אישור עבודה בחו"ל והגירה

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108761 הגב
    segatashiro
    חבר

כעקרון הייתי אצל הפסיכיאטר לפני מספר ימים יחד עם אמא שלי, וכרגע נקבע לי שוב תור בעוד כשבוע לשם החלטה סופית בדבר שיחרור מהצבא עקב קשיי התסגלות.
    במהלך הפגישה הוא אמר הרבה דברים לי ולאמי לגבי הפרופיל והשלכותיו, בעיקר קשיים בקבלה לעבודה ממשלתית, עניין רשיון הנהיגה, לימודי רפואה וכו'.
    את הכל כבר הכרתי ולכן זה גם לא ממש הרתיע אותי.
    העניין הוא שבשלב מסוים הוא גם אמר שאם אקבל פרופיל 21, לא אוכל לקבל וויזת עבודה בארה"ב, קנדה, ניו זינלנד או בכל מדינה נורמלית. כמו כן לא אוכל להגר.
    הוא ציין שאותן מדינות שוללות את בקשות הגירה/עבודה ואינן רוצות להתעסק עם אנשים בעלי סעיפים מסוימים.
    בעיקר הוא הדגיש: חולי שחפת, איידס ומחלות/סעיפים נפשיים.
    האם מישהו יכול לומר לי אם זה נכון? אמת? סתם בולשיט שנועד להפחיד אותי?…
    עד עכשיו הייתי שלם עם כל תהליך היציאה, אבל עכשיו יש בי המון חששות לגבי הפרופיל עקב שלילת האפשרות לעבוד ולחיות יום אחד בחו"ל, שזו אחת השאיפות הגדולות ביותר…
    תודה מראש!

#175700 הגב
    Spor
    חבר

בולשיט.
    יש כאן המון אנשים בפורום הזה שהיגרו לחו"ל.

#175702 הגב
    segatashiro
    חבר

הבנתי.
    ובכל זאת כשאתה מגיש בקשה לויזת עבודה בחו"ל או הגירה וכו', אני הבנתי שחותמים על וויתור סודיות רפואית, לא?
    ואם כן, אז בסופו של דבר זה לא ממש מזיז להם במידה ויש לאדם סעיף נפשי כלשהו, נאמר קשיי הסתגלות וכו' כתוצאה מהצבא?
    תודה,

#175706 הגב
    Spor
    חבר
    quote segatashiro:

הבנתי.
    ובכל זאת כשאתה מגיש בקשה לויזת עבודה בחו"ל או הגירה וכו', אני הבנתי שחותמים על וויתור סודיות רפואית, לא?
    ואם כן, אז בסופו של דבר זה לא ממש מזיז להם במידה ויש לאדם סעיף נפשי כלשהו, נאמר קשיי הסתגלות וכו' כתוצאה מהצבא?
    תודה,

וויתור סודיות רפואית משמע גישה לתיק הרפואי שלך באזרחות.
    התיק הצבאי שלך סגור ב-7 מנעולים מפני כל גורם שהוא לא הצבא.
    מה שהיה מהרגע שהתגייסת ועד הרגע שהשתחררת – נשאר שם, ולא יוצא לשום מקום, אלא למשרדים שגם הם כפופים למשרד הבטחון.

#175716 הגב
    segatashiro
    חבר

אך הפרופיל מדווח למשרד הפנים, וכשאני חותם על וויתור סודיות בתהליך קבל ויזת עבודה/הגירה בפני השגרירות, הסעיף המדווח הופך להיות זמין בפני אותם גורמים לשם בדיקת עבר פלילי או סעיפים כלשהם רפואים אחרים, לא?
    או שלאורך כל תהליך הגישה היחידה שלם היא לתיק האזרחי בו בכלל לא מצוין דבר בנוגע לסעיף הנפשי?
    מצטער על החפירה, פשוט אני רוצה לעמת כמה שיותר דברים בנושא וכרגע אני לא ממש מוצא הרבה אינפורמציה בדבר חוץ מכמה חוות דעת מאנשים שעוסקים בתחום הפסיכיאטריה שטוענים שיש לאותם גורמים, מהרגע שיש וויתור סודיות, גישה לתיק במשרד הפנים והדלתות בפני סגורות אם ארצה לחיות ולעבוד במדינה כלשהי שאינה ישראל.
    תודה מראש!

#175717 הגב
    Spor
    חבר
    quote segatashiro:

אך הפרופיל מדווח למשרד הפנים, וכשאני חותם על וויתור סודיות בתהליך קבל ויזת עבודה/הגירה בפני השגרירות, הסעיף המדווח הופך להיות זמין בפני אותם גורמים לשם בדיקת עבר פלילי או סעיפים כלשהם רפואים אחרים, לא?
    או שלאורך כל תהליך הגישה היחידה שלם היא לתיק האזרחי בו בכלל לא מצוין דבר בנוגע לסעיף הנפשי?
    מצטער על החפירה, פשוט אני רוצה לעמת כמה שיותר דברים בנושא וכרגע אני לא ממש מוצא הרבה אינפורמציה בדבר חוץ מכמה חוות דעת מאנשים שעוסקים בתחום הפסיכיאטריה שטוענים שיש לאותם גורמים, מהרגע שיש וויתור סודיות, גישה לתיק במשרד הפנים והדלתות בפני סגורות אם ארצה לחיות ולעבוד במדינה כלשהי שאינה ישראל.
    תודה מראש!

מי אמר לך שטות כזאת? משרד הפנים? מה פתאום.
    היחידים שמקבלים את הדיווח הם משרד התחבורה, ורשות הנשק.
    את זה אני אומר לך מקריאה מעמיקה בטופס השחרור שלי עצמי.

#175720 הגב
    Anonymous
    חבר

יצאתי על נפשי ואני חי היום בחו"ל.
    אף אחד מעולם לא שאל אותי על סיבת השחרור מהצבא הישראלי.

#175721 הגב
    Anonymous
    חבר

יש הבדל בין אישור עבודה והגירה

בשביל לקבל ויזת הגירה לארה"ב למשל, צריך להביא תעודת שחרור ורקורד צבאי מצה"ל. כאמור, בתעודת שחרור, או בפטור, רשום סיבת הפטור. במקרה הזה יהיה רשום "מסיבות רפואיות". חשוב לציין שבשביל לקבל ויזת הגירה לארה"ב צריך לעבור בדיקות רופא של הקונסוליה וכן לעבור ראיון עם הקונסול. בבדיקת הרופא יש שאלון על עבר רפואי ונפשי. כמו כן הקונסול בראיון גם כן ישאל מדוע יש לך פטור רפואי.
    כאמור לפי תקנות ארה"ב-יש מה שנקרא inadmissibility כלומר, האם אותו אדם חולה במחלה שיכולה לסכן את הציבור (מדבקת, נפשית) או האם אותו אדם סובל ממשהו אשר בגללו יהיה לנטל על הציבור-למשל חולה סכיזופרניה אשר לא יכול לעבוד ויזדקק לסעד. בנוסף נבדקים עבר פלילי ושינוש בסמים. כל אלה יכולים להוות סיבה לסרוב ויזת הגירה. כן היו מקרים שבעלי מחלות נפשיות לא קיבלו ויזת הגירה לארה"ב.

עכשיו עד כמה השגרירות יכולה "לנבור" בתיקים הרפואיים הצבאיים-לא ידוע לי. ומה תענה כשתשאל מדוע שוחררת.

לגבי ויזת עבודה יכול להיות שהמצב שונה שכן לא תמיד צריך להביא תעודת שחרור ולעבור בדיקת רופא.

#175724 הגב
    Anonymous
    חבר

איך השגרירות יכולה לדעת איזה סעיף יש לך בפטור ומה המשמעות שלו??

#175727 הגב

למיטב ידיעתי השגרירות יכולה לראות רק מה שבתעודת השחרור/הפטור, ולא לדעת מה סעיף השחרור, שהוא מידע סודי. הם יכולים כמובן לשאול, ובטח שדברים כמו "קשיי הסתגלות" בצבא לא אמורים להפריע.

#175728 הגב
    Anonymous
    חבר

אם הם מבקשים לראות תיק רפואי של לשכת גיוס? יש אפשרות כזו? (האם בכלל לשכת גיוס שומרת את כל המיסמכיאדה של המלשב"ים?)
    או שהדבר היחידי שלשכת גיוס מראה זה את הפטור (ושם כמובן כתוב "סיבה בריאותית")

#175730 הגב
    Spor
    חבר
    quote בריאותי:

אם הם מבקשים לראות תיק רפואי של לשכת גיוס? יש אפשרות כזו? (האם בכלל לשכת גיוס שומרת את כל המיסמכיאדה של המלשב"ים?)
    או שהדבר היחידי שלשכת גיוס מראה זה את הפטור (ושם כמובן כתוב "סיבה בריאותית")

ושוב, כל המידע הרפואי עליך מרגע ההתייצבות בלשכת הגיוס,
    ועד השחרור – שייך אך ורק לצבא. אין לאף משרד אחר, חוץ ממשרד הבטחון, גישה לשם.

#175733 הגב
    Anonymous
    חבר

אז בעצם הדרך היחידה בה הם יכולים לעלות על זה היא אם הם מבקשים את תעודת השחרור, וברגע שהם רואים את הסיבה, נדלקת להם נורה אדומה?

#175738 הגב
    Anonymous
    חבר

כן, הם מבקשים תעודת שחרור
    וכן הם שואלים מה הסיבה לפטור
    עכשיו זה תלוי איך הם משתכנעים שאתה לא אדם עם בעיות…..

#175756 הגב
    Anonymous
    חבר

האם כל זה נכון לכל מדינה?
    וכל זה נכון רק להגירה, או שגם לעבודה?
    ובעבר שמעתי שיש מספר מדינות בעלות הסכם עם ישראל שמכניסות את כל מקבלי ה21 לרשימה שחורה…בלוף?…

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
מענה ל־אישור עבודה בחו"ל והגירה
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו