ניסיון התאבדות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

ניסיון התאבדות

הודעהעל ידי אורח » 05 יולי 2009 14:19

בלעתי מנת יתר של אקומול..באמצע אמא שלי תפסה אותי ולקחה אותי למיון..אחרי שטיפת כיבה וטיפול עם פחם אושפזתי ויום למחרת היה לי שיחה עם הפסיכיאטרית..היא המליצה על פגישה דחופה עם הקבן הצבאי..לא ביקשתי או ביקרתי אצל הקבן לפני כן..עכשיו השאלה שלי היא, האם הסיכויים שלי לצאת על נפשי טובים? ומה מומלץ להגיד לקבן?
shual
יצירת קשר:

Re: ניסיון התאבדות

הודעהעל ידי shual » 05 יולי 2009 15:23

אל תעשה\י את זה שוב.

אני לא יודע מה עובר עלייך, אבל אתה חייב להבין שנסיונות התאבדות זה לא פתרון טוב. אני לא אומר שזה לא פתרון - אני פשוט אומר שזה חרא של פתרון. זה יכול להיות פתרון תמידי לבעייה זמנית, והכל זמני בחיים - הכל תקופות שעוברות, ואם זה קשור לצבא אז זה בכלל עובר - ואני מוכן להתערב על זה שבעוד כמה שנים כשהמצב ישתפר אתה תודה על זה שלא הצלחת.

פשוט אל תעשה את זה שוב.
בכלל תרופות בניגוד למה שרואים בסרטים הרבה פעמים לא מובילים למוות כל כך מהיר, רוב הסיכויים שפשוט תדפוק לעצמך את הכבד. ואם תדפוק אותו במצב קשה, ייגזר עלייך לשבת חודשים בבי"ח עד שהוא יקרוס - מה שיוביל למוות נוראי ומלווה בכאבים - לך ולבני המשפחה. אני מאמין שרוב האנשים שזה קורה להם כבר מתחרטים על זה שהם רצו למות.

מצטער אם אני קצת מפחיד אותך, אני פשוט רוצה שתבין עד כמה חרא פתרון זה לקחת מנת-יתר של תרופות, ובכלל להתאבד.
יש דרכים אחרות לטפל בבעייה, ובנאדם שבולע כדורים בהחלט נמצא בבעייה, ורובנו פה בפורום נמצאנו בבעיות בשלבים כאלה ואחרים בחיים שלהם, אין במה להתבייש.

תצא מהצבא (אם אתה רוצה), תלך לטיפול, תתנסה בדברים ובמסגרות חדשות, תגלה דברים חדשים על עצמך. הכל דינאמי בחיים האלה ויש עוד הרבה דברים
לנסות ולגלות לפני שמחליטים בגיל 20 במסגרת הכי מחורבנת בעולם שהחיים האלה לא מתאימים לנו.

בקשר לשאלות שלך, ואני לא בהכרח מי שעונה פה על שאלות כאלה הכי טוב:

לדעתי הסיכוי שלך לצאת גבוה - אבל זה תלוי בעוד הרבה דברים אחרים. ואגב זה לא בהכרח זה שניסית להתאבד, אלא יותר העובדה שאתה באמת במצוקה.
נקווה שהקב"ן והפסיכי יראו את זה, וכאן אתה כבר יכול לעזור: מה שמומלץ להגיד לקב"ן זה פשוט להראות לו שאתה במצוקה, שאתה במצב מחורבן, אל תחשוב כל כך על מה להגיד לו או לא להגיד לו, כי הרעיון הוא יותר להראות שאתה במצב מחורבן ולא מסוגל לתפקד, שאתה לא רואה עתיד. שאתה צריך טיפול ושהצבא לא מסוגל להעניק לך את הטיפול שאתה צריך כרגע - ושאם לא יעשו איתך משהו אז קיים גם סיכוי שתפגע בעצמך שוב.

תנסה להתחבר לקו מחשבה הזה, גם אם אתה לא לגמרי מרגיש ככה.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
sahar_help

Re: ניסיון התאבדות

הודעהעל ידי sahar_help » 06 יולי 2009 15:23

אורח יקר,

לא כתבת הרבה אבל מדבריך אני מניחה שהיית שרוי במצוקה נפשית גדולה שהובילה אותך לבלוע כמות גדולה של אקמול כדי לנסות להתאבד, ואולי המצוקה נובעת גם מהשירות שלך בצבא...
נשמע לי כאילו תוכל להיעזר בשיחה תומכת, מישהו שיבין ולא ישפוט. אני רוצה לספר לך שאני מתנדבת בסה"ר, סיוע והקשבה ברשת ( http://www.sahar.org.il/ ) ולהזמין אותך לאתר שלנו, אולי נוכל לעזור לך ולעמוד לרשותך, אולי תוכל לחלוק עימנו את המצוקות שהובילו אותך אל המעשה. אנחנו שם עבורך, כשתחליט....
שלך,
מתנדבת סה"ר

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 21 אורחים