[עזרה]בקשר ל ocd

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

asfsdagasfasd
יצירת קשר:

[עזרה]בקשר ל ocd

הודעהעל ידי asfsdagasfasd » 05 מאי 2009 20:38

שלום רציתי לישאול כמה שאלות...
לפני כמה ימיים גיליתי שיש לי Ocd ברמה קשה...
בכל מה שאני נוגע או חושב עליו אני מתחיל לחזור עליו וזה מפריע לי מאוד..
אני צריך לקום לצבא בבוקר ב 5 ולינסוע לבסיס כל יום וביגלל ההפרעה שיש לי אני הולך לישון רק בשלוש כ מ 12 בלילה עד 3 אני עושה חזרות על כל מיני דברים...
יש לי את זה מאז שאני זוכר את עצמי אני בן 19 כבר כמעט 17 שנה...אני לא יוכל ליסבול את זה יותר זה רק מחמיר ובצבא ביכלל זה מחמיר מאוד אני לא יוכל לגעת בשום דבר ולא לעשות שום דבר בלי לחזור עליו 30 פעם...

עכשיו יש לי כמה שאלות...
יוכולים לקחת לי תרשיון עם אני ידבר עם זה על הקבן?כי אני מפחד מזה..או שיזמינו אותי לבדיקת כשירות או משו כזה?
ואפשר לקבל על זה פטור מצהל?
הוא יוכל לאשפז אותי על דבר כזה או משו זה מפחיד אותי?
אני ממש כבר לא יוכל עם זה אני חצי שנה בצבא וזה רק מחמיר אני לא יוכל לגעת בכלום באמת...
יש לי כבר פרופיל 45 נפשי על סעיף של חרדות... זה הסעיף 32615
עם הקבן יציא טיפול תרופתי ואני יסרב?אני לא רוצה טיפול תרופתי ביגלל שאח של אמא שלי גם היה מטופל בכל מימני כדורים וזה לא עשה לא טוב אז אני לא לוקח כדורים נגד חרדות או כל כדור אחר שקשור אני מפחד שזה יעשה לי לא טוב אני לא מוכן לקחת...

אני כבר לא יוכל לקום כל יום לצבא ולעבור טטקס הזה של לקשור תנעליים 40 פעם ולקום יותר מוקדם כדי לעשות את הדברים האלה וגם לישון יותר מאוחר כדי לעשות את הדברים האלה מה אני עושה?

תודה
Strawberry
יצירת קשר:

Re: [עזרה]בקשר ל ocd

הודעהעל ידי Strawberry » 05 מאי 2009 22:07

כמו שכבר אמרתי לך, בדרך כלל לא משחררים על OCD מכיוון שיש דרכי טיפול.
הטיפול למרות שהוא טיפול תרופתי שונה מהטיפול התרופתי המוצע במקרים של דכאונות ובאופן אישי הייתי מציעה לך כן לקבל את הטיפול, הוא מאוד עוזר, כמובן שכדאי גם להיעזר במטפל ולשלב את שני סוגי הטיפולים כדי להשיג תוצאות טובות, כמובן שתעשה את כל זה כבר באזרחות אם המטרה שלך היא שחרור מצה"ל.

מבחינת השלכות, לא מעט אנשים לוקים ב-OCD, יותר סביר שיזמנו אותך לאבחון של משרד הרישוי ולא שיקחו את רשיונך (גם זה לא בטוח, הרי אתה לא ממש מסכן את הסביבה). לא יאשפזו אותך בגלל ההפרעה הזאת. מאשפזים במקרה שתוכיח לקב"ן שאתה מסוכן לך ולסביבה.

כדאי ורצוי לדבר עם הקב"ן על ההפרעה הזאת, תמיד ישנה האפשרות שבגלל ההחרפה במצב שנגרמת כתוצאה מהשהייה במסגרת הצבאית יחליטו שאתה לא כשיר לשירות צבאי, אך קיימת גם האפשרות שהזכרתי בשרשור הקודם שלך והיא שיציעו לך טיפול תרופתי שיעכב את תהליך היציאה שלך מהצבא בשלושה חודשים (הזמן שלוקח לגוף להסתגל לתרופות בצורה אופטימלית).
כדאי לך גם לדבר עם הקב"ן על החרדה והדכאונות שתוקפים אותך עקב החרפת ההפרעה ולספר לו איך הדבר מפריע לשגרת יומך ולתפקוד היומיומי שלך.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 05 מאי 2009 22:27

הרשה לי להמליץ לך על טיפול בשיטת ה- NLP המתקדמת.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
asfsdagasfasd
יצירת קשר:

הודעהעל ידי asfsdagasfasd » 06 מאי 2009 18:00

תיראי כמו שאמרתי אני לא מוכן לקחת שום תרופה באמת..גם אמא שלי אמרה לי שאני לא לוקח שום תרופה..
אני סובל מיזה איזה14 שנה,אני עכשיו בן 19 ואני זוכר שמגיל ממש קטן יש לי את זה..וזה רק החמיר עם השנים..
כל פעולה מתלווה עם ההפרעה הזאת,כבר אי אפשר ככה באמת..

עם אני יסרב לקחת תרופה מה הקבן יגיד?הוא לא יוכל להכריח אותי לקחת תרופה...אני יגיד לו פשוט שאני לא מוכן לקחת תרופה...
יש לי טראומות מתרופות נגד דיכאון או נגד כל משו פסכיאטרי אחר באמת..יש לי דוד שלקח תרופות כאלה והוא משוגע ואני תמיד חושב על זה
אני לא מוכן לקחת שום תרופה.

לפני הצבא{אני כבר חצי שנה בצבא}חל שיפור קל במצב שלי ניסיתי לעשות כמה שפחות תדברים האלה שאני אומר כמה שפחות אני מתכוון במקום 400 פעמים ביום ההיתי עושה 300 משו כזה...
ועכשיו שניכנסתי לצבא אני בדיכאון אפילו הורידו לי פרופיל על זה ל 45 עם הסעיף הזה 32615...

ולא מספיק אני בדיכאון מהדבר הזה שיש לי שאני חייב לעשות את כל הדברים האלה אז גם דיכאון מהצבא שגורם לזה להחריף עוד יותר בהרבה...

אני יוצא כל יום לבית אני בבסיס פתוח, אבל אני לא יוכל עם זה כבר, לקום כל יום בבוקר בשעה 4 כדי להספיק לעשות את הדברים האלה,
לישון בשעה 2 כדי לעשות תדברים האלה,ושאני קם בבוקר גם לעשות תדברים האלה שזה אומר:לקשור תנעלים ולפתוח 10 פעמים וזה נעלים צבאיות,לצחצח שיניים מלא פעמים,לבדוק עם הדלת נעולה מלא פעמיים אני כבר לא יוכל עם זה כל בוקר שאני קם לצבא אני מרגיש לחוץ ובדיכאון שרק הולך ומחמיר ואני כבר לא יוכל לתפקד עם זה כל דבר שאני עובר לידו אני חייב לגעת בו בין עם זה הריצפה בבסיס שאומרים לי תביא משו, ואני נישאר לגעת בזה כמה זמן שצריך ובין עם אני סתם הולך וניתקל בדברים ומתחיל לגעת בהם...

לקחת תרופה אני לא מוכן, ולצבא אני לא מתאים אני כבר חצי שנה בצבא וכל יום אני חושב על מחשבות של מוות ושעדיף לי למות מלהישאר שם...
ואני לא מתחבר לאף אחד חברתית בצבא כאילו אני לא מצליח ואני לא רוצה להתקרב לאף אחד שם לדעתי כולם שם שקרנים...

אני מיתגעגע לחיים שלי לפני הצבא שהיו קשיים עדין עם הבעיה שיש לי ממש קשים באמת להיתמודד עם הדבר הזה 14 שנה ולחשוב שזה ביכלל לא מחלה שזה סתם משו שיעבור לי,ככה חשבתי עד לפני כמה ימים שרשמתי פו הודעה ורשמו לי שזה ocd...
ההיתי בטוח שאני היחידי בעולם עם דבר כזה אף פעם לא סיפרתי לאף אחד על זה,חוץ מההורים שלי שראו כמובן אבל עדין הכחשתי כל השניים האלה אמרתי שזה סתם ושאני לא עושה את זה ביכלל...

אבל עכשיו בצבא אני בדיכאון זה רק הולך ומחמיר לי מה אתם חושבים שכדי לי לעשות?עצות משו?ובקשר לכדורים אני לא מוכן לקחת אותם מה אתם חושבים שהטיפול של הקבן יהיה?

תודה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 מאי 2009 18:39

לטובתך אני מקווה שיטפלו לך ויעזרו לך לטפל בOCD במסגרת הצבאית או מחוצה לה, עדיף מחוצה לה מכיוון שהמסגרת הצבאית מאוד לא מתחשבת בך מכאן נובע שגם הכל תלוי בקב"ן שמראיין אותך ובודק אותך, יש כאלה שרוצים בטובתך ויש כאלה שהם רובוטים של הצבא וילכו לפי הספר ויעזרו לך בצורה הכי מינימאלית, וגם אם תוציא הקלות זה יקח לך זמן.
בכל אופן, הקב"ן זה האדם היחיד עכשיו שאתה חייב לדבר איתו, המפקד לא יכול לעזור לך, האחות לא יכולה לעזור לך, רק הקב"ן, תסביר לו הכל דגש על הכל, כל החרדות כל המצוקות שלך וכל הפחדים והבעיות שמתעוררות עקב המסגרת הצבאית בשילוב עם הOCD, אל תחסוך ממנו פרטים, אחרי הכל הבריאות שלך מעל כל אינטרס צבאי, אתה חי פעם אחת, חיילים כמוך יש פי מיליון...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 מאי 2009 19:01

asfsdagasfasd כתב:תיראי כמו שאמרתי אני לא מוכן לקחת שום תרופה באמת..גם אמא שלי אמרה לי שאני לא לוקח שום תרופה..
אני סובל מיזה איזה14 שנה,אני עכשיו בן 19 ואני זוכר שמגיל ממש קטן יש לי את זה..וזה רק החמיר עם השנים..
כל פעולה מתלווה עם ההפרעה הזאת,כבר אי אפשר ככה באמת..

עם אני יסרב לקחת תרופה מה הקבן יגיד?הוא לא יוכל להכריח אותי לקחת תרופה...אני יגיד לו פשוט שאני לא מוכן לקחת תרופה...
יש לי טראומות מתרופות נגד דיכאון או נגד כל משו פסכיאטרי אחר באמת..יש לי דוד שלקח תרופות כאלה והוא משוגע ואני תמיד חושב על זה
אני לא מוכן לקחת שום תרופה.

לפני הצבא{אני כבר חצי שנה בצבא}חל שיפור קל במצב שלי ניסיתי לעשות כמה שפחות תדברים האלה שאני אומר כמה שפחות אני מתכוון במקום 400 פעמים ביום ההיתי עושה 300 משו כזה...
ועכשיו שניכנסתי לצבא אני בדיכאון אפילו הורידו לי פרופיל על זה ל 45 עם הסעיף הזה 32615...

ולא מספיק אני בדיכאון מהדבר הזה שיש לי שאני חייב לעשות את כל הדברים האלה אז גם דיכאון מהצבא שגורם לזה להחריף עוד יותר בהרבה...

אני יוצא כל יום לבית אני בבסיס פתוח, אבל אני לא יוכל עם זה כבר, לקום כל יום בבוקר בשעה 4 כדי להספיק לעשות את הדברים האלה,
לישון בשעה 2 כדי לעשות תדברים האלה,ושאני קם בבוקר גם לעשות תדברים האלה שזה אומר:לקשור תנעלים ולפתוח 10 פעמים וזה נעלים צבאיות,לצחצח שיניים מלא פעמים,לבדוק עם הדלת נעולה מלא פעמיים אני כבר לא יוכל עם זה כל בוקר שאני קם לצבא אני מרגיש לחוץ ובדיכאון שרק הולך ומחמיר ואני כבר לא יוכל לתפקד עם זה כל דבר שאני עובר לידו אני חייב לגעת בו בין עם זה הריצפה בבסיס שאומרים לי תביא משו, ואני נישאר לגעת בזה כמה זמן שצריך ובין עם אני סתם הולך וניתקל בדברים ומתחיל לגעת בהם...

לקחת תרופה אני לא מוכן, ולצבא אני לא מתאים אני כבר חצי שנה בצבא וכל יום אני חושב על מחשבות של מוות ושעדיף לי למות מלהישאר שם...
ואני לא מתחבר לאף אחד חברתית בצבא כאילו אני לא מצליח ואני לא רוצה להתקרב לאף אחד שם לדעתי כולם שם שקרנים...

אני מיתגעגע לחיים שלי לפני הצבא שהיו קשיים עדין עם הבעיה שיש לי ממש קשים באמת להיתמודד עם הדבר הזה 14 שנה ולחשוב שזה ביכלל לא מחלה שזה סתם משו שיעבור לי,ככה חשבתי עד לפני כמה ימים שרשמתי פו הודעה ורשמו לי שזה ocd...
ההיתי בטוח שאני היחידי בעולם עם דבר כזה אף פעם לא סיפרתי לאף אחד על זה,חוץ מההורים שלי שראו כמובן אבל עדין הכחשתי כל השניים האלה אמרתי שזה סתם ושאני לא עושה את זה ביכלל...

אבל עכשיו בצבא אני בדיכאון זה רק הולך ומחמיר לי מה אתם חושבים שכדי לי לעשות?עצות משו?ובקשר לכדורים אני לא מוכן לקחת אותם מה אתם חושבים שהטיפול של הקבן יהיה?

תודה

אולי הצבא באמת לא מקום מתאים בשבילך...
אבל אחרי שתצא לאזרחות אין סיבה שלא תיקח תרופות, זה שהדוד שלך השתגע לא אומר שזה בגלל התרופות.
ואם תרופות ישפרו את רמת החיים שלך בהרבה אז זה פשוט טיפשי לא לקחת.
Strawberry
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Strawberry » 06 מאי 2009 21:05

תראה, תרופות להרגעת OCD הן לא תרופות אנטי דכאוניות, הן לא פוגעות באיכות החיים שלך כמו תרופות אנטי דכאוניות
להיפך, זה רק יעזור לך. טיפול תרופתי משולב עם טיפול פסיכותרפי (שיחות עם פסיכולוג או פסיכיאטר) זה הדבר היחיד שיעזור לך להתגבר על הבעיה.

בהקשר הצבאי, כמו שאמרו פה כולם וגם אני אמרתי, ספר כל מה שסיפרת לנו לקב"ן המטפל בך, עם דגשים על הסימפטומים שיש לך ועל החמרת התופעה.
מישהי

הודעהעל ידי מישהי » 07 מאי 2009 00:26

אני אף פעם לא שמעתי שתרופות אנטי דיכאוניות פוגעות באיכות החיים,לפי מה אתה אומר את זה? במה בדיוק הן פוגעות?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 מאי 2009 03:29

מישהי כתב:אני אף פעם לא שמעתי שתרופות אנטי דיכאוניות פוגעות באיכות החיים,לפי מה אתה אומר את זה? במה בדיוק הן פוגעות?

לפעמים יש תופעות לוואי..... תקראי על הקופסא של התרופה.
מישהי

הודעהעל ידי מישהי » 07 מאי 2009 16:00

אבל כמעט בכל תרופה יש תופעות לוואי,להגיד שתרופות כאלה פוגעות באיכות החיים זה ממש מוגזם ולא חכם להגיד
asfsdagasfasd
יצירת קשר:

הודעהעל ידי asfsdagasfasd » 07 מאי 2009 16:10

ההיתי אצל הרופא והוא קבע לי והוא קבע לי תור לקבן הוא אמר לי שהוא ינסה לעשות את זה כמה שיותר מהר כאילו בימקום שאני יחקה חודש אז אני יחקה שבוע..

וה ocd שלי הוא ברמה ממש חמורה זה פוגע בי בשיגרה של היום יום..

יש לי כבר תסעיף הזה 32615 שהוריד לי תפרופיל ל 45..

עכשיו השאלה שלי היא עם הקבן או הפיסיכטאר יראה שיש לי תסעיף 32615,וגם עכשיו שגיליתי שיש לי Ocd [הורידו לי תפרופיל על הסעיף הזה לפני שגילו שיש לי ocd]

אז יוכולו לתת לי פטור מהצבא? אני מאוד סובל בצבא אני בדיכאון ופחדים...

אני לא מוכן לקחת טיפול תרופתי,וגם לא פסכולוגי..הצבא רק מחמיר לי תבעיה,ניסיתי להיסתדר בצבא ואני לא מצליח זה קשה מידי ה ocd מפריע לי וכל פעולה שאומרים לי לעשות בצבא לוקחת לי שעות וכל בוקר שאני קם אני בדיכאון מלחשוב לעשות תדברים האלה בצבא...
גם לפני הצבא היה לי את זה אבל עכשיו שאני בצבא זה החמיר בהרבה...
אני בדיכאון ואני לא מוכן ליסבול יותר אני סובל חצי שנה באמת נימאס כבר...
אני חושב כל יום מחשבות על מוות ואני לא יוכל להפסיק...כבר אמרתי שאני מעדיף למות מאשר להיות בצבא...

השאלה שלי היא:אפשר לקבל פטור על ocd?ועם ה ocd והסעיף שיש לי ביחד זה יותר קל?
ועד כמה זה חמור ה ocd?

תודה
Strawberry
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Strawberry » 07 מאי 2009 20:44

1. תרופות אנטי דכאוניות משפיעות על רוב האנשים בביטול תחושת העצבות, אך הן גם ממתנות כל תחושה אחרת. אדם שנוטל תרופות אנטי דכאוניות לא יחוש יגון עצום אך גם לא שמחה עילאית ולזה אני קוראת ירידה באיכות החיים.

2. כשייעצתי לך לגשת לטיפול התכוונתי שתעשה זאת באזרחות, במסגרת הצבאית גם אם ינתן הטיפול ההולם יהיה לך קשה להתגבר על הבעיה.
תקבל 21 אם תוכיח ששגרת החיים שלך נפגעת פגיעה משמעותית עקב כל הבעיות שהתעוררו (דכאון וחרדות) והחמירו (OCD) בגלל הצבא.
הדרך הבטוחה היא לספר את כל מה שסיפרת פה לקב"ן.
סמל אישי של המשתמש
tali_le
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tali_le » 08 מאי 2009 17:23

נשמע כאילו הקבן מבין שהבעיה שלך רצינית וזו התחלה טובה

חשוב שתבהיר לו איך החיבור בין ה- OCD שיש לך ובין השירות הצבאי מקשים עליך עוד יותר - כדי שהוא יבין שזה מחמיר את מצבך

אני לא מומחית באבחנות רפואיות אבל אין ספק שזה אמור לגרום להם לשקול מחדש את המשך השירות שלך

טלי
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 אוקטובר 2009 14:52

מישהי כתב:אבל כמעט בכל תרופה יש תופעות לוואי,להגיד שתרופות כאלה פוגעות באיכות החיים זה ממש מוגזם ולא חכם להגיד

:cry:
http://myfamilythoughts.wordpress.com/2 ... rielmyers/

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: jazzrabbit ו־ 24 אורחים