לפני פסיכיאטר - הכוונה ותרופות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

yehudaho
יצירת קשר:

לפני פסיכיאטר - הכוונה ותרופות

הודעהעל ידי yehudaho » 18 פברואר 2018 10:22

שלום,
אני עתודאי לפני הכניסה לקבע (קצין), רציתי כבר המון זמן לצאת מהצבא אבל רק בזמן האחרון קיבלתי אומץ והחלטתי שאני חייב לעשות משהו עם זה.
אני מנסה לצאת על דיכאון קליני, קראתי באינטרנט (target21) ולמדתי את המחלה בצורה כפייתית כבר למעלה מחודש (מאמרים מעולם הפסיכולוגיה, הרצאות ב-youtube).
המפקדים שלי שמו לב לירידה בתפקוד שלי לפני כשבועיים ולאחר שיחה עם הרע"ן שלי (סא"ל) הם המליצו לי ללכת לקב"ן לקבל עזרה.
במהלך השיחה עם הקב"ן הראתי לו את כלל הסימפטומים של דיכאון קליני (נתתי לו לשאול אותי שאלות מכווינות, לא יצאתי עליו ואמרתי לו שאני בדיכאון) ובמהלך השיחה
הוא אמר לי שאני סובל מדיכאון קשה (חשוב לציין שלקחתי ארועים מהחיים שלי כדי לעצב את הדמות הדיכאונית והגעתי אליו מוכן כמעט לכול שאלה).
בסוף השיחה הוא שאל אותי האם אני מעדיף טיפול אצל פסיכולוג\פסיכיאטר? אמרתי לו שבגלל שקשה לי לדבר על דברים מהעבר שלי אני מעדיף פסיכיאטר.
חשוב לציין שבמהלך כל השיחה התנהגתי כמו מישהו בדיכאון (דיבור חלש, לא להסתכל לו בעיניים, להימנע מהרחבה וכו'...).
השבוע יש לי פגישה עם פסיכיאטר ורציתי לדעת מה ההמלצות לקראת השיחה איתה, בסופו של דבר המטרה שלי היא להשתחרר.
האם להראות החמרה קיצונית בסימפטומים או לחכות עם זה לפגישות עתידיות? אילו תרופות\טיפולים הפסיכיאטרים ממליצים או מבצעים?
קראתי על טיפולים בדיכאון בהרבה מאמרים ומצאתי שברוב המקרים התרופות לא עוזרות ולכן עושים לפעמים טיפולים במכות חשמל.
האם בתור חייל יש אפשרות לעבור טיפולים כאלו או שברגע שרואים שתרופות לא עוזרות פשוט מביאים לבן אדם פרופיל 21 וממליצים על שחרור.
תודה מראש לכול עונה, הפורום הזה פשוט מדהים אני רק מצטער שלא גיליתי אותו לפני 3 שנים
סמואל.ל.

Re: לפני פסיכיאטר - הכוונה ותרופות

הודעהעל ידי סמואל.ל. » 26 פברואר 2018 13:04

הייתי ממליץ לא לשתף פעולה מלכתכילה ולהגיד שאתה נמנע מאז ומתמיד מנטילת כדורים, ויתרה מזאת לומר שאתה יודע שזה לא יוכל לעזור לך. תזכיר את המילה פלסבו, שאתה לא מעוניין 'לעבוד' על האיזון הביוכימי בגוף שלך בשביל להרגיש טוב..
לגבי טיפול בנזעי חשמל- גם כאן זכותך המלאה להביע את דעתך על הטיפול ולהמנע (מה גם שאני לא חושב שזה הליך שבאמת מבוצע במסגרת הצבא, אם כי לא אופתע..).
תגרום להם להבין שאתה לא מסכים לקבל עזרה מלבד עזרה שיחתית ודרך השיחות באמת תראה החמרה.
ככה אני הייתי עושה את זה. תוסיף פרטים אפלים (ועדיין בגבולות המציאות) שלא סותרים כמובן את סיפורך האישי עד כה, כאלה שיגרמו לאותו פסיכיאטר/קב"ן להבין שיושבת מולו אישיות מעוררת עד השורש ושזה עניין של זמן עד שיקרה משהו אם לא תקבל מענה טיפולי כזה או אחר.
בהצלחה.
סמואל.ל.

הודעהעל ידי סמואל.ל. » 26 פברואר 2018 23:27

סמואל.ל. כתב:הייתי ממליץ לא לשתף פעולה מלכתכילה ולהגיד שאתה נמנע מאז ומתמיד מנטילת כדורים, ויתרה מזאת לומר שאתה יודע שזה לא יוכל לעזור לך. תזכיר את המילה פלסבו, שאתה לא מעוניין 'לעבוד' על האיזון הביוכימי בגוף שלך בשביל להרגיש טוב..
לגבי טיפול בנזעי חשמל- גם כאן זכותך המלאה להביע את דעתך על הטיפול ולהמנע (מה גם שאני לא חושב שזה הליך שבאמת מבוצע במסגרת הצבא, אם כי לא אופתע..).
תגרום להם להבין שאתה לא מסכים לקבל עזרה מלבד עזרה שיחתית ודרך השיחות באמת תראה החמרה.
ככה אני הייתי עושה את זה. תוסיף פרטים אפלים (ועדיין בגבולות המציאות) שלא סותרים כמובן את סיפורך האישי עד כה, כאלה שיגרמו לאותו פסיכיאטר/קב"ן להבין שיושבת מולו אישיות מעוררת עד השורש ושזה עניין של זמן עד שיקרה משהו אם לא תקבל מענה טיפולי כזה או אחר.
בהצלחה.

מלכתחילה** (מביך תתעלם).
yehudaho
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yehudaho » 01 מרץ 2018 16:02

קודם כל תודה על המענה.
הייתי בפגישה עם פסיכיאטרית, הביאה לי כדור נגד דיכאון (על בסיס ssri) וכדור נגד התקפים וחרדה.
יש לי פגישה נוספת איתה השבוע, מה עדיף לי להגיד לה על מנת להשתחרר בהקדם האפשרי:
להגיד שלקחתי את הכדורים והפסקתי בגלל תופעות הלוואי (לכדורים נגד דיכאון יש תופעות לוואי נוראיות בשבועות הראשונים ולוקח להם כחודש עד שהם משפיעים על המוח),
להגיד לה שמראש לא לקחתי את הכדורים ואני רוצה להפסיק טיפול פסיכיאטרי ורוצה לעבור לפסיכולוג?

למיטב הבנתי רק פסיכיאטרים (רופאים) יכולים להוריד פרופיל ל-21 ולשחרר.
בנוסף הבנתי שעתודאים שרוצים לצאת מהצבא צריכים "לעבור" אצל פסיכיאטר נוסף מתל השומר שרק הוא מחליט אם עתודאי יכול לצאת מהצבא, אפילו אם יש המלצה מפסיכיאטר אחר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 מרץ 2018 17:58

yehudaho כתב:קודם כל תודה על המענה.
הייתי בפגישה עם פסיכיאטרית, הביאה לי כדור נגד דיכאון (על בסיס ssri) וכדור נגד התקפים וחרדה.
יש לי פגישה נוספת איתה השבוע, מה עדיף לי להגיד לה על מנת להשתחרר בהקדם האפשרי:

זה לא מה שאתה אומר אלא איך אתה מדבר ואיך אתה מתפקד בבסיס

להגיד שלקחתי את הכדורים והפסקתי בגלל תופעות הלוואי (לכדורים נגד דיכאון יש תופעות לוואי נוראיות בשבועות הראשונים ולוקח להם כחודש עד שהם משפיעים על המוח),
להגיד לה שמראש לא לקחתי את הכדורים ואני רוצה להפסיק טיפול פסיכיאטרי ורוצה לעבור לפסיכולוג?

יש 1000 סוגי כדורים אתה תגיד לה על תופעות לוואי והיא תחליף לך סוגים, מה הקשר לפסיכולוג לא הבנתי?? אתה רוצה שיעשו לך שיחת מוטיבציה פעם בשבועיים?? ובצבא פסיכולוג זה בדרך כלל עובד סוציאלי

למיטב הבנתי רק פסיכיאטרים (רופאים) יכולים להוריד פרופיל ל-21 ולשחרר.
בנוסף הבנתי שעתודאים שרוצים לצאת מהצבא צריכים "לעבור" אצל פסיכיאטר נוסף מתל השומר שרק הוא מחליט אם עתודאי יכול לצאת מהצבא, אפילו אם יש המלצה מפסיכיאטר אחר.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 20 אורחים