רוצה להתחיל שירות לאומי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

רוצה להתחיל שירות לאומי

הודעהעל ידי אורח » 29 אפריל 2009 16:20

שלום הייתי מעוניין להתחיל שירות לאומי, בנים שהתחילו את זה אתם יכולים בבקשה לספר לי איזה תפקידים מוצעים לכם והאם אתם מרוצים?
ועוד שאלה, כשאני עושה שירות לאומי, אני נחשב כחייל בעיני הביטוח הלאומי?
סמל אישי של המשתמש
מיכל
יצירת קשר:

Re: רוצה להתחיל שירות לאומי

הודעהעל ידי מיכל » 29 אפריל 2009 20:31

אני לא בן שעשה שירות לאומי, אבל אני יכולה לנסות לענות.
יש עמותות כמו "שלומית" שדרכן ניתן לעשות שירות אזרחי. אפשר לפנות אליהן ולברר דרכן מה האופציות המוצעות. בנוסף, יש מקומות כמו בתי ספר דמוקרטים, החברה להגנת הטבע, החווה האקולוגית חווה ואדם, עמותות כמו "רופאים לזכויות אדם", שומרי משפט, מוקד הסיוע לעובדים זרים, ידיד, ועוד, אשר אליהן ניתן לפנות באופן ישיר ולברר אופציה של שירות לאומי.

וכן, אם אתה עושה שירות לאומי אז אתה נחשב כחייל בעיני הביטוח הלאומי. כלומר, אתה פטור מתשלום.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 אפריל 2009 20:38

מצוין, פשוט אימא שלי מקבלת עליי כסף כאם חד הורית בגלל שאני עדיין חייל, אז אם אני יעשה שירות לאומי אני עדיין יחשב כחייל וזה אומר שעדיין ישלמו לאימא שלי נכון?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 אפריל 2009 22:58

אורח כתב:מצוין, פשוט אימא שלי מקבלת עליי כסף כאם חד הורית בגלל שאני עדיין חייל, אז אם אני יעשה שירות לאומי אני עדיין יחשב כחייל וזה אומר שעדיין ישלמו לאימא שלי נכון?

יפסיקו לשלם לאמא שלך מתישהו, זאת הסיבה שאתה הולך לשירות לאומי של שנתיים?
לאן תלך בעוד שנתיים?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 אפריל 2009 23:00

זה לא העניין פה, אני רוצה לעשות שירות לאומי כי אני רוצה לעשות את זה ,אני רק שואל אם אימא תמשיך לקבל את ההטבות שהיא מקבלת עכשיו.
Vandelay
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vandelay » 29 אפריל 2009 23:44

אני סיימתי שירות לאומי.
יש לך די הרבה תפקידים, כי ברוב המוסדות יש תקן לשירות לאומי או שאפשר לפתוח תקן אם אין עדיין.
תפקידי מזכירות, עבודה בבית אבות, אוכלוסיות חלשות (נוער בסיכון, אוטיסטים, מפגרים), גני ילדים, בתי ספר.. בקיצור הרבה מאוד תפקידים.
חבר שלי עשה את רוב השירות בבי"ס ביפו, סייע בלימודים לתלמידי חטיבת ביניים. את שאר השירות כמזכיר רפואי בבי"ח.
ידידה שלי הדריכה בפנימייה של נוער בסיכון.
אני הדרכתי במרכז תעסוקה לאוטיסטים.
שיהיה בהצלחה, אם תבחר לעשות או לא.
יום טוב

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים