לתבוע מראיין ששאל על הפרופיל הצבאי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

כעגכעגכע

לתבוע מראיין ששאל על הפרופיל הצבאי

הודעהעל ידי כעגכעגכע » 28 מרץ 2009 16:56

שלום, לא מזמן ניגשתי לראיון עבודה במלון ידוע באילת. המראיין שאל אותי אם עשיתי שרות מלא, עניתי שלא..הוא שאל אם יש תעודת שיחרור ונתתי לו אותה. הוא שאל אותי אם השתחררתי על נפשי. עניתי שלא. הוא שאל אותי מה הפרופיל הצבאי שלי...עניתי שאני לא מעוניין לדבר על זה.
בכל אופן, לכל הידוע לי זה לא חוקי ורציתי לדעת אם יש אפשרות לתבוע אותו? בכל מקרה, אין לי שום הוכחה שהוא אכן שאל אותי את זה.
אפשר לעשות לדעתכם משהו בנידון??
תודה...
שוחר-שלום

Re: לתבוע מראיין ששאל על הפרופיל הצבאי

הודעהעל ידי שוחר-שלום » 28 מרץ 2009 16:57

מלונות באילת זאת עבודה מועדפת לחיילים,לא?
כעגכעגכע

הודעהעל ידי כעגכעגכע » 28 מרץ 2009 17:22

כן
והמקצוע שלי ידוע בתור עבודה מועדפת בבתי מלון...
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 28 מרץ 2009 17:25

אפשר. השאלה איך תוכיח. אפשר להקליט את השיחה. אם יש טופס רשמי עוד יותר טוב. אפשר בלי קשר לתביעה להגיש תלונה במשרד התמ"ת, לא שהייתי בונה על זה שהם יעשו משהו, אבל זה אפיק רשמי שאמורים לפנות אליו.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 מרץ 2009 17:44

במילא רגוע כתב:אפשר. השאלה איך תוכיח. אפשר להקליט את השיחה. אם יש טופס רשמי עוד יותר טוב. אפשר בלי קשר לתביעה להגיש תלונה במשרד התמ"ת, לא שהייתי בונה על זה שהם יעשו משהו, אבל זה אפיק רשמי שאמורים לפנות אליו.

רגע רגע....... אז בעצם אסור להם לשאול שאלות על הצבא בכלל ולמה השתחררת וכל זה? אני חשבתי שלפי החוק אסור להם לא לקבל לעבודה בגלל שלא עשית צבא... אבל מותר להם לשאול אם עשית צבא או לא ולשאול למה השתחררת וכל זה... אבל זה מה שחשבתי... לא יודע אם זה נכון.. תוכל להסביר לי?
כעגכעגכע

הודעהעל ידי כעגכעגכע » 28 מרץ 2009 18:26

ממה שידוע לי מותר להם לשאול מה עשיתי בצבא ואם עשיתי שרות מלא. אסור להם לשאול מה הפרופיל שלי ומה הסיבה שהשתחררתי...
ככה אני חושב.
אם אין הוכחה שהוא באמת שאל אותי את זה, אפשר לחקור אנשים אחרים שלא עשו שרות מלא או לא שרתו בצבא ולא עברו אצלו את הראיון ולזמן אותם לעדים.
ido20
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ido20 » 28 מרץ 2009 23:16

תשמע אחי בתור אחד שיצא מהצבא לקחתי בחשבון שיש מעסיקים שלא יקבלו אותך כי לא עשית צבא, זה לא הרוב אבל יש כאלה אין לך טעם לנסות ולתבוע אותו זה מיותר וגם עם מה שיש לך לא תוכיח כלום...פשוט לך תחפש עבודה במקום אחר ולהבא תביא איתך מכשיר הקלטה לראיונות עבודה.
sport55
יצירת קשר:

הודעהעל ידי sport55 » 29 מרץ 2009 01:13

בקיצור היית צריך להקליט את השיחה הזאת.
ברגע שלא הקלטת וסתם תלך ותגיד עליו לא רוב הסיכויים לדעתי שלא יצא מזה הרבה.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 29 מרץ 2009 15:03

החוק קובע שאסור לשאול על פרופיל רפואי. מכאן ואילך זה נעשה פחות חד וחלק. אסור להפלות על רקע שירוצ או אי שירוצ, אבל מותר לשאול שאלות לגיטימיות בנוגע לשירוצ, בטח כשיש להן נגיעה לעבודה. כדי לסבך עוד יותר, תמיד יהיה לך קשה להוכיח שבגלל העניין הזה לא קיבלו אותך, כי מעסיקים כמעט אף פעם לא אומרים מפורשות למה לא מקבלים אותך, ורובם לא מספיק טיפשים בשביל להגיד דבר כזה ישירות. ההגנות האלה עובדות יותר על מישהו שכבר עובד ומפטרים אותו, כי אז המעסיק צריך לשכנע שלא זאת הסיבה לפיטורים. אבל אם שאלו אותך על הפרופיל זה הפרה ישירה של החוק, בזה אין ספק.

אני נוטה להסכים עם הקולות של לא לעשות מזה עניין גדול. אלא אם כן העוול הוא גדול וניתן להוכחה. אתה עוד תיתקל בהרבה אפליה וטמטום בחיים שלך, ולתבוע זה לאו דווקא פתרון.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים