אחרי קבן ראשון נקבע קבן נוסף קרוב לגיוס, מה הסיכוים להשתחרר לפני הגיוס?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

AmirGG
יצירת קשר:

אחרי קבן ראשון נקבע קבן נוסף קרוב לגיוס, מה הסיכוים להשתחרר לפני הגיוס?

הודעהעל ידי AmirGG » 01 ספטמבר 2018 13:30

היי, הייתי אצל קבן ראשון לא מזמן והלך די טוב והוא אמר לי בסוף שהוא יקבע לי שיחה עם קבן בכיר יותר ואולי זה יהיה היום, בסוף אמרו לי שיקבעו לי תאריך חדש ושאלתי את המזכירה האם זה פסכיאטר כי אני מודע שהתהליך הולך מקבן לפסכיאטר והיא אמרה שלא שהוא רק קבן בכיר יותר וקבעו לי 10 ימים לפני הגיוס באוקטובר(ואני צריך לדחות את התאריך בכל מקרה כי זה נופל על רופא מומחה אזרחי שיש לי שאני מחכה כבר חודשיים לתור אליו) אז יצא שיהיה לי איזה שבוע לפני הגיוס את הקבן הבכיר הזה ואני לא יודע אם זה מספיק זמן שאני יכול לקבל את התעודה והכל, במידה ולא ואני מגיע לגיוס התהליך לבקש קבן נוסף שם יהיה קל יותר כי אני כבר מוכר בצבא כאדם שהיה אצל קבן?
האם יהיה סיכוי טוב שאקבל אז ביום הגיוס פסכיאטר שיוכל להפנות אותי לוועדה בימים שאחרי ואסגור את העניין?
עוזר101

Re: אחרי קבן ראשון נקבע קבן נוסף קרוב לגיוס, מה הסיכוים להשתחרר לפני הגיוס?

הודעהעל ידי עוזר101 » 02 ספטמבר 2018 15:04

תראה אי אפשר לדעת בוודאות.. בכל מקרה מה שבטוח זה שאם הקבן הבכיר ירצה לשחרר אותך באותו היום הוא יוכל, אני לא יכול להגיד לך סיכויים, וגם לא אף אחד אחר כאן.
עברת כבר קבן אחד שהפנה אותך שזה סימן טוב. לקבן בכיר יותר יש יותר סמכויות (שינוי פרופיל והקלות בשירות) ולכן הופנית אליו. אז תמשיך כמו שהיית, אפילו תציג החמרה ותקווה לטוב .
static_no_ben_el

הודעהעל ידי static_no_ben_el » 03 ספטמבר 2018 00:59

תראה החמרה במצב. במידה ולא יצליח (מה שקרה במקרה שלי), תבקש ביום הגיוס קב"ן, אל תתייאש אם אתה מקבל לא, המטרה של כל החיילים שם היא להעביר אותך לשלב הבא בשרשרת החיול וכך הם מעבירים את האחריות עלייך למישהו אחר. אל תסרב להתגייס, אלא תגיד שאתה לא יכול/לא מסוגל/יש לך קושי נפשי להתגייס ואתה חייב לראות קב"ן. זו צריכה להיות המנטרה שלך באותו יום, לבסוף אחד מהחיילים יתייאש יעביר אותך ל"מדור חריגים" (אם אני זוכר נכון), ושם יתשאלו אותך בקצרה למה אתה רוצה לראות קב"ן, פשוט תחזור על הסיפור שלך ואל תתן להם למרוח אותך, וכנראה שיקרו אחד משני הדברים הבאים:
א. ישחררו אותך הביתה ויתאמו לך תור לקב"ן.
ב. קב"ן יראה אותך במקום.
במקרה שלי, תיאמו לי קב"ן באותו היום, קיבלתי תור שבועיים אח"כ לפסיכיאטר ששחרר אותי משירות בצה"ל.
AmirGG
יצירת קשר:

הודעהעל ידי AmirGG » 05 ספטמבר 2018 17:50

עוזר101 כתב:תראה אי אפשר לדעת בוודאות.. בכל מקרה מה שבטוח זה שאם הקבן הבכיר ירצה לשחרר אותך באותו היום הוא יוכל, אני לא יכול להגיד לך סיכויים, וגם לא אף אחד אחר כאן.
עברת כבר קבן אחד שהפנה אותך שזה סימן טוב. לקבן בכיר יותר יש יותר סמכויות (שינוי פרופיל והקלות בשירות) ולכן הופנית אליו. אז תמשיך כמו שהיית, אפילו תציג החמרה ותקווה לטוב .

חשבתי באמת שזה כיוון טוב שכן הוא הפנה אותי ולא נפנף אותי, אז החמרה עם לחזור על אותו סיפור שהיה אמור לעשות את העבודה ולקבל הפנייה לועדה?
static_no_ben_el כתב:תראה החמרה במצב. במידה ולא יצליח (מה שקרה במקרה שלי), תבקש ביום הגיוס קב"ן, אל תתייאש אם אתה מקבל לא, המטרה של כל החיילים שם היא להעביר אותך לשלב הבא בשרשרת החיול וכך הם מעבירים את האחריות עלייך למישהו אחר. אל תסרב להתגייס, אלא תגיד שאתה לא יכול/לא מסוגל/יש לך קושי נפשי להתגייס ואתה חייב לראות קב"ן. זו צריכה להיות המנטרה שלך באותו יום, לבסוף אחד מהחיילים יתייאש יעביר אותך ל"מדור חריגים" (אם אני זוכר נכון), ושם יתשאלו אותך בקצרה למה אתה רוצה לראות קב"ן, פשוט תחזור על הסיפור שלך ואל תתן להם למרוח אותך, וכנראה שיקרו אחד משני הדברים הבאים:
א. ישחררו אותך הביתה ויתאמו לך תור לקב"ן.
ב. קב"ן יראה אותך במקום.
במקרה שלי, תיאמו לי קב"ן באותו היום, קיבלתי תור שבועיים אח"כ לפסיכיאטר ששחרר אותי משירות בצה"ל.

החמרה חמורה או קלה? כן את זה אני יודע אבל מקווה לא להגיע למצב הזה ולסיים עם זה בקבן השני ורק ללכת לקבל את הפטור, במידה ומתאמים לך קבן אתה לא מתגייס בזמן הזה וממשיך בחיים רגיל בנתיים נכון?
AmirGG
יצירת קשר:

הודעהעל ידי AmirGG » 19 ספטמבר 2018 21:39

הקפצה, יש עוד טיפים או כיוונים מאנשים שקרה להם אותו דבר? נקבע לי התאריך לקבן ל16/10 והגיוס ב26

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים