שאלה-חייב עזרה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

שאלה-חייב עזרה

הודעהעל ידי אורח » 27 אפריל 2009 16:25

אם לא התחיילתי,האם אני יכול ללכת לבית חולים 10?יקבלו אותי שם?
מורעל אש מגיל חמש

Re: שאלה-חייב עזרה

הודעהעל ידי מורעל אש מגיל חמש » 27 אפריל 2009 17:00

אורח כתב:אם לא התחיילתי,האם אני יכול ללכת לבית חולים 10?יקבלו אותי שם?

לא... בית חולים 10 זה לחיילים. אתה עדיין לא חייל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 אפריל 2009 17:18

למה לא חייל?כשמגיע/עובר תאריך הגיוס שלי אני אוטומטית נחשב לחייל.גם שהתקשרתי למשל בבקו"ם אמרו לי שאני רשום כחייל.אז למה לא יקבלו אותי?
מורעל אש מגיל חמש

הודעהעל ידי מורעל אש מגיל חמש » 27 אפריל 2009 17:32

אורח כתב:למה לא חייל?כשמגיע/עובר תאריך הגיוס שלי אני אוטומטית נחשב לחייל.גם שהתקשרתי למשל בבקו"ם אמרו לי שאני רשום כחייל.אז למה לא יקבלו אותי?

צודק. כן יקבלו אותך. לך ובהצלחה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 אפריל 2009 17:41

מורעל אש מגיל חמש כתב:
אורח כתב:למה לא חייל?כשמגיע/עובר תאריך הגיוס שלי אני אוטומטית נחשב לחייל.גם שהתקשרתי למשל בבקו"ם אמרו לי שאני רשום כחייל.אז למה לא יקבלו אותי?

צודק. כן יקבלו אותך. לך ובהצלחה.

איזה תשובה צינית.סך הכל אמרתי את מה שאני יודע ומה שאמרו לי.בגלל זה אני שואל למה לא.
מיכלי

הודעהעל ידי מיכלי » 27 אפריל 2009 18:17

אני לא בטוחה בתשובה שלי, כי אין לי ניסיון בזה.
אבל אני חושבת שצריכים לקבל אותך גם אם לא עברת תהליך חיול.

בהצלחה
רועי

הודעהעל ידי רועי » 27 אפריל 2009 22:52

לפי דעתי לא יקבלו אותך... גם אני לא הגעתי לגיוס תקופה ואמרו לי שאני לא יכול להגיע לביקור רופא... אז נראה לי שגם לגבי בית חולים 10 יגידו לך שם שאתה צריך קודם להתגייס... במיוחד שאתה לא יודע את המספר אישי שלך... אבל אני לא בטוח בזההה...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 אפריל 2009 23:33

אם יש לך בעיה רפואית דחופה, לך לחדר המיון בכל בית-חולים אזרחי, ולא ידחו אותך בין אם אתה חייל ובין אם לאו.
אם לא - הסבר בבקשה מדוע אתה רוצה להגיע לבית-חולים 10...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 אפריל 2009 01:46

אורח כתב:אם יש לך בעיה רפואית דחופה, לך לחדר המיון בכל בית-חולים אזרחי, ולא ידחו אותך בין אם אתה חייל ובין אם לאו.
אם לא - הסבר בבקשה מדוע אתה רוצה להגיע לבית-חולים 10...

אני יודע שיקבלו אותי לכל בית חולים אזרחי.אני צריך ל10 בשביל לקבל משם הפניה לקבן
סמל אישי של המשתמש
tali_le
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tali_le » 29 אפריל 2009 07:28

בא נעשה סדר,
בית חולים 10 הוא בית חולים צבאי - שם מטופלים חיילים בלבד
אם אתה חייל, לא משנה אם התחיילת או לא (החוק הישראלי מחייל אותך בניגוד לרצונך בכל מקרה) אתה זכאי לטיפול רפואי שם...
אבל...
בהתא לתקנות הצבא אתה לא יכול סתם ככה להתייצב בבית חולים צבאי אלא צריך לעבור דרך מרפאות צבאיות קודם
אם אתה נפקד אז כל מרפאה צבאית תוביל אותך לכלא

האפשרויות:
או להתייצב בבית חולים 10 ומאוד לקוות שתצליח לשכנע שם מישהו שאתה מספיק במצוקה ולכן שיראו אותך בכל מקרה
או לנסות להתייצב במרפאת ברה"ן (בריאות הנפש) הראשית ליד תל השומר
או ללכת לבית חולים אזרחי שיש בו גם מיון פסיכיאטרי ולבקש שם עזרה
או להסגיר את עצמך לצבא ואז בכלא או אחריו לבקש קב"ן (האפשרות הזו כוללת ישיבה בכלא)

ההמלצה שלי לדרך שבה יהיה לך סיכוי להצליח באמת לראות קבן ולהסביר לו את המצוקות שלך לפני שישלחו אותך למעצר, אפשרויות 2 או 3

טלי
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 אפריל 2009 20:05

tali_le כתב:בא נעשה סדר,
בית חולים 10 הוא בית חולים צבאי - שם מטופלים חיילים בלבד
אם אתה חייל, לא משנה אם התחיילת או לא (החוק הישראלי מחייל אותך בניגוד לרצונך בכל מקרה) אתה זכאי לטיפול רפואי שם...
אבל...
בהתא לתקנות הצבא אתה לא יכול סתם ככה להתייצב בבית חולים צבאי אלא צריך לעבור דרך מרפאות צבאיות קודם
אם אתה נפקד אז כל מרפאה צבאית תוביל אותך לכלא

האפשרויות:
או להתייצב בבית חולים 10 ומאוד לקוות שתצליח לשכנע שם מישהו שאתה מספיק במצוקה ולכן שיראו אותך בכל מקרה
או לנסות להתייצב במרפאת ברה"ן (בריאות הנפש) הראשית ליד תל השומר
או ללכת לבית חולים אזרחי שיש בו גם מיון פסיכיאטרי ולבקש שם עזרה
או להסגיר את עצמך לצבא ואז בכלא או אחריו לבקש קב"ן (האפשרות הזו כוללת ישיבה בכלא)

ההמלצה שלי לדרך שבה יהיה לך סיכוי להצליח באמת לראות קבן ולהסביר לו את המצוקות שלך לפני שישלחו אותך למעצר, אפשרויות 2 או 3

טלי

העניין הוא שהייתי בברה"ן והם ביקשו ממני הפניה בשביל לראות קב"ן.יכול להיות שהם סתם נפנפו אותי?
כן,גם אני חשבתי על ללכת למיון בבית חוולים אזרחי,אבל תכלס במה זה יכול להועיל?המטרה שלי היא לקבל הפניה לקב"ן,ופסיכיאטר במיון לא יכול להביא לי את זה,הוא יכול להביא לי רק חוות דעת.(אגב יש לי חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי.מה את אומרת,ללכת גם למיון כדי שיהיה לי חוות דעת מפסיכיאטר במיון בנוסף לחוות דעת שיש לי מפסיכיאטר אזרחי)?
סמל אישי של המשתמש
מיכל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי מיכל » 29 אפריל 2009 20:27

באופן עקרוני אתה אמור לקבל הפניה בשביל לגשת לברה"ן.
אבל- כמו בהרבה מקרים אחרים בבירוקרטיה הצבאית, סביר להניח שאם תתעקש מספיק זה יעבוד. ותזכור שזה עבד לעוד הרבה אנשים לפניך.
אומרים לך שאתה צריך הפניה? תתעקש, תגיד שאתה חייב לראות קב"ן, ואם זה לא עוזר אז תעבור למישהו אחר שם שאולי יקשיב, או שתגיע ביום אחר.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 21 אורחים