פטור מנשקק

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

איתי

פטור מנשקק

הודעהעל ידי איתי » 25 פברואר 2009 14:32

התגייסתי השבוע ואני מחכה לטירונות 02 בעוד שבועיים... הייתי רוצה להוציא פטור מנשק... דרך מי ואיך אני מוציא פטור נשק??..
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: פטור מנשקק

הודעהעל ידי במילא רגוע » 25 פברואר 2009 15:10

ואני רוצה גלידריה נורמלית בירושלים שפתוחה אחרי 8 בערב, ולא ממוקמת בסימטה צדדית בקטמונים.

זה כמעט בלתי אפשרי לקבל פטור מנשק, בטח פטור קבוע. לרוב יעדיפו לשחרר אותך לפני שייתנו לך פטור כזה (בעקרון פטור מנשק זה סף מובהק לשחרור), ורוב הסיכויים שפשוט לא תקבל כזה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 25 פברואר 2009 18:05

איך פטור מנשק?

אם סתם לא בא לך להסתובב עם מקל למשך חודש - תעזוב להסתבך זה כולה חודש של להסתובב איתו ולירות כמה פעמים (טירונות 02 אחרי הכל).

אם אתה פאציפיסט, מה לכל הרוחות אתה מתכוון לעשות בצבא?

אם יש לך איזשהי טראומה מנשק, ובכל אופן אתה רוצה לשרת, אז שתדע שלסרב לחתום על נשק ולפנות עם הנושא לקב"ן, שהוא זה שאמור לתת "פטור מנשק" - היא אופציה שעם סיכוי סביר היא תוביל לשחרור, והסיכוי שנותר מוביל להסתבכות עם המערכת (שניהם לא דברים רעים בהכרח, תלוי במה שאתה רוצה להשיג).

בכל אופן בחיים לא שמעתי על בנאדם עם "פטור מנשק" - אולי אולי השערה גסה שנתנו לכמה עתודאים מאוד מאוד מיוחדים.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 25 פברואר 2009 18:51

אני מכיר שני חיילים שקיבלו פטור מנשק. אחד מיוזמתו (לא יודע בדיוק איך הוא פעל)
והמקרה של השני קצת חריג - בכלל לא רצו לגייס אותו עקב בעיות נפשיות (אמיתיות) קשות שהיו לו בעברו. בסופו של דבר הוא נאבק להתגייס והתעקש לקבל נשק. בהתחלה בכלל לא רצו לתת לו להחזיק נשק.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
Blinchik
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Blinchik » 25 פברואר 2009 20:53

בטירונות ניראה לא נותנים פטור כזה בכלל, אחרת משחררים...כי זה משה בעיקר מלמדים אותך בטירונות 02 להחזיק נשק ולירות קצת...
אני לדוגמא הייתי עם נשק בטירונות, ולאחר מכן קיבלתי פטור בבסיס הבאה שלי...וד"א לא הייתה בעיה קשה להסיג אותו כי זה הייה בסיס של יומיות.
You've only got three choices: run, hide... or die
miyfks
יצירת קשר:

הודעהעל ידי miyfks » 27 פברואר 2009 00:35

שלומלום!

אני ממאי 2008 לא מחזיק נשק! אמרתי לנשק שאני מרגיש לא כשיר וזה הספיק לו בשביל לא לתת לי נשק, למרות שהייתי צריך לשמור, לעמוד במחסום, ללוות נסיעה וכמובן לעבור מטווחים... כשהגעתי לחטיבה ורצו לתת לי נשק, אמרתי למפקד שלי שאני אחתום על נשק רק אחרי שהוא יחתום לי על מסמך שהוא לוקח אחריות על כל מה שיקרה לי כתוצאה מהחזקת הנשק... זה הספיק לו בכדי לעבור לנושא הבא...

בברכה,
מנשה נחמיאס.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 27 פברואר 2009 23:14

מה זה החארטה הזה? אתה בא לשמירה בלי נשק, אומר למפקד "הנשק אישר לי" והוא מחליק לך? אתה הזוי, בנאדם.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 21 אורחים