לצאת או לא לצאת?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אנונים

לצאת או לא לצאת?

הודעהעל ידי אנונים » 25 פברואר 2009 07:54

אני כבר שנה וחצי בצבא.
התגייסתי לקרבי (תותחנים) בסה"כ היה לי שם שירות כיף ומהנה.
עד שלפני כחצי שנה התחילו להופיע אצלי טיקים (כנראה תסמונת טוראט)
מדובר בקולות ממש חזקים בלתי נשלטים (נביחות,צווחות קולות) בעיה לא הכי קלה אבל אפשר להסתדר איתה.
בעקבות זה יצאתי מקרבי ועכשיו אני עושה יומיות בתפקיד שאני לא ממש מרוצה ממנו עד 5- 5 וחצי.
לא ממש טוב לי איפה שאני נמצא ולצערי בררתי ואני יכול לצאת רק על פרופיל נפשי.
הגישה האינטרסנטית שמצד אחד אני מרגיש שאני מבזבז את הזמן ואני יכול בעצם להתחיל את החיים לעבוד/ללמוד ולעשות כסף ומבחינתי יש לי סיבה אמיתית לצאת.
ככה שבאופן אישי אני לא ארגיש משתמט ואני חושב אפילו על אופציה של שירות לאומי.
מצד שני כל אזרח במדינה צריך לעשות 3 שנים וזה אחת מהחובות שיש במדינה הזאת וגם יש מעסיקים שיסתכלו על אדם שלא סיים צבא בעין אחרת. וזו גם סוג של התמודדות עם המצב.
מה אתם הייתם עושים?
miyfks
יצירת קשר:

Re: לצאת או לא לצאת?

הודעהעל ידי miyfks » 25 פברואר 2009 09:55

שלומלום!

לדעתי, בתפקיד הנוכחי שלך לא הייתי נשאר... היית לוחם - היית נשאר, אתה כבר לא - תפרוש... מיצית...
אם אתה יכול לצאת... בהצלחה!

בברכה,
מנשה נחמיאס.
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 25 פברואר 2009 10:58

זו שאלה קשה, אין ספק ששחרור זה לא דבר קל.. אבל זה גם לא משהו בשמיים.
כל מה שמנסים להלביש על זה, כמו שאתה טוען למשל - "מה יגידו", "זה חובה על כולם" ועוד דברים בסגנון זה כבר מזמן לא זה. אם תבדוק את הנתונים תבין שאחוז האנשים שלא עושים צבא הוא גדול מאוד, והוא בקו עליה תמידי.
יש לך יתרון נוסף שעברת את השנה ולכן ירשם לך שירות 'מלא' (קבלת כל הזכויות וכו').

אם אתה מרגיש מבוזבז והגעת למצב שאתה רוצה להשתחרר זה אומר משהו, תנסה לחשוב עם עצמך אם זה שווה את זה העוד שנה וחצי שתסחוב ככה.
משיח NOW !
אנונים

הודעהעל ידי אנונים » 25 פברואר 2009 13:52

מישהו יכול להוכיח לי את הטענה הזאת? זה משהו מאוד מכריע.
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 25 פברואר 2009 14:19

אנונים כתב:

מישהו יכול להוכיח לי את הטענה הזאת? זה משהו מאוד מכריע.

זה אפילו טוב יותר -
אם סיבת השיחרור הינה מטעמי בריאות, על אף שלא השלמת שנת שירות תהייה זכאי להטבות כמו של חייל משוחרר מן השורה. לדוגמא: מענק שיחרור ופיקדון אישי (בהתאם כמובן למספר החודשים בו שירתת), דמי אבטלה, הקלות במס הכנסה ועוד

מהציטוט מובן שמי ששירת שנה לפחות זכאי לכל ההטבות והזכויות. כלומר גם מי שהשתחרר על אי התאמה אחרי שנה וחודשיים זכאי להכל כי הוא עבר את השנה.
אבל, בפטור בריאותי "השנה" אפילו לא משנה. כי הפטור הזה מקנה את כל הזכויות במילא.

סתם דוגמא - נק' זיכוי מס.
חייל ששירת פחות משנה לא זכאי לנק' זכות.
חייל ששירת שנה ומעלה מקבל נק' זכות אחת.
חייל ששירת למעלה משנתיים מקבל 2 נק' זכות.
-חייל ששוחרר מטעמים רפואיים יקבל נק' זכות אחת בכל מקרה, גם אם שירת יום וחצי בצבא.

ככה יוצא שאתה מכוסה מכל הכיוונים מבחינת מה הסביבה תגיד, אם זה משנה לך. אבל מבחינה חוקית - עצם הפטור הזה יתן לך הכל כבר, בלי קשר לכלום.
משיח NOW !
אנונים

הודעהעל ידי אנונים » 25 פברואר 2009 14:29

הזכויות האלה פחות חשובות לי. מה שחשוב לי הוא מה יהיה רשום אח"כ בתעודת שחרור.
למיטב הבנתי מי שעושה שירות לא מלא נרשם לו בתעודת שחרור סיים שירות חלקי / פטור משירות בצה"ל.
מישהו יודע?
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 25 פברואר 2009 14:34

אנונים כתב:הזכויות האלה פחות חשובות לי. מה שחשוב לי הוא מה יהיה רשום אח"כ בתעודת שחרור.
למיטב הבנתי מי שעושה שירות לא מלא נרשם לו בתעודת שחרור סיים שירות חלקי / פטור משירות בצה"ל.
מישהו יודע?

בתעודת השחרור יש שורה שכתוב: "אורך שירות: ______" יהיה כתוב לך מספר החודשים ששירתת.
ויש עוד שורה שכתוב: "סיבת שחרור______" יהיה כתוב לך "מטעמי בריאות".

תעודת פטור אתה תקבל בנוסף, בלי קשר לתעודת השחרור.
משיח NOW !
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 25 פברואר 2009 15:00

שירות מלא זה לא. אתה לא תקבל את התעודה האו-כל-כך יוקרתית ששטרן דאג להוציא. אבל מבחינת ההגדרה וההטבות, אתה תוגדר כמי ששירצ בצבא והשתחרר. השאלה היא מה פה מציק לך, ממה אתה מודאג? יש את מה שאתה חושב על עצמך, ויש מה שאחרים חושבים עליך, ויש דאגה בענייני עבודה. לגבי מה אתה חושב על עצמך זה אתה יודע, מה אחרים חושבים עליך בזה אתה במילא לא יכול לשלוט, אבל באופן כללי קשה לי להאמין שמישהו, כולל מעסיק עתידי, ישמע שהיית שנה וחצי בקרבי והשתחררת אחרי שהתגלתה אצלך בעיה רפואית (אתה גם יכול להדגיש ששחררו אותך ולא שרצית להשתחרר) ויחשוב שאתה לא בסדר.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 14 אורחים