תהיות ולחץ..

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

תהיות ולחץ..

הודעהעל ידי אורח » 14 אפריל 2009 19:09

אני תלמידה בת 19 וחצי (לומדת בתיכון בארה"ב ומסיימת הסוף מאי השנה - אני עדיין בתיכון כיוון שקיבלתי מלגה מיוחדת לתכנית בינלאומית בארה"ב) לפני הנסיעה דחיתי עד מועד הגיוס בשנה (עד יולי הקרוב)

לאחרונה קיבלתי מלגה מלאה לארבע שנים לקולג' בארה"ב וביחד עם מליון סיבות אחרות אני לא רוצה להתגייס לצבא.
הבעיות הן כאלו:
כבר עברתי צו ראשון ומיונים ותחקיר בטחוני והכל והתקבלתי ליחידת מופ"ת במודיעין, ככה שאני לא יודעת אם אני יכולה פתאום להצהיר משהו שלחלוטין סותר את כל ההצהרות הקודמות שלי (חתונה, דת, פרופיל 21, אי התאמה וכו').
אני חוזרת הביתה מהלימודים רק בסוף מאי וצריכה לחזור לארה"ב לקולג' באמצע אוגוסט כשבנתיים תאריך הגיוס שלי הוא באמצע יולי. אני מפחדת שהצהרת דת או פרופיל 21 עלולים לקחת יותר מדי זמן וכך אפספס את תחילת הלימודים.
ההורים שלי לחלוטין מתנגדים להחלטה שלי (בעיקר אמא) מטעמים פוליטים, מצפוניים, חששות לעתיד וכו' אבל עם הרבה לחץ מוכנים "לתמוך בי"

מה עליי לעשות ומה תהיה הדרך הטובה והקצרה ביותר להשתחרר מהצבא?
אורח

Re: תהיות ולחץ..

הודעהעל ידי אורח » 14 אפריל 2009 19:22

אני קצת סוטה מהנושא, אך אפשר לקבל פרטים איך מצטרפים לתוכנית כזו בארה"ב? תודה :P
999

הודעהעל ידי 999 » 14 אפריל 2009 20:09

אורח כתב:אני תלמידה בת 19 וחצי (לומדת בתיכון בארה"ב ומסיימת הסוף מאי השנה - אני עדיין בתיכון כיוון שקיבלתי מלגה מיוחדת לתכנית בינלאומית בארה"ב) לפני הנסיעה דחיתי עד מועד הגיוס בשנה (עד יולי הקרוב)

לאחרונה קיבלתי מלגה מלאה לארבע שנים לקולג' בארה"ב וביחד עם מליון סיבות אחרות אני לא רוצה להתגייס לצבא.
הבעיות הן כאלו:
כבר עברתי צו ראשון ומיונים ותחקיר בטחוני והכל והתקבלתי ליחידת מופ"ת במודיעין, ככה שאני לא יודעת אם אני יכולה פתאום להצהיר משהו שלחלוטין סותר את כל ההצהרות הקודמות שלי (חתונה, דת, פרופיל 21, אי התאמה וכו').
אני חוזרת הביתה מהלימודים רק בסוף מאי וצריכה לחזור לארה"ב לקולג' באמצע אוגוסט כשבנתיים תאריך הגיוס שלי הוא באמצע יולי. אני מפחדת שהצהרת דת או פרופיל 21 עלולים לקחת יותר מדי זמן וכך אפספס את תחילת הלימודים.
ההורים שלי לחלוטין מתנגדים להחלטה שלי (בעיקר אמא) מטעמים פוליטים, מצפוניים, חששות לעתיד וכו' אבל עם הרבה לחץ מוכנים "לתמוך בי"

מה עליי לעשות ומה תהיה הדרך הטובה והקצרה ביותר להשתחרר מהצבא?

תראי.... בעיקרון עם 21 אחרי שאת הולכת לפסיכיאטר הצבאי, והוא בודק אותך "ומחליט" על 21, "התפקיד שלך" הסתיים.
הפטור מגיע בדואר וזהו, לא מזמנים אותך 10 פעמים לבדיקות אצלו או שום דבר כזה.

חתונה- מיותר לגמרי ודי טיפשי.
דת- קצת מאוחר אחרי צו ראשון, לא בטוח שילך.
אי התאמה- דורש ישיבה בכלא\נתונים מאוד נמוכים (שאין לך).

לדעתי זה טירוף לוותר על כזה דבר. מלגה מלאה בארה"ב? אנשים היו הורגים בשביל זה :)
כל הכבוד שיש לך שכל למרות הלחץ מהסביבה הקרובה שלך. לא יאומן שההורים שלך לא קולטים איזו הזדמנות נפלאה נקרתה לדרכך. מה ששטיפת מוח כל החיים עושה לאנשים... פשוט מדהים.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 15 אפריל 2009 11:11

זה שמקודם התכוונת להתגייס וכעת לא, לא ממש משנה לאף אחד.
בלוח הזמנים שאת מדברת עליו יהיה קשה להשתחרר. דת אי אפשר כי זה עד 3 חודשים לפני התאריך גיוס (ולרוב לא כולל דחיית שירוצ). אי התאמה, מצפון ורפואי זה ארוך. האופציות המהירות יחסית זה נישואים (והריון) או דרך קבן. האופציה הבאמת מהירה ונטולת עיכובים וסיבוכים, זה נישואים.

את יכולה גם לנסוע בלי פטור. זה אומר שלא תוכלי לבקר בארץ כל תקופת התואר, כי אם תחזרי לא יתנו לך לצאת אם לא תסדירי את נושא הגיוס, אבל חוץ מזה זה לא ממש מטריד. אני אומר את זה כי אני יודע שלהתארגן לקראת נסיעה כזאת זה ממילא תהליך עמוס, אז להוסיף לזה את הטרדות, והעיכובים האפשריים, שכרוכים בהשגת פטור נשמע לי ממש הרבה להתמודד איתו בבת אחת, ובעצם חוץ מאי נוחות אחת אין סיבה להוציא פטור מראש.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 אפריל 2009 01:44

קודם כל תודה רבה.

עדיין לי שאלות:

א. יש לי ידיד שמוכן להתחתן איתי על מנת לצאת מהצבא אבל אני פוחדת מכל ההשלכות שזה עלול להוביל: כל מיני עניינים של גירושים ביטוח לאומי ובכלל סתם דאגות של להיות נשואה/גרושה בגיל 19.

ב. אין לי בעיה מבחינה של להעמיס על עצמי אם זה ישתלם - השאלה היא כמה מסובך זה יהיה לקבל פרופיל 21 בזמן של שלושה חודשים (או מעט פחות) והאם זה בכלל אפשרי. ואם כן, אז איך ומה עליי לעשות?

ג. אני כן דואגת לסדר את ענייני הצבא לפני הנסיעה כיוון שאני מתכננת לחזור כל חצי שנה לחופשת חורף וקיץ...

תודה רבה!

נ.ב
למי ששאל לגבי איך מגיעים לתכנית:
היא לגילאי 16-17 ונקראת UWC (United World College)
האתר שבו ניתן לקבל פרטים או להגיש מועמדות הוא
http://www.il.uwc.org
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 אפריל 2009 02:19

ועוד שאלה:

מישהו יודע עד איזה גיל אפשר לעשות שירות לאומי?
אני אשמח לעשות כשאחזור...
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 16 אפריל 2009 11:51

כן, נישואים זה הליך רציני עם הרבה השלכות ומשמעויות, שיכול גם להסתבך (תודות לממסד הדתי) אם את מתחתנת עם מישהו שרוצה אחרי זה לפגוע בך. מצד שני, גירושים כשאין הרבה מה לפרק זה לא סאגה. ברור שלהתחתן רק בשביל לצאת מהצבא זה בעייתי, אבל מצד שני זה גם פרוצדורה בירוקרטית פשוטה שמאוד מקלה להשתחרר.

זה אפשרי לקבל פטור נפשי תוך 3 חודשים. אבל זה לחוץ, ואף אחד לא יכול להבטיח לך שתסיימי את הפרוצדורה בזמן. מצד שני את יכולה לנסות ואם לא הולך לנסוע בכל זאת, אבל אז שוב את עם הבעיה שבפעם הבאה שתחזרי תצטרכי להוציא פטור לפני שאת תוכלי לצאת מהארץ.

שירול אפשר לעשות עד גיל 21, כך שזה לא נשמע ריאלי. את יכולה גם לעשות כמו שירול ולהתנדב מיוזמתך לתקופה משמעותית במסגרת כלשהי, רק בלי החותמת הרשמית וההטבות המפליגות ששירול מקנה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 אפריל 2009 22:39

תודה...

לפי מה שאני מבינה הרעיון הטוב ביותר יהיה לנסות להוציא פרופיל 21 בחודש-חודשיים הראשונים ואם זה לא עובד אז להתחתן..
האם כשמתחתנים זה פטור מיידי או גם תהליך שעלול לקחת זמן? (הידיד שאיתו אתחתן אם וכאשר הוא מישהו שאני סומכת עליו שלא ינצל את זה לטובתו) האם הם יכולים לבדוק אם החתונה שלנו פיקטיבית או לא? ואם מישהו יודע כמה זמן לוקח להתחתן? אפשר פשוט ללכת לרבנות או שצריך לארגן את זה מראש?

שוב תודה רבה על העזרה :)
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 17 אפריל 2009 14:49

נישואים זה פטור אוטומטי. ברגע שאת נרשמת לנישואים ברבנות את יכולה לשלוח להם את האישור וישלחו לך פטור. אם את בכיוון של נישואים אזרחיים בחול אז צריך לדאוג לרשום את הנישואים במשרד הפנים ולשלוח את האישור לצבא.
אפשר להתחתן בעשר דקות. מה שחשוב זה לדאוג לרשום את הנישואים ברבנות, או במשרד הפנים.
הם לא בודקים פיקטיביות של נישואים בהקשר של פטור משירוצ.
- מלכוד-22
ארקדי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ארקדי » 18 אפריל 2009 23:11

שלום לך!

אני נמצא בדיוק במצב שלך ואשמח רק לדעת מה עשית בכדי לקבל דחיה לשנה?
זה נורא חשוב לי לדעת כי אני הולך לטוס ללמוד ויש לי כבר מכתב רשמי מהקולג' אבל אני לא מצליח להשיג דחיה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 אפריל 2009 04:15

ארקדי כתב:שלום לך!

זה נורא חשוב לי לדעת כי אני הולך לטוס ללמוד ויש לי כבר מכתב רשמי מהקולג' אבל אני לא מצליח להשיג דחיה.

hey, sorry for the English I don't have my computer now...

I was able to postpone my service because it was for high-school and not college (it's just that the name of the school happen to be united world college]
If you want to go to college you cannot postpone your military service and your only option is to completely differ.
If you are going to high-school, you just need to push them- send lots of letters and call them a lot. Also, make sure you explain them that it is indeed high-school (now that i think of it you can try and lie if it's actually college, i dont think they'd check) and explain them that in order to complete your "BAGRUT" and get a diploma from high-school you have to postpone your service....

Hope i helped! and sorry for the English :)

Goodluck!!!

Anna
ארקדי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ארקדי » 19 אפריל 2009 06:21

אורח כתב:
ארקדי כתב:שלום לך!

hey, sorry for the English I don't have my computer now...

I was able to postpone my service because it was for high-school and not college (it's just that the name of the school happen to be united world college]
If you want to go to college you cannot postpone your military service and your only option is to completely differ.
If you are going to high-school, you just need to push them- send lots of letters and call them a lot. Also, make sure you explain them that it is indeed high-school (now that i think of it you can try and lie if it's actually college, i dont think they'd check) and explain them that in order to complete your "BAGRUT" and get a diploma from high-school you have to postpone your service....

Hope i helped! and sorry for the English :)

Goodluck!!!

Anna

תודה רבה, זה נקודה למחשבה הנושא הזה.
אני יחשוב על זה.
D_man
יצירת קשר:

הודעהעל ידי D_man » 19 אפריל 2009 09:03

אני כ"כ מקנא! ללמוד בארה"ב זה חלום!
לנושא עצמו, אם החלטת ללכת על פרופיל 21, אני ממליץ לקרוא את המסמך "טרגט 21" וללכת לפסיכאטר אזרחי דרך קופ"ח כדי שהוא יביא לך חוות דעת שתוכלי לשלוח לברה"ן (מרכז בריאות הנפש שנמצא בתל השומר), אז יארגנו לך פגישה עם קב"ן/פסיכיאטר ותוכלי להשתחרר.
Good Luck.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 7 אורחים