שאלה בשביל חבר שבצבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח1

שאלה בשביל חבר שבצבא

הודעהעל ידי אורח1 » 23 יולי 2009 12:45

חבר שלי נמצא בצבא באפסנאות . הוא פרופיל 64. הוא היה אמור להיות באיזה יחידה שקשורה למוזיקה (והתקבל לשם כבר)אבל צה"ל ירק לו בפנים ושמים עליו זין, לא נותנים לו לעבור משם. רע לו מאוד איפה שהוא נמצא והוא חייב לצאת.

הוא כבר 3 שבועות בבית נפקד.

יש לו פגישה עם הקב"ן בקרוב, מה הסיכוי שהיא תציל אותו מלהכנס לכלא, או בכלל לצאת מהצבא? מה הוא צריך להגיד לה? אם הוא יגיד שהוא רוצה להתאבד, זה יעזור?
מה התסריט האופטימי בשבילו?

תודה.
נאור
יצירת קשר:

Re: שאלה בשביל חבר שבצבא

הודעהעל ידי נאור » 23 יולי 2009 12:47

תגיד לו בבפגישה עם הקב"ן שיהיה כמה שיותר קיצוני
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 23 יולי 2009 22:23

חוו"ד מפסיכיאטר אזרחי - אם הוא ממליץ על להוציא אותו מהצבא סביר להניח שלא יהיה פה כלא.
רצוי גם לדבר עם עורך דין אם זה נהפך לעריקות...
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 24 יולי 2009 02:20

הקב"ן לא יציל אותו לגמרי מכניסה לכלא אם הוא לא ישיג שחרור (יתכן שבכל מקרה ירחמו עליו בעונש, אבל לא להיענש בכלל זה נדיר).
מה הוא צריך להגיד? הוא צריך להראות שרע לו, פשוט ככה.. ולהשתמש בנפקדות שלו כדי להראות עד כמה המצב קיצוני. כדאי לו לעיין בטרגט21 בנוסף כי לצערנו הקב"ן לא תמיד מתייחס לכל מי שסתם רע לו אלא הוא מחפש מאפיינים ספציפיים.

אין צורך להגיד שהוא רוצה להתאבד. זה לא עובד על הקב"ן, הם שומעים את זה הרבה פעמים וזה רק גורם לפנייה להיראות לא מציאותית. כדאי במקום זה לשדר רמזים על מצוקה קשה, על חוסר חשק מוחלט בחיים וכד'.

בהצלחה
משיח NOW !
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 24 יולי 2009 09:29

אני רוצה לתקן אותך פה. אם זה משפט ביחידה סביר להניח שמפקד יחידה שפוי לא ירצה להתעסק עם פרופיל 21 שיכול להתאבד לו בגלל הכלא... גג כלא ממש קצר או נזיפה שוב יכול להיות שאני טועה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 10 אורחים