בקשר לשירות לאומי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

מתי

בקשר לשירות לאומי

הודעהעל ידי מתי » 20 אפריל 2009 01:16

טוב אז אני מעוניין לעשות שירותי לאומי וכבר הייתי בצו ראשון ואמרו לי שהייתי צריך לדרוש שירות לאומי בצו הראשון, מש'ו שברוב חוכמתי לא עשיתי ועכשיו אני לא יודע מה לעשות.
הם יגייסו אותי בסופו של דבר ואני חייייב להסתדר על השירות לאומי הזה.

עזרה אנשים בבקשה
15

Re: בקשר לשירות לאומי

הודעהעל ידי 15 » 20 אפריל 2009 01:59

מתי כתב:טוב אז אני מעוניין לעשות שירותי לאומי וכבר הייתי בצו ראשון ואמרו לי שהייתי צריך לדרוש שירות לאומי בצו הראשון, מש'ו שברוב חוכמתי לא עשיתי ועכשיו אני לא יודע מה לעשות.

עזרה אנשים בבקשה

חחח אתה לא "דורש" כלום. ולאף אחד בצבא לא איכפת "מה אתה רוצה".
אם יש לך פטור מהצבא אתה יכול לעשות מה שבא לך (כולל שירות לאומי).
אם אין לך פטור אתה מתגייס.

ממש פשוט נכון?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 אפריל 2009 06:24

15 כתב:
מתי כתב:טוב אז אני מעוניין לעשות שירותי לאומי וכבר הייתי בצו ראשון ואמרו לי שהייתי צריך לדרוש שירות לאומי בצו הראשון, מש'ו שברוב חוכמתי לא עשיתי ועכשיו אני לא יודע מה לעשות.

עזרה אנשים בבקשה

חחח אתה לא "דורש" כלום. ולאף אחד בצבא לא איכפת "מה אתה רוצה".
אם יש לך פטור מהצבא אתה יכול לעשות מה שבא לך (כולל שירות לאומי).
אם אין לך פטור אתה מתגייס.

ממש פשוט נכון?

מיש'ו שהיה בצבא אמר לי שצריך לדרוש, אבל אני מניח שאתה צודק.

כל אופן אני לא יודע מה לעשות. פספסתי את ההזדמנות להבהיר להם את עמדותיי בצו הראשון ואני לא יודע איך מתחילים להאבק מכאן. אני לא מתאים לצבא, אין לי שום מטרה לשרת שלוש שנים מחיי באירגון בעייתי שאני לא מסכים איתו בהרבה דברים ויש לי הרבה בעיות עם הרבה מהחרא שצה"ל עושה.

ממש צריך עזרה פה..
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 20 אפריל 2009 07:03

קודם כל תגיד תודה ששכחת לדרוש את הדבר הזה כי זו טעות איומה ביותר ומי שאמר לך את זה לא מבין כלום.
את הצבא לא מעניין מה אתה מתכנן לעשות בחיים או אם בא לך לתרום בדרך אחרת, הוא רוצה לגייס אותך ואם הוא יראה שאתה מתאים הוא יעשה את זה. בדיוק מאותה סיבה גם בעיות שיש במשפחה (כלכליות, בריאותיות) וכו' לא נחשבות כמעט בשאלה האם לגייס את הבנאדם או לא - לצבא מספיק שאתה בסדר.

דבר נוסף - אדם דיכאוני וכזה שלא מתאים לצבא לא אמור להיות עם "תוכניות" ברורות לחיים, בעיקרון הוא אחד אבוד כזה שרק רוצה שישחררו אותו מהצבא ותו לא. לכן אתה לא צריך לשדר להם שאתה בסדר ורק רוצה לעשות את השירות בדרך אחרת.. אתה צריך להראות שאין עם מי לדבר, פשוט ככה.

בקשר לצו הראשון - זה שהוא עבר ואתה מרגיש שלא הבהרת מספיק מה שרצית זה בסדר, תמיד אפשר להמשיך ולדבר עם לשכת הגיוס. תנסה להשיג חוו"ד מפסיכולוג/פסיכיאטר(עדיף) ותשלח אותו ללשכת הגיוס בצירוף בקשה לראות קב"ן. הם יזמנו אותם ואז תוכל שוב להגיד את כל מה שאתה רוצה.

בהצלחה
משיח NOW !
D_man
יצירת קשר:

הודעהעל ידי D_man » 20 אפריל 2009 18:03

לא נורא שעברת צו ראשון, גם אני עברתי ובכל זאת השתחררתי. אני מציע לקרוא את המסמך "טרגט 21" כדי להבין איך לצאת, ושירות לאומי תוכל לעשות ברגע שתקבל טופס שחרור מהצבא.
תתחיל לפעול עכשיו לפני הגיוס, תשיג חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי דרך קופ"ח או חדר מיון, תפקסס להם את חוות הדעת לברה"ן (שם יש את כל הקב"נים) שבתל השומר. הם יארגנו לך פגישה עם קב"ן/פסיכיאטר (פסיכיאטר עוד יותר טוב) ומשם הדרך קצרה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אפריל 2009 19:33

מעולה תודה
רק שפסיכאטר זה אומר לקבוע תור ולשלם ואין מצב אמא שלי בחיים תסכים לזה
היא בכלל מתנגדת לרעיון שאני לא ישרת בצבא
אין דרך אחרת להגיע לקב"ן גם בלי חוות דעת פסיכיאטרית?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 23 אפריל 2009 19:59

בעקרון אתה חייב לצרף חוות דעת כדי שיקבעו לך אבחון עם קבן. אבל לפעמים מספיק מכתב מיועצת בצפר או מהורה מודאג. אתה יכול לקבוע תור ולשלם בעצמך לפסיכיאטר דרך קופת חולים, זה לא מאוד יקר, רק בסביבות המאה שקל.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 32 אורחים