עתודאי שפרש אחרי שנה בלימודים ואחרי טירונות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Abcabx
יצירת קשר:

עתודאי שפרש אחרי שנה בלימודים ואחרי טירונות

הודעהעל ידי Abcabx » 16 פברואר 2018 20:18

היי אני עתודאי שפרש אחרי שנה וחצי בלימודים לכן אני לא מחוייב לקבע.
בגלל שהבנתי שהצבא במאלה יביא לי תפקיד חרא ככה שהוא לא באמת צריך אותי ואני לא מתכוון לבזבז עליו 3 שנים, אני אפעל כבר מעכשיו לגבי להשתחרר כמה שיותר מהר אני אתגייס לכל המוקדם בעוד שלושה חודשים בערך.
בגלל שכבר עשיתי חייל וטירונות אני אאלץ להתגייס אבל יש לי הזדמנות לשחק דמות מסויימת כבר מההתחלה, יש לי חרדה חברתית אמיתית אבל אין דיכאון רק רצון עז להשתחרר.

אז שאלה אחת היא אם פסיכיאטר מקופת חולים כמו מכבי יכול להביא המלצה? אני רואה פה אנשים מדברים על זה שהיא עולה איזה 500 שקל, זה מפסיכיאטר פרטי, אלו מביטוח לא רוצים להתעסק עם המלצות? יש לי מה להוציא ממנו אם לא המלצה? משהו פחות רשמי אולי?

והשאלה היותר חשובה היא לגבי התלבטות שלי לאיזה דמות לשחק מרגע שאני מגיע לבסיס בו אשרת (או לכלא במקרה ו).
אני מתלבט בין דמות דיכאונית וקצת מוזרה אבל שמבקש עזרה וחופרת למפקדים מכל הדרגים היתרון בזה הוא שאני מעיק על הרבה מהם ואני רוצה ליהיות נטל מציק כי בצבא השיקול תמיד הוא כמה כאב ראש אתה, אבל מצד שני האם דמות דיכאונית שיכול ליהיות שתפגע בעצמה תבקש עזרה ממפקדים ותחפור להם כל הזמן?
דמות שנייה זה הדכאוני היותר טיפוסי שלא הולך לחדר אוכל ורוב הזמן במיטה ולא מדבר ולא ממש מצליח לבצע את המשימות שמביאים לו, אבל אז אני חושש שאני לא אהיה מספיק כאב ראש כדי שמפקדים ידחפו שיחרור. איזה דמות הייתם ממליצים לי לשחק בהינתן האפשרות לבחור, קראתי את טארגט 21, קראתי גם קצת מקורסים של פסיכולוגיה ולבקש עזרה די סותר את הרצון להתאבד אז יש פה סתירה בעייתית.
yehudaho
יצירת קשר:

Re: עתודאי שפרש אחרי שנה בלימודים ואחרי טירונות

הודעהעל ידי yehudaho » 19 פברואר 2018 18:13

נתחיל בכל הכבוד שעזבת את הלימודים לפני שסיימת את התואר כי אז באמת היה לך הרבה יותר קשה לצאת מהצבא (אני עתודאי שמנסה לצאת מהצבא עם דיכאון מג'ורי ואוטוטו כבר נכנס לקבע).
הייתי ממליץ לך להוציא המלצה מפסיכיאטר אזרחי כי זה רק יכול לזרז תהליכים שיש עוד המלצה, לגבי השאלה היותר חשובה הייתי ממליץ לך לשחק את הדמות שאיתה אתה מנסה לצאת כלומר עם אתה מנסה להשתחרר על חרדה חברתית (סעיף של קשיי הסתגלות) הייתי ממליץ לך להציג דמות מוחמרת ממה שאתה באמת ולדאוג שמהתחלה אתה תראה קב"ן ולאחר מכן פסיכאטר. כמובן שעדיף שהפסיכיאטר האזרחי יכתוב בהמלצה שיש לך חרדה חברתית.
אני חושב שיותר קל לצאת על מחלה נפשית (לדוגמא דיכאון מג'ורי שאותו הכי קל לזייף) מאשר על קשיי הסתגלות אבל בגלל שאתה אומר שבאמת יש לך חרדה חברתית אז יש סיכוי טוב שגם יעבוד.
בהצלחה
Abcabx
יצירת קשר:

Re: עתודאי שפרש אחרי שנה בלימודים ואחרי טירונות

הודעהעל ידי Abcabx » 19 פברואר 2018 23:49

yehudaho כתב:נתחיל בכל הכבוד שעזבת את הלימודים לפני שסיימת את התואר כי אז באמת היה לך הרבה יותר קשה לצאת מהצבא (אני עתודאי שמנסה לצאת מהצבא עם דיכאון מג'ורי ואוטוטו כבר נכנס לקבע).
הייתי ממליץ לך להוציא המלצה מפסיכיאטר אזרחי כי זה רק יכול לזרז תהליכים שיש עוד המלצה, לגבי השאלה היותר חשובה הייתי ממליץ לך לשחק את הדמות שאיתה אתה מנסה לצאת כלומר עם אתה מנסה להשתחרר על חרדה חברתית (סעיף של קשיי הסתגלות) הייתי ממליץ לך להציג דמות מוחמרת ממה שאתה באמת ולדאוג שמהתחלה אתה תראה קב"ן ולאחר מכן פסיכאטר. כמובן שעדיף שהפסיכיאטר האזרחי יכתוב בהמלצה שיש לך חרדה חברתית.
אני חושב שיותר קל לצאת על מחלה נפשית (לדוגמא דיכאון מג'ורי שאותו הכי קל לזייף) מאשר על קשיי הסתגלות אבל בגלל שאתה אומר שבאמת יש לך חרדה חברתית אז יש סיכוי טוב שגם יעבוד.
בהצלחה

תודה על התגובה,
כן למדתי הרבה על דיכאון קליני חמור ונראה לי אני אבחר בזה כי אני (חושב) שזה יהיה יותר קל לשחק את זה מאשר להקצין את החרדה החברתית שלי לרמה של שחרור.
אני רק מתלבט אם (בהנחה ולא אצליח להשיג קבן לפני החזרה לשירות )להיכנס מדוכא בינוני ועם הזמן להחמיר עד לדיכאון ממש חמור או להיכנס ממש מדוכא מההתחלה, נראה לי ההדרגתיות תשרת אותי יותר טוב כי יהיה יותר קל להפיל את זה על הצבא.
בהצלחה גם לך מקווה שתצליח להשתחרר מהמלכודת הזאת.

אם לך או למישהו יש המלצות לפסיכיאטר אזרחי שנותן חוות דעת על הפגישה הראשונה וזורם כזה אשמח לקבל פרטים בפרטי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 21 אורחים