מעוניין להתחיל בתהליך אך יש לי מספר שאלות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

מיואשמהצבא
יצירת קשר:

מעוניין להתחיל בתהליך אך יש לי מספר שאלות

הודעהעל ידי מיואשמהצבא » 22 ינואר 2019 17:47

1. מה תופס יותר פסיכיאטר פרטי או דרך קופת החולים?
2. אצל פסיכיאטר שדרך קופת החולים הדברים נרשמים בתיק הרפואי? (הבנתי שבפרטי לא)
3. מישהו יכול להמליץ לי בהודעה פרטית על פסיכיאטר פרטי באיזור חיפה והצפון?
4. על מנת לקבל חו"ד זה מצריך מספר מפגשים או גם מפגש אחד יכול להספיק?
5. האם אני צריך לציין בפני הפסיכיאטר שאני מעוניין לקבל חו"ד לצבא?
אשמח לתשובות מאלו שהצליחו לצאת על 21
תודה.
סמל אישי של המשתמש
Sunshine
יצירת קשר:

Re: מעוניין להתחיל בתהליך אך יש לי מספר שאלות

הודעהעל ידי Sunshine » 22 ינואר 2019 18:48

היי,

1. אין משהו ש"תופס" יותר כעיקרון מנחה, זה לא תלוי רק במי רשם ואיפה, אלה גם מה רשום? כמה זה תואם את מה שהקבן יראה מולו? בפועל החוות דעת בשני המקרים שציינת מגיע מאותו איש מקצוע - פסיכיאטר. וזה בהחלט יותר מקצועי מחוות דעת מפסיכולוג או עובד סוציאלי או הורה. אבל אל תחשוב שעצם זה שאתה מביא משהו מפסיכיאטר פרטי או מקופ"ח, אז פשוט ישר יסכימו עם מה שכתוב שם, זה לא עובד ככה.
2. כן בקופ"ח זה נרשם, ואצל פרטי לא.
3. הרשת ליווי לא ממליצה על שום פסיכיאטר. למה שלא תחפש בגוגל אחד באזור שלך? הם כולם פסיכיאטרים ויכולים לתת לך אבחון.
4. זה משהו שמתאמים בטלפון עם הפסיכיאטר לפני, בהחלט שאלה חשובה שצריך לשאול, יש כאלו שרוצים כמה מפגשים ויש כאלו שיסכימו גם אחרי אחד.
5. אין שום הכרח שתציין מראש שזה לצבא, בפגישה הוא הולך לשאול אותך שאלות על מצבך הנוכחי ועל הרקע שלך מן הסתם זה נושא שיעלה בפגישה איתו במילא.

אתה יכול לפנות לרשת הליווי (פרטים בחתימה) ותוכל לקבל סיוע אישי בתהליך שלך.
לשאלות ולעזרה אישית, מוזמנות ומוזמנים לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש כאן:

במייל -info@newprofile.org
או
באסאמאסים/וואטסאפ למספר הבא - 050-2905588
מיואשמהצבא
יצירת קשר:

הודעהעל ידי מיואשמהצבא » 22 ינואר 2019 20:19

Sunshine כתב:היי,

1. אין משהו ש"תופס" יותר כעיקרון מנחה, זה לא תלוי רק במי רשם ואיפה, אלה גם מה רשום? כמה זה תואם את מה שהקבן יראה מולו? בפועל החוות דעת בשני המקרים שציינת מגיע מאותו איש מקצוע - פסיכיאטר. וזה בהחלט יותר מקצועי מחוות דעת מפסיכולוג או עובד סוציאלי או הורה. אבל אל תחשוב שעצם זה שאתה מביא משהו מפסיכיאטר פרטי או מקופ"ח, אז פשוט ישר יסכימו עם מה שכתוב שם, זה לא עובד ככה.
3. הרשת ליווי לא ממליצה על שום פסיכיאטר. למה שלא תחפש בגוגל אחד באזור שלך? הם כולם פסיכיאטרים ויכולים לתת לך אבחון.
4. זה משהו שמתאמים בטלפון עם הפסיכיאטר לפני, בהחלט שאלה חשובה שצריך לשאול, יש כאלו שרוצים כמה מפגשים ויש כאלו שיסכימו גם אחרי אחד.
5. אין שום הכרח שתציין מראש שזה לצבא, בפגישה הוא הולך לשאול אותך שאלות על מצבך הנוכחי ועל הרקע שלך מן הסתם זה נושא שיעלה בפגישה איתו במילא.

תודה רבה על התשובה המהירה והמפורטת! אתם מצילי חיים ואני מתכוון לזה במלוא מובן המילה.
לגבי סעיף 3' זה אולי ישמע מצחיק אבל אני מפחד ליפול על איזה פסיכיאטר פטריוט שיבין לאן אני חותר ולא היה אובייקטיבי בטיפול בי
יש לי טראומה מהקב"נים בצבא שלהרגשתי לא היו באמת מקצועים או אובייקטיבים והיה נראה לי שמנקודת המבט שלהם כל המטופלים באים לקב"ן כדי להשתמט בגלל שהם מפונקים
במקרה שלי בגלל הטיפול הלקוי יצאתי מצולק לאזרחות מה שמשפיע עלי ביום יום
לא רוצה פיצוי כספי לא רוצה כלום רק רוצה שיפסיקו לזמן אותי למילואים ויעזבו אותי בשקט
משוחרר

הודעהעל ידי משוחרר » 23 ינואר 2019 17:49

מיואשמהצבא כתב:
Sunshine כתב:היי,

תודה רבה על התשובה המהירה והמפורטת! אתם מצילי חיים ואני מתכוון לזה במלוא מובן המילה.
לגבי סעיף 3' זה אולי ישמע מצחיק אבל אני מפחד ליפול על איזה פסיכיאטר פטריוט שיבין לאן אני חותר ולא היה אובייקטיבי בטיפול בי
יש לי טראומה מהקב"נים בצבא שלהרגשתי לא היו באמת מקצועים או אובייקטיבים והיה נראה לי שמנקודת המבט שלהם כל המטופלים באים לקב"ן כדי להשתמט בגלל שהם מפונקים
במקרה שלי בגלל הטיפול הלקוי יצאתי מצולק לאזרחות מה שמשפיע עלי ביום יום
לא רוצה פיצוי כספי לא רוצה כלום רק רוצה שיפסיקו לזמן אותי למילואים ויעזבו אותי בשקט

תראה, לרוב הקבנים בצבא הם פסיכיאטרים במילואים. אין דבר כזה פסיכיאטר "פטריוט", זה המקצוע שלו ובסופו של דבר המטרה שלו היא לעזור לך. בידיוק אותו הדבר כמו עורך דין שמייצג מישהו שנוגד את הדעות שלו, הוא בכל זאת עושה הכל בכדאי לנצח בתיק.
ממליץ לך מאוד לקרוא את "טרגט 21" כמה פעמים, לקרוא באינטרנט על פסיכיאטריה ודיכאון בפרט, להבין איך הכל עובד ולפי מה הקב"ן והפסיכיאטר מאבחנים אותך.
בהצלחה!
סמל אישי של המשתמש
Sunshine
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Sunshine » 25 ינואר 2019 12:25

אני רוצה לחדד קצת את מה שנרשם מעליי.
בהחלט כמו לכל אדם, גם לפסיכיאטר יש את הגישות הפוליטיות שלו, ויכול להיות שזה גם יתערבב לו בהכנת חוות הדעת ואולי יחשוד בך, ומצד שני הוא גם איש מקצוע ומנסה לעזור, ואם הוא יראה סיבה טובה (סימפטומים) של הפרעה נפשית אצלך אז הוא יתייחס לכך, זה התפקיד שלו בסופו של יום.
ועוד נקודה למחשבה: אם תלך לפסיכיאטר "שיעזור" לך, ואחר כך תגיע בצבא לקב"ן מה שקראת "פטריוט" שיחשוד, מה אז? אבחונים מהאזרחות מבחינת הצבא הן רק המלצות, בסופו של יום רק בצבא יקבע הפרופיל שלך.
העניין פה הוא להציג את המצוקה שלך, ולא לחפש שהאיש מהצד השני יהיה באותו ראש כמוך, ואם אתה מרגיש שקבלת טיפול לא מתאים, אתה יכול לערער וגם לבקש פגישה נוספת, ככה זה עובד.
לשאלות ולעזרה אישית, מוזמנות ומוזמנים לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש כאן:

במייל -info@newprofile.org
או
באסאמאסים/וואטסאפ למספר הבא - 050-2905588

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים