2 שאלות בנושא הצבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ארקדי
יצירת קשר:

2 שאלות בנושא הצבא

הודעהעל ידי ארקדי » 18 מרץ 2009 18:58

1. במידה ואני יטוס לפני תאריך הגיוס שלי האם בשדה תעופה יעצרו אותי? או שלא בודקים את זה היום כבר ואני יכול לטוס חופשי? (גם אם זה שבוע - שבועיים לפני הגיוס)
2. אני יסכם את הסיפור שלי במשפט אחד ולאחר מכן רק שאלה אחת.
החלטנו(המשפחה שלי) בלי שום קשר לצבא שאנחנו רוצים לעבור למדינה טובה יותר, עכשיו אני עובר ראשון למדינה X ללומד באוניברסיטה ויש לי כבר הזמנה שקיבלתי מהם בדואר.
ולאחר כמה זמן שאני כבר יתמקם לי שם שאר המשפחה שלי תעבור כמו כן.
זה הסיפור, והשאלה שלי היא כזאת: אני מחפש עורך דין שיודע טוב מאוד לטפל בנושאים כאלו עם ניסיון הצלחתי בכך, האם מישהו מכיר עורך דין כזה?

(בן 18)
MSMS
יצירת קשר:

Re: 2 שאלות בנושא הצבא

הודעהעל ידי MSMS » 18 מרץ 2009 19:03

1. אף אחד לא יעצור אותך גם דקה לפני הגיוס.
2. עורך דין לא יכול לעזור לך פה כל כך. יש חובת גיוס, והיא חלה עלייך. אתה יודע לנסות לבקש דחייה אבל סביר להניח שגם אותה לא יקבלו.
משיח NOW !
ארקדי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ארקדי » 18 מרץ 2009 19:06

אממ כן גם אני חושב כך אבל עדין אני מאמין שכן יש עורכי דין שמטפלים בנושאים הללו במיוחד במקרה כמו שלי שאני עוזב את הארץ לצמיתות עם כל המשפחה בלי קשר לצבא.
לא יעזור, חייב להיות עורכי דין בנושא הנ"ל.
sport55
יצירת קשר:

הודעהעל ידי sport55 » 18 מרץ 2009 19:14

מה בדיוק העורך דין אמור להגיד להגנתך???
אם אתה עוזב לצמיתות ולא חוזר לארץ אז למה לך עורך דין?
ארקדי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ארקדי » 18 מרץ 2009 19:19

כיוון שנגיד ובעוד שנתיים שלוש ויעלה לי רצון לחזור ארצה לבקר חברים אז שלא יעצרו אותי.
חבריה אני לא רוצה להכנס לשאלות מה למה ואיך אני שואל שאלה אחת ומחכה לתשובה ממבינים והשאלה היא שאני מחפש עורך דין בנושא לקבלת פטור או לפחות דחיה בנושא החו"ל.
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 18 מרץ 2009 19:25

ארקדי כתב:כיוון שנגיד ובעוד שנתיים שלוש ויעלה לי רצון לחזור ארצה לבקר חברים אז שלא יעצרו אותי.
חבריה אני לא רוצה להכנס לשאלות מה למה ואיך אני שואל שאלה אחת ומחכה לתשובה ממבינים והשאלה היא שאני מחפש עורך דין בנושא לקבלת פטור או לפחות דחיה בנושא החו"ל.

אני אענה לך יותר באריכות כדי שתבין שהשאלה שלך בעייתי.
להשיג דחייה אפשר בלי עורך דין, והוא גם לא ממש יעזור לך פה. זה שיהיה כתוב "עו"ד XXX" בסוף המכתב לא יהפוך את הבקשה לרצינית יותר. נניח שיתנו לך דחייה, עדיין תצטרך להתייצב מתישהו ואם לא תתייצב תצטרך לחדש כל הזמן את הדחייה.

בקשר לפטור - אף אחד לא יתן לך פטור כי "אתה עוזב את הארץ ונראה לך שלא תחזור". זה לא עובד ככה בצבא. אתה רוצה - תעזוב, אבל קח בחשבון שאם תחזור עוד כמה שנים תאלץ להתייצב בצה"ל. עוד כמה שנים אולי לעו"ד יהיה אפקט לעזור לך להסביר שהמצב הוא כבר לא אידיאלי ואין טעם לגייס אותך, אבל כרגע זה לא תקף ואף אחד לא ישקול אפילו לתת לך פטור כי "בא לך לעזוב את הארץ".

האופציות היחידות העומדות בפנייך הן
1. פשו לקחת את הרגליים ולעוף מפה
2. לדאוג קלבלת פטור בדרכים אחרות - מצפון או הדרך הקלה יותר כמובן, דרך קב"ן.
משיח NOW !
Blinchik
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Blinchik » 18 מרץ 2009 19:35

עניתי לך בפרטי...
You've only got three choices: run, hide... or die
ארקדי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ארקדי » 18 מרץ 2009 19:39

MSMS כתב:
ארקדי כתב:כיוון שנגיד ובעוד שנתיים שלוש ויעלה לי רצון לחזור ארצה לבקר חברים אז שלא יעצרו אותי.

אני אענה לך יותר באריכות כדי שתבין שהשאלה שלך בעייתי.
להשיג דחייה אפשר בלי עורך דין, והוא גם לא ממש יעזור לך פה. זה שיהיה כתוב "עו"ד XXX" בסוף המכתב לא יהפוך את הבקשה לרצינית יותר. נניח שיתנו לך דחייה, עדיין תצטרך להתייצב מתישהו ואם לא תתייצב תצטרך לחדש כל הזמן את הדחייה.

בקשר לפטור - אף אחד לא יתן לך פטור כי "אתה עוזב את הארץ ונראה לך שלא תחזור". זה לא עובד ככה בצבא. אתה רוצה - תעזוב, אבל קח בחשבון שאם תחזור עוד כמה שנים תאלץ להתייצב בצה"ל. עוד כמה שנים אולי לעו"ד יהיה אפקט לעזור לך להסביר שהמצב הוא כבר לא אידיאלי ואין טעם לגייס אותך, אבל כרגע זה לא תקף ואף אחד לא ישקול אפילו לתת לך פטור כי "בא לך לעזוב את הארץ".

האופציות היחידות העומדות בפנייך הן
1. פשו לקחת את הרגליים ולעוף מפה
2. לדאוג קלבלת פטור בדרכים אחרות - מצפון או הדרך הקלה יותר כמובן, דרך קב"ן.

זה כן מאוד בעייתי להשיג דחיה עקב לימודים בחו"ל כיוון שהעו"ד הנוכחי שלי לא מצליח להשיג לי דחיה כזאת וגם אני באצמי ניסיתי וללא הצלחה.
כמה שבדקתי במקומות להשיג דחיה עקב לימודים בחו"ל זה בלתי אפשרי מבחינת הצבא לכן אני צריך עזרה של עו"ד מומחה בנושא.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 18 מרץ 2009 20:13

יש הליך שאפשר לעשות באמצעות הקונסוליה (איפה שתהיה) של להצהיר שאתה לא מתכוון לחזור או משהו כזה, ואז מאפשרים לבקר, אבל רק לכמה חודשים כל פעם. אתה יכול לחפש על זה באתר משרד החוץ.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
ארקדי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ארקדי » 18 מרץ 2009 20:15

במילא רגוע כתב:יש הליך שאפשר לעשות באמצעות הקונסוליה (איפה שתהיה) של להצהיר שאתה לא מתכוון לחזור או משהו כזה, ואז מאפשרים לבקר, אבל רק לכמה חודשים כל פעם. אתה יכול לחפש על זה באתר משרד החוץ.

אבל ברגע שאני יחזור יעצרו אותי.
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 18 מרץ 2009 20:40

לא. לא יעצרו אותך ממש ברגע שאתה חוזר.
לפי מה שאני יודע ניתן לתאם ביקור של איזה שבוע או שבועיים - אם אתה נשאר יותר מזה בארץ כבר באמת יעצרו אותך.

כמו-כן יש באמת עורכי-דין שמתעסקים עם העסק הזה, לרוב אנשי-צבא לשעבר עם כח בתוך המערכת - אתה בעצם לשלם הרבה לבנאדם שיפעיל את הקשרים שלו, כי בעצם אין שום סיבה הגיונית שישחררו אותך.
ידידה שלי למשל מצפון אמריקה ניסתה להוציא פטור מכל מיני סיבות דרך עורך-דין כזה, הוא לקח לה הרבה כסף ואמר לה שמראש הסיכוי הוא לא הכי גבוה, במיוחד עם כל ההתקשחות בנושא כתוצאה מאלעזר שטרן (ראש אכ"א לשעבר, אם אני לא טועה וחבריו) וחבריו.

במצב שלה גם היו קיימים נציגים של צה"ל בצפון אמריקה (גם לנושא הזה - בנים של אנשים שעזבו את הארץ אני מניח) והיא הלכה לדבר איתם, אין לי מושג איך זה פועל, בסופו של דבר בכל אופן לא נתנו לה פטור והיא כנראה תחזור להתגייס.

בקיצור, אל תבנה על זה!
העצה שלי: תשתחרר על 21 או כל דבר בסגנון לפני שאתה עף מפה.
או לחילופין: תעוף ואל תחזור (חוץ מביקורים) הרבה פחות מומלץ כי אי אפשר לדעת מה יהיה. אגב אם אין לך אזרחות זרה הגיוני שבשל כך שתהיה עריק לא יאריכו לך את הדרכון (כן הם עושים את זה), מה שייאלץ אותך לחזור להתגייס.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
ארקדי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ארקדי » 18 מרץ 2009 20:52

shual כתב:לא. לא יעצרו אותך ממש ברגע שאתה חוזר.
לפי מה שאני יודע ניתן לתאם ביקור של איזה שבוע או שבועיים - אם אתה נשאר יותר מזה בארץ כבר באמת יעצרו אותך.

כמו-כן יש באמת עורכי-דין שמתעסקים עם העסק הזה, לרוב אנשי-צבא לשעבר עם כח בתוך המערכת.
ידידה שלי למשל מצפון אמריקה ניסתה להוציא פטור מכל מיני סיבות דרך עורך-דין כזה, הוא לקח לה הרבה כסף ואמר לה שמראש הסיכוי הוא לא הכי גבוה, במיוחד עם כל ההתקשחות בנושא כתוצאה מאלעזר שטרן (ראש אכ"א לשעבר, אם אני לא טועה וחבריו) וחבריו.

במצב שלה גם היו קיימים נציגים של צה"ל בצפון אמריקה (גם לנושא הזה - בנים של אנשים שעזבו את הארץ אני מניח) והיא הלכה לדבר איתם, אין לי מושג איך זה פועל, בסופו של דבר בכל אופן לא נתנו לה פטור והיא כנראה תחזור להתגייס.

בקיצור, אל תבנה על זה!
העצה שלי: תשתחרר על 21 או כל דבר בסגנון לפני שאתה עף מפה.
או לחילופין: תעוף ואל תחזור (חוץ מביקורים) הרבה פחות מומלץ כי אי אפשר לדעת מה יהיה. אגב אם אין לך אזרחות זרה הגיוני שבשל כך שתהיה עריק לא יאריכו לך את הדרכון (כן הם עושים את זה), מה שייאלץ אותך לחזור להתגייס.

אבל לאחר כשנה שיהיה לי כבר "תושב קבע" של המדינה שאני הולך להיות בא אז יוכלו להאריך לי הדרכון?
ונגיד ולא יאריכו את הדרכון עדין אני כבר תושב קבע אז הדרכון כבר לא יהיה נחוץ מבחינת שהותי במדינה נכון?
סה"כ אני יכול לטוס ולא לחזור פשוט שורה תחתונה זה מה שבטוח.

רק שאלה אחת, לאחר איזה גיל אני יוכל לחזור ארצה בלי שיעצרו אותי? אמרו לי בגיל 40, זה נכון?
הרי לא הגיוני שאני יגיע לפה בגיל 70 לדוגמא ואני יעמוד למשפט חח עם כל בורות של המדינה הזאת אני חושב עדין יש בה טיפת שפיות.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 18 מרץ 2009 21:18

עד לאחרונה פה היה מידע ממשרד החוץ בנושא
http://www.mfa.gov.il/MFAHeb/Sherut/Con ... tzahal.htm
כרגע הלינק לא עובד. אבל אתה יכול למצוא את המידע הרלוונטי, באנגלית, באתר הקונסוליה בשיקגו
http://chicago.mfa.gov.il/mfm/web/main/ ... umentID=-1

כדאי גם שתיכנס לדף הטפסים של השירות הקונסולרי, פה
http://www.mfa.gov.il/mfaheb/sherut/tfasim/
ותקרא את הטפסים הרלוונטים לעניינך, אחד זה רישום מלשב השוהה בחול, http://www.mfa.gov.il/NR/rdonlyres/3A3B ... alshav.doc, והשני זה בקשה לדחיית התייצבות http://www.mfa.gov.il/NR/rdonlyres/DB85 ... atzvut.doc
בטופס רישום מלשב יש לך אפשרות לבקש פטור, ובטופס בקשת דחיה אתה יכול לבקש דחיה, ואז אתה יכול לבוא לבקר עד 90 יום בשנה בלי שיפעילו מחדש את צו הגיוס שלך.

מקווה שזה מספיק מידע בשבילך.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
ארקדי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ארקדי » 18 מרץ 2009 23:55

שיקגו? אז אני מבין נכון שכל המידע שרשום שמה זה תקף רק לגבי ארה"ב?
THUG LIFE
יצירת קשר:

הודעהעל ידי THUG LIFE » 19 מרץ 2009 00:42

תוציא פטור מהצבא ואז תיסע לחו"ל

עדיף תאמין לי
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 19 מרץ 2009 02:08

מה גרם לך להבין שהמידע שם תקף רק לגבי ארהב הברית? זה מסקרן אותי כי זה ממש תמוה בעיניי איך הצלחת לקפוץ עד למסקנה הזו.
התשובה היא לא, זה לא רק לגבי ארהב הברית, זה מידע כללי לכל מקום בעולם. זה רק במקרה שהעותק של ההסבר הוא באתר הקונסוליה בשיקגו.

אם אתה עוזב את הארץ אחרי גיל 16, אולי באמת עדיף לך קודם כל להוציא פטור ורק אז לנסוע, כי כמו שכתוב בהסבר, אחרי גיל 16 כל ההליכים מתארכים ומסתבכים כי צריך אישור של הצבא במקום אישור אוטומטי מהקונסוליה, והצבא בלא מעט מקרים עושה בעיות עם אישורי ביקור וכיוצב'. אלא אם כן אין לך שום חשש שתצטרך פתאום לחזור לפה, או שממש ממש לא בא לך להתעסק עם הצבא ולהוציא פטור מראש.
- מלכוד-22
ארקדי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ארקדי » 19 מרץ 2009 06:45

במילא רגוע כתב:מה גרם לך להבין שהמידע שם תקף רק לגבי ארהב הברית? זה מסקרן אותי כי זה ממש תמוה בעיניי איך הצלחת לקפוץ עד למסקנה הזו.
התשובה היא לא, זה לא רק לגבי ארהב הברית, זה מידע כללי לכל מקום בעולם. זה רק במקרה שהעותק של ההסבר הוא באתר הקונסוליה בשיקגו.

אם אתה עוזב את הארץ אחרי גיל 16, אולי באמת עדיף לך קודם כל להוציא פטור ורק אז לנסוע, כי כמו שכתוב בהסבר, אחרי גיל 16 כל ההליכים מתארכים ומסתבכים כי צריך אישור של הצבא במקום אישור אוטומטי מהקונסוליה, והצבא בלא מעט מקרים עושה בעיות עם אישורי ביקור וכיוצב'. אלא אם כן אין לך שום חשש שתצטרך פתאום לחזור לפה, או שממש ממש לא בא לך להתעסק עם הצבא ולהוציא פטור מראש.

פטור? אתה מתכוון שהדרך היחידה זה להוציא 21? או שיש דך אחרת?
ואגב תראו לפני כמה שבועות קיבלתי תשובה שלילית לדיחה שהעו"ד שלי שלח עם הסיבה "לימודים ותנועה", הוא שלח את המכתב לפני 4 חודשים וכל יום שהתקשרתי לצבא הם אומרים בטיפול. איך יכול להיות שבקשת דחיה בטיפול 4 חודשים? זה יותר מסתם לא נורמאלי. דעתי האישית על כך שזה פשוט זילזול וניסיון להכשיל אותי ואת מה שאני רוצה לעשות ופשוט מרחו אותי, וזה רק מחזק אותי מהבחינה של זילזול על המדינה ורמון לטוס. מה דעתכם על זה?

ואני עדין מחכה לתשובות על השאלות ששאלתי לפני כן:
אבל לאחר כשנה שיהיה לי כבר "תושב קבע" של המדינה שאני הולך להיות בא אז יוכלו להאריך לי הדרכון?
ונגיד ולא יאריכו את הדרכון עדין אני כבר תושב קבע אז הדרכון כבר לא יהיה נחוץ מבחינת שהותי במדינה נכון?
סה"כ אני יכול לטוס ולא לחזור פשוט שורה תחתונה זה מה שבטוח.

רק שאלה אחת, לאחר איזה גיל אני יוכל לחזור ארצה בלי שיעצרו אותי? אמרו לי בגיל 40, זה נכון?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 19 מרץ 2009 06:59

זה לא נכון
- מלכוד-22
ארקדי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ארקדי » 19 מרץ 2009 17:10

במילא רגוע כתב:זה לא נכון

אם כך אז באיזה גיל אני יוכל לחזור ארצה בלי שיעצרו אותי?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 19 מרץ 2009 20:59

היתרון שבלהיות בחול לעומת להיות בארץ בלי להתגייס הוא שמי שבחול לא נחשב עריק ולא סופרים לך את כל השנים שהיית שם בתור אורך העריקות. אבל עדיין מבחינה פורמלית לא התייצבת כשהיית אמור, גם אם במקרה שלך זה בגלל סיבה לגיטימית מבחינתם. אז רוב הסיכויים זה שאם תגיע לישראל בלי לתאם ביקור מראש בגיל מאוחר שישפטו אותך אבל לא ייתנו לך עונש וישחררו אותך. אבל אין בזה הבטחות ואין גיל מוגדר שממנו אתה יודע בוודאות שלא יעשו כלום.
- מלכוד-22
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 20 מרץ 2009 10:37

אתה צריך כמובן גם לוודא שיש לך אזרחות של אותה מדינה*
אם יש לך וההורים רוצים גם לעבור (וזה כרוך במציאת עבודה, ואני לא ממש מצליח להבין איך זה אפשרי מבחינתם כי היום אין גוף שמעסיק אנשים, רק מפטר), ואתה יכול לממן אוניברסיטה בחו"ל אז לדעתי, סע בראש שקט, מקסימום תסדר את העיניינים אחר כך כשתרצה לחזור לארץ ולא להתגייס. חברים זה לא חלק משמעותי גם ככה מעטים מאוד שומרים על קשר עם חברים מהתיכון.

* אם אין לך ואתה בונה על "ויזת סטודנט" -- שכח מזה. הסיכוי שלך לקבל אזרחות (אחרי תואר ראשון) ולחיות כבנאדם נורמלי שואף לאפס. אגב, אף מדינה בעולם לא מחלקת תעודת "תושב קבע" לאף אחד שמתגורר אצלה שנה (אלא אם כן זה אפגניסטן או משהו כזה...), כדאי שתבדוק מחדש את הריסורסז שלך (אולי מול השגרירות בארץ).

:ugeek:
בהצלחה!
O'er the land of the free and the home of the brave
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 20 מרץ 2009 22:17

זה שונה ממדינה למדינה, אבל בלא מעט מדינות אתה יכול להתחיל הליך בקשה, ואז יש לך מעמד זמני ולא מגרשים אותך עד שמסתיים ההליך. בקיצור, חשוב שתברר מה המצב בלאן שאתה עובר אליו. בנוסף, אני לא יודע להגיד כי אין לי נסיון בנושא, אבל בעקרון אפשר לחדש דרכון דרך הקונסוליה, ואני בכלל לא בטוח שהם יתחילו לריב איתך דווקא על זה בגלל נושא הגיוס.
- מלכוד-22
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 21 מרץ 2009 08:10

לידידה שלי לא חידשו כרגע (השבוע) דרכון בגלל נושא גיוס.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 21 מרץ 2009 08:35

הידידה שלך בארץ ועריקה או בחול?
- מלכוד-22
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 21 מרץ 2009 17:05

במילא רגוע כתב:זה שונה ממדינה למדינה, אבל בלא מעט מדינות אתה יכול להתחיל הליך בקשה, ואז יש לך מעמד זמני ולא מגרשים אותך עד שמסתיים ההליך. בקיצור, חשוב שתברר מה המצב בלאן שאתה עובר אליו. בנוסף, אני לא יודע להגיד כי אין לי נסיון בנושא, אבל בעקרון אפשר לחדש דרכון דרך הקונסוליה, ואני בכלל לא בטוח שהם יתחילו לריב איתך דווקא על זה בגלל נושא הגיוס.

את האזרחות לכל מדינה אתה צריך לקבל דרך השגרירות מארץ המוצא שלך. לא משנה מה הסטטוס שלך שם, אתה קודם כל מוציא ויזה/אזרחות/אישור מחייה פה, ואז נוסע לשם. לא יגרשו אותך ברוב המדינות, למעשה בהרבה מדינות (כולל ארה"ב) אתה יכול לחיות בשקט שנים על גבי שנים בלי אזרחות ולא לשמוע מאף אחד.

זה במקרה שאתה מיליונר ויכול להרשות לעצמך לא לעבוד בחיים. לצערי מעטים מאיתנו כאלה.

אז בחזרה למציאות, ההורים שלך לא יכולים לעבוד במדינה בה אין להם אשרת עבודה. כמו שציינתי קודם, אשרת עבודה לא ניתנת ככה סתם, וב99% מהמקרים נעשית ע"י relocation, כלומר לאבא שלך מציעים לעבור לארה"ב/קנדה/הודו וואטאבר ולעבוד שם מתוך שיקולי החברה. אז גם כמובן עוזרים לך להתאקלם וזה
הרבה פחות קשה מאשר להגר למדינה זרה בעצם כ"פליט". במעמד של פליט אתה ומשפחתך תחייו כמו פליטים, עם כל הקונוטציות של המילה הזאת.
אין פה שום קשר לחידוש דרכון. יש פה עובדה ומציאות. להגר למדינה זרה (בלי כלום ככה סתם) עם משפחה, בעולם של היום בו למעטים יש עבודה מסודרת ומדינות הולכות ונהיות פחות ופחות סבלניות כלפי זרים (ראה מדיניות ארה"ב לגבי הגירה מאז 9/11), זה עבודה שמצריכה המון מאמצים ולפעמים גם צער וכאב.

להגר בלי נושא הצבא זה הליך קשה, אז עוד כשיש לך את הצבא על הראש זה כמעט בלתי אפשרי (אלא אם כן אתה טחון).

בהצלחה.
O'er the land of the free and the home of the brave
ארקדי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ארקדי » 21 מרץ 2009 17:20

Weef כתב:
במילא רגוע כתב:זה שונה ממדינה למדינה, אבל בלא מעט מדינות אתה יכול להתחיל הליך בקשה, ואז יש לך מעמד זמני ולא מגרשים אותך עד שמסתיים ההליך. בקיצור, חשוב שתברר מה המצב בלאן שאתה עובר אליו. בנוסף, אני לא יודע להגיד כי אין לי נסיון בנושא, אבל בעקרון אפשר לחדש דרכון דרך הקונסוליה, ואני בכלל לא בטוח שהם יתחילו לריב איתך דווקא על זה בגלל נושא הגיוס.

את האזרחות לכל מדינה אתה צריך לקבל דרך השגרירות מארץ המוצא שלך. לא משנה מה הסטטוס שלך שם, אתה קודם כל מוציא ויזה/אזרחות/אישור מחייה פה, ואז נוסע לשם. לא יגרשו אותך ברוב המדינות, למעשה בהרבה מדינות (כולל ארה"ב) אתה יכול לחיות בשקט שנים על גבי שנים בלי אזרחות ולא לשמוע מאף אחד.

זה במקרה שאתה מיליונר ויכול להרשות לעצמך לא לעבוד בחיים. לצערי מעטים מאיתנו כאלה.

אז בחזרה למציאות, ההורים שלך לא יכולים לעבוד במדינה בה אין להם אשרת עבודה. כמו שציינתי קודם, אשרת עבודה לא ניתנת ככה סתם, וב99% מהמקרים נעשית ע"י relocation, כלומר לאבא שלך מציעים לעבור לארה"ב/קנדה/הודו וואטאבר ולעבוד שם מתוך שיקולי החברה. אז גם כמובן עוזרים לך להתאקלם וזה
הרבה פחות קשה מאשר להגר למדינה זרה בעצם כ"פליט". במעמד של פליט אתה ומשפחתך תחייו כמו פליטים, עם כל הקונוטציות של המילה הזאת.
אין פה שום קשר לחידוש דרכון. יש פה עובדה ומציאות. להגר למדינה זרה (בלי כלום ככה סתם) עם משפחה, בעולם של היום בו למעטים יש עבודה מסודרת ומדינות הולכות ונהיות פחות ופחות סבלניות כלפי זרים (ראה מדיניות ארה"ב לגבי הגירה מאז 9/11), זה עבודה שמצריכה המון מאמצים ולפעמים גם צער וכאב.

להגר בלי נושא הצבא זה הליך קשה, אז עוד כשיש לך את הצבא על הראש זה כמעט בלתי אפשרי (אלא אם כן אתה טחון).

בהצלחה.

אתה רוצה להגיד לי שבמידה ואני מגיע למצב כזה שאני אמור כבר לקבל אזרחות של מדינה X אז בעצם את האזרחות הזאת ישראל תצטרך להביא לי ולא המדינה?
נשמע הזוי לחלוטין.
נגיד ואני בארה"ב ואני צריך לקבל אזרחות אמריקנית אני אקבל את האזרחות מארה"ב ולא מישראל.

ותגידו עוד שאלה, אין במקרה אפשרות לעשות פשוט Cancel ולבטל את האזרחות הישראלית שלי?
וויתור על האזרחות?
Weeff

הודעהעל ידי Weeff » 21 מרץ 2009 20:24

ארקדי כתב:
Weef כתב:

בהצלחה.

אתה רוצה להגיד לי שבמידה ואני מגיע למצב כזה שאני אמור כבר לקבל אזרחות של מדינה X אז בעצם את האזרחות הזאת ישראל תצטרך להביא לי ולא המדינה?
נשמע הזוי לחלוטין.
נגיד ואני בארה"ב ואני צריך לקבל אזרחות אמריקנית אני אקבל את האזרחות מארה"ב ולא מישראל.

ותגידו עוד שאלה, אין במקרה אפשרות לעשות פשוט Cancel ולבטל את האזרחות הישראלית שלי?
וויתור על האזרחות?

לא אמרתי שאתה מקבל את האזרחות ממדינת ישראל, אמרתי שאת וויזת השהייה אתה מקבל אך ורק מהשגרירות האמריקאית בתל אביב, ישראל. העיקרון העומד מאחורי זה הוא שאתה יכול לקבל אשרה (ויזה) לכל מדינה אך ורק מתוך המדינה בה אתה מחזיק באזרחות (אם יש לך אזרחות צרפתית לדוגמא, אתה יכול לעשות את הפרוצדורה מצרפת).
את האזרחות אתה מקבל כמובן בתוך המדינה אליה אתה מהגר (וזה רק אחרי שיש לך אשרת מחייה שם ועמדת בכל התנאים הדרושים לקבלת אזרחות).

כן, אפשר לעשות cancel על האזרחות שלך. למעשה יש מדינות בהן זו דרישה (קוריאה, סין, יפן) לקבלת אזרחות. אבל זה יהיה דיי הזויי לעשות את זה לפני שיש ברשותך אזרחות אחרת. כנראה בלתי אפשרי.
ארקדי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ארקדי » 21 מרץ 2009 20:37

בעצם אני יכול לחכות לרגע שאני יקבל אזרחות של מדינה X ולאחר מכן לבטל אזרחות ישראלית ואז אם כך הגיוס יבוטל אצלי? ולאחר מכן אני יוכל רק לבקר בארץ כתייר?(טכנית)
זה נראה הגיוני אבל מצד אחר לא נראה לי הדבר הזה שהמדינה תבטל אזרחות למישהו שצריך להתגייס, לא כך?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 22 מרץ 2009 00:21

אחרי שאתה מקבל אזרחות אחרת, אתה יכול לבקש לבטל את הישראלית ולבקר פה כתייר. לא נראה לי שהגיוס זה מה שישנה להם. ישראל קצת נוקשה בקטעים האלה, אבל לא צריכה להיות בעיה.

זה נכון שבשביל לחדש ויזה צריך לרוב קודם כל לעזוב את אותה ארץ ולבקש מבחוץ, אבל בהרבה מדינות גם אם הגשת בקשה למעמד קבע אז בינתיים אתה יכול להישאר שם ולעבוד במעמד זמני.
- מלכוד-22
ארקדי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ארקדי » 22 מרץ 2009 07:25

ולאחר כמה שנים במידה ואני ירצה לחדש את האזרחות מה יהיה עם הגיוס? יהיה מבוטל או הוא יחודש ביחד עם האזרחות?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 22 מרץ 2009 07:33

תלוי על איזה גיל מדובר, אבל בעקרון כן, בטח אם אתה בשנות העשרים לחייך, זמן מה אחרי ההתאזרחות תקבל קריאה מהצבא.
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים