בנוגע ליציאה מהצבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Rondahani
יצירת קשר:

בנוגע ליציאה מהצבא

הודעהעל ידי Rondahani » 24 יולי 2018 21:16

הגעתי לגיל 16 עדיין לא קיבלתי זימון לצו ראשון אך מאז ומתמיד
לא היה בי את הרצון להתגייס מכיון שזה מרגיש לי מיותר לשרת מפקדים ולעשות כל מה שהם אומרים לי במשך 3 שנים!
עם תנאים נוראיים ועם צבא שרק יורק על החיילים שלו
ואני אומר זאת כי אחותי כמעט התאבדה בגלל המערכת הצבאית אז בבקשה אם מישהו מכם כבר עבר את כל התהליך ויודע מה לעשות אני יעריך את זה מאוד עם תעזרו לי.
דונקי

Re: בנוגע ליציאה מהצבא

הודעהעל ידי דונקי » 24 יולי 2018 21:23

היי.

כמו שאתה וודאי יודע אתה חייב ע"פ חוק להתגייס. אתה לא תגויס רק אם ייקבע שהפרופיל הצבאי שלך הוא 21 - דהיינו לא כשיר לשירות.

אתה מאוד צעיר, אני במקומך הייתי יושב וחושב על זה עוד קצת ולא מקבל החלטות כרגע.
Rondahani
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Rondahani » 24 יולי 2018 21:36

דונקי כתב:היי.

כמו שאתה וודאי יודע אתה חייב ע"פ חוק להתגייס. אתה לא תגויס רק אם ייקבע שהפרופיל הצבאי שלך הוא 21 - דהיינו לא כשיר לשירות.

אתה מאוד צעיר, אני במקומך הייתי יושב וחושב על זה עוד קצת ולא מקבל החלטות כרגע.

קיבלתי כבר את ההחלטה שלי ושום דבר לא יישנה אותה אז אם אתם לא באים לעזור אז אל תגיבו
דונקי

הודעהעל ידי דונקי » 24 יולי 2018 21:42

לשאלתך - אתה צריך חוות דעת מרופא מומחה שקובעת ממצאים שעל פיהם אתה לא כשיר לשרת בצבא.

הדרך הכי "פופולארית" היא חוות דעת פסיכיאטרית, אבל בהרבה מאוד מקרים הצבא מערים קשיים.
Rondahani
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Rondahani » 24 יולי 2018 21:58

דונקי כתב:לשאלתך - אתה צריך חוות דעת מרופא מומחה שקובעת ממצאים שעל פיהם אתה לא כשיר לשרת בצבא.

הדרך הכי "פופולארית" היא חוות דעת פסיכיאטרית, אבל בהרבה מאוד מקרים הצבא מערים קשיים.

הבנתי ואיך אני אמור לקבל חוות דעת כזאת אם אין לי באמת בעיה.
דונקי

הודעהעל ידי דונקי » 24 יולי 2018 22:08

זה לא פשוט בכלל לקבל פרופיל 21, בטח כשאין לך בעיה "אמיתית".

רופא מומחה לא יסכים לכתוב עבורך חוות דעת שקרית.

אני במקומך הייתי נפגש עם פסיכיאטר, מסביר שאתה מעוניין בחוות דעת לפיה אתה לא כשיר לשירות בצה"ל ומפרט
את כל הנימוקים שלך (בין אם זה חרדות, חששות שלך לאור המצב של אחותך וכו').
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 יולי 2018 17:27

דונקי כתב:זה לא פשוט בכלל לקבל פרופיל 21, בטח כשאין לך בעיה "אמיתית".

אם הוא מפחד להתגייס אז זה כבר סימן לחרדה... וחרדה זאת בעיה אמיתית

רופא מומחה לא יסכים לכתוב עבורך חוות דעת שקרית.

רופא כותב מה שהוא רואה בפגישה איתו

אני במקומך הייתי נפגש עם פסיכיאטר, מסביר שאתה מעוניין בחוות דעת לפיה אתה לא כשיר לשירות בצה"ל ומפרט
את כל הנימוקים שלך (בין אם זה חרדות, חששות שלך לאור המצב של אחותך וכו').

עצה מטומטמת, אחרי שהוא נפגש עם הפסיכיאטר שיסביר וידבר על הפחדים והחרדות והקשיים ולא "מסביר שמעוניין בחוות דעת של אי כשירות לצהל" והפסיכיאטר שואל בעצמו שאלות ולא מחכה לשמוע "נימוקים"

דונקי אתה חתיכת חרא אמיתי שמטעה אנשים עם עצות מטומטמות

דונקי

הודעהעל ידי דונקי » 25 יולי 2018 18:45

1. אתה פסיכיאטר? מאיפה לך לדעת אם הוא סובל מחרדות או לא?
הרבה בני נוער חוששים מגיוס לצבא, לא כולם סובלים מחרדות.
בכל אופן הסברתי לו מה ההליך הרלוונטי.

2. נכון. במקרה שלנו הבחור כתב "אין לי בעיה אמיתית". לפיכך, אין טעם להגיד לו לבזבז את זמנו אצל רופאים מומחים כמו רופא ריאות או אורתופד כדי להוריד פרופיל, אלא ישר ללכת לפסיכיאטר שיכול לכתוב חוות דעת שהוא לא כשיר נפשית לשרת בצבא.
זו העצה הכי פרקטית שאפשר לתת לו כדי לקבל את השחרור.

3. לא הבנתי מה כתבת. נראה לי שיש לך בעיות בהבנה.
כתבתי בפירוש שילך לפסיכיאטר כדי שיבקש חוות דעת לפיה הוא לא כשיר לשרת בצבא ויסביר מה עומד מאחורי זה
(חרדות, היסטוריה משפחתית וכו').
אם הוא סתם ידבר על "פחדים וחרדות" מבלי להסביר מה מטרת הביקור, הפסיכיאטר יציע לו לקבוע עוד פגישות
וכך לחלוב ממנו עוד כסף.

4. אני מבין שלא עשית את התהליך הזה בעצמך, אל תעשה טובה ואל תטעה אנשים. תהיה נחמד.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 יולי 2018 13:42

דונקי כתב:1. אתה פסיכיאטר? מאיפה לך לדעת אם הוא סובל מחרדות או לא?
הרבה בני נוער חוששים מגיוס לצבא, לא כולם סובלים מחרדות.
בכל אופן הסברתי לו מה ההליך הרלוונטי.

אתה פסיכיאטר? מאיפה לך לדעת שהוא לא סובל מחרדות יא אפס?

2. נכון. במקרה שלנו הבחור כתב "אין לי בעיה אמיתית". לפיכך, אין טעם להגיד לו לבזבז את זמנו אצל רופאים מומחים כמו רופא ריאות או אורתופד כדי להוריד פרופיל, אלא ישר ללכת לפסיכיאטר שיכול לכתוב חוות דעת שהוא לא כשיר נפשית לשרת בצבא.
זו העצה הכי פרקטית שאפשר לתת לו כדי לקבל את השחרור.

איפה ראית שהוא רוצה ללכת לרופא ריאות או אורטופד? אה הפלצת את זה מהתחת שלך כמו את שאר התשובות שלך.. הבנתי....

3. לא הבנתי מה כתבת. נראה לי שיש לך בעיות בהבנה.
כתבתי בפירוש שילך לפסיכיאטר כדי שיבקש חוות דעת לפיה הוא לא כשיר לשרת בצבא ויסביר מה עומד מאחורי זה
(חרדות, היסטוריה משפחתית וכו').
אם הוא סתם ידבר על "פחדים וחרדות" מבלי להסביר מה מטרת הביקור, הפסיכיאטר יציע לו לקבוע עוד פגישות
וכך לחלוב ממנו עוד כסף.

הוא צריך לסכם עם הפסיכיאטר שיקבל חוות דעת על סמך פגישה אחת מראש וזהו, ממתי פסיכיאטר אזרחי מחליט על כשירות לצבא? ממילא הפסיכיאטר הצבאי יחליט והמסמך זה רק זרז לפסיכיאטר הצבאי

4. אני מבין שלא עשית את התהליך הזה בעצמך, אל תעשה טובה ואל תטעה אנשים. תהיה נחמד.

ברור שלא, רק אתה עשית את התהליך, ועכשיו אתה מומחה גדול שכשתופסים אותו בעצות מפגרות מתפתל כמו בייגלה בנסיון לנסח מחדש את כל השטויות שהוא רשם

דונקי

הודעהעל ידי דונקי » 28 יולי 2018 11:40

1. אני לא ובגלל זה אני לא קובע עובדות, אלא מפנה אותו למי שכן יכול לעזור.

2. הוא לא כתב שהוא רוצה ללכת לרופא מומחה, בסה"כ הסברתי לו שיש כמה דרכים לקבל פרופיל 21, לא רק פסיכיאטר.
בגלל שהוא לא ציין מגבלות גופניות כל שהן שאפשר לנסות "לשחק" איתן אני מציע לו ישר ללכת לפסיכיאטר.

3. זה בדיוק מה שכתבתי... שיקבע עם פסיכיאטר מראש שהוא רוצה חוות דעת עבור הצבא, ולא כפי שאתה הצעת ברוב טמטומך סתם להגיע ולפרט
בפניו קשיים בלי שהוא יבין מה המסגרת.
פסיכיאטר אזרחי לא "מחליט", אלא יכול להמליץ שעל סמך הבדיקה והממצאים שעלו הוא ממליץ לא לגייסו לצבא. במקרה שלנו, הוא יביא את חוות הדעת לצו
הראשון וככל הנראה בו במקום יקבעו לו תור לפסיכיאטר צבאי.
לא שמעתי מעולם על מקרה שפסיכיאטר צבאי קיבל חוות דעת שמלש"ב לא כשיר לשרת בצבא ודחה אותה.
יכול להיות שהיו מקרים כאלה.

4. התשובה שלך מחזקת את החשד שלי שלא עשית את ההליך, אלא סתם קראת חומר באינטרנט מבלי לרדת לעומקם של דברים.

לא "התפתלתי" אלא הסברתי את עצמי כי אתה מעוות דברים שכתבתי וממציא להם פרשנויות (יש לך בעיות בהבנת הנקרא ככל הנראה כפי שציינתי בהודעה הקודמת).
דונקי

הודעהעל ידי דונקי » 28 יולי 2018 11:44

נ"ב שכחתי לכתוב בבהרבה מקרים פסיכיאטר אומר מראש שהוא "לא מתחייב לתת חוות דעת לצבא אחרי מפגש אחד". גם זה יכול לקרות [בד"כ ניסיון של
פסיכיאטרים "לחלוב" עוד כסף].

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 26 אורחים