פטור על רקע אי התאמה וההשפעה על המשך החיים

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Sunshine412
יצירת קשר:

פטור על רקע אי התאמה וההשפעה על המשך החיים

הודעהעל ידי Sunshine412 » 24 דצמבר 2018 00:01

שלום לכולם,
לפני חודש גויסתי לחיל השריון, ובטירונות כבר הבנתי שאני לא מתאים ללוחמה כי אני בן אדם מאוד עדין נפש וגם הסביבה וגם המסגרת היו קשים מאוד, לאחר שהבינו שאני לא מתאים למסגרת הצבאית בכלל שוחררתי תוך חודש מהצבא ובתעודת הפטור רשום אי התאמה. זה לא שישבתי בכלא או הייתי בעייתי, פשוט הראיתי להם שאני במצוקה נפשית קשה ולכן הביאו לי קבן שהחליט לשחרר אותי מהצבא לגמרי.
אני מתכוון לבצע שירות לאומי במשך שנתיים. אני מודע לכך שאסור להפלות אנשים שקיבלו פטור בקבלה לעבודה אך למרבה הצער זה קיים במידה מסוימת ולכן יש לי כמה שאלות:

1. אם ייראו שעשיתי שירות לאומי שנתיים ותרמתי לחברה למרות הפטור, האם זה יעלים לחלוטין את צרות העין שעלולה להיות למעסיק כלפיי בגלל שקיבלתי פטור על אי-התאמה?
2. אם אני אומר שיצאתי מהצבא מסיבה רפואית כלשהי, ואני משקר כשאני אומר ששוחררתי מסיבה רפואית ולא על אי התאמה, האם מותר לו להסתכל לי בתעודת פטור ולגלות את זה?
סמל אישי של המשתמש
Sunshine
יצירת קשר:

Re: פטור על רקע אי התאמה וההשפעה על המשך החיים

הודעהעל ידי Sunshine » 30 דצמבר 2018 16:21

היי,

מעניין שקבלת פטור אי התאמה מקבן אחרי הגיוס, למיטב הבנתי זה קורה רק לפני (כשהוא נותן קה"ס 60)
1. זה תלוי מאוד במעסיק, אם זה מעסיק שהנושא חשוב לו, יכול להיות שישפוט אותך על פי זה למרות שע"פ חוק אסור.
אני מכיר מעט מקרים כאלו בכל מקרה.
2. אני לא חושב שמעסיק אזרחי ירצה לבדוק פרטים כאלו, זה לא עד כדי כך קריטי בראיון עבודה.. אלה אם כן זה לגוף ביטחון או ממשלתי.
לשאלות ולעזרה אישית, מוזמנות ומוזמנים לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש כאן:

במייל -info@newprofile.org
או
באסאמאסים/וואטסאפ למספר הבא - 050-2905588

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים