סיבה לשחרור מצה"ל

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Strawberry
יצירת קשר:

סיבה לשחרור מצה"ל

הודעהעל ידי Strawberry » 21 יוני 2009 20:19

הרבה זמן לא כתבתי נושא משלי, כי הרגשתי שאני יודעת בדיוק איך לטפל במצב אבל היום הקב"ן התקיל אותי בשאלה שלא ידעתי איך לענות עליה.
אמרתי לו שאני לא רוצה יותר להיות בצבא והוא הסביר לי איך הוא מגיש את ההמלצה לשחרור בפני הועדה
הוא צריך לכתוב שם רקע כללי עליי, לפרט את הסימפטומים שיש לי ולכתוב מה הגורם המכריע שמצריך שחרור מהצבא.
במילים אחרות מה הסיבה שכל כך רע לי בצבא.
הוא שאל את זה כי במשך כל הזמן שאני בטיפול אצלו (חצי שנה) התגלו המון קשיים קטנים שלי עם המערכת הצבאית, כל אחד בנפרד לא מספיק כדי לשחרר ולכן זאת לא תשובה מספקת. פשוט הרבה דברים קטנים ולא סיבה אחת גדולה.

אז מה בעצם כל כך קשה בשירות הצבאי?
אורח

Re: סיבה לשחרור מצה"ל

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 20:35

נשמע שהוא מחרטט שוב

תגידי לו שכל הדברים האלה גורמים לך לאבד את הרצון שלך לחיות ושפשוט בא לך למות ותרמזי לו שאת בקרוב תנסי להתאבד

נראה איך הוא יגיב לך
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 20:50

משחק ידוע של קב"נים, אם לא היית מתאימה לשחרור - הוא לא היה שואל את זה, זה בסה"כ ניסיון שלו להשאיר אותך עוד ועוד במערכת.
בישיבה הקב"נים מתגאים בכמות החיילים שממשיכים לבוא אליהם לטיפול במשך זמן כה רב, מבחינתו - שתשארי איתו עוד חצי שנה.
יש לך בעיות נפשיות - את צריכה להבליט אותן ברמה כזאת שהוא ירצה לתת לך ללכת, הוא אוהב את זה שבחורה נאה באה ושופכת את ליבה בפניו כל שבוע, הגיע הזמן לשים לזה סוף.
תקציני את כל מה שהיה בחצי השנה הזאת, הקב"ן כבר "ימצא" את הסעיף.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 20:59

Strawberry כתב:הרבה זמן לא כתבתי נושא משלי, כי הרגשתי שאני יודעת בדיוק איך לטפל במצב אבל היום הקב"ן התקיל אותי בשאלה שלא ידעתי איך לענות עליה.
אמרתי לו שאני לא רוצה יותר להיות בצבא והוא הסביר לי איך הוא מגיש את ההמלצה לשחרור בפני הועדה
הוא צריך לכתוב שם רקע כללי עליי, לפרט את הסימפטומים שיש לי ולכתוב מה הגורם המכריע שמצריך שחרור מהצבא.
במילים אחרות מה הסיבה שכל כך רע לי בצבא.
הוא שאל את זה כי במשך כל הזמן שאני בטיפול אצלו (חצי שנה) התגלו המון קשיים קטנים שלי עם המערכת הצבאית, כל אחד בנפרד לא מספיק כדי לשחרר ולכן זאת לא תשובה מספקת. פשוט הרבה דברים קטנים ולא סיבה אחת גדולה.

אז מה בעצם כל כך קשה בשירות הצבאי?

נשמע כאילו הבחור חרמן עלייך בגדול חחחחחח....... אני מקווה שהוא לא מחזיק את הידיים מתחת לשולחן בזמן השיחה איתך כפרה עלייך..
וכמו שאמרו לך קודם מליון פעם הוא מושך זמן ומחרטט אותך...... בטח חושב שיש מצב לזיון.... או סתם אוהב את תשומת הלב ממך...
גם את אוהבת תשומת לב....... מרגישה מיוחדת כי החרמן רואה בך מישהי מיוחדת....... אני יודע שגם אני הייתי מוחמא אם חרמן בן 40+ עם מדים היה מתעניין בי אבל זה לא קרה מה לעשות........ באסה..........

ד"א הוא קבן מסריח... הוא לא מגיש לשום וועדה אלא מפנה לפסיכיאטר והפסיכיאטר מחליט מה איתך ואם הוא מחליט לשחרר הוועדה היא חותמת גומי.
עלק "לפרט את הסימפטומים שיש לי" חחחחחחחחחחחחחחח הצילו תמימות הצילווווווווווו.......

"התגלו המון קשיים קטנים שלי עם המערכת הצבאית, כל אחד בנפרד לא מספיק כדי לשחרר ולכן זאת לא תשובה מספקת. פשוט הרבה דברים קטנים ולא סיבה אחת גדולה." חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
אלוהים איך מחרטטים אותך איך חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
תאמיני לי אם היית שמנה הסיבות שלך היו מספיקות והיית כבר מזמן בחוץ חחחחחחחחחח
תומך שיחרור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי תומך שיחרור » 21 יוני 2009 21:39

למה כולם סבורים שאתה כוסית על? (לא בכוונה להעליב..)
אפשר תמונה?? :lol:

ובקשר לנושא שלך..
כוס אמא של כל הקב"נים בחיל הים!
Strawberry
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Strawberry » 21 יוני 2009 22:02

גם אני שאלתי את עצמי את זה, הם חושבים שאני איזה דוגמנית עוד מהשירשור הקודם.

ולכל המגיבים, ממש איבדתם כיוון, איך הגעתם מהשאלה הפשוטה שהצגתי למה הקב"ן היה רוצה לעשות לי, משהו ממש לא בסדר איתכם, זה מעורר בחילה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 22:09

לשאלה שלך,
הקושי הגדול במסגרת הצבאית הוא שאין לך לאן לברוח, אין לך פרטיות ושקט. כל הזמן נגדים וקצינים מחפשים אותך ודורשים ממך דברים.
את כל הזמן מוקפת באנשים, גם כשאת הולכת לחדר אוכל את חייבת לאכול ליד אנשים אחרים.
אדם אשר לא יוצר קשר עם הסביבה ולא יודע איך להסתדר חברתית עם אנשים אינו מסוגל לשרוד במסגרת הזאת.
תומך שיחרור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי תומך שיחרור » 21 יוני 2009 22:11

או במילים אחרות שניתן להגיד לקבן:
קשה לי עם כל האנשים האלה, אין לי חברים,
אני לא מתחברת עם אף אחד.
אני מרגישה שכל הקצינים והנגדים מסתכלים עליי מלמעלה.
.HAI.
יצירת קשר:

הודעהעל ידי .HAI. » 21 יוני 2009 23:27

כמו שאחד החברים פה כתב שתציגי לו שאין לך לאן לברוח.. אז ככה פשוט תציגי לו את זה שאין לך לאן לברוח והאפשרות היחידה היא לפגוע בעצמך (התאבדות) כי את לא מצליחה שלא לחשוב על הצבא וכו'...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 23:39

Strawberry כתב:גם אני שאלתי את עצמי את זה, הם חושבים שאני איזה דוגמנית עוד מהשירשור הקודם.

ולכל המגיבים, ממש איבדתם כיוון, איך הגעתם מהשאלה הפשוטה שהצגתי למה הקב"ן היה רוצה לעשות לי, משהו ממש לא בסדר איתכם, זה מעורר בחילה.

אמ.... זה נקרא ייחום ילדתי . אצל מרבית הגברים רמות הטסטוסטרון עולות בקיץ ואז המוח מוחלף במיץ אשכים , אז את בעצם יכולה להגיד לבחור : אני אוכלת חרא מהאסלה כל בוקר עם כפית שאני נותנת לכלב שלי ללקק.. ואם את נראית סביר הוא פשוט יגיד כן ויבהה בשדייך . האשמות נא להגיש לתיבת התלונות במשרדה של הטבע .

לשאלתך הראשונה. תשובה שאני הייתי נותן במידה רבה של זעם מתפרץ היא: סיבה אחת גדולה,אני אעביר את הניצרה לאוטומט ואוריד את הכיתה ביחד איתי למעמקי הגיהנום .
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 22 יוני 2009 01:56

מי אמר שצריך להיות כל כך קשה בצבא בשביל להשתחרר? אני לא סבלתי בכלל בשירות שלי ובכל זאת השתחררתי על נפשי אחרי חצי שנה.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
הירונימוס

הודעהעל ידי הירונימוס » 22 יוני 2009 12:17

זו בעצם מלכודת שהוא מנסה להכניס אותך לתוכה. הרי אין שום הסבר הגיוני שניתן לתת למדוע עליו להחשיבך כחולת-נפש ולכן לשחרר אותך מן הצבא, הסיבה לכך היא מפני שחולה נפש מעצם הגדרתו אינו מסוגל להסביר באופן ברור והגיוני מדוע הוא אינו שייך במערכת, אדם במצוקה אינו אדם מסודר במחשבותיו, המחשבות שלו קטועות, בלתי סדירות ואקראיות.

באופן פרדוקסלי הדבר הכי גרוע שאת יכולה לעשות זה לספק לו סיבה הגיונית. את צריכה לשדר מצוקה ברורה שמתבטאת בביטויים כמו:"אני לא יכולה יותר", "אני לא מסוגלת לחזור לשם", "אני לא מסוגלת להמשיך". וזהו, זה כל מה שעליך לענות. אין סיבה ממשית כל כל סיבה ממשית היא סיבה אשר נומקה ונבנתה באיזה הליך מחשבתי מאורגן וברור ולכן היא ברת ויכוח, התשובות שלך צריכות להיות כאלו שלא ניתן להתווכח איתן: מבולגנות, רגשיות ואקראיות אשר משדרות מצוקה חמורה.
תומך שיחרור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי תומך שיחרור » 23 יוני 2009 21:02

הירונימוס כתב:זו בעצם מלכודת שהוא מנסה להכניס אותך לתוכה. הרי אין שום הסבר הגיוני שניתן לתת למדוע עליו להחשיבך כחולת-נפש ולכן לשחרר אותך מן הצבא, הסיבה לכך היא מפני שחולה נפש מעצם הגדרתו אינו מסוגל להסביר באופן ברור והגיוני מדוע הוא אינו שייך במערכת, אדם במצוקה אינו אדם מסודר במחשבותיו, המחשבות שלו קטועות, בלתי סדירות ואקראיות.

באופן פרדוקסלי הדבר הכי גרוע שאת יכולה לעשות זה לספק לו סיבה הגיונית. את צריכה לשדר מצוקה ברורה שמתבטאת בביטויים כמו:"אני לא יכולה יותר", "אני לא מסוגלת לחזור לשם", "אני לא מסוגלת להמשיך". וזהו, זה כל מה שעליך לענות. אין סיבה ממשית כל כל סיבה ממשית היא סיבה אשר נומקה ונבנתה באיזה הליך מחשבתי מאורגן וברור ולכן היא ברת ויכוח, התשובות שלך צריכות להיות כאלו שלא ניתן להתווכח איתן: מבולגנות, רגשיות ואקראיות אשר משדרות מצוקה חמורה.

וואו כאילו וואו זאת הגדרה טובה..ואני לא מסתלבט
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 יוני 2009 23:30

Jack_Flash כתב:מי אמר שצריך להיות כל כך קשה בצבא בשביל להשתחרר? אני לא סבלתי בכלל בשירות שלי ובכל זאת השתחררתי על נפשי אחרי חצי שנה.

אז למה השתחררת
כמה זמן שירתת
אם בא לך לספר
PaRadox
יצירת קשר:

הודעהעל ידי PaRadox » 24 יוני 2009 16:57

בן אדם במצב נפשי קשה לא אמור להיות מסוגל לענות על שאלות מסובכות .. בקושי כן ולא.. אם הוא שואל אותך את זה אז הוא לא רואה שום סימטומים.. אז קיבלת ממנו רמז..
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 24 יוני 2009 18:31

אורח כתב:
Jack_Flash כתב:מי אמר שצריך להיות כל כך קשה בצבא בשביל להשתחרר? אני לא סבלתי בכלל בשירות שלי ובכל זאת השתחררתי על נפשי אחרי חצי שנה.

אז למה השתחררת
כמה זמן שירתת
אם בא לך לספר

העובדה שלא סבלתי שם לא אומרת שאני לא מעדיף בהרבה את החיים האזרחיים. בכל זאת ראיתי את השירות שלי כסתם נטל מיותר עליי. היו הרבה צחוקים, הכרתי אנשים נחמדים, אבל חלאס - החלטתי שהגיע הזמן להפסיק לקבל פקודות מאחרים שחושבים שהם יותר טובים ממני, אני רוצה להתקדם בחיים ולעשות דברים שאני אוהב. אצל הקב"ן היה לי קלי קלות להשתחרר, בקושי השקעתי מאמץ. שיחררו אותי בקלות ובמהירות.

שירתתי חצי שנה. התיכנון המקורי שלי היה לשרת שנה-שנתיים, אבל מאחר ורצו להוציא אותי לקורס מזדיין של חודשיים - חודשיים של סבל מתמשך מחוץ לבית - החלטתי שזה הזמן לסיים את השירות שלי, אחרת יהיה לי יותר קשה. זה בגדול הסיפור שלי.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים