עזרה - צו ראשון בקרוב.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

שקר כלשהו
יצירת קשר:

עזרה - צו ראשון בקרוב.

הודעהעל ידי שקר כלשהו » 02 מרץ 2009 18:20

אז ככה, אמור להיות לי צו ראשון עוד כמה ימים,
כבר הברזתי מכמה צווים, שלחו לי צו אדום ונמאס לי לדחות את זה כבר,
אני הולך לפסיכולוג כבר חצי שנה, פסיכולוג באמת מעולה והוא עזר לי בהמון דברים, אבל, כשאמרתי לו שהחלטתי לא ללכת לצבא סופית, הוא אמר לי שאם הם יבקשו חוות דעת, הוא לא יוכל לשקר להם והוא יכתוב שאני יכול לשרת בלי שום בעיה,
אני מבין אותו בעקרון, גם אני לא הייתי מוכן לשקר, הוא יודע שאני חושב שיהיה לי רע בצבא אבל הוא אומר שבכל זאת הוא לא יכול לכתוב שאני לא מסוגל לשרת, בכל מקרה, זה לא העניין, העניין הוא שעכשיו אין לי חוות דעת לבוא איתה לקב"ן, יש לי הרבה מה לספר לקב"ן כי יש לי המון בעיות במשפחה ובעיות כלכליות ועוד כמה דברים, אבל מבחינה נפשית אני מסוגל לשרת כי אני מתגבר על כל הבעיות.
אני כל כך לא רוצה ללכת לצבא, זה יהיה כל כך גרוע מבחינתי, אני מפחד לאללה שהם יביאו לי בעיטה בתחת וישתיקו אותי, אני גם לא יכול להגיד שאני הולך לפסיכולוג, כי הם יבקשו ממנו חוות דעת ואז אכלתי אותה.
ממה שקראתי, חוות דעת לקב"ן זה אחד הדברים החשובים ואי אפשר בלי זה,
מה אני יכול לעשות? אני כל כך רוצה לגמור עם זה כבר ולא להסתבך, אם אני אבקש לראות קב"ן בראיון האישי ואני אסתיר את זה שאני הולך לפסיכולוג, יתנו לי לראות קב"ן? ואם אני אקבל פגישה עם קב"ן, מה אני עושה בעניין של חוות דעת?
Jack_Flash
יצירת קשר:

Re: עזרה - צו ראשון בקרוב.

הודעהעל ידי Jack_Flash » 02 מרץ 2009 20:03

תשמע אחי, יש כמה דברים שאתה עדיין לא יודע לעומק. אני אנסה לעזור לך קצת.

"אני גם לא יכול להגיד שאני הולך לפסיכולוג"
להיפך! פסיכולוג מחוייב לשמור על סודיות, אסור לו לדווח לאיש על מה שאתה מספר לו בפגישותיכם.

"ואם אני אקבל פגישה עם קב"ן, מה אני עושה בעניין של חוות דעת?"
אם כבר קיבלת תור לפגישה עם קב"ן, אז אתה כבר לא צריך יותר חוות דעת בשביל שיסכימו לקבוע לך פגישה. בגלל זה זה חשוב. למיטב ידיעתי אם אתה מצהיר שאתה מטופל ע"י פסיכולוג או פסיכיאטר, (בראיון אישי או משהו) מטיסים אותך לקב"ן שיבדוק את כשירותך. אתה יכול לנצל את ההזדמנות הזאת.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 02 מרץ 2009 21:00

