מתחיל להילחץ

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Radio Ga Ga

מתחיל להילחץ

הודעהעל ידי Radio Ga Ga » 18 אפריל 2009 16:00

שלום, לפני כחודשיים יצאתי על סעיף נפשי מהצבא לאחר הגיוס, הרבה בזכות האתר הזה והתחילו לצוץ חרטות.
יש לי הרגשה שההחלטה הזו תפגע לי בעתיד, הייתי בראיונות עבודה ולא התקבלתי, ואני לא רוצה להשאיר רושם מוטעה 99% אחוז שאין לזה קשר לשחרור.
פשוט אני לא יכול להשתחרר מהמחשבה שאולי זה זה, למרות שזה אסור ע"פ החוק.
וגם הובא לידעיתי שהגישה למסמכים שיצאתי על נפשי בצה"ל היא כזו קלה, האם שמעתם על מקרים שמעסיק עבר על החוק והפעיל "קשרים" כדי לברר עבר צבאי של בן אדם ? האם מקרה כזה אפשרי ?
האם היו לכם גם קשיים עם העבודה ? או בכללי ? כל נתונים מרגיעים בקשר לתעסוקה עם סעיף נפשי בצה"ל יתקבלו בברכה, במיוחד במשרות בכירות :)

ד"א
כרגע זה לא רלוונטי, אבל בגיל מאוחר יותר אם אני ארשום בקורות חיים שירות צבאי מלא וירכיב לעצמי סיפור האם יש דרך לעלות על זה ?
MSMS
יצירת קשר:

Re: מתחיל להילחץ

הודעהעל ידי MSMS » 18 אפריל 2009 16:16

אין לך מה להילחץ, אתה צריך להבין שקודם כל ברוב מקומות העבודה אתה נחשב ל"ילד". אנשים לא אוהבים להעסיק במקומות רציניים אנשים בני 18-20.
מלבד זאת כל התחושות שלך הגיוניות, זה לא פשוט לצאת מהצבא אבל מתגברים על זה עם הזמן ורואים כמה זה חסר משמעות בחיי היום יום.

אתה צריך להבין שרוב מקומות העבודה, או יותר נכון האנשים שאמורים לקבל אותך לא ממש מתעסקים במה עשית בצבא או לא עשית.. את רובם מעניין מה אתה מציג, מה הגיל שלך, מה הנסיון ובעיקר מה האופי.
תנסה ללכת לכיוון של עבודות פשוטות קודם כל, כדי ליצור לעצמך רקע של "עובד". ולא סתם ילד שקופץ על כל העולם.

גישה למסמכים היא אפשרית למי שממש מנסה, אבל אתה לא באמת מאמין שכל בנאדם שבא לעבוד בודקים מהגן עד הצבא מה הוא עשה בפרטי פרטים נכון?

אין לך סיבה לכתוב שירות מלא. אתה יכול לכתוב שירות צבאי מה שעשית וזהו. לאחר מכן השתחררת בגלל בעיה רפואית שאתה מעדיף לא לפרט.
משיח NOW !
Bl

הודעהעל ידי Bl » 18 אפריל 2009 16:39

תעשה תואר ראשון בארץ או בחו"ל ואז לך לעבוד או ללמוד עוד שם. אם אף אחד לא רוצה אותך פה, בעייה שלהם. העולם לא מתחיל ונגמר במדינת ישראל.
Don't fight the system, change the circumstances.
99

הודעהעל ידי 99 » 18 אפריל 2009 17:24

Radio Ga Ga כתב:שלום, לפני כחודשיים יצאתי על סעיף נפשי מהצבא לאחר הגיוס, הרבה בזכות האתר הזה והתחילו לצוץ חרטות.
יש לי הרגשה שההחלטה הזו תפגע לי בעתיד, הייתי בראיונות עבודה ולא התקבלתי, ואני לא רוצה להשאיר רושם מוטעה 99% אחוז שאין לזה קשר לשחרור.
פשוט אני לא יכול להשתחרר מהמחשבה שאולי זה זה, למרות שזה אסור ע"פ החוק.
וגם הובא לידעיתי שהגישה למסמכים שיצאתי על נפשי בצה"ל היא כזו קלה, האם שמעתם על מקרים שמעסיק עבר על החוק והפעיל "קשרים" כדי לברר עבר צבאי של בן אדם ? האם מקרה כזה אפשרי ?
האם היו לכם גם קשיים עם העבודה ? או בכללי ? כל נתונים מרגיעים בקשר לתעסוקה עם סעיף נפשי בצה"ל יתקבלו בברכה, במיוחד במשרות בכירות :)

ד"א
כרגע זה לא רלוונטי, אבל בגיל מאוחר יותר אם אני ארשום בקורות חיים שירות צבאי מלא וירכיב לעצמי סיפור האם יש דרך לעלות על זה ?

אין לך תואר אז אני מנחש שניסית להתקבל לעבודה שכל קוף יכול לעשות.
עזוב את זה שהמידע הרפואי הוא חסוי, אתה באמת חושב שבשביל עבודה מחורבנת בתחנת דלק או תמיכה טכנית המעסיק יברר עליך דברים? (נניח אם זה הוא היה יכול) אתה שפוי תגיד לי?

ואתה מדבר על "משרות בכירות"? לך תלמד לפני שאתה דואג שלא תהיה סמנכ"ל.
אין טעם לחשוב על עתודה לפני שסיימת את כיתה ג'.
ואין בטחונות בחיים מלבד הביטחון היחידי והוא שתמות יום אחד. כל השאר תלוי.
DONY
יצירת קשר:

הודעהעל ידי DONY » 18 אפריל 2009 18:40

יש עבודות דבר ראשון ברור שזה משפיע הרבה היו כמה עבודות שלא קיבלו אותי בגלל שלא עשיתי שרות בראיון עבודה ישר פסלו אותי בנתיים אני עובד בסופר מספיק לי לא רע לי עד שאני יחשוב מה אני רוצה לעשות, די ברור שאם תלך לראיון עבודה שיש עוד מועמדים והם עשו צבא ואתה לא אתה ישר נפסל אם אין לך קלף בידיים וגם כל העבודות החרא האלה גם כאלה שאחרי צבא עובדים בהם אז זה לא משנה הכל פרוטקציות במדינה המסריחה הזאת ברגע שאתה נכנסת לעבודה זה כבר לא משנה אם עשית צבא או לא הבעיה זה רק להיכנס
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 אפריל 2009 00:03

תאמת ? אני כבר מתחרט על זה .. אבל אין טעם להתמרמר על זה
השאלה היא אם אני פשוט ארשום בקורות חיים שירות צבאי מלא איפשהו, אין דרך לעלות על זה ?
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 19 אפריל 2009 01:01

אתה מה-זה נכנס לסרטים
תשמע
הבעיה במקומות עבודה
זה שכולם רוצים ''נסיון''
ואיך אנשים אמורים להשיג נסיון אם אף אחד לא רוצה לתת להם עבודה?
אני הייתי בשני ראיונות עבודה ואף אחד אפילו לא שאל אותי על הצבא(רק שאלו אם אני לא מחוייבת לשום דבר כדי שאני אוכל לעבוד במשרה מלאה)לאחד מהם לא הלכתי בסוף(זה היה ראיון טלפוני בתור שלב ראשון)ולשני אני כבר כמעט קיבלתי את העבודה,זה תלוי בי בסופו של דבר אם אני ארצה או לא
אז זהל א יפגע בך בקבלת עבודה
זה לא יפגע בך בקבלת משכנתא
זה לא יפגע בך בקבלת ויזה וגם לא בקבלת רשיון
כולם רוצים מה שאין להם וברגע שיש להם הם כבר לא רוצים...אין לך מה להשתגע
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 אפריל 2009 01:56

אורח כתב:תאמת ? אני כבר מתחרט על זה .. אבל אין טעם להתמרמר על זה
השאלה היא אם אני פשוט ארשום בקורות חיים שירות צבאי מלא איפשהו, אין דרך לעלות על זה ?

לעבודה במשטרה הם פשוט יבקשו להביא תעודת שחרור ושם כתוב כמה שירתת.
לעבודות אחרות אף אחד לא יבדוק ולאף אחד לא איכפת. אבל אם בא לך להיות שקרן תוסיף גם כמה עבודות, תכתוב שסיימת לימודים בהצטיינות, גם את זה לא בודקים.
תקנה תואר ראשון... אחרי זה תמצא עבודה טובה ואז תקנה תואר שני... ובגיל 26 תקנה דוקטורט (שיהיה אמין) ואז תמצא אישה טובה ותקנה לה טבעת יהלום מזוייפת ואלה אחלה חיים. העיקר שכולם יחשבו שאתה ילד "טוב" וקונפורמיסטי ושאבא יוכל להשוויץ בבן שלו לשכנים.
Radio gaga

הודעהעל ידי Radio gaga » 23 אפריל 2009 23:01

תודה לכולכם,
וכן התחלתי להיכנס ממש ללחץ, התמכרתי ללרשום פרופיל 21 בגוגל.
ואני מתנדנד בין חזרה לשירות, ללעשות שירות לאומי, ובין ללכת ללמוד.
ראיתי לא מעט פוסטים של אנשים שבגיל 22 הם בתהליכים של חזרה לשירות, ואני שואל את עצמי שהסיבה היחידה שהם יכולים לעשות את זה, זה כי זה פגע להם בחיים.
ואני ממש לא רוצה להיות זה שמסיים צבא בגיל 25.
העניין הזה ממש יושב עלי כבר תקופה ארוכה שאני ממש לא יכול לחשוב על שום דבר אחר, כי קיבלתי דחיות אפילו לעבודות ממש פשוטות שאין מצב לא להתקבל.
ירגיע אותי לדעת אם מישו מכם עובד בחברה גדולה כמו החברות הסלולריות, או חברות האינטרנט

וד"א
מה אתם אומרים על שירות לאומי לבנים, המעסיקים מסתכלים על זה כשווה ערך לשרות צבאי ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אפריל 2009 01:20

Radio gaga כתב:תודה לכולכם,
ראיתי לא מעט פוסטים של אנשים שבגיל 22 הם בתהליכים של חזרה לשירות, ואני שואל את עצמי שהסיבה היחידה שהם יכולים לעשות את זה, זה כי זה פגע להם בחיים.
העניין הזה ממש יושב עלי כבר תקופה ארוכה שאני ממש לא יכול לחשוב על שום דבר אחר, כי קיבלתי דחיות אפילו לעבודות ממש פשוטות שאין מצב לא להתקבל.
ירגיע אותי לדעת אם מישו מכם עובד בחברה גדולה כמו החברות הסלולריות, או חברות האינטרנט

וד"א
מה אתם אומרים על שירות לאומי לבנים, המעסיקים מסתכלים על זה כשווה ערך לשרות צבאי ?

אולי אם היית מגרבץ פחות זמן בבית ומוצא סיבות למה אתה לא עובד (במקום תכלס ללכת ולחפש עבודה), ומחפש תירוצים נוחים לזה שאתה עצלן... אני בטוח שהיית מוצא משהו במוקדם או במאוחר.
ואם לא לך לחתום בלשכה.
Vandelay
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vandelay » 24 אפריל 2009 16:06

אורח כתב:
Radio gaga כתב:תודה לכולכם,

וד"א

אולי אם היית מגרבץ פחות זמן בבית ומוצא סיבות למה אתה לא עובד (במקום תכלס ללכת ולחפש עבודה), ומחפש תירוצים נוחים לזה שאתה עצלן... אני בטוח שהיית מוצא משהו במוקדם או במאוחר.
ואם לא לך לחתום בלשכה.

אפשר לענות גם בלי להיות נבזי.
כמו שיש אנשים שמתנדבים לצבא אחרי שהם יצאו, ככה יש אנשים עם תואר ביד בגיל 21 ומבסוטים על החיים. תלוי על מי בא לך להסתכל, היציאה מהצבא לא טובה לכולם כמו שהגיוס לצבא לא טוב לכולם.
התקופה שאחרי השחרור היא לא פשוטה להרבה אנשים, רגשות אשמה, פחד מהשלכות, לחץ חברתי ומשפחתי. זה יעבור.
אם קיבלת דחיה מעבודות פשוטות (לא מקצועיות), זה בטח לא קשור לצבא, כי בעבודות האלה נדיר שמתעניינים בעבר הצבאי שלך. אם כבר, הם מבסוטים שאין לך גיוס בקרוב או שאתה לא באמצע שירות.
לגבי עבודות יותר מתקדמות ומכניסות אין לי מושג, למרות שאין סיבה שלא יפעלו לפי אותו עיקרון, אלא אם המעסיק ספציפית מורעל.
אני סיימתי לא מזמן שירות לאומי, עוד לא הלכתי לראיון עבודה מאז. העובדה שעשיתי שירות לאומי לא אמורה לשחק לטובתי בראיון, אלא אם תוכן השירות שעשיתי רלוונטי לעבודה (כנ"ל לגבי צבא).

בהצלחה
סאבנה

הודעהעל ידי סאבנה » 27 אפריל 2009 01:26

אולי פשוט תעשה שירות לאומי. ככה גם לא תדפוק את החיים שלך (או לפחות את הקריירה... זה לא יפגע בשאר התחומים, אל תדאג) וגם תסיים עם הלבטים האלה.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 27 אפריל 2009 01:52

Radio Ga Ga, חשבתי שהשתחרתת לפני הגיוס שלך, לפני תהליך החיול בשרשרת חיול, לא?
ותגיד, שאלה קצת דבילית, אבל הבאת איתך תיק לבקו"ם למקרה שהקב"ן היה מחליט שאתה כן כשיר לשרת ויוצא לטירונות?
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים