יש לי שאלה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אין שם

יש לי שאלה

הודעהעל ידי אין שם » 04 מאי 2009 17:27

הקב"ן אמר לי שמי שיש לו פטור נפשי,אין שום סיכוי שבעולם שיתקבל לרפואה,גם אם יש לו את הנתונים הכי מתאימים,פשוט רק בגלל הפטור הנפשי,וגם במקרים הכי קלים כמו בעיות רגשיות וכאלה אין שום סיכוי,וגם שמשרד הבריאות לא יסכים לתת רשיון,
(אני תמיד חשבתי שרק מחלות נפשיות קשות מונעות קבלה לרפואה,ופתאום הוא אומר לי שגם הבעיה הרגשית הכי קלה תהווה מכשול)

זה נכון :cry:
אורח

Re: יש לי שאלה

הודעהעל ידי אורח » 04 מאי 2009 17:32

אין שם כתב:הקב"ן אמר לי שמי שיש לו פטור נפשי,אין שום סיכוי שבעולם שיתקבל לרפואה,גם אם יש לו את הנתונים הכי מתאימים,פשוט רק בגלל הפטור הנפשי,וגם במקרים הכי קלים כמו בעיות רגשיות וכאלה אין שום סיכוי,וגם שמשרד הבריאות לא יסכים לתת רשיון,
(אני תמיד חשבתי שרק מחלות נפשיות קשות מונעות קבלה לרפואה,ופתאום הוא אומר לי שגם הבעיה הרגשית הכי קלה תהווה מכשול)

זה נכון :cry:

הקבן הוא בסך הכל עובד סוציאלי מסכן, או בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה.
תפסיק להיות כזה פתי.... הוא בטח צוקח עליך אחרי שאתה הולך כשהוא נזכר בפרצוף מלא ההלם שלך כשאתה מאמין לו.
אל תיתן לו את הסיפוק.
עודד

הודעהעל ידי עודד » 04 מאי 2009 18:45

אין שם כתב:הקב"ן אמר לי שמי שיש לו פטור נפשי,אין שום סיכוי שבעולם שיתקבל לרפואה,גם אם יש לו את הנתונים הכי מתאימים,פשוט רק בגלל הפטור הנפשי,וגם במקרים הכי קלים כמו בעיות רגשיות וכאלה אין שום סיכוי,וגם שמשרד הבריאות לא יסכים לתת רשיון

למיטב ידיעתי, זה שקר מוחלט. אין לך מה לדאוג.
יום אחד גם אני אדע לנגן ככה
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 04 מאי 2009 19:16

אז באמת יש אנשים עם פטור נפשי שמתקבלים לרפואה?(אני מודה שאני קצת בשוק,מה האינטרס של הקב"ן להגיד את זה? :x )
ומה לגבי משרד הבריאות? אחרי קבלת התואר הם מסוגלים לסרב לתת רשיון, רק בגלל שבגיל 17 עברתי משבר שגרם לי לא להתגייס?
עודד

הודעהעל ידי עודד » 04 מאי 2009 19:25

האוניברסיטה לא אמורה להתעניין בשירות הצבאי שלך, חד וחלק.
יום אחד גם אני אדע לנגן ככה
Strawberry
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Strawberry » 04 מאי 2009 20:46

האינטרס של הקב"ן להגיד את זה זה שיהיה עוד חייל שלא השתחרר מהצבא
כשהקב"ן שולח מישהו לוועדה הוא צריך לתת את הדין והחשבון על מה ולמה החייל הזה נמצב בעיניו לא מתאים לשירות צבאי
ואם לקב"ן אין כח להתעסק בנבכי נפשך הוא יגרום לך לחשוב שלא כדאי לך להשתחרר.
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 04 מאי 2009 20:52

ומה עם משרד הבריאות,הם יכולים לעשות בעיות עם הנפקת הרשיון?
תודה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 מאי 2009 21:01

אל תאמין לחארטות שהוא אומר לך, כל הקבנים תככנים ושקרנים!!!
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 04 מאי 2009 21:11

http://1075.fm/review/1093
מבדיקת כתבנו עולה כי גם מי שהשתחרר צה"ל בגין בעיות נפשיות יכול ללמוד רפואה בטכניון. הטכניון: "הקבלה ללימודי רפואה אינה מותנית בשירות צבאי

צעיר שקיבל פטור משירות סדיר בצה"ל בגין סעיף נפשי ושוחרר בפרופיל 21, התרברב באחד מהפורומים ברשת האינטרנט כי למרות שצה"ל קבע כי הוא סובל מבעיה נפשית, הצליח להתקבל ללימודי רפואה בטכניון בחיפה. בין השאר כותב הצעיר: " מסך השמועות האווילי כי מי שהשתחרר על 21 נפשי בחיים לא ילמד רפואה בארץ הוא פשוט מגוחך, והנה - אני הוכחה לכך קיבלתי את הקבלה המיוחלת מהטכניון", כותב הצעיר.

מהטכניון נמסר בתגובה כי הקבלה לטכניון אינה מותנית בשירות צבאי בצה"ל, אלא בכישורים, ביכולת ובהישגים הלימודיים של כל מועמד ומועמדת. אם במהלך הלימודים מתגלות בעיות, הדבר מובא בפני וועדה מיוחדת שדנה בכל מקרה לגופו.

אין לי כח לחפש .. יש עוד כתבות ואני שמעתי ממקורות ספציפיים גם.
זה שאולי תהיה בעיה זה נכון, אבל זה בדיוק כמו שמי שיש לו ציונים נמוכים או לא הצליח בפסיכומטרי או לא הרשים בראיון.
טעות נפוצה של משתחררים זה להפיל את מה שלא הולך להם בחיים על הצבא וזה לא נכון, לא כל העולם מחפש אתכם.. תצאו מהלחץ הזה.
משיח NOW !
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 04 מאי 2009 23:53

לא הייתי צריכה להיכנס לקישור,פשוט עשה לי רע לקרוא את זה,איזו כותרת מעליבה:"האם ייתכן שהרופא המטפל בכם,השתחרר בעבר מצה"ל בשל בעיות נפשיות?"
צה"ל נתן לי פטור נפשי עקב בעיה רגשית מסוימת שהייתה לי באותה תקופה,עברתי משבר והרגשתי פגיעה וחלשה ולא הייתי מסוגלת להתגייס באותה תקופה,זה הופך אותי ללא נורמלית?בגלל משבר שעברתי בגיל 17,גיל ההתבגרות,גיל קשה לכל הדעות,אסור לקבל אותי ללימודי רפואה שעליהם אני חולמת עוד מהיסודי? אני לא חולת נפש ולא בטיח,אני בן אדם נורמלי לחלוטין שפשוט עבר משבר ואני יכולה להיות רופאה מצויינת בדיוק כמו מישהו ששירת שירות מלא(גם הייתה שם תגובה שזעזעה אותי,מישהו שאמר שצריך לסלק אותו מהלימודים לאלתר בגלל שהוא השתחרר על נפשי)
כתבה מיותרת ומעליבה שלא הייתה צריכה להתפרסם בכלל,גועל נפש.
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 05 מאי 2009 01:14

אין שם כתב:לא הייתי צריכה להיכנס לקישור,פשוט עשה לי רע לקרוא את זה,איזו כותרת מעליבה:"האם ייתכן שהרופא המטפל בכם,השתחרר בעבר מצה"ל בשל בעיות נפשיות?"
צה"ל נתן לי פטור נפשי עקב בעיה רגשית מסוימת שהייתה לי באותה תקופה,עברתי משבר והרגשתי פגיעה וחלשה ולא הייתי מסוגלת להתגייס באותה תקופה,זה הופך אותי ללא נורמלית?בגלל משבר שעברתי בגיל 17,גיל ההתבגרות,גיל קשה לכל הדעות,אסור לקבל אותי ללימודי רפואה שעליהם אני חולמת עוד מהיסודי? אני לא חולת נפש ולא בטיח,אני בן אדם נורמלי לחלוטין שפשוט עבר משבר ואני יכולה להיות רופאה מצויינת בדיוק כמו מישהו ששירת שירות מלא(גם הייתה שם תגובה שזעזעה אותי,מישהו שאמר שצריך לסלק אותו מהלימודים לאלתר בגלל שהוא השתחרר על נפשי)
כתבה מיותרת ומעליבה שלא הייתה צריכה להתפרסם בכלל,גועל נפש.

זה תקשורת. הם יחפשו תמיד את הרע כדי לעניין. אם סתם היו רושמים "רופא שהשתחרר על פטור רפואי" זה לא היה מעניין.
לעומת זאת את יכולה לקרוא את התגובות (ולחפש תגובות נוספות בגוגל).. אני האמת הופתעתי נוכח התמיכה של רבים לכך שלא צריך לעצור לאנשים שהשתחררו על 21 את החיים. באמת שעשה טוב על הלב
משיח NOW !
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 05 מאי 2009 04:29

מסכים שהעיתונות סתם מחפשת כותרות פיקאנטיות.

בקיצר לאין שם, אני סטודנט לרפואה ויצאתי על 21 - אל תתרגשי כי אני סטודנט לרפואה בחו"ל - בכל אופן יש לי כמה תובנות בנושא, בעיקר האמת בגלל מישהי לחוצה שאני מכיר (שבכלל יצאה על בריאותי ולא נפשי, שעשתה תחקירים מפה ועד הודעה חדשה בנושא).

בכל אופן איך שהדברים עובדים עם רפואה בארץ זה שאת האוניברסיטאות לא מעניין קצוץ השירות הצבאי שלך (וזה נכון לכל הפקולטות, לאו דוקא לרפואה). זה נכון שבטופס הרשמה יש סעיף של: מס' חודשי שירות. אבל לאף אחד אין מושג מה ההשפעה של זה - ומה שבטוח אין לזה שום השפעה על הקבלה.

מה שכן לרפואה בארץ, כעוד אמצעי לניפוי (כאילו שהסכם שבשמיים לא מנפה להם כבר 99 מתוך 100 אנשים), קיימים גם מבחני "מור" (אם אני לא טועה) - שזה בגדול ראיון אישי. ואני לא זוכר בדיוק באיזה אוניברסיטאות בארץ זה מתקיים - הפואנטה היא שפה כבר במקום ציונים נטו גם יש את הגורם הבין-אישי של הבוחנים עצמם, ויכול להיות מצב (לדעתי לא כזה גדול - אבל יכול להיות), שפשוט איזה בוחן מיליטאנט יחליט שלא מתאים לו שלא עשית צבא. אין לי נסיון בזה, אפילו לא מכיר מישהו שהיו לו בעיות בצבא והיה בראיון הזה, אני אפילו לא יודע אם בכלל שואלים שם על הצבא, אבל זה בערך הדבר היחידי שיכול לפעול לרעתך בכל עניין הקבלה לרפואה בארץ - על פני אנשים שכן סיימו שירות-צבאי.

לאחר שאתה משלים את הלימודים (ואת כבר ד"ר), וזה תקף גם לאלה שבאים מחו"ל לעבוד כרופאים בארץ, עוברים מבחן רישוי - ואז במידת הצורך (אני בכלל לא יודע אם זה מחייב) ישנה ועדה רפואית שבודקת האם אתה כשיר לתפקד כרופא - זה למטרת מתן רשיון כמו שאמרתי.
עכשיו בואי נחשוב בהגיון, נגיד שבועדה הרפואית הזאת עולה העניין שהיו לך בעיות נפשיות כשהיית בצבא, הועדה הזאת זו לא ועדה צבאית, זה רופאים של הסתדרות הרפואה בארץ (או איך שלא קוראים לארגון הזה). אני לא רואה שום מצב שבעולם, שאם את מביאה להם חוות דעת מפסיכולוג או מפסיכיאטר + המלצות ממי שלא יהיה שאת "תקינה", לאחר 7 או 10 שנים (סתם מספרים) מהשחרור שלך, ושעברת את כל לימודי הרפואה בהצלחה, שהם לא יתנו לך רשיון בגלל שלפני 10 שנים היה לך קשה להתמודד עם מסגרת צבאית, מה שיכול להיות מאלף ואחת סיבות שלא קשורות בשיט לתפקוד כרופאה (עפ"י ההגיון כמובן)!

זה מה שענו לידידה שלי בכל אופן, ששלחה מייל להסתדרות הזאת או מה שזה לא יהיה, לפי מה שאני זוכר כתבו לה שמקרה שיש בו צורך עושים ועדה רפואית ושוקלים האם המועמד יכול לתפקד כרופא. זה הכל. חופשי לא נשמע מאיים.

בנימה אישית אני אגיד לך שלדעתי יש לך הרבה יותר מה לדאוג מהסף קבלה בארץ, שהוא די בלתי אפשרי, ושאם כבר אז זה מה שמונע מאנשים להיות רופאים ולאו דוקא האם הם עשו שירות צבאי או לא. בכל אופן תמיד תוכלי ללמוד בחו"ל. מי שרוצה להיות רופא יהיה בסוף - וזאת כל התורה על רגל אחת.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 05 מאי 2009 07:59

כן,תנאי הקבלה בארץ הם באמת כמעט בלתי אפשריים,בכלל לא שללתי את האפשרות ללמוד בחו"ל,אני גם מודעת לזה שבחו"ל השירות הצבאי בכלל לא מעניין אותם,וגם הקב"ן אמר לי את זה,אך הוא גם אמר שכשאני אסיים את התואר ואחזור לארץ משרד הבריאות יעשו לי בעיות,ככה שאני בעצם במבוי סתום,מצד אחד הגשמתי את החלום שלי ולמדתי רפואה ומצד שני אני גם לא יכולה לעסוק בזה כי משרד הבריאות לא ייתן לי רישיון.
כל פעם שאני חושבת על זה מתהפכת לי הבטן,כי אני לא רואה את עצמי עוסקת במשהו אחר,כל המחשבות האלה מכניסות בי פחדים ומחשבות שאולי עדיף כבר לוותר על לימודים בחו"ל כי גם ככה כשאני אחזור לארץ לא יסכימו לתת לי רישיון.
שאלה ל-shual

הודעהעל ידי שאלה ל-shual » 05 מאי 2009 08:04

השתחרתת על נפשי? כתבת רק 21 ולא ציינת אם זה נפשי...
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 05 מאי 2009 15:32

אבל כמו שאמרתי - אני לא רואה שום סיבה שלא ייתנו לך (או לי) רשיון.

קשה לי להאמין שמשרד הבריאות יהיה כל כך נחוש בדעתו שבגלל שמישהו היה בדכאון במסגרת הצבאית לפני 10 שנים אז כיום הוא לא יכול לעסוק ברפואה, אם הוא מביא המלצות וכו'. - את פשוט אוכלת כרגע סרטים, כמו הרבה משתחררים טריים - על ההשלכות של פרופיל 21.

תחשבי בהגיון לפני שאת נכנסת לפראנויות.

וכן. השתחררתי על נפשי.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
קתרין

הודעהעל ידי קתרין » 05 מאי 2009 18:38

עדיין לא הצלחתי להבין למה הקב"נים אומרים את הדברים האלה אם הם בכלל לא נכונים,למה לעשות לבן אדם רע על הלב? :?
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 05 מאי 2009 18:45

קתרין כתב:עדיין לא הצלחתי להבין למה הקב"נים אומרים את הדברים האלה אם הם בכלל לא נכונים,למה לעשות לבן אדם רע על הלב? :?

לא הייתי מכליל על כל הקב"נים בעולם. ;) הקב"ן הפסיכיאטר ששיחרר אותי הסביר לי קצת על ההשלכות של פרופיל 21 באזרחות, וכל מה שהוא אמר לי מופיע באתרים של טרגט 21 ופרופיל חדש.

תגידו לי, פרופיל חדש, יש לכם סמוי בין הקב"נים?? :roll:
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 05 מאי 2009 20:17

בטרגט 21 כתוב ש-"היו גם מקרים בהם בעלי פרופיל 21,ליתר בטחון ,שיקרו וכתבו בטופס שהם שירתו שירות צבאי מלא.
אף אחד כמובן לא טרח לבדוק את הנושא ,וגם אם היו טורחים,לא היה להם איך לעשות זאת".
חשבתי אולי אני גם אעשה את זה, אבל ברפואה(בעצם בכל מקצוע רפואי)יש ויתור סודיות רפואית והם יכולים לגלות,אז עדיף לא לשקר, לא?
מה אתם הייתם עושים במקרה של לימודי רפואה,הייתם משקרים במקרה של הצבא,או שעדיף לא להסתכן כי יש ויתור סודיות והם יכולים לגלות את זה?(אני שוב מדגישה שזה רק במקצועות רפואיים,במקצועות אחרים באמת אי אפשר לגלות כי לא חותמים על שום ויתור סודיות,ובאמת אפשר לשקר חופשי)
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 05 מאי 2009 20:37

אין שם כתב:בטרגט 21 כתוב ש-"היו גם מקרים בהם בעלי פרופיל 21,ליתר בטחון ,שיקרו וכתבו בטופס שהם שירתו שירות צבאי מלא.
אף אחד כמובן לא טרח לבדוק את הנושא ,וגם אם היו טורחים,לא היה להם איך לעשות זאת".
חשבתי אולי אני גם אעשה את זה, אבל ברפואה(בעצם בכל מקצוע רפואי)יש ויתור סודיות רפואית והם יכולים לגלות,אז עדיף לא לשקר, לא?
מה אתם הייתם עושים במקרה של לימודי רפואה,הייתם משקרים במקרה של הצבא,או שעדיף לא להסתכן כי יש ויתור סודיות והם יכולים לגלות את זה?(אני שוב מדגישה שזה רק במקצועות רפואיים,במקצועות אחרים באמת אי אפשר לגלות כי לא חותמים על שום ויתור סודיות,ובאמת אפשר לשקר חופשי)

אם יש ויתור סודיות אז עדיף כבר להגיד את האמת ולא להסתכן. במקרה כזה מה שעשוי להכריע ולהטות את הכף הוא סעיף השחרור.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 05 מאי 2009 21:43

הסעיף שלי הוא INTROVERT PERSONALITY DISORDER (אישיות מופנמת),בגדול זו בסך הכל בעיה רגשית ולא מחלת נפש שמסכנת חיי אדם או משפיעה על כושר השיפוט
הסעיף הזה נחשב בעייתי? אני גם רוצה לציין שאני לא אותה ילדה רגישה,עברו כמה שנים,התבגרתי והשתנתי,בזה הם לא מתחשבים?
אייל

הודעהעל ידי אייל » 05 מאי 2009 21:47

מה זאת אומרת "במקרה כזה מה שעשוי להכריע ולהטות את הכף הוא סעיף השחרור"? לא כ"כ הבנתי,אם תוכל להסביר.....
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 05 מאי 2009 22:07

אין שם כתב:הסעיף שלי הוא INTROVERT PERSONALITY DISORDER (אישיות מופנמת),בגדול זו בסך הכל בעיה רגשית ולא מחלת נפש שמסכנת חיי אדם או משפיעה על כושר השיפוט
הסעיף הזה נחשב בעייתי? אני גם רוצה לציין שאני לא אותה ילדה רגישה,עברו כמה שנים,התבגרתי והשתנתי,בזה הם לא מתחשבים?

אחד הסעיפים הקלים. וכן, מתחשבים.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 05 מאי 2009 22:10

אייל כתב:מה זאת אומרת "במקרה כזה מה שעשוי להכריע ולהטות את הכף הוא סעיף השחרור"? לא כ"כ הבנתי,אם תוכל להסביר.....

כוונתי היא שאם למשל השתחררת על סעיף קשיי הסתגלות, אולי כבר עדיף לך לחתום על ויתור סודיות כדי שלא יחשדו בך שהשתחררת על משהו יותר חמור - סמים לדוגמא. ואני משוכנע שבקבלה ללימודי רפואה (ובעוד מקומות. פשוט דיברו כאן על לימודי רפואה) מסתכלים אחרת על קשיי הסתגלות למסגרת צבאית, סמים וסכיזופרניה.
אולי ההבדל לא כזה גדול, אני לא ממש יודע, אבל הוא קיים במידה מסויימת.
אייל

הודעהעל ידי אייל » 05 מאי 2009 23:15

קשיי הסתגלות,סמים וסכיזופרניה נחשבים לסעיפים יותר חמורים מאישיות מופנמת?
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 05 מאי 2009 23:31

תוכל להסביר לי למה התכוונת ב- "ואני משוכנע שבקבלה ללימודי רפואה מסתכלים אחרת על קשיי הסתגלות סמים וסכיזופרניה.אולי ההבדל לא כזה גדול,אבל הוא קיים במידה מסויימת",לא הבנתי מה רצית להגיד בזה,(לפי מה שאני הבנתי התכוונת שהסעיפים האלה יותר חמורים ובעייתים ובבתי הספר לרפואה מסתכלים אליהם אחרת מאשר אישיות מופנמת,שהוא נחשב לסעיף קל)
אם תוכל להסביר... :)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 מאי 2009 02:23

אין שם כתב:תוכל להסביר לי למה התכוונת ב- "ואני משוכנע שבקבלה ללימודי רפואה מסתכלים אחרת על קשיי הסתגלות סמים וסכיזופרניה.אולי ההבדל לא כזה גדול,אבל הוא קיים במידה מסויימת",לא הבנתי מה רצית להגיד בזה,(לפי מה שאני הבנתי התכוונת שהסעיפים האלה יותר חמורים ובעייתים ובבתי הספר לרפואה מסתכלים אליהם אחרת מאשר אישיות מופנמת,שהוא נחשב לסעיף קל)

הקבן שלך לא יודע כלום על הוועדות האלו, וסטודנט שלא עבר אותן לא יודע כלום עליהן.....
את שואלת את האנשים הלא נכונים.
המדינה זקוקה לרופאים ובגלל פטור מצה"ל אף אחד לא יכול לחסוף אותך מלהיות רופאה- וזה על פי ההגיון בלבד.

אם את רוצה תשובה של 10000000000% תשאלי בכתב את ההסתדרות הרפואית, או תחפשי רופא פטוריסט- בטוח יש כמה מאות מהם.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 06 מאי 2009 07:11

אייל כתב:קשיי הסתגלות,סמים וסכיזופרניה נחשבים לסעיפים יותר חמורים מאישיות מופנמת?

קשיי הסתגלות לא, אבל סמים וסכיזופרניה כן.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 06 מאי 2009 07:16

אין שם כתב:תוכל להסביר לי למה התכוונת ב- "ואני משוכנע שבקבלה ללימודי רפואה מסתכלים אחרת על קשיי הסתגלות סמים וסכיזופרניה.אולי ההבדל לא כזה גדול,אבל הוא קיים במידה מסויימת",לא הבנתי מה רצית להגיד בזה,(לפי מה שאני הבנתי התכוונת שהסעיפים האלה יותר חמורים ובעייתים ובבתי הספר לרפואה מסתכלים אליהם אחרת מאשר אישיות מופנמת,שהוא נחשב לסעיף קל)

כוונתי היא שאם אתה חותם על ויתור סודיות, מי שחתמת לו יכול לראות על איזה סעיף שוחררת. עכשיו, אם רואים שהשתחרתת בגלל קשיי הסתגלות, לא צפויים לעשות לך יותר מידי בעיות. (למשל בקבלה ללימודי רפואה) אבל אם השתחררת בגלל סמים או בגלל מחלת נפש כמו סכיזופרניה, עדיף כבר לא לחתום על ויתור סודיות כי הסיכויים שיעשו לך בעיות בקבלה יותר גבוהים.
אייל

הודעהעל ידי אייל » 06 מאי 2009 10:44

אבל בלימודי רפואה חייבים לחתום על ויתור סודיות,לא?
@

הודעהעל ידי @ » 06 מאי 2009 17:23

Jack_Flash כתב:

כוונתי היא שאם אתה חותם על ויתור סודיות, מי שחתמת לו יכול לראות על איזה סעיף שוחררת. עכשיו, אם רואים שהשתחרתת בגלל קשיי הסתגלות, לא צפויים לעשות לך יותר מידי בעיות. (למשל בקבלה ללימודי רפואה) אבל אם השתחררת בגלל סמים או בגלל מחלת נפש כמו סכיזופרניה, עדיף כבר לא לחתום על ויתור סודיות כי הסיכויים שיעשו לך בעיות בקבלה יותר גבוהים.

אין קשר בין וויתור סודיות לבין לראות סעיפים.
סעיפים זה מידע צבאי חסוי, שהצבא עצמו לא יעביר לאף אחד.
המידע האזרחי זה מה שיש אצל הרופא שלך וזה כל מה שיכולים לראות בחתימה על וויתור סודיות.
הצבא לא מעביר מידע על הסעיפים לאף אחד מלבד לגורמים צבאיים (שב"כ, וכו') מחשש לתביעות.