קודם כל אתה באמת לא חייב לספר להם שאתה הולך לפסיכולוג. אתה יכול בצב רשעון לבקש לראות קבן (או אם המאבחנות רואות סימנים מדאיגים יש להן הוראה להפנות אוטומטית לקבן). לדעתי זה רק יעזור לך שתבקש חוות דעת מהפסיכולוג שלך ותביא אותה. הפסיכולוג שלך לא צריך לשקר בשום דבר. המטפל שלך לא חייב לכתוב בחוות הדעת את דעתו המקצועית לגבי כשירותך לשרת, אתה יכול להגיד לו שמה שהצבא מבקש זה רק סיכום טיפול, שבו הוא כותב מה יש לך ובאיזה רמת חומרה ואיזה טיפול עשיתם והאם זה עוזר ועד כמה. בפועל, זה באמת מה שהצבא רוצה, הם לא צריכים ולא רוצים שהמטפל האזרחי יקבע אם אתה כשיר לשרת בצבא. זה מגוחך כל הפסיכולוגים הנפוחים האלה שחושבים שהחוות דעת שלהם תקבע את עתידך - בסופו של דבר מי שמחליט זה הקבן, והוא עושה את זה בעיקר על סמך ההתרשמות שלו, לא על סמך ההתרשמות של הפסיכולוג. אם הפסיכולוג מתאר בעיות נפשיות קשות וארוכות זה כמובן עוזר לקבן להחליט לשחרר, אבל גם בלי זה מה שקובע זה בראש ובראשונה ההתרשמות של הקבן.

ביחס לדברים אחריך שכתבת, עצם זה שאתה הולך לטיפול, גם אם אתה מצליח להתמודד עם בעיות, עובד לטובת שחרור. הצבא מעדיף להתרחק מבעיות פוטנציאליות, גם אם הן לא חמורות, ובשלב של לפני הגיוס עצם זה שאתה הולך לטיפול זה משמעותי.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
שקר כלשהו
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שקר כלשהו » 02 מרץ 2009 21:12

אז הפסיכולוג יכתוב לי סיכום טיפול, והוא יכתוב את מה שנכון, שאני מצליח להתמודד עם הבעיות שלי בעזרת הטיפול ושהטיפול עוזר,
אני גם לא חושב שהוא יכתוב על בעיות נפשיות מיוחדות שיש לי, אולי רק דכאונות, רוב הבעיות שלי זה מטרדים שהחיים זימנו לי.
אני לא רואה איך זה יכול להועיל לי, זה רק יגרום לקב"ן לחשוב שהכל בסדר איתי.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 02 מרץ 2009 22:13

קודם כל תרשה לי לברך אותך על הניק. שקר כלשהו זה אחת השנינויות האהובות עלי בזמן האחרון.

אני חולק עליך. הקביעה של הקבן מתבססת על הצטברות של סימנים. נשמע שאתה מחפש את הזבנג שישחרר אותך וזהו, אבל זה לרוב לא כזה פשוט. בשביל הצטברות של סימנים, עצם זה שאתה בטיפול עוזר, זה שאובחנת כסובל מדיכאון, גם אם לא חריף, עוזר. זה שאתה מסתדר לא ממש מרע, אלא אם כן הכוונה שלך זה לשקר לקבן ולהמציא לו סיפורים חמורים בהרבה. לדעתי תמיד עדיף תיעוד על אין תיעוד, אפילו ברמה של תיעוד של דברים יחסית מינוריים לעומת סיפורים מז'וריים ללא גיבוי. נכון, סביר שאם הקבן רק היה קורא את חוות הדעת של הפסיכולוג שלך הוא לא היה משחרר אותך, ואם הוא יראה אותם דברים בדיוק הוא גם לא ישחרר, אבל בפועל הוא יותר מסתמך על ההתרשמות שלו מאשר על הפסיכולוג שלך, ולכן חוות הדעת כמעט לא מזיקה ובעיקר עוזרת.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 02 מרץ 2009 22:17

שקר כלשהו כתב:אז הפסיכולוג יכתוב לי סיכום טיפול, והוא יכתוב את מה שנכון, שאני מצליח להתמודד עם הבעיות שלי בעזרת הטיפול ושהטיפול עוזר,
אני גם לא חושב שהוא יכתוב על בעיות נפשיות מיוחדות שיש לי, אולי רק דכאונות, רוב הבעיות שלי זה מטרדים שהחיים זימנו לי.
אני לא רואה איך זה יכול להועיל לי, זה רק יגרום לקב"ן לחשוב שהכל בסדר איתי.

אתה כנראה לא ממש מצליח להבין מה מנסים להגיד לך פה.
'במילא רגוע' פגע בול במה שאמר. הרעיון בחוו"ד הוא לא לגרום לקב"ן לחתום על שחרור וזה הכל (למרות שכמובן זה יתרון אם יש המלצה חיצונית לשחרור).
הרעיון הכללי הוא להראות רקע מסויים, לסמן בעיה אצל הבנאדם. עצם זה שאתה מטופל אצל פסיכולוג כבר יזכה אותך סביר להניח בפגישה עם קב"ן.
תבקש מהפסיכולוג שלך חוו"ד בלי קשר להמלצה מה הוא חושב עלייך. זה צריך להיות אבחון. שיכתוב מה שבא לו.. ממה אתה סובל ממה אתה לא סובל, העיקר שיהיה מסמך כלשהו, שיהיה "בשר".

כשאתה תשלח את זה ללשכת הגיוס הם סביר להניח יזמנו אותך כדי לראות במה מדובר, וזה יהיה רק הסיפתח. מכאן והלאה הם ילכו לפי מה שאתה תשדר להם.. הקב"ן לא יתחיל לתחקר אותך אם הפסיכולוג חושב שאתה בסדר או לא, ואתה גם לא חייב לענות על הכל.

*מיותר לציין שבצו הראשון אתה צריך להתחיל את התהליך , לנסות להוציא נתונים חלשים ולהראות בראיון האישי חוסר מוטיבציה וחוסר התאמה מוחלט לצבא.
**אתה כותב שיש לך גם בעיות כלכליות בבית וכד'. קח בחשבון שמול הקב"ן בהמשך אסור לך להציב את זה כגורם לשחרור.. הקב"ן לא מתעסק באיזה בעיות יש לך בחיים, גם אם הם הכי קשות שיש, הוא בודק מצב נפשי נטו. אתה יכול להשתמש בזה רק כגורם נוסף לדיכאון ולחרדות.

בהצלחה ;)
משיח NOW !
שקר כלשהו
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שקר כלשהו » 09 מרץ 2009 18:08

יש לי עוד כמה שאלות, אז אני פשוט אכתוב אותן פה במקום לפתוח עוד נושא -
אז ככה, אני צריך לחדד את המטרות שלי בצו הראשון, לנסות להוציא תוצאות לא טובות במבחנים ולהראות חוסר מוטיווציה בראיון האישי הבנתי,
המטרה שלי היא בעצם לקבל זימון לקב"ן?
אם אני אצהיר שאני בטיפול פסיכולוגי הם יזמנו אותי לקב"ן בכל מקרה או שאני חייב חוות דעת?
אם לא, אני צריך לבוא עם חוות דעת לצו הראשון? (הפסיכולוג אמר לי שהוא עבר כמה מקרים כאלה ושכל המקרים הצבא שלח אליו טפסים למלא ושהוא לא כותב לצבא סיכום טיפול כללי.)
אני צריך לבקש בראיון האישי לראות קב"ן?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 מרץ 2009 19:01

בשלב של הצב הרשעון הם עדיין לא דורשים חוות דעת כתנאי לראות קבן, אפילו להיפך, הם מאוד נכונים לשלוח אותך לראות קבן אם רק תראה סימנים לבעיה אפשרית, בטח ובטח אם תבקש. אז אתה יכול לבקש בכל שלב של הצב רשעון לראות קבן ויפנו אותך אליו, ואם יראו עליך סימנים של בעיה נפשית במקום, או אם תדווח שהיית בטיפול, גם יפנו אותך אליו. מה שכן, כדאי להביא כמה שיותר תיעוד של הטיפולים שעברת לפגישה עם הקבן.
- מלכוד-22
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 09 מרץ 2009 19:41

אל תשכח שלא הכל נגמר בצו ראשון.
אחרי שעברת צו ראשון יש לך מערכת יחסים צפופה ומרתקת עם לשכת הגיוס, משמע שאתה יכול לשלוח בכל זמן עוד חוו"ד, מכתבים, בקשות וכל דבר שתרצה.
משיח NOW !
שקר כלשהו
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שקר כלשהו » 24 מרץ 2009 11:37

אז ככה, הייתי בצו ראשון, הכל היה בסדר והלך לפי התכנית, ואז הגעתי לראיון האישי, ששם קרה משהו די מוזר,

הראיתי חוסר מוטיווציה וחוסר רצון לשרת, ואז המראיינת התחילה לשאול אותי שאלות שלפי הרושם שקיבלתי, יותר מתאימות לשאלות של קב"ן.

אני מעדיף לא לפרט את זה פה כי אני מפחד, אבל לא משנה, בכל מקרה פעלתי לפי טרגט 21 וגם משם יצאתי עם אחלה הרגשה.

בועדה הרפואית הצהרתי שאני בטיפול פסיכולוגי וגם בראיון האישי אמרתי שאני רוצה לראות קב"ן.

לא מזמן קיבלתי בדואר זימון לאיזושהי בדיקה רפואית, אבל לא לקב"ן.

יש מצב שהם מתעלמים מהבקשה שלי?
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 24 מרץ 2009 11:53

בהתחשב בעובדה שהם מתעלמים מהבקשות של כולם אז יש מצב :)
הגשת להם חוו"ד?
משיח NOW !
שקר כלשהו
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שקר כלשהו » 24 מרץ 2009 15:51

לא, לא הגשתי להם חו"ד, חשבתי שמספיק לבקש,
הם גם ראו מצוקה נפשית, חשבתי שזה אמור להספיק.
'במילא רגוע' אמר שאם המאבחנות רואות סימן למצוקה יש להן הוראה להפנות לקב"ן.
נו באמת, איזה באסה, מה אני אמור לעשות עכשיו? :|
אולי כדאי שאני אציין שעוד לא עברתי את כל הבדיקות הרפואיות, הם גם ביקשו ממני חו"ד של רופא כללי על איזושהי מחלה וזימנו אותי לעוד בדיקות, זאת אומרת שלא קבעו לי פרופיל עדיין.
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 24 מרץ 2009 19:46

שקר כלשהו כתב:לא, לא הגשתי להם חו"ד, חשבתי שמספיק לבקש,
הם גם ראו מצוקה נפשית, חשבתי שזה אמור להספיק.
'במילא רגוע' אמר שאם המאבחנות רואות סימן למצוקה יש להן הוראה להפנות לקב"ן.
נו באמת, איזה באסה, מה אני אמור לעשות עכשיו? :|
אולי כדאי שאני אציין שעוד לא עברתי את כל הבדיקות הרפואיות, הם גם ביקשו ממני חו"ד של רופא כללי על איזושהי מחלה וזימנו אותי לעוד בדיקות, זאת אומרת שלא קבעו לי פרופיל עדיין.

הוא ציין מצב אפשרי, אבל זה לא בטוח. הכוונה היא שלפעמים הם מפנות בעצמן לקב"ן אבל זה הכל תליו בבנאדם כפי שאתה מבין. יכול להיות שנפלת על מישהי ביום שלא היה לה כח להקשיב בכלל.
תשיג חוו"ד, תשלח להם וככה תזומן.
משיח NOW !
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מרץ 2009 20:04

טוב אז בעניין הזה, האופציה היחידה שלי היא דרך קופ"ח, אין לי כסף,

עדיף ללכת לפסיכיאטר או לפסיכולוג? התפקיד של פסיכיאטר לפי מה שאני יודע זה לתת כדורים, לא חוות דעת.
שקר כלשהו1

הודעהעל ידי שקר כלשהו1 » 24 מרץ 2009 20:17

זה אני כתבתי את ההודעה למעלה, נעלמה לי הסיסמא ואני לא מצליח לשחזר אותה בגלל הפרנויות שלי, עשיתי מייל חדש רק בשביל זה עם סיסמא שאני לא זוכר.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 24 מרץ 2009 21:33

אתה יכול גם לבקש שוב לראות קבן כשתלך לבדיקות הנוספות, ואתה יכול לחכות כמה זמן אחרי זה לראות אם מזמנים אותך או לא. בסך הכל אתה לא בלחץ של זמן שצריך מהר להניע דברים. אתה כמובן גם יכול ללכת להשיג חוות דעת, שזה בכל מקרה יכול לעזור.

בחלון התחברות אתה יכול להיכנס ל"שכחתי את סיסמתי" ולשלוח אותה למייל שאיתו נרשמת. אם אתה רוצה אני יכול לאפס לך את הסיסמה. חבל שהניק האהוב עלי יושבת.
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים