שאלה...2

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

שאלה...2

הודעהעל ידי אורח » 06 מאי 2009 23:37

טוב,אחרי שהוצאתי חוות דעת אזרחית ואחרי שסתם בזבזבתי זמן בישיבה בבית חודש ומשהו וסתם גררתי את הנפקדות הזאת עלי אני רוצה להסגיר את עצמי לבקו"ם.אז השאלה שלי היא איפה להסגיר את עצמי(יש הרבה כניסות שם כמו שער הצפון וזה)? ואיך להתנהג כדי שיתנו לי קב"ן? הם פועלים ביום שישי רגיל כמו כל הימים האחרים? ואני מתכוון ללכת אם אמא שלי,יש משהו שהיא יכולה לעזור בו?ואם כן כיצד?
אורח

Re: שאלה...2

הודעהעל ידי אורח » 07 מאי 2009 03:30

אורח כתב:טוב,אחרי שהוצאתי חוות דעת אזרחית ואחרי שסתם בזבזבתי זמן בישיבה בבית חודש ומשהו וסתם גררתי את הנפקדות הזאת עלי אני רוצה להסגיר את עצמי לבקו"ם.אז השאלה שלי היא איפה להסגיר את עצמי(יש הרבה כניסות שם כמו שער הצפון וזה)? ואיך להתנהג כדי שיתנו לי קב"ן? הם פועלים ביום שישי רגיל כמו כל הימים האחרים? ואני מתכוון ללכת אם אמא שלי,יש משהו שהיא יכולה לעזור בו?ואם כן כיצד?

לך ביום ראשון, לא שישי
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 מאי 2009 10:23

אני במצב דומה לשלך אחי הלכתי להסגיר את עצמי בתל השומר אבל הם פשוט שלחו אותי הבית בלי להביא לי קבן בלי כלום פשוט אמרו לך הביתה
ואני גם משתגע כבר לא יודע מה לעשות כי אני לא רוצה שיבואו לי הביתה משטרה צבאית
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 מאי 2009 17:34

,היה לי תאריך גיוס בראשון לדצמבר ולא התייצבתי.הייתי משתמט בערך 3 חודשים ותפסו אותי משטרה צבאית.נשפטתי בבקו"ם וקיבלתי 10 ימי מחבוש,אותם ריציתי בכלא 6.השתחררתי מהכלא והלכתי להוציא חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי.אגב לא התחיילתי או משהו.השתחררתי מהכלא ב26 במרץ וביום שבת זה יהיה היום ה45,בגלל זה אני חייב ללכת מחר.איפה להסגיר את עצמי(יש הרבה כניסות שם כמו שער הצפון וזה)? ואיך להתנהג כדי שיתנו לי קב"ן? הם פועלים ביום שישי רגיל כמו כל הימים האחרים? ואני מתכוון ללכת אם אמא שלי,יש משהו שהיא יכולה לעזור בו?ואם כן כיצד?
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 07 מאי 2009 17:49

א- יום שיש אין בקו"ם.

ב- שקוף שמה שהם מנסים לעשות לכם זה פשוט לגרור אתכם עד שתהיו עריקים ואז לדפוק אתכם חזק חזק. יש כיום מגמה כזאת בצבא.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 מאי 2009 19:24

איזה באסה.שלחתי להם לפני כמה ימים את החוות דעת שלי+בקשה לקב"ן,אמא שלי התקשרה והם אמרו שהם קיבלו את זה ושזה בטיפול.אז מה לעשות עכשיו,לחכות שיקבעו לי פגישה עם הקב"ן למרות שאני יהיה עריק עוד יומיים?מה אתם מציעים לי לעשות???
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 מאי 2009 04:21

אורח כתב:איזה באסה.שלחתי להם לפני כמה ימים את החוות דעת שלי+בקשה לקב"ן,אמא שלי התקשרה והם אמרו שהם קיבלו את זה ושזה בטיפול.אז מה לעשות עכשיו,לחכות שיקבעו לי פגישה עם הקב"ן למרות שאני יהיה עריק עוד יומיים?מה אתם מציעים לי לעשות???

לך תסגיר את עצמך ביום ראשון וקח מכשיר הקלטה... תקליט הכל.
אם יגידו לך ללכת הביתה תוכל להוכיח במשפט שהיית ושלחו אותך ואולי יפחיתו לך את העונש.
או שאולי תקבל באמת זימון לקבן ואז זה לא ייחשב כנפקדות?

זה משהו חדש שהם לא מסכימים לקבל אנשים... לא נראה הכי הגיוני - אבל הגיון לחוד וצבא לחוד.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 מאי 2009 15:31

איפה אני אמור להסגיר את עצמי?
ואיך להתנהג כדי שיתנו לי קב"ן?אין מצב שיתנו לי לראות קב"ן לפני שאני נשפט?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 מאי 2009 17:37

והאם יש סיכוי לראות שם קב"ן לפני שאני נשפט?
סמל אישי של המשתמש
tali_le
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tali_le » 08 מאי 2009 19:36

המקום להסגיר את עצמכם בו הוא תל השומר, בקו"ם
לפעמים יותר קל להם לשלוח אתכם הביתה ולהגיד לכם שאין להם מה לעשות אתכם - אל תאמינו לזה
זה שקר שמנסים להגיד לכם כי הבנאדם שאתם מגיעים אליו מעדיף שהיו בעיה של מישהו אחר
הייתי מתעקשת קצת מולו ואם זה לא עובד מבקשת שם, דרגה ומספר אישי ושיגידו בדיוק מה הם מתכוונים כי אתם רוצים לפנות לנציב קבילות חיילים
ותבקשו אישור בכתב שהתייצבתם ואמרו לכם ללכת הביתה ושאין מה לעשות אתכם
זה יפחיד את הבנאדם הזה מספיק כדי לטפל בכם

באופן כללי, עדיף לנסות להגיע לברה"ן ראשי ליד תל השומר לפני שמסגירים את עצמכם, כדי שקבן שם יראה אתכם ובתקווה יוכל לעזור לכם לפני המשפט, אבל זה לא תמיד מצליח, כי צריך להצליח להיכנס (וזה עניין של מזל של כמה הש.ג באותו יום רציני) וגם להצליח ליור רושם מספיק של מצוקה על הקבן כדי שהוא יחליט לעזור לכם (וזה כבר עניין של כמה אתם מוכנים וכמה אתם מסבירים לו את המצוקה שלכם בצורה ברורה)

טלי
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 מאי 2009 21:28

tali_le כתב:המקום להסגיר את עצמכם בו הוא תל השומר, בקו"ם
לפעמים יותר קל להם לשלוח אתכם הביתה ולהגיד לכם שאין להם מה לעשות אתכם - אל תאמינו לזה
זה שקר שמנסים להגיד לכם כי הבנאדם שאתם מגיעים אליו מעדיף שהיו בעיה של מישהו אחר
הייתי מתעקשת קצת מולו ואם זה לא עובד מבקשת שם, דרגה ומספר אישי ושיגידו בדיוק מה הם מתכוונים כי אתם רוצים לפנות לנציב קבילות חיילים
ותבקשו אישור בכתב שהתייצבתם ואמרו לכם ללכת הביתה ושאין מה לעשות אתכם
זה יפחיד את הבנאדם הזה מספיק כדי לטפל בכם

באופן כללי, עדיף לנסות להגיע לברה"ן ראשי ליד תל השומר לפני שמסגירים את עצמכם, כדי שקבן שם יראה אתכם ובתקווה יוכל לעזור לכם לפני המשפט, אבל זה לא תמיד מצליח, כי צריך להצליח להיכנס (וזה עניין של מזל של כמה הש.ג באותו יום רציני) וגם להצליח ליור רושם מספיק של מצוקה על הקבן כדי שהוא יחליט לעזור לכם (וזה כבר עניין של כמה אתם מוכנים וכמה אתם מסבירים לו את המצוקה שלכם בצורה ברורה)

טלי

1.האם הם חייבים לתת לי שם,דרגה ומספר אישי,ואישור בכתב?
הייתי בברה"ן פעמיים,את הש"ג עברתי בקלות,אבל בקבלה אמרו לי שהם מקבלים רק חיילים ופה אני לא מצליח להבין.MSMS אמר שהם לא קיבלו אותי כי הם מקבלים רק חיילים בסדיר.וטלי את אמרת שמספיק שיש מספר אישי,ומספר אישי יש לי כמובן.האיש בקבלה שם שאל אותי אם יש לי חוגר ואמרתי לו שלא,אבל לא אמרתי לו שיש לי מספר אישי.אם הייתי אומר לו שיש לי מספר אישי הם היו מקבלים אותי?
סמל אישי של המשתמש
tali_le
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tali_le » 08 מאי 2009 21:44

הוא חייב, אבל הוא יכול לנסות למרוח אותך
תגיד שאם הוא לא מוכן אתה רוצה לדבר עם המפקד שלו
תחפש קצינים

לגבי ברה"ן ראשי - זה הרבה עניין של התעקשות
תגיד שיש לך מספר אישי אבל לא קיבלת חוגר כי שלחו אותך ישר לכלא
תגיד שאתה לא יודע מה לעשות, שאף אחד לא מוכן להקשיב לך ואתה יוצא מדעתך (מה שנכון לגמרי לפי התיאור)
תגרום להם להבין שאתה ממש במצוקה וצריך עזרה

טלי
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 מאי 2009 23:54

tali_le כתב:הוא חייב, אבל הוא יכול לנסות למרוח אותך
תחפש קצינים

תגיד שאתה לא יודע מה לעשות, שאף אחד לא מוכן להקשיב לך ואתה יוצא מדעתך (מה שנכון לגמרי לפי התיאור)

טלי

תודה על התשובות המפורטות טלי.יש לי עוד שאלה,אמא שלי מאוד תומכת בי ורציתי לדעת מה היא יכולה לעשות כדי לעזור?באילו דברים היא יכולה לעזור?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 מאי 2009 03:03

אורח כתב:
tali_le כתב:הוא חייב, אבל הוא יכול לנסות למרוח אותך
תחפש קצינים

טלי

תודה על התשובות המפורטות טלי.יש לי עוד שאלה,אמא שלי מאוד תומכת בי ורציתי לדעת מה היא יכולה לעשות כדי לעזור?באילו דברים היא יכולה לעזור?

עזוב את אמא שלך בשקט....
סמל אישי של המשתמש
tali_le
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tali_le » 09 מאי 2009 06:16

כשתגיע לשלב שאתה רואה קבן, שיחה שלו עם אמא שלך יכולה לעזור
היא יכולה להסביר לו כמה היא דואגת לך ולמצב הנפשי שלך וגם, כיוון שאני מבינה שזה המצב, כמה היא חושבת שאתה לא מסוגל לשירת צבאי

טלי
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 מאי 2009 10:09

tali_le כתב:כשתגיע לשלב שאתה רואה קבן, שיחה שלו עם אמא שלך יכולה לעזור
היא יכולה להסביר לו כמה היא דואגת לך ולמצב הנפשי שלך וגם, כיוון שאני מבינה שזה המצב, כמה היא חושבת שאתה לא מסוגל לשירת צבאי

טלי

אה זהו?חח חשבתי שההורים יכולים ללחוץ עליהם שיתנו לראות קב"ן וזה כאילו.באסה..כניראה שבסופו של דבר הצבאה באמת לא סופר אף אחד..
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 מאי 2009 11:59

הורים יכולים ללחוץ, דרך קצין העיר או ישירות למפקדים, כדי לקבל קבן. אבל לא במצב של נפקדות/עריקות, כי במקרה כזה המנטרה שלהם אומרת שקודם כל תתייצב ורק אז יטפלו בך, שזה בתרגום לעברית, קודם תתייצב, נשפוט אותך, נעניש אותך, ואז נחשוב על אם יש מקום לטפל בך.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 מאי 2009 12:40

במילא רגוע כתב:הורים יכולים ללחוץ, דרך קצין העיר או ישירות למפקדים, כדי לקבל קבן. אבל לא במצב של נפקדות/עריקות, כי במקרה כזה המנטרה שלהם אומרת שקודם כל תתייצב ורק אז יטפלו בך, שזה בתרגום לעברית, קודם תתייצב, נשפוט אותך, נעניש אותך, ואז נחשוב על אם יש מקום לטפל בך.

אז מה אני יעשה אם לא יתנו לי קב"ן עכשיו?ישלחו אותי לכלא פעם שניה,אחרי זה אני יצא ואותו הדבר חלילה.זה ניראה כמו דרך ללא מוצא.מה אפשר לעשות כדי לצאת מהמבוך הזה?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 מאי 2009 12:52

אם בסופו של דבר לא תצליח לראות קבן בברהן (שאני מדגיש, הרבה מזה זה עקשנות והתמדה, לא לתת להם לנפנף אותך), תאלץ להסגיר עצמך לבקום ולהישפט. בכל מקרה אחרי שריצית את העונש תוכל לראות קבן בבקום, אם לא תעדר משירות שוב.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 מאי 2009 13:24

במילא רגוע כתב:אם בסופו של דבר לא תצליח לראות קבן בברהן (שאני מדגיש, הרבה מזה זה עקשנות והתמדה, לא לתת להם לנפנף אותך), תאלץ להסגיר עצמך לבקום ולהישפט. בכל מקרה אחרי שריצית את העונש תוכל לראות קבן בבקום, אם לא תעדר משירות שוב.

מה זאת אומרת להתעקש ולא לתת להם לנפנף אותך?להשתטח שם על הריצפה ליד הקבלה ולא לזוז משם?ואני מבין שאין סיכוי לראות קב"ן בבקו"ם לפני שאני אשפט וירצה את העונש בכלא אהה?אז לא להראות מצוקה שאני יהיה בבקו"ם בפעם הזאת?לא להגיד "לא יכול" ולא להתעקש לראות קב"ן?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 מאי 2009 23:47

ואיפה אני יורד כדי להגיע לבקו"ם,בתחנה האחרונה בתל השומר?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 10 מאי 2009 00:18

אני לא יודע להסביר לך איך להתעקש. אני גם לא טוב בזה בעצמי. אבל זה משהו שכדאי שתיקח איתך, שתדע שזה שאומרים לא או אין או לא יודע לאו דווקא אומר שלא, או אין או לא יודע, לפעמים צריך לנסות למצוא מישהו אחר לשאול, או להתעקש עם מישהו אפילו שהוא כבר נתן לך תשובה.

אם אתה הולך לבקום להסגיר עצמך ולהישפט, זה לא יעזור לך הרבה לבקש קבן בשלב הזה, אבל אתה יכול לנסות, ובאופן כללי עדיף שיראו שמצבך רע.

כן, התחנה האחרונה באוטובוסים לתל השומר.
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: jazzrabbit ו־ 22 אורחים