פסיכיאטר בחדר המיון

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 ספטמבר 2005 17:40

קראתי רבות בפורום על האפשרות להגיע לפסיכיאטר בחדר המיון.
אז נניח שבאמת אני אגיע אליו, יום לפני הגיוס. מה בדיוק אני מנסה להשיג דרכו? כלומר, אם אני מגיעה לקב"ן, ברור שאני רוצה לצאת מהצבא, חד משמעית. זאת הסיבה שהגעתי אליו. אבל למה אני מגיעה ב-12 בלילה לחדר מיון? ממה אני מתחילה להתלונן לו, ובאיזו רוח בדיוק? (סתם דכאון הוא לא סיבה מספקת להגיע למיון. התקף מסוג כלשהו נראה לי כמו כן. אבל איך נראה התקף של דכאון? הטרגט מדבר רק על הדכאון עצמו...)
אה, ועוד דבר. כמה עולה ההגעה למיון אל הפסיכיאטר? כי אני מניחה שבקופת חולים לא יתנו לי טופס 17 על זה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 ספטמבר 2005 18:45

הי,

קודם כל, את מגיעה למיון רגיל, ומתלוננת על מצוקה נפשית קשה. משם כבר בית החולים מחליט מה לעשות אתך.

המטרה שלך בבית החולים היא פשוט לקבל מהם את המכתב בסוף, שאומר ממה את
סובלת לדעתם. מבחינת תהליך השחרור מהצבא, תפקידו של מכתב כזה הוא בעיקר
להיות כרטיס כניסה למשרד הקב"ן. הריח משם ממילא הכל ממשיך לפי ההתרשמות של
הקב"נים.

התיאור בטרגט21 הוא דווקא כן של התקף דיכאון. דיכאון בכלל בא בהתקפים, הגם שדי ממושכים.

ולמה שלא יתנו לך טופס 17? יותר נכון, סביר להניח שיתנו לך שובר תשלום על כמה מאות שקלים, וקופת החולים תאשר אותו בדיעבד.

בהצלחה,

סרגיי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 ספטמבר 2005 21:50

התשלום על ביקור במיון הוא קצת מעל ה500 ש"ח.
לגבי טופס 17, לא בטוח שיאשרו, אבל אפשר להגיש בקשה ולפרט שכשפנית למיון בשעת לילה מאוחרת סבלת ממצוקה נפשית קשה ולא הייה לך למי לפנות.
ואני אסביר שוב את המטרה של הפניה למיון וובאיזה רוח היא צריכה להעשות.
* את פונה למיון כי את עכשיו נמצאת במצוקה נפשית קשה. (אפשר להתלונן על התקף חמור של דיכאון או על כל בעיה נפשית אחרת שאת מעניינת שהפסיכ' שיבדוק אותך יתרשם ממנה), ואין לך כרגע למי לפנות בנושא.
* צריך להעביר לרופא שבמיון את הסיבה לפניה (בעיה נפשית, דיכאון לצורך העניין), אפשר להוסיף רקע (לדוגמה, "אני מרגישה מאוד רע כי אני לא מסוגלת להתגייס מחר לצבא ואני מפחדת מזה שיבואו לקחת אותי בכוח ויכניסו אותי לכלא. הם פשוט לא מבינים שאני לא יכולה להתגייס".) בשביל לכוון את הפסיכ' שיכתוב מכתב ברוח הנכונה (למשל, המלצה לגורמי בריאות הנפש בצבא לדחות לך את הגיוס ולהתאים מחדש פרופיל).
* כדאי לשלוט בעניינים ולא לצאת בהצהרות מהן ישתמע שאת עומדת לפגוע בעצמך או באחרים ברגע שאת עוזבת את המיון (זה יכול להוביל לאשפוז פסיכיאטרי כפויי, חוייה לא מומלצת). מספיק להבהיר לפסיכ' שהאפשרות הזאת עברה לך לאחרונה יותר מפעם 1 ואת פונה לעזרה לפני שיהייה מאוחר מידי, בשביל שתקבלי אבחנה של דיכאון עם נטייה אובדנית.
* אם הכל עובד נכון, אחרי הבדיקה במיון תקבלי מכתב עם חוות דעת מקצועית לגבי המצב שלך, איתה תגיעי ללשכת הגיוס ותדרשי לראות קבן במיידי.
* את כל הפעולות של ההגעה למיון והפניה ללשכת הגיוס אפשר ורצויי לעשות עם ההורים או עם אדם קרוב אחר, זה שמישהו קרוב אליך מלווה אותך ומאוד מודאג למצבך ויכול לאמת את הדברים מוסיף אמינות למה שתגידי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 ספטמבר 2005 23:41

אוקיי, הבנתי. תודה רבה לשניכם!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 ספטמבר 2005 00:03

כל הקטע של פסיכולוג לפני קב"ן זה חובה? גי לא בא לי לעשות עוד הצגה מיותרת...ואני גם מפחד שפסיכולוג לא צבאי יוכל לעלות עלי שאני משקר בקלות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 ספטמבר 2005 09:48

הי,

אז קודם כל - אל תעשה הצגות ואל תשקר. נקרו ניסח את זה יפה בהודעה באחד
הנושאים הסמוכים - אם כבר הגעת אל הקב"ן, זה סימן שיש מצוקה נפשית. אולי
אתה צריך לבטא אותה יותר, ולתת לה להיראות בצורה שאפילו קב"ן לא יוכל
להתעלם ממנה, אבל אתה לא צריך להמציא אותה. למעשה, אם תגיע לקב"ן במחשבה
של "אני ממציא ומשקר ועושה הצגה", אז תצא משם בידיים ריקות, כי זה יהיה
ברור ומובן שאתה משקר וממציא.

אני חושב שהסיכוי שקב"ן יחשוד בך שאתה מתחזה גבוה מהסיכוי שפסיכולוג אזרחי
יעשה את זה. לפסיכולוג האזרחי אין אינטרס לחשוד בך, ולקב"ן יש.

לגבי הפסיכולוג האזרחי - אם כבר יש לך פרופיל צבאי, אז בלשכת הגיוס ברוב
המקרים יתעקשו לא לתת לך לדבר עם קב"ן בכלל בלי שתביא להם מסמכים רפואיים
שמעידים שיש בעיה. זו בעצם תפקידה הראשי של חוות הדעת הפסיכולוגית בעניינך
- לשמש כרטיס כניסה למשרד הקב"ן.

בי,

סרגיי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 11 אורחים