פגישה עם פסיכולוג אזרחי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

פגישה עם פסיכולוג אזרחי

הודעהעל ידי אורח » 23 פברואר 2009 19:13

שלום, אני מלש"בית. אני רוצה ללכת לפסיכולוג ולקבל חוות דעת בשביל הקב"ן. השאלה שלי היא כזאת- כשאני מגיעה אליו, להגיד לו ישר למה באתי? להגיד שאני פה כי אני צריכה להתגייס לצבא עוד חצי שנה ושזה מפחיד אותי וכאלה? או פשוט לדבר על הדיכאון הכללי שלי, שלא בהכרח נובע מהגיוס לצבא. אני פשוט מפחדת שאם אני אבוא ואגיד לו שאניפה בשביל לקבל חוות דעת לקב"ן, הוא יחשוד בי או משהו כזה. מצד שני, הבנתי שרצוי שבחוות דעת תוזכר המלצה שאני לא אשרת, ובלי שאני אזכיר את נושא הצבא, זה לא יקרה. מה אתם אומרים?
MSMS
יצירת קשר:

Re: פגישה עם פסיכולוג אזרחי

הודעהעל ידי MSMS » 23 פברואר 2009 19:50

אין צורך להצהיר במיידית שאת כאן כדי להשתחרר.
אבל כן תוכלי לפתוח בסיפור על הדיכאון שלך, ומשם להשליך את זה על הצבא - להגיד שאת מעכשיו לא מצליחה לישון בגלל חרדות מהגיוס וכו'..

עוד אופציה היא להשליך את האחריות על הצבא - להגיד שבקישו ממך להביא חוו"ד מגורם מקצועי (לשחק אותה טיפשה, לא מבינה למה).
משיח NOW !
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 23 פברואר 2009 20:23

באופן כללי הדגש צריך להיות על הבעיות הנפשיות ולא על הנסיבות שבגללן באת אליו. אבל כשהנסיבות רלוונטיות חשוב להזכיר אותן, רק בהקשר שמדובר בנסיבות, שהצבא ביקש ממך חוות דעת, או שאת לאחרונה מרגישה רע יותר בהקשר של הגיוס המתקרב. גם הפסיכולוגר הכי מתנגד גיוס ואמפטי לא יתלהב מפנייה שבמוצהר דורשת חוות דעת לצורך שחרור, לא כל שכן מישהו עם אנטי לעניין. ובכל מקרה קחי בחשבון שלצורך העניין חוות הדעת של הפסיכולוגר יכולה לעזור אם היא חמורה אבל גם אם לא התפקיד העיקרי שלה הוא לפתוח לך את הדלת לקבן ולשם כך כמעט כל חוות דעת תספיק.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
איתי

הודעהעל ידי איתי » 25 פברואר 2009 20:04

אופציה נוספת היא שתחכי עד חודש לפני הגיוס לפסיכולוג/פסיכיאטר וכבר יהיה לך יותר קל לקשר את הדיכאון שלך לתאריך הגיוס המתקרב... ושקשה לך לישון בלילות... את מפחדת וכו'...
בהצלחההה
road87
יצירת קשר:

הודעהעל ידי road87 » 25 פברואר 2009 22:50

מתי אתם חושבים בערך טוב לציין את הקטע של החוות דעת? אמצע / סוף..?..
miyfks
יצירת קשר:

הודעהעל ידי miyfks » 26 פברואר 2009 00:00

שלומלום!

חשוב מאוד לבוא עם ראשי פרקים להוציא את המקסימום מהחוות דעת... הרבה פעמים מישהו יוצא מאיבחון עם הרגשה של פיספוס, ששכח לציין פרט נפשי חשוב...
אם את רוצה להזכיר את החוות דעת מטעם הצבא, חשוב שזה יהיה בהתחלה - לא זורקים פרט כזה באמצע או בסוף... אם את רוצה סתם חוות דעת שתהיה לך בשביל הצבא, שיהיה לקראת סיכום האיבחון להראות לו שמה שהוא כותב זה איבחון רשמי ויבואו אליו בטענות על כל בעיה שתיווצר...
ככה פעלתי רבות במהלך שירותי הצבאי, בעיקר על בעיות רפואיות...

בברכה,
מנשה נחמיאס.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 פברואר 2009 00:03

נשמע טוב אם אני יכניס משהו בנוסח של "ניסיתי לדבר עם הצבא אבל הם אמרו לי להביא חוות דעת מפסיכיאטר", המממ?
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 26 פברואר 2009 00:05

אורח כתב:נשמע טוב אם אני יכניס משהו בנוסח של "ניסיתי לדבר עם הצבא אבל הם אמרו לי להביא חוות דעת מפסיכיאטר", המממ?

כן.
אתה יכול להגיד פשוט - הצבא ביקש ממני להביא חוו"ד.
משיח NOW !

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 21 אורחים