לימודים תוך כדי הצבא/21 ולימודים

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Weef
יצירת קשר:

לימודים תוך כדי הצבא/21 ולימודים

הודעהעל ידי Weef » 22 פברואר 2009 23:29

שלום!
אני חדש פה קודם כל אני חושב שזה מגניב שיש כזה מקום שלא כל אחד צריך לאכול את עצמו עם הטאבו הזה שנקרא "פרופיל 21" ושאר מיני ירקות.

אני לא מצפה לגיוס. לא מחכה לזה ולא נעליים. אני רוצה תואר ראשון כמה שיותר מהר ועם ממוצע כמה שיותר טוב כדי להתקבל לבצפר מקצועי
בחו"ל. יש לי ציונים מעולים בתיכון ואני מתגייס שנה הבאה.

קיצר הפרופיל שלי 72 ואני מנסה כבר מלאאא זמן להוריד ולאחרונה ככה התייאשתי ואנלא יודע מה לעשות. אני משחק על מגרנות וכאלה. הם לא שולחים לי
זימון לוועדה רפואית, לכן אני עמוק בבוץ והמונה דופק עד תאריך הגיוס.

לאחרונה חשבתי על לנסות להוציא פרופיל 21 על סעיף נפשי. קראתי המון והאתר הזה באמת עוזר, אבל יש לי בכל זאת כמה שאלות:
1. האם אני מגיע לפגישה עם הקבן ואוטומטית יורד לי הפרופיל ל21 (בממוצע)? מה הסיכוי לקבלת היעד הנכסף? זה שווה את זה לדעתך?
2. האם אני יכול לנסות להחמיר את תיאור מצב המגרנות שלי כך שהפרופיל אולי ירד מתחת ל64, כך אוכל לעשות יומיות וללמוד תוך כדי הצבא באוניב' הפתוחה?
אני שואל משום ששמתי לב שצריך אישור מיוחד ללימודים בצבא מהמפקד ולא תמיד נותנים. אני לא רוצה לבזבז דקה בצבא.

קיצר מה יותר קל: להתגייס ולצאת יומיות? או לצאת על 21 נפשי וללכת בנתיים לעבוד, לחסוך, וללמוד כמו שצריך.
אני חייב לציין שהממוצע ציונים בתואר הראשון הוא סופר חשוב, ובצבא אין ככ זמן ללמוד כי עייפים. מה גם שאין לי עבודה בצבא ולא חוסך כסף.

תודה רבה על העזרה, אל תהססו להציף בתגובות! :)
O'er the land of the free and the home of the brave
MSMS
יצירת קשר:

Re: לימודים תוך כדי הצבא/21 ולימודים

הודעהעל ידי MSMS » 22 פברואר 2009 23:40

1. זה כמובן לא אוטומטי. הקב"ן אמור לאבחן בך בעיה שעונה על הקריטריונים של השחרור ואז משחרר. בדרך כלל מדובר בכמה פגישות כשאתה כבר חייל, כשאתה מלש"זה מסתכם בפגישה-שתיים (כמובן שאם לא הולך אפשר תמיד להמשיך ולנסות). כשאתה מלש"ב הכל עובד על מה אתה מביא מהבית.. כמו שאתה מנסה להוציא פרופיל נמוך על מיגרנות וסביר להניח שהבאת אישור מהרופא לזה, כך גם בפן הנפשי תצטרך להביא חוו"ד מפסיכולוג או פסיכיאטר כדי לתמוך במה שאתה טוען.
מה הסיכוי לקבלת היעד? סיכוי גבוה מאוד.. מעטים האנשים (אם בכלל) שבאמת רצו ופעלו כמו שצריך ולא הצליחו. ברגע שמתמידים ועושים את הכל כמו שצריך משתחררים. לפעמים קצת יותר קשה, אבל בסוף זה הולך.
אם זה שווה זו שאלה אינדיבידואלית. אם אתה רוצה את זה כמובן שזה שווה.
2. להשיג יומיות זה לא מאוד מסובך.. או דרך פרופיל רפואי פיזי או בסופו של דבר דרך קב"ן (להוציא 45 נפשי), שזה דבר שהוא ממש לא בשמיים.
אתה לא צריך אישור מהמפקדים ללמוד, אתה יכול ללמוד באופן פרטי רק קח בחשבון שזה מאוד קשה. אני לא רוצה לשכנע אותך לכן או ללא.. אבל מהיכרות עם האוניברסיטה הפתוחה אתה צריך
א. הרבה זמן
ב. הרבה כח
ג. לא מעט כסף
קח בחשבון שגם אם תהיה יומיות אתה מסיים כל יום לא לפני 4-5, זה עוד בלי לדבר על אבטשים, שמירות, פעמים שתישאר יותר מאוחר ועוד דברים שיכולים לצוץ במסגרת הצבא.
קח בחשבון שלרוב תפקיד של יומיות הוא מאוד שוחק. בדרך כלל מדובר בנסיעות (לפעמים גם של שעתיים כיוון), יום מעייף ומאייש במשרד והרבה בלאגן.. ככה שאתה מגיע הביתה אין לך כח לכלום.
הפתוחה דורשת הרבה למידה בבית בגלל השיעורים המעטים, הרבה חזרה עם ספרים בבית (מכיר את זה מקרוב, יש לי 2 אנשים שלומדים במסגרת הזו בבית).
וכמובן נושא הכסף - שנת לימודים בפתוחה עולה בסביבות ה17-20 אלף ש"ח.. כמו שהבנת לעבוד לא ממש יהיה לך זמן ככה שאם אין לך כסף אתה יכול לשכוח מהכל.

יש חיילים שלומדים בפתוחה, זה לא סוף העולם.. אבל לרוב זה לא הולך ביחד.
משיח NOW !
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 22 פברואר 2009 23:59

תודה רבה על התגובה המהירה! ;)

קבלה לאוניב' ושיקולים כספיים לא מהווים פקטור מבחינתי. לצורך העניין זה בחינם.

אני בנאדם מאוד ראלי ואני לא רוצה לסכן עניינים ולחלום בהקיץ כאשר הסיכויי שלי אשכרה להשתחרר על 21 מהצבא שואף לאפס.
כמו כן אני לא מתכוון לשבת יום אחד בכלא. אני מה שנקרא ילד טוב ירושלים ואני לא עושה שטויות כאלו.

קיצר אני אשחק מול הקבן מה שצריך לעשות, אבל שוב, אני אעשה זאת רק אם אני יודע בוודאות שיש סיכוי (ולא קטן) להוציא פרופיל 21 לפני הגיוס. אני יודע שקשה מאוד להזיז פרופיל תוך כדי הגיוס בגלל זה.
חוץ מזה אני אשמח אם תוכל להיות יותר ספיציפי לגבי התהליך: מהי בוא נומר מידת ההתשה שלך? כמו שאמרתי אני ילד טוב ואני לא בנויי לעשות מעצמי פסיכי.
אני רוצה לצאת מהצבא בשקט ולא לעורר יותר מידי שטויות. חוץ מזה כלא זה לא אופציה בגלל רישומים בתיק ובלה בלה בלה שימנעו ממני קבלת אזרחות בחול בעתיד.

נראה לי אני דיי רוצה 21 וזה הפתרון האולטימטיבי עבורי, השאלה היא כמה זה קשה? ואני מדבר לפני הגיוס. מאיזה רופא אני צריך להביא חו"ד, אותו נוירולוג של המגרנות יכול לעבוד? רופא משפחה? הפנייה לפסיכיאטר?

תודה רבה על העזרה אתם מזה חמודים הייתי חייב לומר.
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 23 פברואר 2009 00:29

נתחיל מזה שנראה מפה שאתה קצת מצפה למסע בסגנון מלחמה. תוציא לך את זה מהראש, זה לא מאוד קשה, לא מעורב בזה בלאגן, לא כלא, לא צעקות ולא שום דבר שיהרוס את תדמית הילד הטוב שלך ;)

דבר שני, ידוע (ויגידו לך פה גם אחרים) שיותר קל להשתחרר כמלש"ב מאשר כחייל כי יש לך גישה הרבה יותר מהירה ללשכת הגיוס ולקב"ן, ומלבד זאת יש לך יותר זמן להתכונן ולהכין הכל מראש. כשחייל עושה את זה הוא לפעמים צריך להילחם במפקד שלו.. בקב"ן ששלחו אותו אליו וכו'.
אתה צריך לדעת שזה לא מאוד קשה להשתחרר, ויש פה המון המון אנשים שהשתחררו שיספרו לך שהם לא עשו שום דבר מיוחד מלבד כמה פגישות.

עכשיו- איך התהליך הולך?
אתה צריך להשיג חוו"ד מפסיכולוג/פסיכיאטר(עדיף) שמאשר שיש לך "משהו". זה לא חייב להיות המלצה חד משמעית שהוא מציע לשחרר אותך (למרות שזה יעזור), וזה לא צריך להיות חוו"ד שאתה בדרך לאברבנל וכד'.. בסך הכל עדות, מסמך שנותן לך רקע. את המסמך הזה, בצירוף(אם יש) כל דבר אפשרי שיש לך מהעבר מפסיכולוגים, יועצים, רופאים .. הכל הכל, אתה שולח ללשכת הגיוס בצירוף מכתב בקשה בו תפרט בקצרה למה אתה רוצה קב"ן.
לאחר השליחה רצוי לנדנד להם טלפונים כדי שיטפלו בך במהרה. .ולאחר זמן מסויים אתה כנראה תקבל הזמנה לבדיקת כשירות, או זימון לקב"ן או ווטאבר יש לזה אלף ואחת שמות.

כשתגיע לזה כדאי לך להציץ בטרגט21 (יש את זה פה למעלה בהכרזות הפורום). זה מסמך שמתאר לך ממש במפורט מהי הדמות שאמורה להיות מול הקב"ן. אתה לא צריך לשנן את זה בעל פה ולבצע אחד לאחד, אבל כן תיקח בגדול את הדמות הכללית, את אופי ההתנהגות, דוגמאות שאתה יכול להשתמש בהן וכו'.

כמובן שתמשיך להתייעץ פה צריך.
ואני מזכיר לך, זה נראה לך אולי כמו מלחמת עולם אבל זה ממש לא ככה. כשאני אומר שלפעמים זה לוקח יותר פגישות זה לא אומר שמתחיל אסון. .זה אומר שצריך להתאמץ קצת יותר - אולי עוד פגישה, אולי עוד חוו"ד.

**נקודה חשובה, כדי שלא תיפול בה - לצבא אתה צריך להציג רק את הבעיה הנפשית האישית שלך. אל תכתוב או תגיד דברים בסגנון "אני רוצה ללמוד"/"אני רוצה לתרום בצורה אחרת" או דבר אחר שדומה.. את הצבא זה ממש לא מעניין מה התוכניות שלך או איך תעזור בצורה אחרת למדינה, הם רוצים אותך בצבא. גם כשאומרים להם שהמצב בבית על הפנים זה לא מונע מבעדם להגיד "יהיה בסדר, תתגייס".
אתה יכול להשתמש בבעיות אחרות מהחיים, מהמשפחה כתומך, כגורם מסויים לדיכאון. אבל לא כדבר העיקרי
בהצלחה
משיח NOW !
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 פברואר 2009 23:30

אוקיי, תשמע..
אני נמצאת בדיוק אבל בדיוק באותה סיטואציה זה ממש מדהים שיש עוד מישהו כמוני! חח בכל אופן, ההבדל היחיד בניינו הוא שאני כבר התגייסתי..
ועכשיו בתהליכי יציאה.
תראה, לא על כולם זה משפיע ככה..ובסוף היום אני רוצה שתגיע להחלטה הנכונה לך..
אבל מהנסיון האישי שלי..ואני מדגישה זה רק הנסיון האישי שלי..
הצבא זה מקום שמדכא אותך ואת החלומות שלך..ושלא מאפשר לך ללמוד..גם אם אתה בתפקיד הכי פיצי וג'ובניקי שיש..
אלו השעות המטורפות, תורנויות מטבח, שמירות, כל פעם משהו אחר יפול לך על הראש..
גם אני מתכננת ללמוד בחול..
ואני יודעת כמה השקעה ומאמץ צריך לעשות בשביל באמת להגיע לשם.
עצה שלי- אם לשם אתה שואף הצבא זה לא מקום בשבילך
מצד שני- אם אתה מוכן "להקריב" 3 שנים מהחיים שלך ולהתחיל את המרוץ ללימודים אחרי זו גם אופציה.
מצד שלישי- יש הרבה מאד אנשים שמצליחים לשלב לימודים עם צבא..יכול להיות שאתה אחד מהם.
אני חושבת שזה אפשרי, זה הכל פונקצייה של כמה אתה תשקיע ותקרע את עצמך..אתה צריך לשאול את עצמך האם שווה לך לקרוע את עצמך בלימודים, להרוס לעצמך את החיים החברתיים, והכל רק בשביל לעשות צבא?
אם כן, מה טוב! אם לא, גם טוב!
הכי חשוב זה שתהיה מודע ליתרונות ולחסרונות של כל מה שתבחר לעשות ושתהיה שלם עם עצמך בנוגע למה שבחרת.
תקשיב רק לעצמך.
תאמין לי שאתה יודע הכי טוב!
בהצלחה!
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 23 פברואר 2009 23:57

וואו תודה רבה על התגובה! את נשמעת ממש בחורה מתוקה ואני מאחל לך המווון הצלחה בחו"ל (או בעצם בארה"ב - כי כל השאר פשוט לא קיים ! ^^)

דווקא הסיבה שאני כן רוצה להתגייס היא הסיבה החברתית: באוניב' הפתוחה או תל אביב אנלא יודע כמה חיי חברה יהיו לי. אני בטוח אשמור על קשר
עם החברים מהתיכון (לא כמו שכולם אומרים סמכי עלי). אבל חוץ מזה להם יהיו חבר'ה מהצבא ולי כלום. ואני בנאדם שחייב להיות עם חבר'ה כל הזמן אני סופר שונא להיות לבד.
כמו שאמרתי גם מאוד חשוב לי לשמור על ממוצע ציונים גבוה באונ'.
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 24 פברואר 2009 10:31

Weef כתב:וואו תודה רבה על התגובה! את נשמעת ממש בחורה מתוקה ואני מאחל לך המווון הצלחה בחו"ל (או בעצם בארה"ב - כי כל השאר פשוט לא קיים ! ^^)

דווקא הסיבה שאני כן רוצה להתגייס היא הסיבה החברתית: באוניב' הפתוחה או תל אביב אנלא יודע כמה חיי חברה יהיו לי. אני בטוח אשמור על קשר
עם החברים מהתיכון (לא כמו שכולם אומרים סמכי עלי). אבל חוץ מזה להם יהיו חבר'ה מהצבא ולי כלום. ואני בנאדם שחייב להיות עם חבר'ה כל הזמן אני סופר שונא להיות לבד.
כמו שאמרתי גם מאוד חשוב לי לשמור על ממוצע ציונים גבוה באונ'.

בנושא החברתי זה לא נכון מה שאתה אומר, זה סתם פראנויה. אני ועוד רבים אחרים פה לא נמצאים בצבא ועדיין יש לי חברים שהם חיילים, ג'ובניקים, קרביים וגם כאלה שמשוחררים כמוני.. לא רואה שום הבדל.
אגב, יש לי שלשה חברים שהם ג'ובניקים לחלוטין (תפקיד יומיות, גימלים בלי סוף, עושים רק צרות) שנרשמו לפתוחה ואחרי קורס וחצי בערך נטשו כי לא הצליחו עם כל העומס. ואחד מהם יצא מכיתת טכ"מ והיה שפיץ בפיזיקה, מתמטיקה וכד'..

שוב, קשה להגיד אם תצליח או לא (בטח כשאנחנו לא מכירים אותך). תנסה לחפש אולי חיילים בפתוחה שינסו לענות לך על מה הם מקריבים ואיזה אופי צריך בשביל להצליח שם. גם אם זה לא יראה לך זה לא אומר שאתה פחות טוב מהם, אלא רק פחות מתאים בסיטואציה הזאת.
משיח NOW !

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 33 אורחים