בעיות כלכליות קשות , סיבה לאי-גיוס ?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

PaxRomana

בעיות כלכליות קשות , סיבה לאי-גיוס ?

הודעהעל ידי PaxRomana » 24 יוני 2009 22:01

שלום חברי פורום יקרים ,

ניסיתי למצוא תשובה לשאלה הזו בפורום ,אך ללא הצלחה .

קודם כל הקדמה :

אני בן 17 , לפני גיוס לצהל בתאריך נובמבר ,בעוד שנה .

בתיכון שירתתי בבית-ספר צבאי ,ובאמת תכננתי לשרת במיטב התפקידים שיש לצבא להציע (הייתי מאוד _מאוד_ צעיר אז ) .

אך לאחר שהתבגרתי מעט , התחלתי להסתכל מה קורה מסביב והתחלתי לחשוב (לשם שינוי ,בניגוד לרבים מחבריי בגילי ) ,הבנתי שהקורסים הניתנים לשוחרים (כמוני) הם הקורסים העלובים ביותר שיש בצבא , מתבצעים לא על חשבון הפזם , והגרוע מכל , הפרטים האלו לא מוזכרים לשוחרים ! יריקה בפרצוף של אנשים שהתנדבו ללמוד במסגרת צבאית , מתוך רצון לתרום ולהצליח .

המצב שלי ,הוא לא כל כך טוב . אני צריך להתחיל לעבוד ,על מנת לשרוד כלכלית . אני בן יחיד לאם חד הורית ,אמא שלי לא מרוויחה הרבה בכלל ,ולכן אני צריך לעבוד משמרת מלאה רק על מנת לשרוד ,ולחיות כמו בני אדם (אני לא מדבר על מותרויות ) .
ביררתי קצת בנוגע לעזרה כלכלית ,ומסתבר שהתמיכה שניתנת לצבא היא פשוט עלובה . 140 שקל למזון ? לחודש ??? אפילו לגבי תקופת שנות ה 90 זה לא היה מספיק לרכישת מזון ,בטח לא היום כשמחירים המזון מטורפים .

למי אני צריך לפנות בלשכת הגיוס ,ואיך להסביר להם את זה נכון ? אני באמת אובד עצות ...
כדי לעבוד במשמרת מלאה (ואני צריך לעבוד ככה על מנת לכסות חובות בבנק) מבקשים ממני להיות אחרי צבא (או לקבל פטור כנראה) .

בתודה מראש .
אורח

Re: בעיות כלכליות קשות , סיבה לאי-גיוס ?

הודעהעל ידי אורח » 24 יוני 2009 22:50

אתה יכול לקבל תשמ"ש 1200 שקל בחודש, שירות קל"ב ואישור עבודה.
קצינת ת"ש תשמח לעזור לך.
בעיות כלכליות לעולם לא פוטרות משירות צבאי.
amigo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי amigo » 24 יוני 2009 22:51

התמיכה שהצבא מספק אכן מגוחכת. יכולים להבטיח לך הרבה דברים, אבל בפועל העניינים בצבא זזים לאט מאד והכל בירוקרטיה שיכולה לגרום לך או לאמך להיות רעבים ללחם.

יש לך אפשרות להוציא אישור עבודה, ולעבוד בזמן השירות. מצב כזה יכול לתאפשר רק עם תשרת בתפקיד של יומיות ( יש גם יציאות של שבוע - שבוע / חמש - תשע , אך לתפקידים הכי מג'יפים יש את היציאות האלה וגם קשה למצא עבודה במשרה חלקית בצורה הזו.)

יומיות אומר שאתה הולך לקרוא ת'תחת במשך שלוש שנים. הכוונה היא לקום ב6-7 כל בוקר, להגיע לבסיס ב8, לסיים את הג'וב - שבדרך כלל מעפאן ומעצבן ב17:00 ואז למעשה להתחיל את המשמרת שלך בעבודה (קח בחשבון שלא בטוח ששרץ בבסיס שקרוב לך לבית ולכן יש פה גם את הנסיעות השוחקות).

האופציות שלך כרגע הן כאלה -

1.לשרת שלוש שנים בצבא, כשאתה קורע תתחת עם בנסיון לשלב צבא ועבודה, ולהרגיש בעיקר מותש רגשית ופיזית.

2.להבין שמצבך הוא מצב בעייתי, שיש עליך את האחריות כלפי אמך וכלפיך, שהצבא לא ממש ייאפשר לך תמיכה משמעותית שאתה תזדקק לה כשתשרת ולעשות שיקול של אי גיוס לצה"ל.

3.להתגייס ברוח טובה ופשוט לזרום עם זה - יכול להיות שילך לך טוב ותיפול על תפקיד טוב שירגיש לך נוח לעבוד ובמקביל לעשות אותו, או שיישבר לך ובתבחר להשתחרר.

אני ממליץ לך לקחת את כל הנקודות שהעליתי ולעשות עם עצמך חושבים .

תחזור לעדכן גבר .. ;)
נערך לאחרונה על ידי amigo ב 24 יוני 2009 22:57, נערך פעם 1 בסך הכל.
amigo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי amigo » 24 יוני 2009 22:54

אורח כתב:אתה יכול לקבל תשמ"ש 1200 שקל בחודש, שירות קל"ב ואישור עבודה.
קצינת ת"ש תשמח לעזור לך.

תרשה לי לגחך. כל ה"תמיכה" שאתה מעלה פה מקבלים אולי עשירית אחוז מכלל החיילים. וגם זה לאחר בירוקרטיה גדולה שיכולה להמשך הרבה מאד חודשים. ושבינתיים הנער ואמו ירעבו ללחם.
PaxRomana

RE

הודעהעל ידי PaxRomana » 24 יוני 2009 23:22

אני בהחלט מוכן לאפשרות של אי-גיוס .

השאלה ,כיצד ? יש עוד אופציה חוץ מפרופיל 21 ? כי הרי הסיבות שלי מוצדקות .

אני מוצא את זה כל כך הזוי שעל מנת לחיות כמו בן-אדם אני צריך לברוח למדינה אחרת .
Jack_Flash
יצירת קשר:

Re: RE

הודעהעל ידי Jack_Flash » 25 יוני 2009 00:19

PaxRomana כתב:אני בהחלט מוכן לאפשרות של אי-גיוס .

השאלה ,כיצד ? יש עוד אופציה חוץ מפרופיל 21 ? כי הרי הסיבות שלי מוצדקות .

אני מוצא את זה כל כך הזוי שעל מנת לחיות כמו בן-אדם אני צריך לברוח למדינה אחרת .

21 זו הדרך הכי קלה לרוב והכי ללכת על בטוח.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
אורח

Re: RE

הודעהעל ידי אורח » 25 יוני 2009 00:41

PaxRomana כתב:אני מוצא את זה כל כך הזוי שעל מנת לחיות כמו בן-אדם אני צריך לברוח למדינה אחרת .

סה לה וי - לא אהבת? אולי תעשה משהו בנדון ....
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 יוני 2009 16:48

amigo כתב:
קצינת ת"ש תשמח לעזור לך.

תרשה לי לגחך. כל ה"תמיכה" שאתה מעלה פה מקבלים אולי עשירית אחוז מכלל החיילים. וגם זה לאחר בירוקרטיה גדולה שיכולה להמשך הרבה מאד חודשים. ושבינתיים הנער ואמו ירעבו ללחם.

תשמע, אני לא אוהב את המערכת הצבאית אבל לא הכל שחור. בזמן השירות שלי הכרתי המון חיילים שקיבלו את התמיכה שציינתי לעיל.
למי שבאמת יש בעיות כלכליות קשות עוזרים.
PaRadox
יצירת קשר:

הודעהעל ידי PaRadox » 26 יוני 2009 09:08

אורח כתב:
amigo כתב:
קצינת ת"ש תשמח לעזור לך.

תשמע, אני לא אוהב את המערכת הצבאית אבל לא הכל שחור. בזמן השירות שלי הכרתי המון חיילים שקיבלו את התמיכה שציינתי לעיל.
למי שבאמת יש בעיות כלכליות קשות עוזרים.

גם אני ההיתי בבית ספר שלך.
השאלה כאן היא האם אתה באמת סומך על צבא ? (לא רק בנושא הזה אלא בכל נושא, כי אני ב100 אחוז לא סומך), אבל החלטה שלך.
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 27 יוני 2009 14:42

העניין הוא שבלי לפגוע, המצב שאתה מתאר הוא לא נוראי מבחינת הצבא. זה מצב לא נעים אבל יש מקרים הרבה יותר גרועים שזוכים להרבה פחות יחס ממה שהם אמורים לקבל.
אתה לא תקבל תמיכה כזאת גדולה על בעיות כאלה.. אולי רק יציאות נוחות עם אופציה לעבוד.

יש אנשים שמסתדרים עם זה ויש כאלה שלא, זה עניין אישי. הכל תלוי גם בהרבה גורמים נוספים במצבים כאלה כמו איך יהיה המפקד שלך, איזה מרחק יהיה הבסיס מהבית וכו'.
משיח NOW !
PaxRomana

הודעהעל ידי PaxRomana » 27 יוני 2009 18:16

תודה רבה לכולם על העזרה , בסופו של דבר אני חושב שהטכני זאת הייתה ברכה ,הייתה לי הזדמנות להציץ ולראות איך כל הצבא הזה מתנהל .

הבזבזנות המטורפת שמתרחשת שם היא משהו לא מהמדינה הזו .

אי-גיוס נשמע כהאפשרות הכי טובה ,יש לי עוד כשנה עד הגיוס כך שיש זמן לפעול .

ושוב ,תודה רבה ! הקהילה פה נהדרת .

אני אגלוש מדי פעם ואנסה לעזור לפי הידע שלי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים