מיואש לגמרי צריך עזרה כנסו..

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

מיואש לגמרי

מיואש לגמרי צריך עזרה כנסו..

הודעהעל ידי מיואש לגמרי » 01 מרץ 2009 20:41

אני משרת בחטיבת גבעתי חצי שנה התגייסתי מורעל אבל מהר מאוד (אחרי חודשיים) קלטתי שמיציתי תעצמי וצבא זה לא בשבילי.
יש לי הרבה בעיות בבית מצב כלכלי קשה חוב משכנתא של 20000 שקל רוצים לפנות אותנו מהבית.
אני חיב להיות בבית יום יום לעבוד ולהביא כסף.
אני גר אצל סבא שלי וסבתא שלי שני אנשים חולים אני חייב לטפל בהם אבל הבעיה שהייתי אצל משקית תש והיא לא עוזרת בגרוש.
המצב הנפשי שלי רק הלך והחמיר בזמן שאני בצבא התחילו להופיע אצלי מחשבות על התאבדות אני ניכנס לדיכאונות שקשה לי לצאת מהם זו התקופה הכי שחורה בחיים שלי ואני פשוט חייב לצאת מהצבא.
אני נפקד כבר 42 יום והמטרה שלי בראש ובראשונה זה להפוך לעריק להסגדיר את עצמי ולהיגרע מהחטיבה .
אני רוצה לראות קב"ן בכלא הייתי כבר בפפגישה אצל קבנית בבסיס והיא פשוט נפנפה אותי ואמרה לי שהיא לא יכולה לעזור לי ושהכל בסדר אצלי ואני חייב לתת 3 שנים כמו כולם למרות שסיפרתי לה על כל הבעיות שלי וגם הוספתי שאני מרטיב בלילה במיטה סתם בשביל להחממיר תמצב ושיש לי חרדות וכל מיני דברים.
אני רוצה לראות קבן בכלא ודרך שם לצאת מהצבבא הזה השאלה היא מה אני צריך להגיד לקב"ן בשביל שהוא יוציא אותי באמת מהצבא ולא יננפנף אותי כי לפי מה שהספקתי להבין הם מעדיפים שאנשים יתאבדו להם ידפקו עריקויות ומה לא העיקר לא לשחרר אותם על 21.
מה אני צריךך לגיד לקבן איך לדבר מה לעשות בבקשה למנוסים שפה תעזרו לי ותייעצו אני במצב של יאוש :(
Jack_Flash
יצירת קשר:

Re: מיואש לגמרי צריך עזרה כנסו..

הודעהעל ידי Jack_Flash » 01 מרץ 2009 21:19

תקשיב מה תעשה, לך חזק על העניין של דיכאון קליני. כניראה שלא הפגנת מספיק תסמינים שבגינם משחררים, אלא רק רצון עז להשתחרר. וזה, כאמור, לא מספיק. אם לא קראת את טרגט 21, תקרא אותו ואז תחזור להתייעצות בפורום. אחרי טרגט 21 אני ממליץ על מאמר מפורט על דיכאון קליני שיכול מאוד לעזור לך - http://www.hebpsy.co.il/articles.asp?id=1142

מה שהפתיע אותי זה שהקב"נית שמה עלייך זין למרות שאמרת שאתה מרטיב במיטה בלילה, סעיף שעליו משחררים למיטב ידיעתי. אבל חפיף, לך לקב"ן אחר. חוות דעת מפסיכולוג/פסיכיאטר אזרחי יש לך?

עוד משהו שהפתיע אותי הוא שהמש"קית ת"ש שלך לא שמה עלייך. בושה לצבא.
עוד דוגמא למישהו שמתגייס עם שיא המוטיבציה לתרום, והצבא פשוט מדכא אותו. חבל.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
MSMS
יצירת קשר:

Re: מיואש לגמרי צריך עזרה כנסו..

הודעהעל ידי MSMS » 09 אפריל 2009 22:32

)נעשה קצת סדר -
1. בנושא הת"ש - זו אכן בעיה ידועה בצבא. אתה מתאר מצב לא נעים, אבל גם 'גרועים' ממך בתחום הזה לא מקבלים מספיק מענה. הצבא מרשה לעצמו לחשוב שאם יתנו עזרה כספית מזערית, או איזה לילה בבית זה מה שיעזור. בתחום הזה אין ממש ישועה..

2. בנושא הקב"ן.
אתה נפקד ורוצה להיות עריק, מה שכדאי לך לעשות זה לפעול לקבל הפטור עוד לפני שאתה מסגיר את עצמך. למה? כי אם תסגיר את עצמך, עד שתישפט ותשב בכלא יכול לעבור הרבה זמן וכל הנושא של ידחה. אף אחד לא מבטיח לך שתראה קב"ן בכלא או אחרי.. לכן רצוי קודם לטפל במצב ואז לגשת לצבא.
איך עושים את זה? יש מדור ברה"ן בתל השומר, המקום המרכזי של פסיכולוגים ופסיכיאטרים - היתרון שלהם הוא שהם מקבלים גם נפקדים ועריקים מבלי להסגיר אותם. יכול להיות לך מצב שתקבל כבר המלצה ל21, ורק לאחר מכן תסגיר את עצמך או שתוך כדי יקרו הדברים - מה שבטוח ששם יעזרו לך (בדרך כלל :) ).

אתה יכול פשוט להתייצב שם על הבוקר (רצוי לפני 8 כדי לתפוס תור) ומבקש לראות קב"ן. כדי לגרום למצב שלך להיראות רציני יותר, כדי לנסות להביא חוו"ד של גורם מקצועי בקשר למצבך - זה יתרום מאוד. אם תוכל לגשת לפסיכולוג פרטי או לפסיכיאטר. הדרך הכי קלה והכי טובה זה פשוט מאוד לגשת למיון ולבקש שם פסיכיאטר. . הוא יאבחן אותך, יתן לך חוו"ד וישלח אותך חזרה לטיפול בצבאץ עם המסמך הזה תוכל להתייצב בברה"ן. (תנסה להקצין שם את המצב כמה שיותר, להראות מצוקה אמיתית כדי שלא יחייבו אותך. אם תוכל להביא איתך חבר או משהו זה יעזור כמובן).

בקשר לאיך להיראות אצל הפסיכיאטר במיון, בברה"ן וכו' - רצוי לקרוא טרגט21 כדי להבין איך הדמות הכללית צריכה להיראות. אתה צריך לזכור שעלייך להראות מצוקה נפשית אמיתית, ולא להישען רק על הבעיות הכלכליות כי אז הקב"ן ינפנף אותך. אתה יכול להשתמש בבעיות רק כגורם שולי נוסף שתומך במצב הקשה.
קח מטרגט21 את הקו הכללי שצריך להראות, איך להתנהג, לדבר וכו'..

אתה תראה שיהיה בסדר, אל דאגה.. זה דורש קצת מאמץ אבל זה באמת לא סוף העולם ולא מאוד קשה.
חשוב להתמיד כל הזמן.

בהצלחה, תחזור להתייעץ אם יש צורך.

הוקפץ לאחרונה על ידי Anonymous בתאריך 09 אפריל 2009 22:32.
משיח NOW !

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 6 אורחים