מה אתם עושים?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Weef
יצירת קשר:

מה אתם עושים?

הודעהעל ידי Weef » 02 מרץ 2009 21:21

היי אני לאחרונה מתלבט בין שירות ביחידה משמעותית, שתספק לי שירות מהנה, מקצועי, לא קרבי, מאתגר והכי חשוב: שיעבור מהר! חוץ מזה היא תיתן לי המוווווון ניסיון בתחום שמאוד מעניין אותי ותכלס שירות כייף (לפי מה שהבנתי), ובין יציאה על סעיף נפשי ללא שירות כלל.יש לי המון מסמכים לשלוח לקב"ן, רק שיבקש, מגיל אפס באמת.

הדילמה שלי היא האוניברסיטה. אני ממש רוצה להוציא תואר ולהתעופף מהמדינה הזאת לאונ' בארה"ב (תואר שני). ואני רוצה לעשות הכל כמה שיותר מוקדם (אל תבינו אותי לא נכון, יש לי המון מוטיבציה לחיות לבד בארץ זרה וטיילתי גם לבד בחו"ל). אבל, אני מפחד שאני אפסיד משהו שמבחינת ניסיון, אני לא אקבל אף פעם אח"כ בחיים. כאילו חוויה של פעם אחת ותכלס גם מבחינה חברתית זה חשוב לי נורא.

השאלה שלי היא מה אתם עושים כל יום? כלומר מתעוררים בבוקר ואז מה? הרי החברים מהתיכון בצבא כל היום, לא יהיו לי חברים מהעבודה וכנראה גם לא מהלימודים יותר מידי (כולם יהיו גדולים ממני וחוץ מזה אוניב' בישראל זה לא מקור חברים לא נורמלי...). אתם לומדים? עובדים? עושים שירות לאומי?

השאלה אגב מופנית לכאלו שהתשתחררו על 21 נפשי או מתכננים להשתחרר, וכמובן לא מהסיבות המוצדקות (עפ"י צה"ל).

טנקס!
:mrgreen:
O'er the land of the free and the home of the brave
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: מה אתם עושים?

הודעהעל ידי במילא רגוע » 02 מרץ 2009 21:42

"אני לאחרונה מתלבט בין שירות ביחידה משמעותית, שתספק לי שירות מהנה, מקצועי, לא קרבי, מאתגר והכי חשוב: שיעבור מהר! חוץ מזה היא תיתן לי המוווווון ניסיון בתחום שמאוד מעניין אותי ותכלס שירות כייף (לפי מה שהבנתי), ובין יציאה על סעיף נפשי ללא שירות כלל"

שכחת את כל הכסף והסקס שתעשה בזמן הצבא.

לי אתה ממש לא נשמע כמו מישהו שעומד מול דילמה. מצד שני, אתה או הוזה או תמים אם אתה חושב שיש משהו בצבא שמתקרב למה שכתבת. אם אתה מורעל ברמה של לפנטז על לימור לבנת לבושה רק בדגל ישראל, אשריך, אולי באמת יהיה לך כל מה שתיארת בתפקיד בצבא. אני רק אזהיר אותך שתיאורים פסטורליים ואופטימיים כאלה נותנים חיילים רק בהשוואה לחרא שאוכלים ביחידות אחרות, אבל זה עדיין לא הופך את השירוצ ביחידות האלה לבאמת כיף או מאתגר או שאר הדברים הלא מציאותיים שכתבת.

מה אני אגיד לך, צבא זה אכן חוויה של פעם בחיים. גם כלא זה חוויה של פעם בחיים. אני לא חושב שלהגיד חוויה של פעם בחיים זה באמת קריטריון להחליט כי חוויה זה לא בהכרח דבר חיובי שאתה מפיק ממנו רק טוב, חוויה יכולה להזיק לך בהרבה מובנים, ולצבא במובן הזה יש הרבה יותר פוטנציאל להזיק לך מאשר לעזור לך.

שירוצ לא קרבי זה בדיוק כמו עבודה, חוץ מכמה הבדלים, שאתה לא עצמאי להחליט על החיים שלך, ואין לך כסף, וכל בוקר אתה לובש את אותם בגדים מכוערים, וכל אידיוט שמעליך, שזה בערך כולם, יכול להעניש אותך על כל שטות כמו גילוח או שפיהקת בזמן טקס או שלא כתבת במחברת, ומדי פעם יוציאו אותך לתורנויות מסריחות. כאמור, אם ציונות מחרמנת אותך אולי תצליח למשוך כמה חודשים בתפקיד בלי להרגיש שאתה בדיוק כמו כל עובד אחר במשק, רק בלי שכר וחופש.

צא מזה, הצבא זה לא מסגרת קסומה שבה כולם אוהבים את כולם ונרתמים לעבוד יחד עבור מטרה משותפת. צבא זה חרא של מסגרת שבה כולם דורכים על כולם ורק מחפשים לגמור את היום ולהתחפף לאזרחות.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 02 מרץ 2009 21:47

או שאתה מתגייס בתור ליצן או שהמשכורת שלך בצבא תהיה 10,000 שקל.
לא מוצא סיבה אחרת להישמע כמו שאתה נשמע.. ;)

בנימה יותר רצינית, כמו חלק ממה שאמר 'במילא רגוע' - בשירות של ג'וב החלק החוויתי הוא פחות חזק. מדובר בקבוצה של אנשים שחיפשו לרוב את השירות הכי קל וינסו להעביר את היום כמה שיותר מהר כדי ללכת הביתה. כמובן שתרכוש חברים ויהיו רגעים נחמדים, אבל זה לא איזה עולם ורוד שבו הכל מסתדר. זה צבא אחרי הכל, ומרבית האנשים לא ממש מייחסים חשיבות למסגרת.. מה שנקרא - באים להעביר כרטיס והולכים.

בנוסף אתה אומר שאתה רוצה לטוס וללמוד בחו"ל אז לא מבין אפילו איפה הדילמה. לך אפילו אין את הטיעונים ההזויים על חוסר עבודה, רשיון נהיגה ושאר הדברים שנתקלים בהם פה.

תעשה מה שטוב לך, רק שתדע שאתה לא נכנס לצבא ל3 שנים של קלאב 5 כוכבים באנטליה. רגעים נחמדים יהיו, חברים גם כן, אבל זה לא הכל. בסופו של דבר כולם סופרים את הדקות עד השחרור, או עד הגימל המזוייף הבא.
משיח NOW !
THUG LIFE
יצירת קשר:

הודעהעל ידי THUG LIFE » 02 מרץ 2009 21:51

MSMS כתב:או שאתה מתגייס בתור ליצן או שהמשכורת שלך בצבא תהיה 10,000 שקל.
לא מוצא סיבה אחרת להישמע כמו שאתה נשמע.. ;)

ליצן צבאי משרת רק יום אחד בחודש. התפקיד הכי חפש"ני שיש ;)
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 02 מרץ 2009 21:53

שמע כשאתה שואל מה אנשים עושים כל יום זה די אינדיבידואלי - זה לא נותן לך שום אינדיקאציה למה שאתה תעשה.

אם אתה אומר דבר כזה:
היי אני לאחרונה מתלבט בין שירות ביחידה משמעותית, שתספק לי שירות מהנה, מקצועי, לא קרבי, מאתגר והכי חשוב: שיעבור מהר! חוץ מזה היא תיתן לי המוווווון ניסיון בתחום שמאוד מעניין אותי ותכלס שירות כייף (לפי מה שהבנתי), ובין יציאה על סעיף נפשי ללא שירות כלל.יש לי המון מסמכים לשלוח לקב"ן, רק שיבקש, מגיל אפס באמת.

תאכלס, לדעתי האישית, אולי באמת כדאי לך להתגייס.
נסיון שצוברים בצבא בכל התפקידים הטכנולוגיים זה אחלה של דבר לקורות-חיים ויעזור לך לקבל עבודה גם במסגרת של חייל משוחרר ללא תואר. תשאל אנשים שעשו תתפקיד שלך עד כמה זה עזר להם באזרחות. אל תבנה על מה שאני אומר כי זה מה ששמעתי ואין לי ב-א-מ-ת מושג.

אם הצבא ייתן לך משהו מבחינת מה שתרצה לעשות בחיים שיהיה לך קשה להשיג במקום אחר, פלוס נפלת על תפקיד באמת טוב - אני לא הייתי עושה את זה (כי זה אני ואני לא מסוגל לשרוד במערכת) - אבל אולי זה לא רעיון רע להתגייס
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 02 מרץ 2009 22:33

בוא לא נשכח שלרוב התפקידים הנחשקים הצבא דורש שתחתום קבע, כך שזה לא בדיוק מסתדר עם להתחפף כמה שיותר מהר.
לגבי ניסיון, הייתי אומר בהערכה מאוד גסה ששירוצ בתפקיד רציני שווה פחות מתואר ראשון באוניברסיטה באותו תחום, בעיקר בגלל שהרוב המכריע של המערכות הטכנולוגיות בצבא הן מיושנות ונישתיות. מה שכן, אני מסכים עם שועל, את הפרספקטיבה הכי טובה אתה תקבל מאנשים שכבר הגיעו לתפקיד שאתה מעונין בו באזרחות , עם ובלי שירוצ. אנשים ברבים, אל תשאל רק בנדם אחד, תקבל כמה שיותר פרספקטיבות לשאלה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 14 אורחים