אז אל תדבר סתם על דברים שאתה לא ממש מבין בהם.
השתחררת? מגניב. אבל תדבוק בדברים שאתה יודע...
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 06 מאי 2009 18:04

הקב"ן בעצמו אמר לי שהצבא מעביר פרטים עלי לבית הספר לרפואה,אולי הסעיפים לא מפורטים שם,אבל סיבת הפטור בהחלט כתובה (ובטופס של ויתור הסודיות כתוב במפורש:"תהא האוניברסיטה רשאית לקבל מידע כל מידע ביחס למחלות,פגיעות ומוגבלויות גופניות ו\או נפשיות,אישפוזים,טיפולים,חוות דעת רפואיות,שימוש בסמים,התמכרות לאלכוהול וכל כיו"ב.כתב ויתור והוראה זה יהא בר תוקף כלפי כל גורם וכל גוף שבידיו מצוי בעת חתימתו,או שימצא במהלך התקופה הקובעת,מידע בכל עניין כול למידע רפואי המתייחס אלי,לרבות אך מבלי לפגוע בכלליות האמור לעיל-משרד הבריאות,משרד הביטחון (ושלטונות הצבא),קופות חולים,בתי חולים,רופאים וכיו"ב ".
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 06 מאי 2009 18:08

שכחתי גם לציין שכמובן הצבא לא מעביר את המידע על דעת עצמו,אוטומטית (כמו לשב"כ ולמשרד התחבורה למשל), אלא חייב להיות כתב ויתור סודיות שחתום על ידי המועמד,בכדי שהצבא יעביר פרטים אלו לבית הספר
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 מאי 2009 18:19

אין שם כתב:הקב"ן בעצמו אמר לי שהצבא מעביר פרטים עלי לבית הספר לרפואה,אולי הסעיפים לא מפורטים שם,אבל סיבת הפטור בהחלט כתובה (ובטופס של ויתור הסודיות כתוב במפורש:"תהא האוניברסיטה רשאית לקבל מידע כל מידע ביחס למחלות,פגיעות ומוגבלויות גופניות ו\או נפשיות,אישפוזים,טיפולים,חוות דעת רפואיות,שימוש בסמים,התמכרות לאלכוהול וכל כיו"ב.כתב ויתור והוראה זה יהא בר תוקף כלפי כל גורם וכל גוף שבידיו מצוי בעת חתימתו,או שימצא במהלך התקופה הקובעת,מידע בכל עניין כול למידע רפואי המתייחס אלי,לרבות אך מבלי לפגוע בכלליות האמור לעיל-משרד הבריאות,משרד הביטחון (ושלטונות הצבא),קופות חולים,בתי חולים,רופאים וכיו"ב ".

ענו לך.
אם הדברים של הקבן "הקב"ן אמר..." הם קדושים ואמת בעינייך אז זאת כבר הבעיה שלך.
"הקב"ן אמר..."
למה?
"הקב"ן אמר..."
"הקב"ן אמר..."
למה שקבן יגיד?
"הקב"ן אמר..."
אבל!!!!!!!!!!!!!
"הקב"ן אמר..."
"הקב"ן אמר..."
אתם בטוחים?? אז למה אתם אומרים ככה ו..
"הקב"ן אמר..."
"הקב"ן אמר..."
"הקב"ן אמר..."
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 06 מאי 2009 19:30

רציתי לשאול עוד משהו ששכחתי לשאול בהתחלה:בטפסי הרישום,מי שלא היה בצבא צריך לסמן מאיזה סיבה וגם לפרט ממש בקצרה.
הפטור שלי הוא INTROVERT PERSONALITY DISORDER,אז מה שאני צריכה לכתוב? את ההבחנה עצמה,או משהו יותר כללי? והם גם מבקשים לצרף אישור שהכן השתחררתי בגלל זה,אז ממי אני צריכה לקחת אישור,מהצבא או מרופא המשפחה?
תודה למי שיענה
אייל

הודעהעל ידי אייל » 06 מאי 2009 19:36

מה הקשר דברי הקב"ן קדושים? היא אפילו ציטטה את מה שכתוב בטופס ויתור הסודיות,וכתוב שם במפורש שברגע שהמועמד חותם על ויתור סודיות הם מורשים לקבל כל מידע, גם ממשרד הבטחון ושלטונות הצבא ושם סיבת הפטור מופיעה(אולי לא מפורטת בפרטי פרטים,כי זה באמת דבר אישי,אבל הסיבה אכן מופיעה)
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 06 מאי 2009 21:51

אם שואלים סיבת השחרור תכתבי מטעמי בריאות וזהו. אישור שהשתחררת זה תעודת שחרור, מקבלים אחת כזו מהצבא כשמשתחררים.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 06 מאי 2009 22:06

ומה לכתוב בפירוט?כי INTROVERT PERSONALITY DISORDER הוא סיבת הפטור ,אז לכתוב את זה בפירוט?
ואגב,למה לבחור מטעמי בריאות? נראה לי שנפשי או אישיותי יותר מתאים לפטור שלי ,לא? או שבשביל הרושם הראשוני עדיף לכתוב מטעמי בריאות?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 מאי 2009 22:51

אין שם כתב:ומה לכתוב בפירוט?כי INTROVERT PERSONALITY DISORDER הוא סיבת הפטור ,אז לכתוב את זה בפירוט?
ואגב,למה לבחור מטעמי בריאות? נראה לי שנפשי או אישיותי יותר מתאים לפטור שלי ,לא? או שבשביל הרושם הראשוני עדיף לכתוב מטעמי בריאות?

אתה טמבל או שאתה עושה את עצמך?
בפטור עצמו כתוב מטעמי בריאות.
אתה לא מפרט כלום.
איזה רושם ראשוני? מה יש לך בחור? תצא מההלם.....
סמל אישי של המשתמש
tali_le
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tali_le » 07 מאי 2009 06:10

תקשיב, אין הבדל בין פטור בריאותי נפשי או אישיותי מבחינה פורמלית

כל פרופיל 21 נחשב פטור מטעמי בריאות, זו ההגדרה הכללית
בתוך זה יש סעיפים שונים - חלקם נפשיים, חלקם מתחומים רפואיים אחרים (אורטופדיה, קרדיולוגיה ועוד...)

אין כזה דבר פטור אישיות, יש הפרעות נפשיות שהן למעשה הפרעות אישיות - אבל זה כבר להיכנס לתתי סעיפים שהצבא מגדיר על פיהם ואין להם שום משמעות בשום דבר בעתיד

הקב"ן טוען שאף אחד לא יתקבל ללמוד רפואה כי זה האינטרס שלו לטעון דבר כזה וכי זה מיתוס שמשתלם לצבא לשמר כי אז הוא מצליח להפחיד אנשים בדיוק כמו שעושים לכם
תקראו בשרשור הזה גם את הדוגמאות האישיות, גם את הציטוטים שהביאו - היום זה כבר לא משמעותי באותה מידה שהיה פעם ואפשר בהחלט ללמוד רפואה עם פרופיל 21

טלי
רונן

הודעהעל ידי רונן » 07 מאי 2009 13:38

אבל לא עם 21 נפשי,למה לדעתכם יש ויתור סודיות? כדי שבית הספר לרפואה ידע בדיוק על מה המועמד השתחרר (ובית הספר כן יכול לגלות על מה היה השחרור כי יש חתימה של ויתור סודיות),תקנו אותי אם אני טועה
סמל אישי של המשתמש
tali_le
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tali_le » 08 מאי 2009 08:15

בית הספר לרפואה לא יכול לדעת כלום, זה בעליל לא חוקי
יכול לדעת שהשתחררת על בריאותי

שימו לב להבדל - בקבלה לבי"ס לרפואה יכולים להיות לא נחמדים במבחני האישיות - אבל גם זה לא נפוץ וכבר היו המון אנשים שעברו עם 21

בקבלת הרישיון לעסוק ברפואה - שם יש ויתור סודיות מוחלט - מולם ולא מול הבי"ס לרפואה - והם חבר'ה הגיוניים עם נהלים ברורים שגם נכתבו כאן בהם לפרופיל 21 אין השפעה אם הוא לא יוצר סיטואציה שתסכן חולים שלך היום

טלי
רונן

הודעהעל ידי רונן » 08 מאי 2009 10:20

אז יכול להיות שבויתור הסודיות המידע חסוי,אך בראיון יכולים לשאול על מה היה הפטור סתם "מהתעניינות",ואז אפשר ליפול בפח
ושאלה:אם המידע על הצבא חסוי אז בשביל מה יש ויתור סודיות? מה הם מבררים בעצם? (כי גם לי אמרו שבלימודי רפואה בודקים על הצבא כשיש חתימה על ויתור סודיות)
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 08 מאי 2009 10:29

tali_le כתב:בית הספר לרפואה לא יכול לדעת כלום, זה בעליל לא חוקי
יכול לדעת שהשתחררת על בריאותי

שימו לב להבדל - בקבלה לבי"ס לרפואה יכולים להיות לא נחמדים במבחני האישיות - אבל גם זה לא נפוץ וכבר היו המון אנשים שעברו עם 21

בקבלת הרישיון לעסוק ברפואה - שם יש ויתור סודיות מוחלט - מולם ולא מול הבי"ס לרפואה - והם חבר'ה הגיוניים עם נהלים ברורים שגם נכתבו כאן בהם לפרופיל 21 אין השפעה אם הוא לא יוצר סיטואציה שתסכן חולים שלך היום

טלי

מה זאת אומרת "מולם ולא מול הבי"ס לרפואה"? לא הבנתי מה רצית להגיד,אם תוכלי להסביר..
ועוד משהו:בקבלת הרשיון יש ויתור סודיות מוחלט,מה שאומר שהם כן יכולים לגלות שהיה לי פטור נפשי? ובבית הספר לרפואה בעצם לא יכולים לגלות,כי אצלם אין ויתור סודיות מוחלט?(ככה אני הבנתי) אז למה ההבדל הזה? למה בקבלת הרשיון הם יכולים לגלות ובבית הספר הם לא יכולים לגלות? מה ההגיון פה?
מישהו

הודעהעל ידי מישהו » 08 מאי 2009 10:45

דווקא לפי מה שאני יודע משרד הבריאות לא יכול לברר כלום על השירות הצבאי כי אין להם גישה לזה,אבל הם כן יכולים לברר על עבר פלילי (וגם מודיעים להם אוטומטית על אנשים שנחשבים מסוכנים מבחינה נפשית,לך אין מחלת נפש ולכן עליך לא יודיעו כלום,כי הפטור שלך הוא בסך הכל הפרעה רגשית שלא מסכנת אף אחד)
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 08 מאי 2009 11:47

אין שם כתב:מה זאת אומרת "מולם ולא מול הבי"ס לרפואה"? לא הבנתי מה רצית להגיד,אם תוכלי להסביר..
ועוד משהו:בקבלת הרשיון יש ויתור סודיות מוחלט,מה שאומר שהם כן יכולים לגלות שהיה לי פטור נפשי? ובבית הספר לרפואה בעצם לא יכולים לגלות,כי אצלם אין ויתור סודיות מוחלט?(ככה אני הבנתי) אז למה ההבדל הזה? למה בקבלת הרשיון הם יכולים לגלות ובבית הספר הם לא יכולים לגלות? מה ההגיון פה?

ההבדל בין משרד הבריאות (הגוף שנותן את הרישיון לעסוק ברפואה) לבין בית הספר לרפואה הוא שמשרד הבריאות מוסמך בחוק לקבל מידע רפואי לגביך גם בלי שתחתום על הסכמה לויתור על חסיון רפואי, מתוקף היותו גוף שמחלק רישיונות (כמו משרד הפנים ומשרד התחבורה שאחראים על רישיונות נשק ורכב) שהמחזיק בהם אחראי לחיי בני אדם אחרים, ואילו בית הספר לרפואה לא מוסמך לקבל מידע רפואי עליך בלי הסכמתך, שאותה אתה נותן בחתימה על ויתור חסיון רפואי.

חסיון רפואי וויתור על על חסיון הם נושאים משפטיים מורכבים. אם אתה שואל אותי, זה שבית ספר לרפואה עורך בדיקות של ההיסטוריה הרפואית של מועמדים זה לא רלוונטי לתהליך הקבלה ולפיכך לא חוקי, אבל עדיף שתשאל מישהו שמבין יותר בנושא, למשל מי שאחראי על הנושא באחד מבתי הספר לרפואה.

בכל מקרה, הנבירה בנושא מיותרת כי היא מבוססת על שמועה שקרית שמפיצים גורמים בצבא כדי להפחיד אנשים להישאר בצבא. אין בעיה להתקבל ללימודי רפואה או לקבל רישיון רופא בגלל שחרור מטעמי בריאות מהשירות הצבאי. נראה לכם שרופאים הם אנשים נטולי בעיות רפואיות בעברם?
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 08 מאי 2009 12:17

אז בעצם בית הספר לא יכול לדעת את הפרטים שקשורים לשחרור כי זה חסוי?ואם בראיון הקבלה ישאלו אותי על מה הפטור?להגיד להם?
סמל אישי של המשתמש
tali_le
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tali_le » 08 מאי 2009 17:44

אני לא ממליצה לשקר בראיונות האלה

תסביר שעברה עליך תקופה קשה בגיל הזה, שקיבלת פטור
ובעיקר תתמקד בדברים הטובים שעשית בחיים

בסה"כ, הראיונות האלה נועדו לבדוק את ההתאמה שלך לרפואה וזה חלק מאוד קטן. מניסיון בהעברת ראיונות אני יכולה להגיד שמראיינים בעיקר רוצים לראות כמה אתה נלחץ והאם אתה מרגיש בטוח בעצמך ומתאים - ופחות לשפוט מעשים שלך בגיל 17

טלי
שאלה לטלי

הודעהעל ידי שאלה לטלי » 09 מאי 2009 16:36

שלום טלי,
בטופס הצהרת הבריאות יש שורה אחת, שמועמד שלא שירת בצבא יפרט ממש בקצרה על מה הוא השתחרר (ולא,זה לא מספיק לכתוב 'על רקע בריאותי',זה שזה על רקע בריאותי זה ברור להם,בשורה הזאת צריך לכתוב בקצרה את האבחנה,אני ביררתי את זה)
במקרה שלי השתחררתי על INTROVERT PERSONALITY DISORDER ,לכתוב את זה?

תודה על הסבלנות
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 מאי 2009 20:41

את יכולה לכתוב "נפשי" וזהו. ממילא את לא אמורה לדעת על איזה סעיף שחררו אותך.
- מלכוד-22
אין שם

הודעהעל ידי אין שם » 09 מאי 2009 21:28

זה נראה כאילו לא מבינים למה אני מתכוונת ובגלל זה הדיון נהיה כל כך ארוך,אז אני אסביר:בטופס הצהרת הבריאות כתוב:
"קבלתי פטור מהשירות הצבאי ו\או שוחררתי מסיבות בריאותיות:כן\לא. במידה וכן ,נא פרטי\י הסיבה

אז אני מקיפה את "כן",כי שוחררתי מהצבא מסיבות בריאותיות,אבל יש את לפרט את הסיבה ("במידה וכן נא פרט\י הסיבה"),לזה התכוונתי,אז אני שואלת אם לכתוב ב"נא פרט את הסיבה" את הסיבה שממנה שוחררתי, שהיא INTROVERT PERSONALITY DISORDER או פשוט לכתוב "קיבלתי פטור מטעמי בריאות"
אני לא יודעת אם לכתוב "קיבלתי פטור מטעמי בריאות" זה טוב כי כבר ברור להם ששחוררתי על רקע בריאותי,ובעצם מה שהם רוצים זה שאני אפרט בקצרה את הסיבה שהיא בעצם INTROVERT PERSONALITY DISORDER (אני ביררתי את זה עם כל בתי הספר לרפואה)
מקווה שהבנתם (ומי שבא לו לענות מגעיל עדיף שלא יענה בכלל)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 28 אורחים