יציאה על סעיף נפשי מהצבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

MyDarkestDays
יצירת קשר:

יציאה על סעיף נפשי מהצבא

הודעהעל ידי MyDarkestDays » 28 ינואר 2019 20:53

היי, אני בחורה בת 19 ויש לי פרופיל 45 על סעיף נפשי (התקפי פאניקה) ולקות ראייה (מרכיבה משקפיים, לא כל הזמן). לאחרונה בגלל החמרה במצב הנפשי שלי בחרתי להוציא פטור מן הצבא, אבל בעקבות העובדה ששירתתי באופן רשמי בסדיר רק כשבוע הקב"נית שלחה אותי למפקד לרשום חו"ד חדש (הוא רשם פתק שבקצרה אומר "מה את רוצה ממני? את הקב"נית, זו האחריות שלך" לקב"נית) ולחזור אלייה בשלישי של שבוע הבא. כרגע אני בגימלים (שאינם נפשיים, בגלל שמשום מה היא סרבה לתת לי אותם) בעקבות התקף שלא פסק בימים האחרונים. רציתי לשאול מס' שאלות בשביל אולי קצת לאפשר לעצמי שקט נפשי:
1. קיבלתי 3 גימלים, הם נגמרים ביום חמישי הקרוב. מה הסיכוי שלגשת לביקור רופא ביום רביעי בצהריים יתן לי 3 גימלים נוספים שלהם אני זקוקה על"מ לקבל איזון נפשי? (ועד הפגישה השנייה עם הקב"נית)
2. האם הקב"נית יכולה לכפות עליי לשרת אם המצב הנפשי שלי לא סדיר ולהתעלם ממני ומהרגשות ומהתחושות האישיות והתסמינים הגופניים שלי?
3. האם ניתן לדרוש מהקב"נית פסיכיאטר על"מ לקדם את הליך הוצאת הפטור?
סמל אישי של המשתמש
Sunshine
יצירת קשר:

Re: יציאה על סעיף נפשי מהצבא

הודעהעל ידי Sunshine » 29 ינואר 2019 18:02

היי,

דבר ראשון אני אמליץ לך לפנות אל רשת הליווי, אם עוד לא עשית זאת, נוכל לתת לך ליווי אישי בתהליך, הפרטים ליצירת קשר נמצאים בחתימה שלי למטה.

ולשאלותיך:
1. על בסיס בעיות נפשיות לא סביר שיתנו לך גימלים שם, בסופו של יום ברור שתוכלי להכנס ולהסביר שאת זקוקה למנוחה בגלל מצבך, חייליםות עשו זאת בעבר וחלק גם קיבלו כמה ימי גימל, אבל הנוהל לרוב הוא או לתת לך מכתב עם המלצה לפגוש קבן בהקדם בבסיס (סתם נפנוף אלגנטי, לא באמת יעזור במשהו בפועל) או לתת לך הפנייה לפגוש פסיכיאטר במיון, שיוכל לתת לך סיוע נפשי וגימלים במידת הצורך, וניתן גם לפנות ישירות למיון, ולאחר מכן בשביל שיממנו לך את הפנייה, תצטרכי ללכת למרפאה בבסיס שלך ולמלא טפסים.
2. היא לא תתעלם, כמו שאולי היא תרגיש שזה לא אותנטי או שתחשוב שזה לא נורא ואת תוכלי להסתדר מבחינתה, מקרים כאלו קורים המון פעמים. ואם היא תחשוב שאת מסוגלת לחזור לשרת אז היא לא תתן שום הקלות או גימלים ואת תאלצי לחזור לבסיס.
3. לדרוש פסיכיאטר לא בהכרח יביא אותה לתת לך פגישה עם אחד, זה לרוב קורה עקב כך שהקבנית חושבת שיתאים לך טיפול בכדורים, או שהיא רוצה חוות דעת יותר רצינית לגביך מעוד גורם כי היא לא בטוחה, או שיש לה המלצה לגבי פרופיל חדש או הקלות עבורך שהפסיכיאטר הוא זה שאמור ליישם.
לשאלות ולעזרה אישית, מוזמנות ומוזמנים לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש כאן:

במייל -info@newprofile.org
או
באסאמאסים/וואטסאפ למספר הבא - 050-2905588

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים