להתנדב, לצאת, להתגייס..?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

להתנדב, לצאת, להתגייס..?

הודעהעל ידי אורח » 08 מרץ 2009 15:46

אז ככה- אני בכיתה יב', מתגייס באוגוסט, בן 18.5 נשארתי שנה בגן.
הרבה מאוד בעיות- נולדתי פג, בעיות בקורדינאציה ובראייה שמשום מה הורידו לי את הפרופיל רק עד 64, וזה עוד בלי לדבר על ברכיים. אני רוצה גלי צה"ל זה החלום שלי, להיות שדרן ספורט בסופו של דבר, גלי צה"ל זוהי המקפצה הכי טובה שיש.
בעיה גדולה בעניין היא הצבא- הם רוצים לגייס אותי על 64 ולא לתת לי גלי צה"ל כרגע.. גם מבחינת טירונות יש לי בעיה עם כל הבעיות שלי, גם החברתיות והעובדה שהעבר שלי רובץ עליי. מישהו אמר לי שההתנדבות פותחת דלתות ובמיוחד את הדלת של גלי צה"ל- אני רוצה להתנדב.
מהצד השני העניין של הטירונות גורם לי לחשוב שאולי עדיף בכלל לוותר על הצבא.
אני אחד האנשים הכי מבולבלים בעולם כרגע- הייתי אצל קב"ן לפני קצת פחות משנה ואמרתי לו שאני רוצה להתגייס. הייתי בזימון אחרי ששלחנו להם את כל המסמכים הרלוונטים לבקשת ההתנדבות והם לא התחשבו. מה עושים הלאה?
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

Re: להתנדב, לצאת, להתגייס..?

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 08 מרץ 2009 16:08

מה שבטוח אל תצא ותתנדב. אני מכיר אחד שיצא וניסה להתנדב ולא קיבלו אותו. אז תוריד את האפשרות הזאתי. אני אתן תשובה יותר מלאה כראני יהיה בבית כי אני לא בבית ואני רושם מהפלפון. אני יעזור לך לעשות סדר בראש :)
נובמבר 07
תמונה
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 08 מרץ 2009 23:54

הרבה מאוד בעיות- נולדתי פג, בעיות בקורדינאציה ובראייה שמשום מה הורידו לי את הפרופיל רק עד 64, וזה עוד בלי לדבר על ברכיים. אני רוצה גלי צה"ל זה החלום שלי, להיות שדרן ספורט בסופו של דבר, גלי צה"ל זוהי המקפצה הכי טובה שיש.
בעיה גדולה בעניין היא הצבא- הם רוצים לגייס אותי על 64 ולא לתת לי גלי צה"ל כרגע.. גם מבחינת טירונות יש לי בעיה עם כל הבעיות שלי, גם החברתיות והעובדה שהעבר שלי רובץ עליי. מישהו אמר לי שההתנדבות פותחת דלתות ובמיוחד את הדלת של גלי צה"ל- אני רוצה להתנדב.
אני אחד האנשים הכי מבולבלים בעולם כרגע- הייתי אצל קב"ן לפני קצת פחות משנה ואמרתי לו שאני רוצה להתגייס. הייתי בזימון אחרי ששלחנו להם את כל המסמכים הרלוונטים לבקשת ההתנדבות והם לא התחשבו. מה עושים הלאה?

אז שוב פעם אם אתה מחליט שאתה רוצה לצאת ואז להתנדב אז תחשוב פעמיים. כי התנדבות זה תהליך ארוך ובמיוחד ארוך וקשה אם אתה יצאת על נפשי. אני מכיר אחד שרצה תפקיד מסוים לא הביאו לו אותו, יצא מהצבא על 21 וחשב שהוא יקבל אותו אם הוא יתנדב או שחשב שלפחות ככה הוא יעשה שנה של התנדבות ויחסוך שנה. ( במקום השנתיים שנשארו לו). הוא חיכה יותר חצי שנה בתהליכי התנדבות ובסוף לא קיבלו אותו. מסקנה אל תעשה את זה כי הוא מצטער על זה. עכשיו עזוב את הפקיד שאתה רוצה. תחשוב ככה אתה רוצה לשרת או לא? כי חבל שתחליט שאם את לא תקבל את השדרן רדיו אתה תצא על 21 ואז כשתצא תבין שאתה רוצה לשרת ולסיים צבא ולא משנה באיזה תפקיד. אז זהו תבין שאי אפשר להגיע לתפקיד מסוים שאתה רוצה, צריך הרבה מזל או קומבינות. תחשוב אם עצמך מה אתה רוצה לשרת או לא. אל תקשיב לכל החירטוטים פה שצבא זה חרא ועדיף להתקדם בחיים. זאת חשיבה אגואיסטית. זה לא אומר שמגיע לך לסבול כמו שכולם סובלים, כי זאת ראיה שלילית ופסימית. כידוע לך שום דבר לא קל בחיים, אפילו המקצוע שתעבוד בו לא יהיה לך תמיד כיפי, אבל אתה תעשה אותו בסוף כי אין מה לעשות חייבים ( ולחכמולוגים שיגידו אז תעבור מקצוע... זה יקרה לך בכל מקצוע שתעסוק מתישהו ימאס לך אבל אתה תמשיך בו למרות "הסבל").

"מהצד השני העניין של הטירונות גורם לי לחשוב שאולי עדיף בכלל לוותר על הצבא."- אני עשיתי טירונות של קרבי, ואתה לא תעשה את זה.. אתה בטח תעשה של גוב, אז תחשוב על זה שאתה לא עושה את הטירונות הכי קשה, תחשוב גם על הצחוקים שיהיו שם, חויות וכדומה. טירונות זאת רק תקופה קצרה "שאוכלים" בה חרא שבסך הכל מחשל. ואני מבטיח לך אם תעשה טירונות כשהיא תעבור אתה אפילו קצת אבל מממממשששששששש קצת תתגעגע.

עדיף לך להתגייס לתת צאנס לעצמך לשרת, לראות איך זה ואז הכי הרבה כשתיהיה בפנים ותדע בוודאות שזה לא בשבילך ואם לא גלגלצ אז כלום ,אז תצא בלב שלם על 21. אל תעשה טעות ותצא לפני שניסית, אתה בטוח תרגיש תחושה של החמצה שחבל. תאמין לי לא יקרה כלום אם "תתחיל" תחיים שלך 3 שנים אחרי. לא לכולם יש תוחלת חיים שווה חלק ימותו לפניך בהרבה חלק אחריך בהרבה אז אין למה למהר.
אני למשל יצאתי ל 21, הייתי בחוץ מסיבות מסוימות, ידעתי שאני לא ארצה ללמוד בזמן הקרוב וידעתי שאני יכול לשרת ולכן חזרתי. העדפתי לשרת מאשר סתם להיות בחוץ כמו גולם "ולעשות" כסף. אני יכול עכשיו גם לעשות כסף מבפנים אולי טיפה יותר קצת אבל זה גם כסף, כי יש לי פרופיל 45 נפשי.

אז סה"כ: להתנדב- לא
להתגייס---> להשאר\לצאת לפי דעתך אחרי שאתה סיימת טירונות (התקופה הכי שחורה שכולם מדיימנים לעצמם)
ושירתת קצת בסדיר ( למרות שגם הסדיר שוחק ).
נובמבר 07
תמונה
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 09 מרץ 2009 02:28

סימן שאלה ? כתב:

"מהצד השני העניין של הטירונות גורם לי לחשוב שאולי עדיף בכלל לוותר על הצבא."- אני עשיתי טירונות של קרבי, ואתה לא תעשה את זה.. אתה בטח תעשה של גוב, אז תחשוב על זה שאתה לא עושה את הטירונות הכי קשה, תחשוב גם על הצחוקים שיהיו שם, חויות וכדומה. טירונות זאת רק תקופה קצרה "שאוכלים" בה חרא שבסך הכל מחשל. ואני מבטיח לך אם תעשה טירונות כשהיא תעבור אתה אפילו קצת אבל מממממשששששששש קצת תתגעגע.

אני רק מגיבה לך כי הוא כבר לא פה
ואני יודעת מי זה הוא ידיד שלי
אתה אומר שטירונות הוא יעשה טירונות של ג'וב ולא של קרביים
אני מכירה אותו וכמו שהוא אמר יש לו בעיות פיזיות שכולל גם ברכיים מאוד רגישות ואני יודעת מה זה טירונות 02 אפילו
אז טירונות אני פשוט אומרת שמבחינה פיזית(והוא מסכים איתי)הוא לא יוכל לעשות וזה עוד משהו שמאוד מפחיד כי אין דבר כזה שירות בלי לעשות טירונות

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים