עזרה בקשר להשגת 21..

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

יהודה

עזרה בקשר להשגת 21..

הודעהעל ידי יהודה » 28 פברואר 2009 14:03

שלום, קוראים לי יהודה.
אני משרת בצבא מזה שנה ו5 חודשים לבערך.
אני בחיל המשטרה הצבאית, במקצוע מסוג "מדריך כלואים" ונמצא בפלוגת הליווים בכלא 6, לשעבר מד"כ בפלוגות.
אני מניח שלפחות 40% מהקוראים פה ישבו בבס"כים בארץ, אז יש מצב מישהו פה אולי מכיר אותי.
אני בשביל לצאת מהפלוגות אחרי כ-10 חודשים של שירות בתוכן ביצעתי נסיון פג"ע (פגיעה עצמית) שלחו אותי לפסיכיאטר הורידו לי פרופיל ל64 נפשי (לא ממש עזר בכלום..) וכעבור תהליכים של חודש המפקד בסיס שלי העביר אותי לליווים.
נכון התפקיד קל, אני לא עושה הרבה, ג'ובניק למופת.
אבל אני מרגיש שאני מבוזבז. היציאות שלי זה חמשושים ושבת ל-3 ואני אפילו בצבא מוגדר "בעל נתונים גבוהים" ואני מרגיש שאני יכול לתת יותר, אבל כבר לא במערכת הצבאית.
אני רוצה לעבוד כמו בנאדם, כי במילא המצב הכלכלי מאוד קשה (פינוי בית לא מזמן, ניתוקים קבועים של חשמל ומים) ולתרום למשפחתי.
אני רוצה להרגיש סוף סוף טוב עם עצמי, כי עד כמה שסחבתי את עצמי, לא הצלחתי להפיק שום עונג מהשירות עצמו. עד כמה שאני צוחק שם ויש לי הרבה חברים וכו, המערכת עצמה לא משפיעה עלי לטובה. אני לא בנוי למשמעת צבאית.

אני בטיפול של הקבנית שמה שסיפרתי לה שאני רוצה לצאת היא התחילה להגיד מה וזה ו21 זה גרוע (וכל השטויות על הפרופיל, אני כבר מודע לאמת עליו חצי מהחברים שלי יצאו גם) ולא כל כך מאפשרת לי לצאת, במיוחד לאור העובדה שהותקפתי לאחרונה (איזה עציר בדואי זרק עלי אבן לראש בזמן ליווי אחד שעכשיו באשפוז פסיכיאטרי קצת דפוק..)

אני מבקש את עצתכם, מה לעשות? במיוחד לאור העובדה שאני ש"צ זה מקשה עלי עוד יותר לצאת..
תודה מראש,
יהודה.
MSMS
יצירת קשר:

Re: עזרה בקשר להשגת 21..

הודעהעל ידי MSMS » 28 פברואר 2009 14:25

אם אני מצליח להבין נכון, הבעיה שלך עם הקבנית זה שאתה ב'טיפול' למעשה. לא נראה שאתה שואף או צריך יותר מזה, בסך הכל דואגים לך לשיחות פה ושם כדי להעביר את השירות.
אתה צריך להגיע למצב שהמסגת הקבועה של הטיפול תתערער, שהקבנית תבין שאתה לא סתם בא לשיחות אלא צריך יותר מזה.

אפשר לעשות את זה בכמה דרכים.. תחילה לנסות להגביר את הפגישות. אם היא קבעה לך לדוג' מפגש לעוד חודש, תופיע כבר בעוד יומיים בטענה שאתה לא יכול לסבול יותר. תשב לו על הראש בקיצור, תראה לה שאין ברירה ואתה חייב להשתחרר. תדגיש כמה המצוקה שלך קשה, תקרא טרגט21 ותיקח משם את הרושם הכללי איך צריך להיראות, לדבר ועל מה צריך לדבר.

אם זה לא עוזר הכי פשוט זה לפנות למיון בבקשה לראות פסיכיאטר. אם אתה יכול להגיע עם חבר או בן משפחה שהביא אותך כביכול כי לא ידע מה לעשות איתך זה עדיף.
הפסיכיאטר יאבחן אותך וישלח אותך חזרה לטיפול בצבא.. עצם הפנייה למיון תגרום להתעוררות אצל הקב"ן.
וכמובן, אפשר לפנות לברה"ן לאחר הפנייה למיון כדי להראות החמרה במצב .
משיח NOW !
יהודה

הודעהעל ידי יהודה » 28 פברואר 2009 21:24

אכן אני נמצא ב"מעקב השגחתי" מאז שפגעתי בעצמי כביכול כי זה הפקודות הברה"ניות של הצבא.
השיחות שלי עם הקב"נית אלה רק שיחות פשוטות, ואני מודה באמת, העלתי רק פעם אחת תאפשרות לצאת מהצבא.
רוב השיחות היו על פסילת מקצוע (45 נפשי, זה פוסל את ההסמכה להיות ש"צ) בשביל לקבל איזה יומיות או משו, שאני אוכל לעבוד ברוגע ולהרגיש שאני תורם למשפחתי.
אבל לאחרונה אפילו התערערתי על החלטה זו ופסקתי סופית שאני מעוניין רק ב21 ולא פחות.

אני פוחד להצהיר על כוונות אובדניות (התאבדות, מחשבות על מוות) כי הסעיפים האלה אכן יפסלו כשירות אבל אפשר לצאת על הסעיפים היותר פשוטים.

ודבר אחרון, לגבי המיון.. פשוט באים לביה"ח הקרוב למיון ודורשים לראות פסיכיאטר!? אף פעם לא הבנתי איך המיון עובד.. במיוחד לא בקטע של פסיכיאטר..
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 28 פברואר 2009 21:29

יהודה כתב:אכן אני נמצא ב"מעקב השגחתי" מאז שפגעתי בעצמי כביכול כי זה הפקודות הברה"ניות של הצבא.
השיחות שלי עם הקב"נית אלה רק שיחות פשוטות, ואני מודה באמת, העלתי רק פעם אחת תאפשרות לצאת מהצבא.
רוב השיחות היו על פסילת מקצוע (45 נפשי, זה פוסל את ההסמכה להיות ש"צ) בשביל לקבל איזה יומיות או משו, שאני אוכל לעבוד ברוגע ולהרגיש שאני תורם למשפחתי.
אבל לאחרונה אפילו התערערתי על החלטה זו ופסקתי סופית שאני מעוניין רק ב21 ולא פחות.

אני פוחד להצהיר על כוונות אובדניות (התאבדות, מחשבות על מוות) כי הסעיפים האלה אכן יפסלו כשירות אבל אפשר לצאת על הסעיפים היותר פשוטים.

ודבר אחרון, לגבי המיון.. פשוט באים לביה"ח הקרוב למיון ודורשים לראות פסיכיאטר!? אף פעם לא הבנתי איך המיון עובד.. במיוחד לא בקטע של פסיכיאטר..

אתה צריך להקצין את ההרגשה. זה לאו דוקוא קשור בהצהרות.. לא צריך להצהיר "באתי לצאת!". אתה צריך לגרום לה להבין שאתה לא שורד יותר בצבא.. להדגיש את החרדות, את זה שאתה לא ישן, לא אוכל, לא יוצא עם חברים, לא מסוגל לשהות בבסיס.

אתה לא צריך להצהיר על מחשבות אובדניות, מספיק לרמוז במשפטים כמו "לא יודע מה אני יעשה בחיים.. נמאס לי מהכל".
בקשר לסעיפים יש לך פה טעות קטנה - הסעיפים לא מורכבים מ "התאבדות" ודברים דומים, גם אם תצהיר שאתה עומד להתאבד הסעיפים הם בכיוון של "קשיי הסתגלות", "אישיות מופנמת" וכד'. ככה הם נראים, ולפעמים השחרור לא ממש קשור למה שתיארת בשיחות אלא סתם הלבישו סעיף כזה או אחר על הטופס.

בקשר למיון - כן, פשוט מאוד.
כמו שאם תשבור את היד תלך למיון ותבקש אורטופד.. אתה הולך למיון ומבקש לראות פסיכיאטר. זה לגטימי לחלוטין ויש אחד תורן כל הזמן.
משיח NOW !
יהודה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי יהודה » 28 פברואר 2009 21:49

אני די חושב שהבנתי את הכיוון שלך.. זה די בערך מה שאמרתי שניסיתי לצאת מהפלוגות.
"אני כבר לא יכול לראות את הבסיס" "למה אני פה?" וחוסר הבעה וחוסר חשק לכלום.
למזלי יש לנו פסיכיאטר בבסיס שבא פעמיים בשבוע.. אז אני מקווה שיפנו אותי אליו.. או שכדאי לבקש?

בכל מקרה, אכן עזרת לי מאוד.
אני מודה לך!
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 28 פברואר 2009 22:56

תבקש, בוודאי. יש השפעה לזה שאנשים סביבך רואים שאתה במצב לא טוב ויוזמים פגישה עם הקבן, אבל לא צריך ללכת סחור סחור בשביל זה, אפשר גם לבקש וזהו.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
איתי

הודעהעל ידי איתי » 01 מרץ 2009 03:50

את משה מייזיש מכלא 6 אתה מכירר?.. 9 פעמים כלא...

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 26 אורחים