פרופיל 21

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

שי

פרופיל 21

הודעהעל ידי שי » 04 יולי 2009 18:19

שלום.
אני חייל המשרת כבר שנה וחודשיים בצבא. במהלך שירותי הצבאי פיתחתי הפרעה נפשית חמורה הנקראת OCD. יש לציין שהייתי אצל המון קפ"סים ופסיכיאטרים בשירות וגם יש לי סעיף נפשי של דיכאון ופרופיל 45 עקב כך. הבעיה שלי היא בעיקר חרדות ומחשבות מוזרות ובמקום שאני משרת בו יש המון תורנויות שזה ממש בצורה קיצונית. אצלנו שמירות זה שבוע שלם ולא רק יום אחד כמו בחילות אחרים. אצלנו אבט"ש זה שבועיים ואני לא רוצה גם להזכיר את התורנויות האחרות (מטבח, רס"ר, אוקסידים). כל התורנויות האלה רק מחמירים לי את הבעיה והפסיכיאטר לא רוצה להקל עליי בתורנויות. הוא הביא לי כדורי רסיטל שלקחתי ולא עשו לי טוב אז הפסקתי את השימוש בהם.
עכשיו השאלה שלי היא מה אני יכול לעשות? כי אני רוצה לסיים את השירות אבל אני לא מסוגל לתפקד בגלל התורנויות האלה. הבעיה שלי מחמירה מיום ליום. הקפ"ס אומר לי שחייל שלא עושה תורנויות אינו יכול לשרת בצה"ל, ואני רוצה לסיים את השירות. אבל אם המצב רק יחמיר אז כנראה שאני אשתחרר אבל רציתי לשאול אם אני אשתחרר האם יזמנו אותי למבחן הזה במשרד הרישוי שעולה 500 ש"ח בגלל ההפרעה הנפשית הזאת? והאם יש דרך מסויימת שבה אני יכול לגרום לקפ"ס/פסיכיאטר להביא לי פטור חלקי מתורנויות? והאם אם אשתחרר איזה זכויות אקבל בתור חייל שכבר מעל שנה בצבא?

תודה.
jame22
יצירת קשר:

Re: פרופיל 21

הודעהעל ידי jame22 » 04 יולי 2009 18:49

תנסה להסביר לפסיכיאטר שאתה רוצה לשרת. אבל גם תסביר לו כמה קשה לך ושאתה פשוט לא יכול להמשיך עם הטורניות

אם הוא לא עוזר, תשים אלף זין וקח 21... הבריאות שלך יותר חשובה. והמבחן ברישוי זה סטם חרתה..

לגבי התרופה רסיטל... מישהו יכול להסביר לי קצת על התרופה הזאת? האם זה נחשב תרופה חזקה, ובעיקר למי נותנים את הכדורים האלה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2009 19:16

זו תרופה נוגדת דיכאון וחרדות. אבל במקרה שלי היא לא ממש עזרה בגלל המחשבות המוזרות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2009 19:34

אם אשתחרר איזה זכויות אקבל בתור חייל שכבר מעל שנה בצבא?
jame22
יצירת קשר:

הודעהעל ידי jame22 » 04 יולי 2009 19:36

הפסיכי רוצה לתת לי את זה אבל אמרתי שאני רק רוצה 21
והוא לא רוצה לשחרר.. למה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2009 19:55

האם מישהו יכול לומר לי מה מספר הסעיף ליקוי של OCD?
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 04 יולי 2009 21:39

אתה במצב לקבל פטורים אם תחליט להשאר..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2009 22:23

אני רוצה להישאר בצבא אבל אני לא מסוגל עם התורנויות האלה אני מפחד שבסוף יהיה לי התקף פסיכוטי ויאשפזו אותי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2009 22:39

אורח כתב:אני רוצה להישאר בצבא אבל אני לא מסוגל עם התורנויות האלה אני מפחד שבסוף יהיה לי התקף פסיכוטי ויאשפזו אותי.

תעבור בסיס אחי יהיה בסדר
דנה

הודעהעל ידי דנה » 05 יולי 2009 07:27

הרסיטל מתחיל להשפיע רק אחרי שבועיים-שלושה, והוא כדור דיי טוב (מניסיון). היא יכולה להיות חזקה, זה תלוי במינון שלה אבל היא לא איזה סם ששמה אותך היי כל הזמן אז אין לך באמת ממה לדואג...
הפסיכיאטר יכול לתת לך כדור אחר שישפיע עלייך יותר טוב בהרבה פחות זמן...
אבל למה לך כל זה... אתה יכול לצאת מהצבא על 21 וגם ככה אתה מקבל את כל ההטבות והכל כמו חייל רגיל שמשתחרר, רק שלך יהיה כתוב שיצאת בגלל בעיה רפואית (בלי פירוט למה).
jame22
יצירת קשר:

הודעהעל ידי jame22 » 05 יולי 2009 09:17

הפסיכיאטר שלי לא מוכן לשחרר על 21 ... אבל רק מוכן לתת לי רסיטל
מה עושים?!
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 05 יולי 2009 10:00

jame22 כתב:הפסיכיאטר שלי לא מוכן לשחרר על 21 ... אבל רק מוכן לתת לי רסיטל
מה עושים?!

תמשיך להתעקש (תחזור אליו שוב ושוב) תוך כדי שאתה מראה לו על החרפת הבעיות והמצוקות שלך. אין פה ממש מה לעשות יותר מזה.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים