאת המדינה שלנו, אם לא נעשה צבא ונגן מי יגן?" וכל שאר זיוני השכל מבית היוצר של "המשפחה שלא מבינה כלום מהחיים שלה".

אז אחי, אני אישית פחות בקשר עם ההמשפחה שלי. כרגע לפחות. מה שאומר שאם יש איזה ברית או בר מצווה ובסגנון, אני אפילו יעדיף לא ללכת כי יזיינו לי את המח, ורק יכניסו לי עוד באסה בחיים. אבל אמרתי לך, זה האופי שלי - שמי שבהשפת עולם שלו הוא נגדי, אין לי מה לדבר איתו. אמא, אבא, אחים, זה קצת יותר מסובך. אני פשוט מציע לך שבמב שלך תשתדל לספר לכולם כמה רע אתה מרגיש, וכמה החיים שלך נהרסו. אולי ככה הם יתחילו להבין טוב יותר מה עובר עלייך.
S

הודעהעל ידי S » 28 יולי 2009 18:09

למה כל דבר שהמשפחה שלך אומרת אתה חושב שזה זיון שכל ? יענו אתה מבין הכי טוב בעולם ? כולם טועים רק אתה צודק? בסופו של דבר אתה תצא על 21 נפשי..זאת החלטה שלך..אבל אל תצפה שהם ייקבלו את זה...זאת זכותם לחשוב שזה לא נכון בשבילך...לפי דעתי אתה צריך רק להיפתח ולא להיות כזה סגור עם עצמך...כולם עושים צבא אתה לא יוצא דופן..וגם אם קצת קשה לא נורא..לאף אחד לא קל...ובחיים יש קשיים...כל דבר שקשה בחיים תרצה ממנו פטור? אז תתאבד באמת וזהו..וככה לא תצטרך להתמודד עם כלום.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 יולי 2009 18:12

תשמע. אני מבין שלא הכל זה זיוני שכל... אבל אני לא מבין למה כל אהבל מתערב לי בחיים. זה מה שמחרפן אותי בכל המצב הזה. אבל כמו שאמרתי, לאחים גדולים, ולהורים יש את הזכות להתערב לך בחיים לפעמים - ובגלל זה עליהם לא דיברתי בהודעה הראשונה. ועם כל הכבוד, אמנם לא הכל זה זיוני שכל, מסכים, אבל אני יודע יותר טוב מכוווווולללללם מה טוב בשבילי וכמה אני סובל במסגרת הצבאית וכמה רע לי בחיים כשאני נמצא בתוך המסגרת. לכן ששאר המשפחה הרחבה ישאירו את האף שלהם במקום אחר.
s

הודעהעל ידי s » 28 יולי 2009 18:20

למה "מתערבים" לך בחיים ? כי דואגים לך זה למה
ואנשים שעברו קצת יותר ממך בחיים יודעים מה נכון לעשות ומה לא נכון לעשות.
אני רק רוצה להבהיר משהו..שלא יהיו אי הבנות..אני לא נגד שתצא מהצבא..אין לי איזה אינטרס או משהו
פשוט אני רוצה שתראה תדברים בצורה נכונה ואז תוכל לשפוט מה באמת נכון לעשות.
S1M
יצירת קשר:

הודעהעל ידי S1M » 28 יולי 2009 18:28

יש משפט בערבית . "למות יום יומיים בשביל לחיות לנצח"...
(אחי אמר לי את זה מקודם )...
כאילו לסבול 3 שנים בצבא.. בשביל אחר כך לחיות כמו שצריך . שזה לימודים ועבודה ויחס.
הקטע הוא שאני לא מאמין בכללי בגישה הזאת של לסבול כדי להנות...
אני מאמין שצריך להנות כל הזמן ולא לתת למשהו לגרום לי להפך.
כמובן שבחיים יש קשיים פה ושם אבל לא לטווח של 3 שנים של תסכול ובאסה !. זה לא הגיוני .
נכון יש כאלה שמשרתים בכל זאת אבל אני ממש לא מאמין בגישה הזאת..

דרך אגב. מישהו מהמנהלים יכול להגיב כאן אולי ? בהקשר למה שנאמר ?
או מישהו עם ניסיון של ממש בדברים האלה. אולי מישהו שיצא על 21 וטוב לו .. ?
מישהו .. בבקשה .
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 יולי 2009 18:53

יצאתי על 21 וזאת ההחלטה הכי טובה שקיבלתי בחיים.
שקר כלשהו
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שקר כלשהו » 28 יולי 2009 19:03

האחים והאבא שלך הם דפקטים בדיוק כמו המשפחה שלי בדיוק כמו רוב המשפחות במקום לנסות להבין הם צועקים עליך במקום לחשוב מה טוב בשבילך הם חושבים שהם צריכים להגיד לך מה טוב בשבילך ובמקום באמת להיות שם בשביל לעזור לך הם מסבכים את העניין והופכים את הדילמה עם הצבא גם לסכסוך איתם. אבל מהניסיון שלי גם המשפחה הכי לא מפרגנת ותומכת ומורעלת צבא בסופו של דבר כשאתה משתחרר הם נרגעים ואם באמת מה שאכפת להם זה טובתך אז השתחררת ואין מה לעשות ועכשיו מסתכלים קדימה ואם הם דפקטים מורעלים שדואגים יותר לצבא או למה יחשבו עליהם אז אולי הם עוד יעשו לך פרצופים פה ושם גם אחרי זה אבל ברוב המוחלט של המקרים פשוט ממשיכים הלאה.

זה כל כך מגוחך איך האנשים האלה שלא מכירים אנשים שלא הלכו לצבא יודעים להסביר לך בדיוק איך זה הורס את החיים. אין שום נזק מלא ללכת לצבא בטח לא נזקים כמו בסיפורי סבתא שהמשפחה שלך שולפים לך מהשרוול יש מאות אלפי אנשים אנשים בישראל שלא הלכו לצבא וזה רק אומר שאין להם את הפרק הזה בחיים ובמקום זה יש להם פרקים אחרים האנשים האלה עובדים לומדים נוסעים לחול מתחתנים מולידים ילדים וצועקים עליהם אם הם לא רוצים ללכת לצבא בבוא היום בדיוק כמו כולם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 יולי 2009 19:43

היום חזרתי הביתה וסיפרתי לאבא שלי ושני אחים שלי את המצב שמחר אני רואה קב"ן . שאני רוצה לצאת על 21 נפשי.(דיכאון אמיתי ! ).

אמרתי להם את זה וזאת הייתה התגובה של אחי שהוא בן 31 עם ניסיון.
"תקשיב לי טוב ..אם אתה עכשיו יוצא מהצבא. אתה פשוט יכול במקום זה ללכת ולקפוץ מבניין 30 קומות" "אתה תהרוס לך את החיים . זה כמו בלוק לכל מקום עבודה ולימודים שתלך אליו"

"31 עם נסיון"? איזה נסיון בדיוק? יש לו פרופיל 21 ונסיון איתו? לפי השטויות שאחיך פולט הוא נשמע די טמבל דווקא, ורואים שהוא לא למד באוניברסיטה יום בחיים שלו, וכנראה גם לא עבד בהרבה מקומות. אתה צריך להיזהר מאנשים כמו אחיך, חבלנים כמוהו שתמיד יש להם מה להגיד לכולם, אבל החיים שלהם בזבל. אנשים ממורמרים וקטנים. משפחה או לא משפחה.

והאח השני שלי שדרך אגב יצא על 21 וחזר לצבא כי הוא הבין שעשה טעות. אמר לי בצעקות "אתה יכול במקום זה ללכת להתאבד ! אתה תהרוס לעצמך את החיים ומניסיון ! "

האח השני שלך קיבל כנראה יותר מידי בקלות את הפרופיל הזה, ונכנס ללחץ כי הוא חשב שאם זה קל זה לא טוב. גם לו הרי אין נסיון אמיתי עם 21... ולפי איך שהוא מדבר אלוהים ישמור איזו משפחה מלאה בטיפשים יש לך? לא יאומן.

אבא שלי מצד שני אמר שאם אני יוצא אז שאני אלך לאעבוד ואפילו לא שווה שירות לאומי לעשות פשוט לעבוד ..

אבא שלך נשמע כמו הקול השפוי במשפחה. עלק שירות לאומי... למה? כי אמרו לך שאתה חייב "ליתרום"?

ושתדעו . אני בצבא מתחיל את התפקיד משעה 9 עד שעה 1 - 3 וחוזר הביתה . אבל רוצים שאני אשאר לילה פה לילה שם . יעשה תורנויות ואני בכללי לא אוהב את המסגרת הצבאית אפילו אם אני אהיה שם שעה ביום ! פשוט לא מאמין בזה. לא שאני מפונק בקטע הזה. אני קורע את התחת בעזרה בבית ובדברים אחרים. פשוט אני ממש לא אוהב צבא ממש נגד זה

מה שאני אומר הוא ... שהייתי סגור על לצאת מהצבא אבל אחרי שהם דיברו איתי . אני לא יודע מה לעשות המצב מסובך ... אני עדיין רוצה מאד לצאת מהצבא אבל לא רוצה שזה ידפוק אותי . לא ידוע מה לעשות.. אני ממש בעד לצאת מהצבא שוב אני אומר .

כל דבר שאתה עושה משנה את החיים שלך. תפליץ במקום הלא נכון ובום. החיים שלך יהיו שונים לגמרי מאשר שהם יכלו להיות אם לא היית מפליץ באותו רגל. קודם החיים שלך היו בדרך לתאונת דרכים קטלנית ואחרי ההפלצה אתה תמות בגיל 99, הכל בגלל שנייה אחת.
אי אפשר לאכול את העוגה וגם להקיא אותה ושהיא תיראה אותו הדבר.
אם אתה באמת "בדיכאון אמיתי" ואתה סובל, מה השאלה בכלל?
רוצה להקשיב לכולם, לקחת את העצות של כולם, וגם לעשות מה שטוב לך? אי אפשר.
S1M
יצירת קשר:

הודעהעל ידי S1M » 28 יולי 2009 19:58

זה שבן 31 היה לו פרופיל 97 והוא למד באוניברסיטה ויש לו תואר שני בלא משנה מה
והיום הוא מנהל משהו ... לא משנה מה . בחול ובארץ ... לא לשפוט בקשה.
S1M
יצירת קשר:

הודעהעל ידי S1M » 28 יולי 2009 20:32

ויש לי גם בעיות בבית .. קיבלתי רק התש 2 .. אבל יש בעיות באמת .
יהיה אפשר להשתמש בזה ?. כי .. אי אפשר להשתמש ב 3 סיפורים בו זמנית
אני יגיד לקבן שאני גם בדיכאון וגם בעיות בבית וגם שאני בטראומה מזה ומזה (עוד דברים)... ?

אני מחר נפגש איתו תודהל מי שיגיב כמה שיותר מהר
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 יולי 2009 20:55

תשאר בצבא נשמה. אם אתה חושב שזה שאחיך הגדול הוא כיום מנהל במשרה נחשקת נקרא לזה כך - זה בגלל שהוא עשה צבא. אז אולי תשאר. בוא נגיד שלנו לא תהיה תועלת אם תצא, אלא רק לך. ואם אתה מעדיף להקשיב לאנשים שלא באמת יודעים מה זה יציאה מהצבא ומה הנגררת שלה - אז כנראה שעדיף שתשאר ותסבול. כי אחרי הכל, איך תגיע להיות מנהל?
שקר כלשהו
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שקר כלשהו » 28 יולי 2009 21:03

אם אתה מספר לקבן על הקשיים בבית תדבר על זה רק מהצדדים הנפשיים של זה אל תבקש ממנו עזרה כי הוא ישר יתנער ממך ויגיד לך לפנות לתש והם לא יעזרו לך. אין דבר שאוהבים בבירוקרטיה הצבאית יותר מלהפנות אותך למישהו אחר.
S1M
יצירת קשר:

הודעהעל ידי S1M » 28 יולי 2009 21:06

מה .. לא הבנתי מה הקשר ..
אמרו שהוא לא עשה כלום בחייו. לא למד וזה אז אני תיקנתי ואמרתי שהוא למד בלי קשר לצבא.
אני החלטתי אני יוצא . מחר קבן. מה שלחת את ההודעה הזאת . כאילו בשביל מה.? כנראה לא הבנת נכון ..
אבל תודה על כל מקרה אם ניסית לעזור
S1M
יצירת קשר:

הודעהעל ידי S1M » 28 יולי 2009 21:08

ותודה..
ובתגובה שלי הקודמת.. היא הייתה לגבי "אורח" שכתב בציניות...
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 28 יולי 2009 21:12

no hebrew

haha your folks are fuckeddddd uppp effing lame ass brother shoulda just shut up his pile hole of >>SHIT<< haha

seriously though, do whatever feels good to you, don't give a crap bout your family or anyone else that doesn't "approve" and tell your folks to cut the crap: If your brother dodged draft and they were cool with it, why the fuck are they picking on you???

Ask them that and tell em your mind is made and you're going for it
O'er the land of the free and the home of the brave
The Promise

הודעהעל ידי The Promise » 28 יולי 2009 21:28

תשמע,אני לא יגיד לך לצאת או לא - זאת כבר הבחירה שלך.
תשב טוב טוב עם עצמך ותגיע להחלטה שאתה חושב שהיא הכי טובה בשבילך.

גם לי היה רע בשירות ועוד שנייה הייתי מתפוצץ שם - אבל המשכתי כרגיל כי זאת "הנורמה" במדינתנו.
לבסוף עזרתי אומץ ויצאתי על 21,ואת האמת? אני ממש לא מתחרט עכשיו.
וכן,גם לי ההורים הסבתות ומי רק לא זיינו את השכל,אבל בשורה התחתונה: הם לא אלו שצריכים להיות שם יום יום ולסבול ולחוות דיכאונות 24/7.

ההחלטה רק שלך.
אני מאחל לך הצלחה לא משנה באיזה דרך תבחר.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים