אשמח לעזרה דחוף, חייבת להחליט עד מחר.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Ali

אשמח לעזרה דחוף, חייבת להחליט עד מחר.

הודעהעל ידי Ali » 21 יוני 2009 11:25

שלום :) -מצטערת מראש על החפירה, אשמח לעזרה!!!!-
אממ, אני בצבא כבר חצי שנה.
סבלתי שם מההתחלה, הייתי 3 חודשים בחיל הים, יצאתי בכוח (אחרי הרבה קבן ובירוקרטיה) כדי להיות בבסיס קרוב יותר,
חשבתי שאם אני אעבור בסיס יהיה לי אוקיי.
אבל לא נתנו לי קצין מיון כמובטח ופשוט שמו אותי בבסיס שלא רציתי שוב, ולא נתנו לי שום הזמדנות,
בכל מקרה, התאכזבתי קשות מהמערכת, חוץ מזה שלא היה לי יום טוב אחד בחצי שנה הנוראית הזאת <<
אממ, דיברתי עם המפקד בבסיס החדש, שעל היום השני שלי שם שלח אותי לקב"ן עם המלצה לשחרור (בגלל המצב בבית... אין כאן יותר מידי משחק), והקבן המליץ על אותו דבר ושלח אותי לפסיכיאטר.
הפסיכיאטר היה קצת לא נחמד, ובסופו של דבר סילק אותי מהר כי היה צריך ללכת לפגישה, נתן לי גימלים (ולחזור אליו מחר) ו2 אפשרויות:
1) "אני אשחרר אותך בלי בעיה אם את רוצה, אבל זה לא חכם להתחיל חיים עם פרופיל 21" נכון שהוא סתם מנסה להפחיד?^^
2) להישאר בצבא, הוא "יעזור לי", בעזרת טיפול פסיכיאטרי קבוע ותרופות נגד דיכאון.
אומנם כן, אני קצת במצב לא משהו, אבל לא מספיק כדי לקחת תרופות. ואמרתי שאני לא רוצה שום תרופות.
עכשיו אני מפחדת לצאת, למרות שזאת הייתה המטרה, אני יודעת שבפטור רשום שהסיבה היא רפואית, אבל יש סעיפי ליקוי, ואני מפחדת שהוא יכתוב סעיפי ליקוי מוגזמים ולא נכונים בגלל שהוא הציע לי תרופות (זה אומר שהוא חושב שאני במצב ממש רע) ואני סירבתי וכאלה.

עכשיו אני לא יודעת מה לעשות ואני מפחדת, מצד אחד אני לא רוצה לצאת, אבל זה אולי 20%, כל ה80% האחרים נורא רוצים.
אני יכולה לבקש ממנו אולי שינוי שיבוץ, לבסיס שרציתי, ולנסות שם, ואם אני באמת לא אסתדר אז לצאת?
ולהגיד לו "או שינוי שיבוץ לבסיס הזה או לצאת?"
אני מאוד לא מסתדרת עם המערכת, אבל חבל לי לפרוש אחרי חצי שנה למרות שאני נורא נורא רוצה.
אני גם רוצה לעשות שרות לאומי במידה ואני אצא, והבנתי שזה נחשב כמו שרות צבאי. בערך. זה נכון?

תודה מראש!!!!!!!!!!
Ali
Strawberry
יצירת קשר:

Re: אשמח לעזרה דחוף, חייבת להחליט עד מחר.

הודעהעל ידי Strawberry » 21 יוני 2009 11:46

היי אלי, את צריכה לחשוב עם עצמך מה קשה לך בשירו"צ, קשה לך להיות רחוקה מהבית?
קשה לך עם התפקיד הספציפי שלך? או שהמסגרת הזאת לוחצת עליך? אולי המצב הלא הוגן הזה של דרגות מסביבך?
רק כך תוכלי לדעת אם שינוי שיבוץ יכול לעזור לך.

הייתי במצב שלך, פחות או יותר, הייתי בבסיס חמש דקות מהבית אבל בתפקיד של שבוע שבוע והציעו לי את הברירה הזאת, או להתחיל תהליך של יציאה או שינוי שיבוץ. למרות שנורא רציתי לצאת ההורים שלי לחצו להישאר בצבא ושובצתי מחדש, מאז עברה עוד חצי שנה של סבל למרות שאני עושה יומיות בתפקיד הכי פשוט שיש (אני שק"מיסטית) ועכשיו פתאום תהליך היציאה ממש נתקע. אז קחי בחשבון שאם ישנו לך שיבוץ יכול להיות שתמשיכי לסבול בצבא עוד כמה חודשים טובים גם במקרה שתרצי לצאת.

לא תיארת את הסימפטומים שלך אבל אני מתארת לעצמי שאין לך בעיה נפשית חמורה, רוב הסיכויים שסעיפי הליקוי שלך יהיו קשיי הסתגלות או אפיזודת דיכאון. בכל אופן, אף אחד שלא למד את ספר הסעיפים בע"פ לא יוכל לדעת איזה סעיפים יש לך.

בכל דרך שתבחרי, שיהיה לך בהצלחה וללא כאב ראש מיותר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 12:09

תצאי ותהני מהחיים. לאף אחד לא אכפת מבנות שמשתמטות.
בקשר לסעיפים, הפסיכיאטר ישחרר אותך על סעיף דיכאון קליני, זה לא פוגע ברישיון נהיגה ולא יפריע לך במהלך החיים.
.HAI.
יצירת קשר:

הודעהעל ידי .HAI. » 21 יוני 2009 12:44

חחח את דואגת לגבי סעיפים וכאלה? את חושבת שלמישהו באמת איכפת אם הסעיף שלך הוא קשיי הסתגלות או דיכאון??
מי שלא יקח אותך בגלל הצבא הוא לא יקח אותך בגלל שלא עשית צבא ולא בגלל הסעיפים
אני יצאתי מהצבא לפני חודשיים וכבר התחלתי עבודה חדשה כשעוד היו לי 2 אופציות נוספות...את אף אחד זה לא עניין למה לא עשיתי צבא חלק אפילו לקחו את זה כנקודת זכות..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 12:53

אין לי בעיה נפשית חמורה, ובכל זאת הוא הציע לי כדורים? אולי הוא חושב שיש לי <<
ובפטור כתוב "רפואי"נכון? לא נפשי?
דיכאון קליני נראה לי קצת... מוגזם. אני אדע מה הוא רשם לי, או שזה חסוי?:S

אני לא יודעת אם ש"ש יעזור... זה הצבא עצמו, לא בסיס ספציפי.
אז אני חושבת כן לצאת, אני אוכל לעשות שרות לאומי נכון?
.HAI.
יצירת קשר:

הודעהעל ידי .HAI. » 21 יוני 2009 13:27

בתעודת שחרור ובתעודת הפטור רשום סיבת השחרור: מטעמי בריאות המידע הזה חסוי לכל אזרח אלה אם כן הוא מכיר מישהו שיש לו גישה לזה בצבא ושירות לאומי בוודאי שתוכלי לעשות
Hybrid Irony
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Hybrid Irony » 21 יוני 2009 14:30

אפילו אל תחשבי על להישאר בצבא, את סם תמשיכי לסבול. אני דומה לך בקטע הזה. שירתתי חודשיים, סבלתי, אף
אחד לא בא לקראתי.בסוף יצאתי והבנתי ..בונא עד כמה שהם שקרנים.
איך שכתבו לך פה לפני , יהיה כתוב לך "פטור מטעמי בריאות". זה לא מפריע לא בעבודות, לא בלימודים, לא ברישיון
פשוט תגידי לו שאת רוצה לצאת ותסיימי כבר עם זה..
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 21 יוני 2009 14:42

צבא = חרא.

שום פרופיל שבעולם לא ישנה את זה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 15:24

אורח כתב:אין לי בעיה נפשית חמורה, ובכל זאת הוא הציע לי כדורים? אולי הוא חושב שיש לי <<
ובפטור כתוב "רפואי"נכון? לא נפשי?
דיכאון קליני נראה לי קצת... מוגזם. אני אדע מה הוא רשם לי, או שזה חסוי?:S

אני לא יודעת אם ש"ש יעזור... זה הצבא עצמו, לא בסיס ספציפי.
אז אני חושבת כן לצאת, אני אוכל לעשות שרות לאומי נכון?

מספיק להיות ילדה קטנה, אם הציעו לך כדורים אז הפסיכיאטר והקב"ן חושבים שאת סובלת מדיכאון מאז'ורי ולא שום קשיי הסתגלות.
על מנת להשתחרר מהצבא הפסיכיאטר צריך לכתוב שיש לך קשיי תפקוד שמונעים ממך מלבצע את תפקידך בצבא.
אדם בדיכאון קליני לא יכול לתפקד והוא מהווה סכנה לעצמו ולסובבים אותו.
ניתן לטפל בדיכאון בעזרת כדורים או טיפול פסיכולוגי לכן סעיף זה לא יפגע בך בשום צורה ותמיד תוכלי להגיד שהצבא הוא זה שגרם לך למצב הנפשי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 16:46

לזה שמעלי - אתה צודק באופן כללי, אבל כדורים נגד דכאון לא נותנים רק מצב של דכאון, ובכלאופן, מה שפסיכיאטרים נותנים בצבא זה לפעמים כיסוי תחת.

לשואלת - אם מה שמטריד אותך זה אם השאלה ה 21 יפגע בך, אז צאי מהצבא. אם באמת יש בעיות שאת צריכה לטפל בהן - מן הראוי לטפל. הצבא הוא לא מקום טוב בשביל זה (למרות שהפסיכולוג יהיה בחינם. גם אז, לא בטוח שהוא טוב כלכך).
אני מאחל לך הצלחה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 17:08

אורח כתב:לזה שמעלי - אתה צודק באופן כללי, אבל כדורים נגד דכאון לא נותנים רק מצב של דכאון, ובכלאופן, מה שפסיכיאטרים נותנים בצבא זה לפעמים כיסוי תחת.

אתה אומר שיש מצב שפסיכיאטרים סתם נותנים כדורים נגד דכאון לפעמים??
ALI

הודעהעל ידי ALI » 21 יוני 2009 18:33

הפסיכיאטר, אמ הוא אמר שיש לי חרדות וכאלה.
אממ אמא שלי נפטרה לא מזמן, והכל בגלל זה. הצבא סתם מקצין את כל המצב שלא טוב גם ככה.
והכדורים יעזרו לי עם החרדות, ולישון יותר טוב << לא יודעת.
בכל מקרה אני ממש נגד, כי אני לא חושבת שעם בעיות כאלה בחיים צריך להתמודד עם כדורים, פשוט צריך קצת עזרה, ולצאת ממצבים בעייתים, לפחות בנתיים.

הפסיכולוג בחינם זה לא משהו, הם לא באמת עוזרים, הם סתם משוחדים ומנווטים את כל השיחות ל"למה המערכת הזאת כן טובה בשבילך"...
בבעיות שלי אני באמת לא אטפל בצבא.

תודה לכולם ד"א.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 20:51

1) "אני אשחרר אותך בלי בעיה אם את רוצה, אבל זה לא חכם להתחיל חיים עם פרופיל 21" נכון שהוא סתם מנסה להפחיד?^^

אולי מנסה להפחיד, אולי בודק אם תשאלי "למה?" "איזה בעיות?" וכו' ותראי שאת לא הכי בדיכאון\ מיואשת ותקבלי זין בעין.

2) להישאר בצבא, הוא "יעזור לי", בעזרת טיפול פסיכיאטרי קבוע ותרופות נגד דיכאון.
אומנם כן, אני קצת במצב לא משהו, אבל לא מספיק כדי לקחת תרופות. ואמרתי שאני לא רוצה שום תרופות.
עכשיו אני מפחדת לצאת, למרות שזאת הייתה המטרה, אני יודעת שבפטור רשום שהסיבה היא רפואית, אבל יש סעיפי ליקוי, ואני מפחדת שהוא יכתוב סעיפי ליקוי מוגזמים ולא נכונים בגלל שהוא הציע לי תרופות (זה אומר שהוא חושב שאני במצב ממש רע) ואני סירבתי וכאלה.

עלק טיפול פסיכיאטרי קבוע..... יותר נכון טיפולי שטיפת מוח ומשפטים בשנקל כמו "לכולם קשה", "אם תוותרי עכשיו תוותרי כל החיים", ושאר מניפולציות כדי שתמשיכי לשרת ולסבות ולהם יהיה כתוב שהם שיחררו בן אדם 1 פחות.
ונותנים תרופות גם לשפעת, זאת גם מחלה קשה נכון? הרי נותנים תרופות.....

עכשיו אני לא יודעת מה לעשות ואני מפחדת, מצד אחד אני לא רוצה לצאת, אבל זה אולי 20%, כל ה80% האחרים נורא רוצים.
אני יכולה לבקש ממנו אולי שינוי שיבוץ, לבסיס שרציתי, ולנסות שם, ואם אני באמת לא אסתדר אז לצאת?
ולהגיד לו "או שינוי שיבוץ לבסיס הזה או לצאת?"

חחחחחחחחחחחחחחחחח עלק בסיס שריציתי או לצאת חחחחחחחחחחחחח באיזה עולם את חיה בכלל?
אם תגידי את זה את לא תקבלי כלום חחחחחחחחחחחחח עלק איזו תמימות לא יאומן.......

אני מאוד לא מסתדרת עם המערכת, אבל חבל לי לפרוש אחרי חצי שנה למרות שאני נורא נורא רוצה.
אני גם רוצה לעשות שרות לאומי במידה ואני אצא, והבנתי שזה נחשב כמו שרות צבאי. בערך. זה נכון?

חחח חבל לפרוש אחרי חצי שנה? אז תישארי...... מה הבעיה?
תגידי לו שאת רוצה להישאר ואני בטוח שהוא ישאיר אותך בלי בעיה כפרה...
אין קשר בין שירות לאומי לצבא....... מה זה "נחשב"? צאי מהסטיגמות הטיפשיות שלך..... זה הכל בולשיט ילדונת תמימונת...
בשירות הלקוחות שתעבדי לא ישימו זין אם היית בשירות לאומי או צבא או דתיה...

תודה מראש!!!!!!!!!!
Ali[/quote]
Ali

הודעהעל ידי Ali » 21 יוני 2009 22:11

למישהו יש עוד הצעות? זה לא חכם להציב אולטימטום של "שינוי שיבוץ לבסיס ספציפי או לצאת" נכון?
זה מראה שאני לא באמת רוצה לצאת.
וזה גם לא נחמד.

אז אני לא יודעת מה לעשות! אההא? עזרה?!

תודה
תומך שיחרור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי תומך שיחרור » 21 יוני 2009 22:14

כמובן שזה לא חכם להציב אולטימטום לצבא..
""""""כי הוא גוף כזה גדול וחזק והוא לא מוכן שיציבו לו דברים כאלה""""""
זה כבר ההחלטה שלך אם באמת כ"כ קשה שאת לא יכולה להיות בצבא
או שתעמדי בזה כמו גיבורה ותשרדי!
מצד אחר את יכולה לנסות להוריד פרופיל ואולי זה יעזור לשפר תנאים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 22:24

חחח
אין לי כוח כבר, באמת.
ואם לא היו מפחידים אותי עם ה"השלכות לשארית חייך" הייתי יוצאת מזמן :(

אין לי לאן לשפר תנאים, אני בבסיס פתוח שעה וחצי מהבית, מ9-3 וחצי כל יום. אני לא חושבת שיתנו לי משהו יותר טוב...
פשוט לא נראה לי שהתנאים האלה ישארו שנתיים אז אני לא רוצה להסתכן :(
לא יודעת:(
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 22:29

Ali כתב:למישהו יש עוד הצעות? זה לא חכם להציב אולטימטום של "שינוי שיבוץ לבסיס ספציפי או לצאת" נכון?
זה מראה שאני לא באמת רוצה לצאת.
וזה גם לא נחמד.

אז אני לא יודעת מה לעשות! אההא? עזרה?!

תודה

תראי, מהניסיון שלי עם קב"נים ובריאות הנפש בכלל. ב99% מהמקרים הם לא מאמינים שמעבר בסיס יעזור לחייל, כל הצבא הוא אותו דבר בסוף של דבר
ואם רע לך בבסיס אחד אז כמעט בוודאות יהיה לך רע גם בבסיס הבא - זה גם תלוי בבעיות שסיפרת לקב"ן שאיתם את מתמודדת בצבא.
אם את לא בטוחה שאת רוצה לצאת מהצבא, אל תצאי, תמיד תהיה לך אפשרות לצאת.
מה שמחר את צריכה לעשות במטרה לעבור בסיס זה ככה -
תגידי לו שאת לא מסוגלת לחזור לבסיס אבל אם הוא יוציא אותך מהצבא זה כמו לזרוק אותך לרחוב.
תסבירי לו שאין לך חברים ואין לך אף אחד שיתמוך בך, אחרי זה תבקשי יפה לנסות לפתוח דף חדש במקום אחר, אם הוא מסרב תגידי לו שאת מוכנה לקחת כדורים ולהמשיך בטיפול נפשי הכל רק בשביל לעבור בסיס כי בבסיס הנוכחי את לא יכולה להיות.
אם כל זה לא עוזר תסתכלי על הרצפה ותשפשפי את העיניים, תגידי לו שאת לא מבינה למה כולם לא מאמינים לך ולמה לאף אחד לא אכפת ממך.
אם תעשי את כל הדברים האלה יש סיכוי גדול שיעבירו אותך בסיס.
בחיים אבל בחיים אל תציבי אולטימטום או תגידי משפטים שבנאדם שאין לו בעיות נפשיות היה אומר, הקב"נים לא טיפשים והם רואים עשרות חיילים ביום, כדי להשיג את מה שאת רוצה את צריכה להיות יותר "חכמה" מהחיילים האחרים.
ALI

הודעהעל ידי ALI » 21 יוני 2009 22:35

אבל אני גם לא בטוחה שאני רוצה להישאר, אני יותר רוצה לצאת מלהישאר נראה לי.
ולא זייפתי כלום בשיחות איתו, עד כמה שזה עצוב הבעיות שלי אמיתיות ח אני פשוט בתקופה לא טובה בחיים,
והקבן כתב משהו כמו "מצוקה נפשית".
ואני לא רוצה להיכנס להצגות ושקרים, מילא אני תמיד מתחילה לבכות ושוכחת כל מה שרציתי להגיד
אי אפשר פשוט לדבר איתם בהיגיון הא? ולבקש כל מיני תנאים מיוחדים..?^^
ואני לא חושבת שזה יעבוד כי עברתי לבסיס חדש רק לפני שבועיים ועל היום הראשון ביקשתי קבן

ולגבי "אם את לא בטוחה אל תצאי" אני בטוחה שאני אצטער על זה אחרי שבוע, ואז יקח לי מלא מלא זמן לצאת...
נמאס לי כבר להילחם עם דברים, מצד שני אני מפחדת :(

הא\ תודה על התגובות!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 22:46

ALI כתב:אבל אני גם לא בטוחה שאני רוצה להישאר, אני יותר רוצה לצאת מלהישאר נראה לי.
ולא זייפתי כלום בשיחות איתו, עד כמה שזה עצוב הבעיות שלי אמיתיות ח אני פשוט בתקופה לא טובה בחיים,
והקבן כתב משהו כמו "מצוקה נפשית".
ואני לא רוצה להיכנס להצגות ושקרים, מילא אני תמיד מתחילה לבכות ושוכחת כל מה שרציתי להגיד
אי אפשר פשוט לדבר איתם בהיגיון הא? ולבקש כל מיני תנאים מיוחדים..?^^
ואני לא חושבת שזה יעבוד כי עברתי לבסיס חדש רק לפני שבועיים ועל היום הראשון ביקשתי קבן

ולגבי "אם את לא בטוחה אל תצאי" אני בטוחה שאני אצטער על זה אחרי שבוע, ואז יקח לי מלא מלא זמן לצאת...
נמאס לי כבר להילחם עם דברים, מצד שני אני מפחדת :(

הא\ תודה על התגובות!

את יכולה לנסות לבקש פרופיל 24- שזה פרופיל זמני לחצי שנה בה את לא משרתת, אחרי חצי שנה יש ועדה שקובעת אם את יכולה לחזור לשרת.
לדעתי את מבולבלת וחוששת ממה שאנשים יגידו אם תצאי מהצבא, אין לך מה לדאוג, את צריכה לחשוב רק על עצמך ועל מה שטוב בשבילך.
לצאת מהצבא זה פתרון לא רע למצב, את תוכלי להתנדב בעתיד לשירות לאומי שזה נחשב כמו שירות צבאי מבחינת המדינה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2009 23:08

את יכולה לנסות לבקש פרופיל 24- שזה פרופיל זמני לחצי שנה בה את לא משרתת, אחרי חצי שנה יש ועדה שקובעת אם את יכולה לחזור לשרת.
לדעתי את מבולבלת וחוששת ממה שאנשים יגידו אם תצאי מהצבא, אין לך מה לדאוג, את צריכה לחשוב רק על עצמך ועל מה שטוב בשבילך.
לצאת מהצבא זה פתרון לא רע למצב, את תוכלי להתנדב בעתיד לשירות לאומי שזה נחשב כמו שירות צבאי מבחינת המדינה.

אממ כל הקטע של לבקש נראה לי בלתי אפשרי בצבא.
ואני לא חושבת שזה חכם בשבילי, אני אהיה בלחץ נוראי כל החצי שנה הזאת.

כן כנראה, פחות ממה יגידו, יותר מאיזה דלתות זה יסגור לי בעתיד (יכול להיות שזה לא ישפיע, אם בכלל, פשוט עכשיו זה נראה כמו דבר גדול לעשות).
ואני כן רוצה לעשות שרות לאומי אם אני אצא... אני מקווה שזה באמת נחשב ושלא יעשו לי בעיות עם זה. למרות שנראה לי שלא.
אממ. מבולבלת אמרת?
כן. קצת ^^

תודה:)
Hybrid Irony
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Hybrid Irony » 22 יוני 2009 14:08

שירות לאומי? מה את צריכה שירות לאומי לכי לעבוד (כמובן אם את מרגישה חשק לתרום מעצמך זה משהו אחר, אבל אם
את סתם רוצה לעשות V אז אני ממש לא ממליצה לך )
לא צריך לפחד מיציאה מהצבא, את לא תאמיני כמה אנשים יוצאים כל שנה. ואת יודעת בעצמך
שאת רוצה לצאת אבל הפחד מפריע לך. בוא נגיד ככה, אחרי שתצאי, את בכלל תשכחי מכל העיניים הזה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 יוני 2009 18:39

הערה קטנה-אל תקחי את התרופות, הם דופקות את המוח. לגבי ההתלבטויות אם לצאת או להישאר: אם הצבא גרם למצב הנפשי שלך להחמיר אז את צריכה לצאת-אין תחליף לבריאות!!! ביחוד בריאות הנפש. כל השאר פחות חשוב.(מה יגידו וכו)
ומבחינה אישית: הדבר הכי שפוי שעשיתי היה לצאת על 21

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים