קב״ן לא משחרר חייב עזרה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Citizensoon
יצירת קשר:

קב״ן לא משחרר חייב עזרה

הודעהעל ידי Citizensoon » 25 יוני 2018 12:39

שלום, אני משרת כבר שנה וחצי בצבא, עוד בטירונות ראיתי קבן 3 פעמים שבסוף שלח אותי לפסיכיאטר שנתן לי קהס 43 ותש 4 מה שנתן לי שיבוץ קרוב לבית. מאז אני באותו בסיס קרוב לבית עברתי הרבה תפקידים ביחידה ולא הסתדרתי בשום מקום, אני כבר שלושה חודשים מדוכא ולא מתפקד בבסיס התחלתי טיפול אצל קבן בברהן בתל השומר, אחרי הפגישה הראשונה הבהרתי לו שאני רוצה להשתחרר והוא זימן את אמא שלי לפגישה, אמא שלי לא תומכת בשחרור ובפגישה עם הקבן היא סיפרה כמה היו לי חיי חברה ושהייתי ספורטאי וכו׳. מאותה פגישה הקבן החליטה שאין מצב שנדון בשחרור, הייתי מאז במיון פסיכיאטרי שיצאתי ממנו עם המלצה שלא שווה יותר מידי. אחרי 5 פגישות עם אותו קבן ושינון טרגט 21 מא׳ ועד ת׳ הקבן שלח אותי שוב הביתה והפעם החליט שהוא מסיים את הטיפול הפגישתי.
אני מיואש לגמרי ולא יודע מה לעשות אני כבר כמה חודשים בתהליך ושום דבר לא התקדם.
צריך עזרה!
סופר סאייה 2

Re: קב״ן לא משחרר חייב עזרה

הודעהעל ידי סופר סאייה 2 » 25 יוני 2018 14:11

כמה רעיונות:

1. לבקר אצל פסיכיאטר אזרחי ולבקש חוות דעת לפיה אתה לא כשיר לשירות צבאי. לאחר מכן להציג אותה בפני המפקדים שלך ולבקש שיפנו אותך מחדש לקב"ן. קח בחשבון שזו הוצאה כספית של מאות שקלים.

2. לפנות לקצינת פניות הציבור בדוא"ל, להסביר לה את המצב הנפשי הקשה שלה ולכתוב לה שלא נותנים לך את הטיפול הנפשי שאתה כה זקוק לו.

https://www.idf.il/%D7%A6%D7%95%D7%A8-% ... %A9%D7%A8/

3. להתלונן לנציבות קובלנות החיילים שאתה לא מקבל מענה רפואי-נפשי ביחידה שלך.
Citizensoon
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Citizensoon » 25 יוני 2018 14:46

סופר סאייה 2 כתב:כמה רעיונות:

1. לבקר אצל פסיכיאטר אזרחי ולבקש חוות דעת לפיה אתה לא כשיר לשירות צבאי. לאחר מכן להציג אותה בפני המפקדים שלך ולבקש שיפנו אותך מחדש לקב"ן. קח בחשבון שזו הוצאה כספית של מאות שקלים.

2. לפנות לקצינת פניות הציבור בדוא"ל, להסביר לה את המצב הנפשי הקשה שלה ולכתוב לה שלא נותנים לך את הטיפול הנפשי שאתה כה זקוק לו.

https://www.idf.il/%D7%A6%D7%95%D7%A8-% ... %A9%D7%A8/

3. להתלונן לנציבות קובלנות החיילים שאתה לא מקבל מענה רפואי-נפשי ביחידה שלך.

לגבי הפסיכיאטר האזרחי, כמה זה באמת עוזר? כי הקבן חזר ואמר בכל הפגישות שלא יהיה דיון לגבי שחרור, ברמת הזלזול אפילו.
סופר סאייה 3

הודעהעל ידי סופר סאייה 3 » 26 יוני 2018 11:06

כמה זה עוזר? זה בטח לא מזיק.
ברוב המקרים הצבא מפחד לא לכבד אישורים של רופאים מומחים מהאזרחות, כי אם חלילה יקרה אסון יאשימו את המערכת הצבאית ואת אותו קב"ן בפרט "שהכתובת הייתה על הקיר" והוא זילזל במצוקה שלך ובאיש מקצוע שבחן אותך והגיע למסקנה שאתה לא כשיר לשירות.

כמו כן, עצם העובדה שהלכת לפסיכיאטר אזרחי על חשבון זמנך וכספך "מאותת" לצבא שאתה במצוקה אמיתית ושעדיף להם לא להתעסק עם חייל בעייתי כמוך.
סמל אישי של המשתמש
Sunshine
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Sunshine » 27 יוני 2018 11:37

היי,
בהחלט - מחזק את הפשרות לפנות לפסיכיאטר אזרחי, ניתן גם לפנות לאחד במיון, ולאחר מכן להגיע למרפאה בבסיס ולמלא טופס ואז הצבא מממן את הפנייה הזו.
שלא לדבר על כך שבמיון גם ניתן לקבל גימלים שתקפים מבחינת הצבא במידת הצורך. לדעתי פנייה למיון היא עדיפה.
הטיפול במקרים בהם מביאים חוות דעת אזרחיות בהחלט נהיה רציני יותר, בדיוק מפאת החשש שאם החייל יפגע בעצמו אח"כ זה מאוד עלול לפגוע בקב"ן.

עוד יותר חשוב מזה זה להמשיך ולהתעקש, להמשיך לבקש לראות קבן, זה שהוא יודע שבעבר היית נער שמח וחברותי ושאמא שלך לא תומכת לא אומר שלא תוכל להשתחרר, זה לא הקריטריונים לזה, הקבן מאבחן *אותך* ב*הווה*.

מציע לך לפנות לרשת הליווי ונוכל לתת לך ליווי בתהליך. (פרטים בחתימה שלי)
לשאלות ולעזרה אישית, מוזמנות ומוזמנים לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש כאן:

במייל -info@newprofile.org
או
באסאמאסים/וואטסאפ למספר הבא - 050-2905588

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 46 אורחים