עזרה בקשר לפסיכאטר!!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Roman2009
יצירת קשר:

עזרה בקשר לפסיכאטר!!

הודעהעל ידי Roman2009 » 17 אפריל 2009 18:59

שלום, תודה רבה על העזרה שכולכם מביאים פה, השאלה שלי היא כזאתי:
הייתי בעבר 3 פעמים אצל הפסיכאטר שקבע כי יש לי בעיות מסוימות אבל בכל זאת הוא השאיר אותי בצבא בטיפול נסיוני שכולל כל יום יציאה הביתה, ומין יומיות מקוצרות ומאז דברים הדרדרו בשבילי.
אני די בדיכאון אבל גם קשה לי להראות את זה, 3 חודשים אני מבקש קב"ן ו3 חודשים מורחים אותי ואני יודע שזה אסור בהחלט, אני ניסיתי כל מה שהפסיכאטר ההוא רצה שאני ינסה, יומיות מקוצרות, מדי פעם חופש מהיחידה בבית, הקטע שהביאו לי שמירה כשהובטח לי פטור גם משמירות ואפילו שהייתי קרוב לניסיון התאבדות, מפקד הגף שלי הוציא אותי בכוח לשמירה עם השגחה צמודה.
השאלה היא כזאת: יום ראשון אני מתכנן ללכת לירפ"א, הייתי שם 3 פעמים בעבר וקיבלו אותי פעמיים בלי תור, האם גם הפעם יקבלו אותי בלי תור אם אני יגיד שמונעים ממני לראות קפ"ס ואין למי לפנות?
אני הולך להגיד את כל מה שאני עברתי וכל מה שעשו לי, וזה היה נורא!
9999

Re: עזרה בקשר לפסיכאטר!!

הודעהעל ידי 9999 » 18 אפריל 2009 00:08

Roman2009 כתב:שלום, תודה רבה על העזרה שכולכם מביאים פה, השאלה שלי היא כזאתי:
הייתי בעבר 3 פעמים אצל הפסיכאטר שקבע כי יש לי בעיות מסוימות אבל בכל זאת הוא השאיר אותי בצבא בטיפול נסיוני שכולל כל יום יציאה הביתה, ומין יומיות מקוצרות ומאז דברים הדרדרו בשבילי.
אני די בדיכאון אבל גם קשה לי להראות את זה, 3 חודשים אני מבקש קב"ן ו3 חודשים מורחים אותי ואני יודע שזה אסור בהחלט, אני ניסיתי כל מה שהפסיכאטר ההוא רצה שאני ינסה, יומיות מקוצרות, מדי פעם חופש מהיחידה בבית, הקטע שהביאו לי שמירה כשהובטח לי פטור גם משמירות ואפילו שהייתי קרוב לניסיון התאבדות, מפקד הגף שלי הוציא אותי בכוח לשמירה עם השגחה צמודה.
השאלה היא כזאת: יום ראשון אני מתכנן ללכת לירפ"א, הייתי שם 3 פעמים בעבר וקיבלו אותי פעמיים בלי תור, האם גם הפעם יקבלו אותי בלי תור אם אני יגיד שמונעים ממני לראות קפ"ס ואין למי לפנות?
אני הולך להגיד את כל מה שאני עברתי וכל מה שעשו לי, וזה היה נורא!

לא יודע אם יקבלו או לא אבל לא מזיק לנסות.
ואם לא יקבלו יש את ברה"ן תל השומר, אפשר לצלצל לקצין העיר ולספר שמתעלמים ממך.
יש פסיכיאטר בכל בית חולים שיכול לתת המלצה.

אין לך את מי להאשים חוץ מעצמך כי עשית כל מה שאומרים לך = אתה מתפקד = אז למה אתה מצפה שיביאו לך קבן?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 18 אפריל 2009 03:30

אין טעם בהאשמות, חוץ מלהאשים את הצבא שאשם בכל. הרבה פעמים אנשים לא מספיק בטוחים בעצמם בשביל לדעת להתעקש מול מערכת כל כך קשה, זה לא אשמתם שבשביל כל דבר בצבא צריך להלחם.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Roman2009
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Roman2009 » 18 אפריל 2009 11:06

אני יודע שצריך להראות חוסר תפקוד, וכשעשיתי את זה המפקד גף שלנו שהוא הבן אדם הכי מורעל על הצבא, ובן אדם מגיל מאוד אמר לי שאם זה ימשך ככה הוא יכניס אותי לריתוק!!!! על מה?????? ביקשתי הרבה פעמים לראות קפ"ס והתעלמו מזה ובלית ברירה נאלצתי לעשות מה שמבקשים אחרת הייתי בריתוק שזה עוד יותר גרוע, אני ינסה יום ראשון ללכת לירפ"א נקווה שהכל יצא כמו שצריך.
999

הודעהעל ידי 999 » 18 אפריל 2009 11:15

Roman2009 כתב:אני יודע שצריך להראות חוסר תפקוד, וכשעשיתי את זה המפקד גף שלנו שהוא הבן אדם הכי מורעל על הצבא, ובן אדם מגיל מאוד אמר לי שאם זה ימשך ככה הוא יכניס אותי לריתוק!!!! על מה?????? ביקשתי הרבה פעמים לראות קפ"ס והתעלמו מזה ובלית ברירה נאלצתי לעשות מה שמבקשים אחרת הייתי בריתוק שזה עוד יותר גרוע, אני ינסה יום ראשון ללכת לירפ"א נקווה שהכל יצא כמו שצריך.

עדיף 28 יום בכלא (גם שם יש קבן) מאשר לסבול 3 חודשים בבסיס... ו-28 זה העונש הכי גדול שאתה יכול לקבל, הסיכוי שתקבל אותו הוא אפסי. כי מי שלא מסוגל לתפקד לא נענש, אלא מעיפים אותו קיבינימט לקבן.
Roman2009
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Roman2009 » 18 אפריל 2009 11:46

אני ניסיתי את זה ולא העיפו, בחיי אפילו כשהייתי במקום הכי נידח ועלוב-הטכני הראתי חוסר תפקוד ומשם ראיתי קפ"ס ישר, פה יש גם קונספירציה בפנים, למפקד גף יש הרבה קשרים והוא בקשר עם הקפ"ס כל הזמן, בערך אומר לה מה לעשות ומה לא, ויש לי אפילו כמה דוגמאות לתת: לפניי בא חייל והיה לו פטור משמירות, איך שהוא בא לקפ"סית רק נכנס היא אמרה לו שהיא מבטלת לו את הפטור!!! ואפילו לא דיברה איתו. פשוט אין מה להגיד, לכן הסיכויים הכי טובים שלי זה ללכת לירפ"א.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 18 אפריל 2009 11:50

זה שהמפקד קשוח ולא אכפת לו ממך ומאיים להעניש על כלום וגם מעניש בנדיבות זה לא המצאה חדשה אצלך. זה דרך סטנדרטית של הצבא להתמודד עם חיילים שיש להם רצונות או דרישות. הרבה פעמים זה גם נתפס כשיטת סינון, כאילו מי שמאיימים עליו ומוותר בעצם זה לא באמת חשוב לו. ברגע שתבין שהוא לא באמת יכול לאלץ אותך לעשות שום דבר, ושהעונשים שהוא מאיים בהם הם לא באמת מאיימים, אפילו שמהפרספקטיבה שלך הם אולי נראים ככה, יהיה לך יותר קל להתעקש ולדרוש את מה שאתה צריך לקבל. נכון, אתה מסתכן גם בעונש, אבל אלף כאמור אם העונש מטריד אותך אז לשיטתם כנראה שהבעיה שלך לא רצינית ובית הרבה פעמים תגלה שאם אתה ממשיך להתעקש פתאום יש ואפשר ומקבלים ופה ושם אפילו משתדלים בשבילך.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Roman2009
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Roman2009 » 18 אפריל 2009 12:43

תראה, לפני שנתיים במקום שהייתי בו חייל יצא על 21 מהצבא, היה לו כבר תטופס ביד והוא היה אמור להיות בדרך לבקו"ם. המפקד גף משך בחוטים שלו וגרם לכך שאותו חייל חזר לתפקד בבסיס כאילו כלום לא קרה!!!! והוא ניסה לעשות את זה פעמיים, בפעם האחרונה לפני חודש ניסה להחזיר חייל לצבא אחרי שקיבל 21, אבל הוא נכשל ובמזל הוא נכשל.
אז מה אתם מציאים לי לעשות?
999

הודעהעל ידי 999 » 18 אפריל 2009 13:41

Roman2009 כתב:תראה, לפני שנתיים במקום שהייתי בו חייל יצא על 21 מהצבא, היה לו כבר תטופס ביד והוא היה אמור להיות בדרך לבקו"ם. המפקד גף משך בחוטים שלו וגרם לכך שאותו חייל חזר לתפקד בבסיס כאילו כלום לא קרה!!!! והוא ניסה לעשות את זה פעמיים, בפעם האחרונה לפני חודש ניסה להחזיר חייל לצבא אחרי שקיבל 21, אבל הוא נכשל ובמזל הוא נכשל.
אז מה אתם מציאים לי לעשות?

אתה מאמין לכל סיפורי סבתא שאתה שומע, ואתה נשמע ממש פתי. המפקד אמר שיתן לך ריתוק ואתה מת מפחד. אתה שומע סיפור הזוי ואתה מת מפחד.
מה אתה רועד מפחד? מה זה מפקד גף? ממה אתה כל כך מפחד?!
אף בן אדם שיש לו כוח אמיתי לא מנסה להפחיד אותך ולא מאיים עליך, רק אפס חסר כוח אמיתי מאיים ומפחיד אותך.

אין דבר כזה שפסיכיאטר קובע פרופיל 21 "ומפקד הגף מבטל את זה".
להשפיע על קבן הוא יכול, כי קבן הוא אפס חסר השכלה (עובד סוציאלי מסכן במקרה הטוב, שבאזרחות עובד בשביל 4000 שקל בחודש) שנאחז בתפקיד שלו בצבא כי הוא רוצה להישאר- אז הוא מלקק תחת לדרגות הגבוהות ו"עושה להם טובות" כדי שהם בתורם יסדרו לו קומבינות וישאירו אותו בצבא.
הפסיכיאטר לעומתו הוא רופא, שמסכן את הרשיון שלו לעסוק ברפואה במידה והוא "עושה קומבינה". כמו כן הוא לא נואש ואין לו סיבה לסכן את התחת שלו כי אין לו בעיה למצוא עבודה אחרת (מה גם שרבים הם ממילא מילואימניקים).

מפקד הגף שלך "שולט" רק בפחדנים. הוא כלום. ותפסיק להתייחס אליו כאל "איש חזק וכל יכול".
Roman2009
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Roman2009 » 18 אפריל 2009 14:11

הלוואי שמה שאתה אומר היה נכון, אבל אני הייתי עד למקרה כזה, שאלתי אנשים אחרים, וזה היה נכון אפילו את אותו האדם שהוא השאיר שאלתי.
אבל לא אכפת לי ממנו ולא מהכוח שלו, אני די בבלבול עכשיו, יש לי מצד אחד המון מה לספר אבל מצד שני אני פוחד להגיד דברים שהפסיכאטר לא יפרש נכון.
999

הודעהעל ידי 999 » 18 אפריל 2009 17:17

Roman2009 כתב:הלוואי שמה שאתה אומר היה נכון, אבל אני הייתי עד למקרה כזה, שאלתי אנשים אחרים, וזה היה נכון אפילו את אותו האדם שהוא השאיר שאלתי.
אבל לא אכפת לי ממנו ולא מהכוח שלו, אני די בבלבול עכשיו, יש לי מצד אחד המון מה לספר אבל מצד שני אני פוחד להגיד דברים שהפסיכאטר לא יפרש נכון.

אפשר לראות פסיכיאטר שוב.
ותשתדל לחסוך בביוגרפיות..
Roman2009
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Roman2009 » 18 אפריל 2009 19:01

מה זה אומר? ממה אני אמור להימנע?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 אפריל 2009 21:06

עדכון- יום ראשון באתי לירפ"א ולא קיבלו אותי, אבל המפקדת ירפ"א התקשרה למפקד גף ונזפה בו חמורות, והוא עוד אמר שחיילים צריכים לראות קפ"ס לפי שיקולו ולא לפי החוק שכל חייל מרגע בקשתו צריך לראת קפ"ס עד שבועיים גג.
אז היום הוא זימן אותי לריאיון לקראת התור לקפ"ס, ואמרתי לו בדיוק למה אני רוצה, הוא נראה לי ממש בהלם משום מה, ומפה אני מקווה שעניינים יתחילו לזוז מהר מאוד לטובתי.
עכשיו יש לי שאלה, אני יודע שאימא יכולה להשפיע ולעזור, הבעיה שאימא שלי נגד שהיציאה גם בגלל שהיא חושבת ש21 דופק תחיים וגם בגלל שיקולים כלכליים אחרים, בשם זה הצעתי לה את האפשרות של השירות לאומי אבל היא לא בדיוק מוכנה להקשיב, השאלה שלי זה כזאת- האם כדאי לנסות להסביר לה ולגרום לה להבין אותי סוף סוף ולשתף איתי פעולה? ככה נגיד שבפגישה עם הפסיכיאטר היא תוכל לבוא איתי ובכנות לעזור לי.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 20 אפריל 2009 21:26

