יציאה מהצבא על נפשי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

פרופיל חדש_18
יצירת קשר:

יציאה מהצבא על נפשי

הודעהעל ידי פרופיל חדש_18 » 15 מרץ 2009 07:59

שלום לכולם,אני נאלץ לכתוב את הכל מחדש(לא יודע למה אבל הנושא שלי נמחק).
אני בן 18 והיה לי תאריך גיוס ב-1 לדצמבר 2008.כמובן שלא הלכתי כי אני רוצה להשתחרר(על נפשי).אני מתכוון להזמין תור אצל פסיכיאטר אזרחי השבוע ורציתי לדעת האם זה משנה לאיזה פסיכיאטר אזרחי אני ילך?כאילו זה משנה אם אני ילך לזה שנחשב לפסיכיאטר בין הטובים באיזור או לזה שהוא פסיכיאטר בסדר?
שאלה נוספת היא שגידלתי זקן די גדול ורציתי לשאול האם הפסיכיאטר יחשוב שזה בכוונה או משהו?(למרות שלא ניראה לי שהוא יחשוב ככה.טוב על זה תענו לי אתם)
דבר נוסף שרציתי לדעת הוא כיצד אמא שלי יכולה לעזור לי בכל העניין הזה?היא תומכת בי והכל ואם היא יכולה לעזור אז למה לא?!
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: יציאה מהצבא על נפשי

הודעהעל ידי במילא רגוע » 15 מרץ 2009 09:58

זה אולי משנה, אבל קשה לדעת, בטח מראש, מה ההבדל. מה שכן, הייתי נזהר מפסיכיאטרים שמבטיחים שהחוות דעת שלהם תשחרר אותך בשניה, במיוחד כאלה שגם מבקשים אלפי שקלים עבור חוות הדעת. זה אולי מפתה, וזה אולי כן יכול לעזור (בסך הכל, חוות דעת שמתארת בעיות נפשיות חמורות בהחלט יכולה לעזור להשתחרר), אבל בעקרון כדי להשתחרר מה שאתה בעיקר צריך זה לעשות רושם על הקבן עצמו שאתה לא כשיר נפשית, החוות דעת היא משנית, ובטח לא שווה אלפי שקלים כי אף אחד לא יכול באמת להבטיח לך שהחוות דעת שלו תשחרר אותך.

יכול להיות שהזקן יעניין את הקבן ויכול להיות שלו. מה שכן, מראה מוזנח, היגיינה גרועה, הם סימפטומים לכל דבר של דיכאון, אז אולי במובן הזה זה שאתה לא מתגלח יכול להיות חלק מתמונה של דיכאון. אבל לא הייתי בונה יותר מדי על הזקן, לפעמים זקן הוא רק זקן.

אמך יכולה לעזור רבות. אני חושב שאין קבן שלא מתרשם יותר מאדם שפונה אליו ויש אנשים נוספים שמודאגים ממצבך, שחוששים לך, ושלוחצים שיטפלו בעניינך. זה בעיקר מה שאמך יכולה לעשות, לעזור לשכנע את הפסיכיאטר והקבן שמצבך לא טוב, וללחוץ על הגורמים השונים להתייחס ברצינות למצבך ולשחרר אותך.

שים לב שיש סיכוי טוב שלכשתגיע לבקום הם ירצו קודם כל לשפוט אותך על עריקות. יש גם סיכוי, בטח בהתחשב בכך שמדובר רק בכמה חודשים, שלא דיווחו עליך כעריק, אבל לא הייתי בונה על זה. קח בחשבון שגם אם הסבירות היא שייתנו לך רק עונש על תנאי, יש סיכוי מסוים שישלחו אותך לכלא, ואז אפילו שיש לך חוות דעת לא ייתנו לך לראות קבן לפני שתלך לכלא.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
פרופיל חדש_18
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פרופיל חדש_18 » 15 מרץ 2009 10:50

במילא רגוע כתב:זה אולי משנה, אבל קשה לדעת, בטח מראש, מה ההבדל. מה שכן, הייתי נזהר מפסיכיאטרים שמבטיחים שהחוות דעת שלהם תשחרר אותך בשניה, במיוחד כאלה שגם מבקשים אלפי שקלים עבור חוות הדעת. זה אולי מפתה, וזה אולי כן יכול לעזור (בסך הכל, חוות דעת שמתארת בעיות נפשיות חמורות בהחלט יכולה לעזור להשתחרר), אבל בעקרון כדי להשתחרר מה שאתה בעיקר צריך זה לעשות רושם על הקבן עצמו שאתה לא כשיר נפשית, החוות דעת היא משנית, ובטח לא שווה אלפי שקלים כי אף אחד לא יכול באמת להבטיח לך שהחוות דעת שלו תשחרר אותך.

יכול להיות שהזקן יעניין את הקבן ויכול להיות שלו. מה שכן, מראה מוזנח, היגיינה גרועה, הם סימפטומים לכל דבר של דיכאון, אז אולי במובן הזה זה שאתה לא מתגלח יכול להיות חלק מתמונה של דיכאון. אבל לא הייתי בונה יותר מדי על הזקן, לפעמים זקן הוא רק זקן.

אמך יכולה לעזור רבות. אני חושב שאין קבן שלא מתרשם יותר מאדם שפונה אליו ויש אנשים נוספים שמודאגים ממצבך, שחוששים לך, ושלוחצים שיטפלו בעניינך. זה בעיקר מה שאמך יכולה לעשות, לעזור לשכנע את הפסיכיאטר והקבן שמצבך לא טוב, וללחוץ על הגורמים השונים להתייחס ברצינות למצבך ולשחרר אותך.

שים לב שיש סיכוי טוב שלכשתגיע לבקום הם ירצו קודם כל לשפוט אותך על עריקות. יש גם סיכוי, בטח בהתחשב בכך שמדובר רק בכמה חודשים, שלא דיווחו עליך כעריק, אבל לא הייתי בונה על זה. קח בחשבון שגם אם הסבירות היא שייתנו לך רק עונש על תנאי, יש סיכוי מסוים שישלחו אותך לכלא, ואז אפילו שיש לך חוות דעת לא ייתנו לך לראות קבן לפני שתלך לכלא.

במידה ולא הצלחתי לקבל מהפסיכיאטר המלצה לשחרור מה אני כן מקבל ממנו,ומה אני אמור לעשות במצב כזה?
האם עדיף שאמא שלי תתקשר לפסיכיאטר לקבוע לי תור וככה בדרך תספר לו גם שקשה לי ושאני לא מתאים לשרת?
אז מה אני אמור לעשות כדי ללפגוש את הקבן ולא להיכנס לכלא? וגם אם יש לך המלצה לשחרור מהפסיכיאטר הם מכניסים אותך לכלא?
ועוד משהו שרציתי לדעת זה איך אני מתחיל את השיחה עם הפסיכאטר?כאילו מה להגיד לו רע לי ודברים כאלה-או איך עדיף?
מצטער שאני שואל כל כך הרבה אני פשוט מאוד מודאג ואני לא רוצה לעשות טעויות כי אני כבר מת להישתחרר מהצבא הזה.תודה על התשובות המלאות.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 15 מרץ 2009 11:52

ההמלצה של פסיכיאטר אזרחי היא חסרת משקל. מה שחשוב זה המצב שלך שהוא מתאר, והאבחון שלו. וגם זה לא מאוד קריטי, כי מה שקובע זה האבחון של הקבן עצמו.

על עריקות קצרה יחסית, וזה המצב שלך כרגע, רוב הסיכויים שתקבל רק על תנאי. אתה יכול גם ללכת קודם לקבן בברהן בתל השומר ואם הוא ימליץ לשחרר אותך, כמעט בטוח שלא תקבל כלא, אבל כאמור גם ככה הסיכוי שתקבל כלא הוא לא גבוה.

אין לך מה לדאוג מתחילת השיחה. מדברים. אם אתה תשתוק הוא ישאל אותך שאלות, או שתגיד לו למה באת, או שתדבר איתו על המשחק של מכבי, זה לא ממש משנה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
פרופיל חדש_18
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פרופיל חדש_18 » 15 מרץ 2009 11:58

במילא רגוע כתב:ההמלצה של פסיכיאטר אזרחי היא חסרת משקל. מה שחשוב זה המצב שלך שהוא מתאר, והאבחון שלו. וגם זה לא מאוד קריטי, כי מה שקובע זה האבחון של הקבן עצמו.

על עריקות קצרה יחסית, וזה המצב שלך כרגע, רוב הסיכויים שתקבל רק על תנאי. אתה יכול גם ללכת קודם לקבן בברהן בתל השומר ואם הוא ימליץ לשחרר אותך, כמעט בטוח שלא תקבל כלא, אבל כאמור גם ככה הסיכוי שתקבל כלא הוא לא גבוה.

אין לך מה לדאוג מתחילת השיחה. מדברים. אם אתה תשתוק הוא ישאל אותך שאלות, או שתגיד לו למה באת, או שתדבר איתו על המשחק של מכבי, זה לא ממש משנה.

מה זאת אומרת,ללכת לקבן בתל השומר לפני שאני הולך לפסיכיאטר אזרחי או אחרי שאני ילך לפסיכיאטר אזרחי ותהיה לי המלצה ממנו?(והאמת שזה מאוד רחוק,כי אני גר בצפון בקריות,אבל אם זה משתלם אין לי בעיה לעשות מאמץ וללכת).
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 15 מרץ 2009 14:56

אתה יכול ללכת לקבן גם בלי חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי. חוות דעת כזו יכולה בהחלט לעזור, אבל אתה לא חייב אותה, כי אתה כבר מוגדר חייל (עריק) גם אם לא התייצבת לגיוס.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 מרץ 2009 15:26

במילא רגוע כתב:אתה יכול ללכת לקבן גם בלי חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי. חוות דעת כזו יכולה בהחלט לעזור, אבל אתה לא חייב אותה, כי אתה כבר מוגדר חייל (עריק) גם אם לא התייצבת לגיוס.

אז מה אתה מציע לי לעשות?אם תוכל להגיד לי מה לעשות שלב שלב אני יודה לך מאוד.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 15 מרץ 2009 21:13

אני מציע שתלך לפסיכיאטר, תקבל חוות דעת, תלך איתה לברהן ותראה שם קבן. לא הבנת את זה ממה שכתבתי?
- מלכוד-22
פרופיל חדש_18
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פרופיל חדש_18 » 16 מרץ 2009 01:25

במילא רגוע כתב:אני מציע שתלך לפסיכיאטר, תקבל חוות דעת, תלך איתה לברהן ותראה שם קבן. לא הבנת את זה ממה שכתבתי?

הבנתי אחי אבל אני רציתי לדעת ככה מדוייק.תגיד הברהן הזה זה איפה שלישכת גיוס תל השומר נכון? ושם אתה מתכוון כאילו שאני יסגיר את עצמי?
ואצל הפסיכיאטר אני צריך להגיד לו שאני באתי למטרה הזאת..כאילו שבאתי לקבל חוות דעת בשביל הצבא?אני לא יודע איך ומה להגיד ואני ממש חושש לפשל. :?
ועדיף שאמא שלי תקבע לי את התור לפסיכיאטר נכון_עדיף שהיא תתקשר עליו?!?
ומה היא צריכה להגיד לו?או שפשוט היא צריכה לקבוע תור וזהו ולא צריך להגיד לו כלום בטלופן? ומה המחירים של הפסיכיאטרים האזרחיים?
והאמת שאני מפםחד שהפסיכיאטר יגיד לי שצריך עוד מפגש\ים כי המצב הכלכלי לא כל כך מאפשר זאת.. :cry:
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 16 מרץ 2009 20:09

ברהן זה ממש ליד לשכת גיוס, אבל לא בפנים.
אתה יכול להגיד לפסיכיאטר שאתה צריך חוות דעת בשביל הצבא. אני מבין את החשש לפשל, אבל אתה לא צריך שישימו לך את המילים ה"נכונות" בפה כדי להצליח פה, המילים הכי נכונות הן המילים שלך.
מה שחשוב זה למצוא דרך לערב את אמא, שתראה מודאגות, זה לא משנה באופן כללי מי מתקשר לקבוע תור.
פסיכיאטרים לוקחים בין כמה מאות שקלים לכמה אלפי שקלים. כדאי לברר מראש כמה הוא רוצה ולהבהיר מראש שאתה בא בשביל פגישה אחת של הערכת מצב כדי שהוא יכתוב חוות דעת לצבא. יהיו כאלה שירצו הרבה כסף, יהיו כאלה שלא יהיו מוכנים לתת חוות דעת אחרי פגישה אחת, ויהיו כאלה שכן.
- מלכוד-22
פרופיל חדש_18
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פרופיל חדש_18 » 27 מרץ 2009 12:15

מישהו יודע לאיזה פרופיל מורידים על קלאוסטרופוביה?אני קלאוסטרופובי ואני מאוד מעוניין לדעת לאיזה פרופיל מורידים.
THUG LIFE
יצירת קשר:

הודעהעל ידי THUG LIFE » 27 מרץ 2009 19:40

פרופיל חדש_18 כתב:מישהו יודע לאיזה פרופיל מורידים על קלאוסטרופוביה?אני קלאוסטרופובי ואני מאוד מעוניין לדעת לאיזה פרופיל מורידים.

ואיך בדיוק תוכיח את זה לקב"ן???

אם זה כל כך פשוט, תגיד לו שאתה סכיזופרני ואז בטוח תקבל 21.
פרופיל חדש_18
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פרופיל חדש_18 » 28 מרץ 2009 07:26

THUG LIFE כתב:
פרופיל חדש_18 כתב:מישהו יודע לאיזה פרופיל מורידים על קלאוסטרופוביה?אני קלאוסטרופובי ואני מאוד מעוניין לדעת לאיזה פרופיל מורידים.

ואיך בדיוק תוכיח את זה לקב"ן???

אם זה כל כך פשוט, תגיד לו שאתה סכיזופרני ואז בטוח תקבל 21.

איך אני יוכיח?אני ילך לפסיכיאטר לאבחון והפסיכיאטר יתן לי מסמך או אישור(אני לא כל כך יודע איך זה הולך)שאני אכן קלאוסטרופובי.
לא הבנתי אותך,מה זאת אומרת להיגד לו שאני סכיזופרני,מה הקשר בין שני הדברים?

מישהו יכול בבקשה לענות לי על השאלה ששאלתי?
פרופיל חדש_18
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פרופיל חדש_18 » 29 מרץ 2009 11:07

תגידו עדיף ללכת לפסיכיאטר עם אמא שלי או בלי,או שזה לא משנה?אני גר בצפון ואני הולך לפסיכיאטר שנמצא בתל אביב..חשבתי שאולי זה יהיה חשוד שבן אדם דכאוני וזה ילך מרחקים כאלה לבד בלי שום בעיה.מה דעתכם עדיף ללכת עם אמא שלי?
D_man
יצירת קשר:

הודעהעל ידי D_man » 29 מרץ 2009 17:02

זה תלוי באיך אתה מציג את זה. או איך שאתה אמרת, ואולי להפך: אמא שלך לא באה איתך כי ההורים כל הזמן עסוקים ואין להם זמן לטפל בך...
אני אישית אבל הייתי מגיע עם אמא, אבל מתאם איתה כמה פרטים לפני הפגישה כדי שתענו על השאלות בהתאם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 מרץ 2009 18:01

החלטות בחיים הם עניין של מחשבה עצמית בהירה.

תחשוב.. תחליט ותעשה

אם אתה לא רוצה צבא כי זו החלטה שלך בצורה שקולה ולא מושפעת.

עשה זאת.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: jazzrabbit ו־ 23 אורחים