ש"ל

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

פטורית

ש"ל

הודעהעל ידי פטורית » 24 פברואר 2009 21:35

אני לא מתגייסת , דרך איפה אפשר לעשות שירות לאומי?
miyfks
יצירת קשר:

Re: ש"ל

הודעהעל ידי miyfks » 24 פברואר 2009 21:40

שלומלום!

כל מוסד שמקבל מתנדבים על בסיס 'שירות לאומי'.
בית חולים תל השומר: פקידת מרפאה.
פרוטיאה בכפר - דיור מוגן: סיעוד קשישים.
קריית שמונה - תושבי קו עימות: הדרכת ילדים.
מזל טוב ובהצלחה...

בברכה,
מנשה נחמיאס.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 24 פברואר 2009 21:55

אם את חילונית את יכולה לפנות לעמותת שלומית או לעמותת ש"ל, הן מרכזות מגוון רחב של תפקידי שירול. אבל אם את יודעת מה את רוצה ויש לך יוזמה את יכולה גם ליצור תקן של בת שירות במקום שעדיין אין בו, זה לא דורש מאמץ רב, רק לגשר בין שלומית למקום שבו את רוצה לעשות שירול.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
יוספ
יצירת קשר:

הודעהעל ידי יוספ » 24 פברואר 2009 22:13

אני כרגע גם כן מתהליך יציאה אבל אני כבר עוד ארבע חודשים בן 21 אז מה אפשר לעשות אין לי זמן
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 24 פברואר 2009 22:50

אפשר להתנדב בלי קשר לשירול. זה לא ייתן לך הטבות (אפשר לחשוב על איזה הטבות מדובר), אבל אולי זה ישקיט לך או לאנשים אחרים את המצפון, אם זה מה שמטריד אותך. ואפשר גם לא להתנדב, זה שבארץ עושים משירול חצי חובה זה רק בגלל המיליטריזם המתלהם שדורש מכולם לשלם גם אם הם לא חייבים.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
miyfks
יצירת קשר:

הודעהעל ידי miyfks » 25 פברואר 2009 10:40

שלומלום!

מה עכשיו רע בשירות לאומי? למה לא להתנדב?
אז סיכמנו שלא עושים צבא, אבל לתרום משהו? בזמן שהחברים שלך מבזבזים את הזמן שלהם בצבא...
השלב הבא זה לא לשלם מיסים למדינה שמתקצבת את משרד הביטחון שמזרים כסף לצבא הכיבוש'...

בברכה,
מנשה נחמיאס.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 25 פברואר 2009 14:36

מה רע בשירול? שבארץ עושים משירול חצי חובה רק בגלל המיליטריזם המתלהם שדורש מכולם לשלם גם אם הם לא חייבים.

אני לא אמרתי לא לשרל. אמרתי שאפשר גם לא, וזה ממש לא סוף העולם. להתייחס לזה כאילו כל מי שלא משרצ צריך לשרל זה מיליטריסטי וקצת פשיסטי בעיניי. אני ממליץ בחום שתקרא את המאמר של יעל שילה על חובת ההתנדבות

בלי קשר, אני ממש בעד סרבנות מיסים. בספרד יש התארגנות יפה של אנשים שמסרבים לשלם את החלק של תקציב הביטחון במיסים שלהם, הם אוספים את הכסף הזה ותורמים אותו לארגונים אנטי מיליטריסטיים בעולם. אבל בארץ קשה הרבה יותר לסרב לשלם מיסים כי לשכירים לוקחים מיסים לפני שהם מגיעים לידיים שלהם.
- מלכוד-22
Vandelay
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vandelay » 25 פברואר 2009 16:32

מה שבמילא אמר, עם דגש על עמותת שלומית או יותר נכון, עם דגש על -לא- עמותת ש"ל. מניסיון רע.
בהצלחה

נ.ב ערכתי כדי לציין שקראתי עכשיו את המאמר "חובת ההתנדבות".. מעולה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 16 אורחים