פרופיל 21

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אחד עם מוח

פרופיל 21

הודעהעל ידי אחד עם מוח » 06 יוני 2009 18:17

מועתק מהמאמר שניתן פה באתר-"אם כבר נפלתם על מעסיק מורעל-צבא, אז ממש לא יהיה איכפת לו אם יש לכם פרופיל 21 או אי-התאמה או משהו אחר. גם סתם בשיחות עם אנשים, אם הנושא עולה, ושואלים אתכם למה לא שירתתם בצבא - תגידו "מסיבות בריאות", או "קיבלתי פטור רפואי".
נראה לי שכבר מיותר להגיד לכם תתביישו לכם..כי הנה אתם כן מתביישים-איפה האידיולוגיה עכשיו?.
אתם ביזיון לחברה ולא צריכה להינתן לכם הזכות להנות ממטעמי ארץ ישראל-להגלות את כולכם.
הנוער שפשוט מאוד מתעצל מקבל פה רעיונות להשתמטות גם לא אידיולוגית.
אני בעל פרופיל 21 שלא מרצוני, ואני מתנדב לצה"ל ובנוסף עושה שנת שירות-שהיא בשבילי שירות אזרחי.
אפשר לעשות את הכל ביחד ולא צריך להתעצל-אתם דוגמא לרקב החברתי מדיני וצריך להשמיד את העקרון שלכם ומיד.
אורח

Re: פרופיל 21

הודעהעל ידי אורח » 06 יוני 2009 18:24

יש אנשים שהגיעו למצבים נפשיים מאוד קשים בעקבות הצבא מה תגיד להם שיתביישו ?! במה הם אשמים
Strawberry
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Strawberry » 06 יוני 2009 19:48

יש כאן לא מעט שפנו לשירות לאומי ברגע שהשתחררו, אין כאן כמעט "סתם עצלנים" הרוב כאן אנשים שסובלים מהמערכת הצבאית.
אחד שהיה

הודעהעל ידי אחד שהיה » 06 יוני 2009 21:58

הצבא לא מנדב בעלי פרופיל נפשי לרוב... זה לא מבחירתם.

וזה שנידבו אותך זה אומר שאתה מגרבץ ולא עושה כלום אז מבחינתי אתה יותר גרוע מ"משתמט" כי אתה "משתמט" סמוי.
תלמידה

הודעהעל ידי תלמידה » 06 יוני 2009 22:26

בחברה דמוקרטית, בריאה וסובלנית מקשיבים ומתווכחים על דעות איתן לא מסכימים ולא "משמידים" אותן. סובלנות, ערך חשוב בדמוק', באה מהמילה לסבול.

הביטוי עושה לי אסוציאציות אלימות וקשות. איך תקבע את הגבול של הדעות שצריך "להשמיד" ואת הדעות שלא? את מי צריך לסלק ואת מי לא? איך בודקים נאמנות? ומה עם חירות המחשבה והדעה, חירות הביטוי?

מלבד כל אלה, באינטרנט כמו בכביש, קל לשכוח שמאחורי כל אמירה ומשתמש יש אדם: עולם ומלואו, בעל משפחה לרוב, שמחות ובעיות. דרך התגובה שהוא כותב נחשף פן זעיר באישיותו שיש אפשרות לשייכו למיליוני אנשים שונים, טובים ורעים. זו הבדיקה שלך?
די שטחית לטעמי, הגבול פרוץ לחלוטין.
כשהגבול פרוץ יש מבריחים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 יוני 2009 22:48

הלוואי והיו מגלים אותי לאנשהו. לא רוצה להיות פה בכלל.
amigo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי amigo » 06 יוני 2009 22:50

אחד עם מוח כתב:מועתק מהמאמר שניתן פה באתר-"אם כבר נפלתם על מעסיק מורעל-צבא, אז ממש לא יהיה איכפת לו אם יש לכם פרופיל 21 או אי-התאמה או משהו אחר. גם סתם בשיחות עם אנשים, אם הנושא עולה, ושואלים אתכם למה לא שירתתם בצבא - תגידו "מסיבות בריאות", או "קיבלתי פטור רפואי".
נראה לי שכבר מיותר להגיד לכם תתביישו לכם..כי הנה אתם כן מתביישים-איפה האידיולוגיה עכשיו?.
אתם ביזיון לחברה ולא צריכה להינתן לכם הזכות להנות ממטעמי ארץ ישראל-להגלות את כולכם.
הנוער שפשוט מאוד מתעצל מקבל פה רעיונות להשתמטות גם לא אידיולוגית.
אני בעל פרופיל 21 שלא מרצוני, ואני מתנדב לצה"ל ובנוסף עושה שנת שירות-שהיא בשבילי שירות אזרחי.
אפשר לעשות את הכל ביחד ולא צריך להתעצל-אתם דוגמא לרקב החברתי מדיני וצריך להשמיד את העקרון שלכם ומיד.

מי שפה רקוב מבחינה חברתית זה אתה ולא אנחנו.

את הדעות השיפוטיות והחסרות טעם שאתה מוציא פה על חברי הפורום ובכלל על בעלי פרופיל 21 מגוחכות. אתה כנראה שוכח שכל אדם הוא עולם ומלואו, אדם בפני עצמו, ואין לשפוט אותו אלא אם אתה עומד במקומו

אני מכיר הרבה סיפורים על חיילים שהתאבדו בגלל שהותם באותה מסגרת שנקראית "צבא ההגנה לישראל". אחד מהמקרים האלה הוא חבר טוב.

אני מכיר הרבה סיפורים על חיילים שבעקבות אלימות במשפחה ובעיות ת"ש חמורות, לא קבלו את העזרה הבסיסית מהצבא, ולא רק שהם לא קבלו עזרה בסיסית הם היו צריכים להסתובב ולבקש עזרה מאנשים, עד שלא היו יכולים לספוג את הנטל והצבא החליט לשחררם על פרופיל 21.

אני מכיר הרבה סיפורים על בני אדם, הומניים ואוהבי שלום, שהתגייסו ליחידות קרביות, ולא היו יכולים לחיות בעובדה שהם משרתים בארגון שאחרי לרציחתם, בין אם בשוגג או בין אם במזיד, של ילדים חפים מפשע.

ויש עוד המון המון מקרים.

המערכת הלא הגיונית והבלתי מוסרית בעליל היא צה"ל. ולא אנחנו. אדם שבוחר לשלול אדם רק בשל העובדה שהצבא בכבודו ובעצמו הביא לו פטור רפואי למעשה מעיד על הרמה הנמוכה שבה הוא חי.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 07 יוני 2009 03:53

תלמידה כתב:בחברה דמוקרטית, בריאה וסובלנית מקשיבים ומתווכחים על דעות איתן לא מסכימים ולא "משמידים" אותן. סובלנות, ערך חשוב בדמוק', באה מהמילה לסבול.

הביטוי עושה לי אסוציאציות אלימות וקשות. איך תקבע את הגבול של הדעות שצריך "להשמיד" ואת הדעות שלא? את מי צריך לסלק ואת מי לא? איך בודקים נאמנות? ומה עם חירות המחשבה והדעה, חירות הביטוי?

מלבד כל אלה, באינטרנט כמו בכביש, קל לשכוח שמאחורי כל אמירה ומשתמש יש אדם: עולם ומלואו, בעל משפחה לרוב, שמחות ובעיות. דרך התגובה שהוא כותב נחשף פן זעיר באישיותו שיש אפשרות לשייכו למיליוני אנשים שונים, טובים ורעים. זו הבדיקה שלך?
די שטחית לטעמי, הגבול פרוץ לחלוטין.
כשהגבול פרוץ יש מבריחים.

וואו. פשש.

ולפותח הפוסט - על מה ירד לך הפרופיל כל הדרך למטה עד ל-21? (איזה קלאסה)
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 32 אורחים