להורים יש השפעה מאוד מוגבלת. זה עוזר, אבל זה לא קריטי. השאלה שלך בעצם לא ברורה, או יותר נכון לא ברור מאיפה לאנשים שלא מכירים אתכם תהיה דרך לעזור לך בהחלטה אם לנסות להמשיך לשכנע את אמך או לא. אם אתה בכיוון של לנסות לשכנע, אני יכול להציע לך להתמקד בטובתך. רוב ההורים שלוחצים ללכת לצבא עושים זאת מתוך חשש שאתה תיפגע אם לא תישאר. אני חושב שאם תדגיש בפניה ששחרור זה צעד שיתרום משמעותית לבריאותך ורווחתך, ולחילופין שזה לא הולך להרוס לך את החיים, זה מוריד הרבה מהלחץ שהיא מרגישה, שאתה פוגע בעצמך אם תשתחרר.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 אפריל 2009 22:12

במילא רגוע כתב:להורים יש השפעה מאוד מוגבלת. זה עוזר, אבל זה לא קריטי. השאלה שלך בעצם לא ברורה, או יותר נכון לא ברור מאיפה לאנשים שלא מכירים אתכם תהיה דרך לעזור לך בהחלטה אם לנסות להמשיך לשכנע את אמך או לא. אם אתה בכיוון של לנסות לשכנע, אני יכול להציע לך להתמקד בטובתך. רוב ההורים שלוחצים ללכת לצבא עושים זאת מתוך חשש שאתה תיפגע אם לא תישאר. אני חושב שאם תדגיש בפניה ששחרור זה צעד שיתרום משמעותית לבריאותך ורווחתך, ולחילופין שזה לא הולך להרוס לך את החיים, זה מוריד הרבה מהלחץ שהיא מרגישה, שאתה פוגע בעצמך אם תשתחרר.

אוקיי הבנתי תודה, עכשיו יש לי בעיה לפתוח שיחה עם הקפ"ס, כאילו יש לי הרבה מה להגיד אבל כשמגיע הרגע די קשה לי לדבר בעל פה, איך אפשר לפתור את זה? איזה דרך טובה להתחיל את השיחה? מה להגיד בתחילת השיחה? להתחיל מהדבר האחרון הנורא שקרה לי ואז פשוט לספר את כל הבעיות שיש לי?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 21 אפריל 2009 18:49

לא אתה צריך לפתוח את השיחה, אז אין לך מה לדאוג מזה. רוב הסיכויים שהוא ישאל אותך שאלות ויוביל את השיחה.

אבחון של קבן לא מבוסס על זה שאתה מסביר לו את הבעיות שלך, אבחון של קבן מבוסס על זה שהוא מתרשם ממצבך הנפשי, גם כרגע וגם מסימנים שעולים ממה שאתה מספר. זה שיש לך בעיות בצבא זה לא בדיוק רלוונטי לתהליך של קבן, זה לא מה שהוא משחרר עליו. אולי כדאי שתקרא את טרגט 21 כדי לקבל רושם לאיך מתנהל אבחון של קבן, מה הדגשים בשיחה כזו.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אפריל 2009 18:59

הבעיות שהתכוונתי אלו הבעיות הנפשיות, לא בעיות אחרות לא קשורות, פשוט לפעמים קשה לי לבטא את עצמי בע"פ טוב.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אפריל 2009 19:38

אורח כתב:הבעיות שהתכוונתי אלו הבעיות הנפשיות, לא בעיות אחרות לא קשורות, פשוט לפעמים קשה לי לבטא את עצמי בע"פ טוב.

מי אתה שתתאר לו בעיות נפשיות? אתה יודע לאבחן את עצמך? אתה פסיכיאטר?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים