איך אתם מתמודדים עם האמת?

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 18 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108374 הגב

אני בצד שלכם אל תחשבו לא נכון גם אני יצאתי על 21 ואני מאושר עד הגג

אבל בתכלס שאנשים אומרים לי שאני זבל ושאין לי טיפה אהבה למדינה , ושיש כל כך הרבה חיילים שנהרגו בשבילי וכל כך הרבה חיילים בקרבי ואני אפילו לא יכולתי להיות ג'ובניק. אז אני חרא אחד גדול ואם כולם היו כמוני לא היתה כאן מדינה.

בתכלס? אין לי מה לענות להם כי הם צודקים. הם צודקים במאה אחוז

לי אישית זה לא כל כך מזיק אבל איך אתם מתמודדים עם האמת? לא משנה מה תגידו הרי אתם יודעים שהטענה שכתבתי למעלה היא נכונה לחלוטין. ואל תגידו שהצבא חרא אני יודע שהוא חרא אבל לא במאת ציפיתם להתגייס ולקבל זהב. חוץ מזה זה לא הקטע של גיוס אלא הקטע הוא שאתה משרת בחובה בכדי להגן על המדינה. ולא משרת בשביל לקבל זהב וכסף.

מה דעתכם על מה שכתבתי? תאמת אבל.. אל תהיו פלצנים

#174140 הגב

לי באמת שלא מזיז מה אנשים אומרים,יש לי את מי שמעריך אותי וזה מספיק.

האמת היא שאנשים יותר מידי בוטים כלפי אנשים שיצאו מהצבא זה בא בנימה של קנאה,כאילו "עקצנו" אותם או כאילו הם לא חשבו על זה לפנינו.בקיצור גם בין כל הפטריוטים למיניהם לא חסרים צבועים.

זה שהם שירתו לא הופך אותם לגיבורי ישראל יש סוגי שירות לאומי מסוימים שתורמים לחברה יותר מהרבה תפקידים בצבא.

#174142 הגב
    Anonymous
    חבר

לדעתי לכל אדם אמורה להיות הזכות לבחור איך לחיות כל רגע מהחיים שלו על פי האינטרסים שלו זה קודם כל…

חוץ מזה,בכל צעד שאתה עושה בחיים כדיי להשיג משהו משמעותי שלא רגילים אליו בחברה/סביבה ..אנשים יצאו עליך ויצאו עליך חזק,ככה זה ואין מה לעשות עם זה…אנשים כמונו אלו לרוב אנשים שאף אחד לא מכתיב להם תחוקים…לא הלכנו אחריי העדר רק בגלל שהרוב(העדר)אומר שזה מה שראוי לעשות וכי כולם עושים את זה …זין על כולם…לא יודע מה איתך אבל זו הגישה שלי בכל מקרה

עוד דבר : אני מאמין שאם החל ממחר יודיעו על ביטול שירות החובה והגיוס יהיה מתוך בחירה בלבד-אני מאמין שלפחות 50 אחוז מה"צדיקים" האלה יחזרו הביתה למרוח פיתה עם חומוס

#174143 הגב
    wanttobefree
    חבר

its me^ :ugeek:

#174145 הגב
    shayaf
    חבר

הגנב מבגדד אני כל כך מבין אותך זה סוג של פדיחה לצאת מהצבא
    לפני כמה ימים ראיתי איזה לוחם יורד מאוטובוס עם נשק ותיק ענק בטח איזה 20 יום לא היה בבית והרגשתי כל כך מגעיל שהוא מגן ושומר על המדינה בזמן שאני עובד ועושה כסף

#174146 הגב
    CALVIN
    חבר

אני בדרך החוצה , בכל אופן.
    צריך להיות בן אדם די חסר רגש , ריק וקר כדי שלא תעבור בך צמרמורת כשאתה רואה חייל קרבי חוזר הביתה אחרי חודש בבסיס , או גרוע מכך שאתה רואה חייל נפגע בחדשות.
    אני אוהב את עצמי מאוד ואני אגואיסט אפשר לומר , אבל אני גם אנושי לכן אני אנסה לתרום בהרבה דרכים אחרות כמה שיותר כדי להרגיש טוב עם עצמי.

#174147 הגב
    Anonymous
    חבר

calvin, אבל אם אתה הולך לעזור לאחרים בשביל להרגיש טוב עם עצמך זה לא פחות אגואיסטי מלא לשרת.על זה אמרו שאין אלטרואיזם אמיתי- כי בסופו של דבר כול מה שאנחנו עושים הוא לטובתנו, גם אם מדובר שעזרה לאחרים בשביל להרגיש יותר טוב או להתקבל יותר טוב על ידי החברה. אישית אני לא משרת כי אני לא ציוני, כי צה"ל הוא צבא כיבוש, כי אני לא מרגיש שייך במדינה הלאומנית והדתית הזו וכי אני חושב שגיוס חובה הוא עבדות.

ובנוגע לחייל קרבי שחוזר מחודש בבסיס- רוב הסיכויים שהוא אפילו לא חשב על למה הוא משרת מעבר ל"לשמור על הבנות שלנו שלא יתפוצצו" או שהוא באמת חשב על זה וזה אומר שמאמין אדוק בציונות, או שהוא התגייס לקרבי מלחץ חברתי משפחתי או, אולי האופציה הכי גרועה, שהוא ממש אוהב את הפטרנליזם בצבא ואת זה שהוא לא צריך לעשות הרבה החלטות בעצמו. בכל מקרה אני רק מרגיש עצב שאני רואה את זה, עצב על המצב שהדת והלאומיות הביאו את האזור הזה של העולם. 😐

#174148 הגב
    Anonymous
    חבר

ותרומה שנלקחת בכוח היא ממש לא תרומה…….

#174149 הגב
    quote אורח:

לדעתי לכל אדם אמורה להיות הזכות לבחור איך לחיות כל רגע מהחיים שלו על פי האינטרסים שלו זה קודם כל…

חוץ מזה,בכל צעד שאתה עושה בחיים כדיי להשיג משהו משמעותי שלא רגילים אליו בחברה/סביבה ..אנשים יצאו עליך ויצאו עליך חזק,ככה זה ואין מה לעשות עם זה…אנשים כמונו אלו לרוב אנשים שאף אחד לא מכתיב להם תחוקים…לא הלכנו אחריי העדר רק בגלל שהרוב(העדר)אומר שזה מה שראוי לעשות וכי כולם עושים את זה …זין על כולם…לא יודע מה איתך אבל זו הגישה שלי בכל מקרה

עוד דבר : אני מאמין שאם החל ממחר יודיעו על ביטול שירות החובה והגיוס יהיה מתוך בחירה בלבד-אני מאמין שלפחות 50 אחוז מה"צדיקים" האלה יחזרו הביתה למרוח פיתה עם חומוס

כן אבל זה לא הקטע תבין כמו שתמיד אומרים לי זה לא שאלה לא שואלים אותך אתה רוצה לשרת? הרי מן הסתם שאם זה היה 'רשות' אז הרוב לא היו מתגייסים אבל זה הקטע שאנחנו מדינה קטנה וזה לא כמו בארהב שמי שלא רוצה לא מתגייס. אנחנו מדינה פיצית ואם זה היה רשות לא היתה מדינה וזה כל הקטע בנושא שלי בעצם שזה לא שואלים אותך יש לי חברים שתכלס אמרו לי תשמע אנחנו לא נהנים לשרת,ברור שאנחנו מעדיפים לעבוד ולעשות כסף ולהנות מהחיים אבל חיים הרבה שנים ולא יקרה כלום אם נתרום כמה זמן למען המדינה כמו שתרמו מליונים לפנינו ואחרינו. אבל אין פה שאלה אנחנו מתגייסים ועושים המ שאומרים לנו כי זה חובה וזה הכל.. עד גיל 18 עשינו ביד ושמרו עלינו עכשיו תורנו לשמור על מי שעושה ביד הבנת את הפרנציפ בקיצור??

אני בדעה שהם צודקים לגמרי פשוט אני אישית בן אדם בעייתי ובלי קשר למחויבות או למטרה אני אף פעם לא החזקתי מעמד במסגרת אם זה בית ספר , עבודה ועכשיו גם צבא ולכן אני גם יצאתי מהצבא כי אני בן אדם קיצוני שלא יכול להיות במסגרות במיוחד לא כמו צבא אבל כשאתה מתגייס אתה לא באמת מצפה שימצצו לך ויתנו לך משכורת של מליונים וישחררו אותך הביתה של שני וחמישי. אתה יודע שזה צבא …….. זה לא בית ספר… אז קצת מעצבן אותי אנשים שאומרים הצבא חרא אני רוצה לצאת הרי מן הסתם שצבא זה חרא זה צבא זה כל הקטע………

תנסה לעמוד מול משפחה שכולה,שהבן שלהם נהרג בשביל שאתה תוכל להמשיך לחיות. תנסה..

סתם בקיצור אין פואנטה עמוקה בנושא שלי אבל את האמת כמו שאמרו פה אני לא יכול להגיד שאני לא מרגיש דברים שאני רואה חיילים.ולא אני לא מתחרט ולא קצת על זה שיצאתי פשוט אני באמת לא תרמתי וזה היה בזבוז לי ולצבא…

#174151 הגב
    Spor
    חבר

לא מוכן לשרת מדינה כזאת. לא מוכן להיות העבד של אף אחד.
    אני אדם חופשי, אינדיבידואל.
    ברגע שמנסים לקחת ממני את השכל הישר,
    להגיד לי איך להתגלח, להתלבש, איפה להיות, מה לאכול ומתי לצאת הביתה – זה הקו שלי.
    וכן, נורא נחמד להשתמש בדוגמה של החיילים שמתו למעני, אבל בתור אחד שיצא על סוציופתיה מוצדקת, הנה כמה נקודות –
    לא ביקשתי את זה מאף אחד מהם. הם בחרו להתגייס, ולמות למען המדינה.
    הם בחרו להם מטרה נעלה למות לכבודה. לא מכיר אף אחד מהם,
    לא לוקח עליהם אחריות. לא אני הוא זה שגייס והכריח אותם למות.

ככה אני מתמודד עם 'האמת'. מדינה שבה אנשים שלא סיימו שירות מלא בצבא
    נחשבים לתת אדם, לא רחוק המצב שבו תקרה הפיכה צבאית.

#174154 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote הגנב מבגדד:

אבל בתכלס שאנשים אומרים לי שאני זבל ושאין לי טיפה אהבה למדינה , ושיש כל כך הרבה חיילים שנהרגו בשבילי וכל כך הרבה חיילים בקרבי ואני אפילו לא יכולתי להיות ג'ובניק. אז אני חרא אחד גדול ואם כולם היו כמוני לא היתה כאן מדינה.

לי אישית זה לא כל כך מזיק אבל איך אתם מתמודדים עם האמת? לא משנה מה תגידו הרי אתם יודעים שהטענה שכתבתי למעלה היא נכונה לחלוטין. ואל תגידו שהצבא חרא אני יודע שהוא חרא אבל לא במאת ציפיתם להתגייס ולקבל זהב. חוץ מזה זה לא הקטע של גיוס אלא הקטע הוא שאתה משרת בחובה בכדי להגן על המדינה. ולא משרת בשביל לקבל זהב וכסף.

צודק שיש כאן עוול מסוים כלפי המשרתים (pun intended), אבל בסופו של דבר עשית את ההחלטה הזו כי החופש שלך יקר לך יותר משהוא יקר לאלו שכן מסוגלים לשרת.
    אמרתי מסוגלים, כי אני יודע שאישית לא הייתי מסוגל לבלות 3 שנים במסגרת בה נשלל ממני כל חופש אפשרי. אחרים יקראו לזה פינוק, אני חושב שזו הזכות הבסיסית ביותר המגיעה לאדם מעצם היותו.

אם אתה זבל או לא רק אתה יודע, ושירות צבאי הוא ממש לא קריטריון. החיילים נהרגו בשביל המדינה, לא בשבילך, והמדינה נוצרה כדי לשרת את האינדיבידואל ולא ההפך. זה משהו שקצת נשכח עם הזמן.

#174156 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote הגנב מבגדד:

אני בצד שלכם אל תחשבו לא נכון גם אני יצאתי על 21 ואני מאושר עד הגג

"אין טיפה אהבה למדינה" – אין קשר בין שירות צבאי לאהבה למדינה, אנשים מתגייסים לא בגלל הרצון להגן ולתרום למדינה, תשאל אותם האם אחרי שהם ישתחררו האם הם מתנדבים במשטרה/מכבי אש/מד"א וכו', אם התשובה לא- גם הם לא רוצים לתרום למדינה וגם להם "אין טיפה אהבה למדינה".

"כל כך הרבה חיילים שנהרגו בשבילי" – הרבה שוטרים מתים בשבילי, הרבה רופאים מתים ועוד ועוד ועוד, אני צריך ללכת ל3 שנים לכל אחד ממקומות העבודה האלו בשביל "לשלם בחזרה"? תשאל אותם את אותה שאלה, אם התשובה שלהם היא כן אז תגיד להם שיעשו את זה, אם התשובה היא לא- תסביר להם שזה בדיוק אותו דבר עם ההחלטה שאתה עשית בנוגע לצה"ל.

תבין, החברה בישראל היא מיליטנית ברוחה, רק כדי להסביר לך את ההבדל, בוא ניקח את ארה"ב, גם להם יש צבא, גם הם מגינים על המדינה שלהם וגם הם נלחמים הרבה, אבל החברה שלהם לא מילטנית, לא מסתובבת סביב הצבא ולכן לא תראה שם אנשים שאומרים "למה לא עשית צבא? , אנשים מתו כדי להגן עליך" וכו' וכו', הסיבה שהבאתי את הדוגמא הזאת, היא כדי שתבין שהטענה שלהם היא ריקה ונובעת מגל חברתי לאומני ולא מחשיבה הגיונית.

#174157 הגב
    Oscar Wilde
    חבר

"העובדה שמישהו מת למען משהו לא הופכת אותו לנכון"

#174159 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote Oscar Wilde:

"העובדה שמישהו מת למען משהו לא הופכת אותו לנכון"

Damn straight! 😎

#174160 הגב
    Anonymous
    חבר

הגנב מבגדד-הנה ספורט הביא תגובה מצוינת למה שאמרת

חוץ מזה הסיבות האישיות שלי שלא שירתי:

*לא מתעניין בגרוש בפוליטיקה וכל מה שמסביבה,לא נגד ערבים ולא נגד אף אחד,אני נגד גזענות,גם מה שהולך בשטחים לא מעניין אותי ואם זה הופך אותי לאגואיסט אז סבבה.
    *כמו שספור אמר:אני לא מרגיש שהמדינה הזו ראויה לזה שאשרת אותה,אני אוהב את רוב האנשים פה ואין לי שום דבר נגד המדינה אבל בחיים לא הרגשתי שהיא תרמה לי משו אלא להיפך,המצב בבית תמיד היה קשה ויש משפט אחד שאני נורא אוהב להגיד חח:"בישראל הכל קומבינות",וחוץ מזה אני לא בחרתי לבוא לפה,ההורים שלי הביאו אותי בגיל מאוד צעיר ככה שלא היתה אפשרות בחירה כמו שהבנת..אע ואגב אני בהחלט לא מתכנן להישאר פה יותר מדיי זמן,בעתיד אני רואה תעצמי באמריקה.
    *מישו פה דיבר על עיניין המסגרות-גם אצלי יש אותה בעיה,תמיד הייתי קופץ מבצפר לבצפר ובכיתה לא הייתי מסוגל לשבת יותר מ2 שעות,את רוב התקופת בצפר שלי ביליתי בהברזות והייתי עושה הרבה שטויות במקום ללמוד,אני בעד לימודים אבל גם פה לדעתי אנשים צריכים ללמוד את מה שבאמת מעניין אותם ויכול לתרום להם בעתיד, והתחומים שמענינים אותי לא נכללים במסגרת הלימודית של בתי הספר.
    *ב3 שנים בנאדם יכול לשנות את החיים שלו מקצה לקצה,וזה מה שאני מתכוון לעשות.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 18 סה״כ)
מענה ל־איך אתם מתמודדים עם האמת?
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו