שאלה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

מתעניין

שאלה

הודעהעל ידי מתעניין » 20 יוני 2009 01:25

חבר שלי אמר לי שמי שיוצא על רפואי [לא נפשי] אין לו שום סיבוכים ויכול להתקבל ללא עבודה גם ממשלתית וזה נחשב לו כמו 3 שנים?

האם זה נכון? אני מניח שאתם יודעים...
אחד שהיה
יצירת קשר:

Re: שאלה

הודעהעל ידי אחד שהיה » 20 יוני 2009 01:57

תשמע רפואי זה "נראה יותר יפה" זה לא נחשב 3 שנים אבל לא יסתכלו עליך כחרטטן... אם 21 רפואי בהישג ידך ואתה מסוגל להוכיח כי אתה יכול לתפקד (שזה לא איידס או סרטן סופני חס וחלילה). אז לא צריכה להיות בעיה מבחינת שירות צבאי לעבודות שכאלה.

תיקח בחשבון שניסיון בעבודות מסוימות או השכלה הוא הכרח.. או פשוט קומבינות.

גם תזכור שרב-מרגל במוסד אתה לא תהיה כנ"ל לגבי כל עבודה עם רקע שדורש "בריאות תקינה"
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 יוני 2009 01:58

בוודאי. הצבא לא רצה אותו וזאת זכותו לא להתנדב. לא תהיה לו שום בעיה להתקבל לעבודות ממשלתיות.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 20 יוני 2009 03:22

אורח כתב:בוודאי. הצבא לא רצה אותו וזאת זכותו לא להתנדב. לא תהיה לו שום בעיה להתקבל לעבודות ממשלתיות.

הצבא לא רצה בדיוק באותה מידה גם את מי שיצא על נפשי.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 יוני 2009 03:25

מתעניין כתב:חבר שלי אמר לי שמי שיוצא על רפואי [לא נפשי] אין לו שום סיבוכים ויכול להתקבל ללא עבודה גם ממשלתית וזה נחשב לו כמו 3 שנים?

האם זה נכון? אני מניח שאתם יודעים...

סבתא שלי אמרה שהחבר שלך טועה
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 20 יוני 2009 03:42

כמו 3 שנים זה בטח שלא. אחת השאלות המוזרות. :shock: זה נחשב לו כמה שהוא שירת - לדוגמא - אם הוא לא שירת בכלל אז הוא לא שירת בכלל, אם הוא שירת שנה אז הוא שירת שנה וכד'.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
מתעניין

הודעהעל ידי מתעניין » 20 יוני 2009 03:48

הממ,התכוונתי יותר שהוא "שווה" מבחינת זכויות לחייל ששירת רגיל 3 שנים והשתחרר

האם יש הבדל בין חייל ששוחרר לפני הגיוס [עקב מחלות כרוניות למשל] או חייל ששוחרר בעקבות פציעה/התפרצות מחלה בצבא מבחינת היחס של הצבא/אזרחות?

האם גם הם "מופלים" כמו אלו שיוצאים על נפשי? לא ראיתי הרבה התייחסות לנושא כאן,ובאמת שזה מעניין אותי כל הקטע הזה..
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 20 יוני 2009 09:39

שטות גמורה.
רפואי זה פיזי ונפשי, אין חילוקים בין השניים. בשני המקרים מדובר בבעיה רפואית שהצבא לא רוצה להתעסק איתה.

וגם מי שיצא על רפואי נפשי יכול לעבוד ברוב העבודות הממשלתיות בלי בעיה, אולי מלבד מקומות ספציפיים במשרד הביטחון וכד'.
משיח NOW !
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 יוני 2009 09:46

ומי שיצא על רפואי רפואי יכול לעבוד במשרות האלה במשרד הבטחון?
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 20 יוני 2009 10:06

אורח כתב:ומי שיצא על רפואי רפואי יכול לעבוד במשרות האלה במשרד הבטחון?

לא חושב.
מדובר פשוט במסגרות שהן עדיין תקועות בעידן הפרה היסטורי, כמו המשטרה למשל והם דורשים שירות מלא בכל מקרה. גם אם יצאת כי כרתו לך יד חס וחלילה (לצורך הדוגמה).
משיח NOW !
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 20 יוני 2009 16:45

MSMS כתב:
אורח כתב:ומי שיצא על רפואי רפואי יכול לעבוד במשרות האלה במשרד הבטחון?

לא חושב.
מדובר פשוט במסגרות שהן עדיין תקועות בעידן הפרה היסטורי, כמו המשטרה למשל והם דורשים שירות מלא בכל מקרה. גם אם יצאת כי כרתו לך יד חס וחלילה (לצורך הדוגמה).

צודק. זאת אפליה גזענית במשטרה נגד קבוצות אוכלוסיה מסויימות (המהוות את הרוב במדינה מן הסתם) שמאחד דורשים שירות צבאי מלא של 3 שנים ומאחר לא דורשים שירות צבאי בכלל ומקבלים אותו למשטרה ואפילו ממנים אותו למפקד יחידה מחוזית בלי שהוא שירת יום אחד בצבא. אגב, אני לא בא אליו בטענות, הוא מפקד מצויין.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים